Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-09, 11:48
Markéta: To s tím kamarádem beru. Je mi jasný, že vykastrovanému zví?eti "to" nechybí. Protože se mu netvo?í "ty správný" hormony, které by podporovaly "ty" choutky.

Každopádn?, sama ?íkáš, že jsi po?ítala s tím, že se množit nebude a že fretky moc nepotká. Tak pro? jste si nepo?ídili jiné zví?e, kterému byste nemuseli brát jeho orgány? Prost? jste cht?li fretku i za cenu, že ji bude muset odoperovat to, co jí od p?írody narostlo. Jo, takhle máte klid a on taky, je veselej a spokojenej. Co taky jiného. Je chirurgicky modifikován k obrazu vašemu.

Na jednu stranu se tady na diskusích ?eší, co milá?kovi chutná a po ?em bude mít lesklejší srst, ale pokud Vám zví?e smrdí, nebo nehodláte trp?t jeho nálady (zavin?né Vámi, protože mu nedop?ejete sami?ku/same?ku),
necháte ho roz?íznout, vykuchat a sešít.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-09, 13:13
Hergot, copak je každý zví?e na množení?!! Já myslím, že množitel? je dost a dost, leckdy nadbytek a nabídka mlá?at (potažmo ztracených a vyhozených zví?at)p?evyšuje potávku.
Nemnožíme ani naše kocoury, dokonce ani králíky...
Želva, had apod. (jak radíš, pro? nemáme jiné zví?e)mi p?ipadá nudná a její kastrace mi nep?ipadá tak zábavná jako u savc? - mn? to totiž d?sn? baví lítat furt s každým zatoulancem po veteriná?ích a pasu se pohledem na jejich strach a utrpení. Žaludek m? z toho bolí vždycky z ?iré radosti!
My necháváme otev?ít, vykuchat, zašít v?tšinou zví?ata, která se k nám p?itoulala, vždycky to byl osud a proto nám p?ipadá zbyte?né je ješt? množit. Je jich dost i tak!
O kastra?ních veterinárních programech a projektech jsi neslyšel?!
Zachra?ujou se tak tisíce ko?ek apod. od strašlivých smrtí na r?zné nemoci, hlad, žíze? atd.
My to d?láme v malým, no a co? :-)
Máme zví?at tolik (a každý rok, zvláš? od doby p?est?hování z Prahy na venkov) k nám i k mým rodi??m p?ibejvá n?jakej neš?astník. Div se, že to množit nechcem.
Až budu chtít n?co množit a zaplavovat tím sv?t po?ídím si rybní?ek s komárama! :o)))

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-09, 13:43
Nechapu, proc to tolik resite. Ja myslela, ze tohle diskuzni forum je proto, aby si tu lidi navzajem radili, nebo povidali o zazitcich s nasimi milacky. A kdyz NEKDO napise svuj nazor o tom, ze jidlo je jen jidlo z reklamy a je jedno cim se krmi, pokud to ma dulezite vitaminy, ze je proti kastrovani samcu a samicek (protoze pise svuj nazor) obracite vse proti nemu a chapete to tak, ze on si mysli, ze ublizujete tak sve fretce. Me je do toho fuk, ale muzeme se bavit normalne? Prosiiiim :(

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2003-09-09, 13:44
To se nám to p?kn? rozhýbalo!! :o))

Mimochodem, Saku, neodolám, abych si "nepopíchla":

1) ?lov?k už ocho?ením prvního psa a uvázáním krávy za?al zví?ata p?izp?sobovat k obrazu svému - faktem je, že zejména u zví?at tzv. hospodá?ských velmi drsn?.

2) Nem?li jste nechat Báru kousat jak je libo a kadit kde je libo, protože je to "jen" zví?e a je to pro ni p?irozené?! V lese taky p?ece nechodí na no?ník :o))

Ale jinak jsem vícemén? na vaší stran?.... jen ta naše Pepe p?jde taky pod kudlu. Z podobných d?vod?, které uvádí Markéta - nechci množit ?ady necht?ných, odstr?ených a týraných zví?at, t?ch je dost. A nejsem si úpln? jistá, jestli by se mi pro všechna mlá?ata poda?ilo sehnat dobrý domov.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-09-09, 13:47
TO ALL: ludia, prestanme sa hadat a zdovodnovat si to, co je kazdemu aj tak jasne. Toto sice je diskuzne forum, ale podla mna by nemalo byt urcene na to, aby sme sa tu hadali. Kazdy nech zije a robi veci podla svojho vedomia a svedomia, ale prosim, nevnucujte to ostatnym. Uz sa to neda citat.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-09-09, 13:53
Nikitu jsem nechala kastrovat hlavn? kv?li dlouhé ?íji, kterou m?la. Necht?la jsem jí nechat trápit následky, které se projevují dlouhou ?íjí, ale i proto, že jsem necht?la mít mladé.
Víte, už d?ív jsem fre?ulku m?la a bohužel zem?ela na následky dlouhé ?íje ikdyž ne p?ímo. Léka?i si mysleli, že je to asi nádorek nadledvin, ale byl to nádor na vaje?níkách (hodn? línala až do velké ztráty chlup?) - jenže byla tak malinká, že zákrok nep?ežila. Možná proto doporu?uji všem, kdo nechce mít mladé, aby dali svou frete?ku vykastrovat. Je to sice velký zákrok do jejího organismu, ale následky dlouhodobé ?íje jsou života nebezpe?né. Nikita po kastraci prospala asi 3 dny, ale te? už si na to ani nevzpomene. Je to nejv?tší lumpík na sv?t?.
Pozn.: ikdyž po jemném útoku Te?ky, nevím nevím, Nikita je asi andílek :-))

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-09, 14:10
Martina:
Celkem trefný;)

ad 1) To s tím ocho?ováním máš pravdu, ale jenom protože to ?lov?k d?lá "odpradávna" a u "spousty zví?at", neospravedl?uje to, že si fretku koupí n?kdo, kdo jí musí nechat vykuchat, aby ji mohl mít, protože mu smrdí, nebo má blbou náladu, když se nem?že pá?it. Je to živá bytost a m?lo by se s ní zacházet s úctou.

ad 2) Kadit, kousat, smrd?t a pá?it se dle libosti je p?irozené. To máš recht.
Vychovávat k soužití s lidmi (i za použití fyzických trest? bez následk?) je podle m? v po?ádku. Ale vyoperovávat orgány kv?li lepšímu soužití s lidmi je hnus.

Lenka: Jestli to bylo ze zdravotních d?vod?, tak je to jasný:)

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-09, 14:36
Já se fakt nechci hádat, ale existují opravdu i jiné d?vody než zdravotní pro katraci. Už kon?ím s obhajobou, necháme si každej sv?j názor. Se zví?aty e d?je mnohem víc ohavn?jších v?cí než je kastrace.
Mimochodem - kolikero mlá?at má naplánováno Bára, a kam je budete umis?ovat?

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-09, 14:45
Supr.
Vzhledem k tomu, že o tyhle st?íbr?áky je opravdu zájem (kontaky kv?li mlá?at?m si berou i lidé na potkání), tak budeme malé dávat t?m, se kterými se domluvíme p?edem. A pokud se n?co neudá (doufáme že zbydou), necháme si je. Alespo? jednu hol?i?ku. Kolikero mlá?at? Podle zdravotního stavu Báry. Pokud by to bylo nutné, tak p?jde i na kastraci;)

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-09, 14:51
TO SAKU: Já chci ale i fre?áka :)))

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-09, 15:04
To Kopreti: Ok, ale jdeš s ním na chodbu, protože já ho ?uchat nebudu! A nenechám ho kleštit, jenom protože Ti nevoní! :))

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-09, 15:10
To Saku: :)))))))))) cool!!!

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-09, 19:38
Fajn! Jedna nula pro Saku :-)) Tak mnoho št?stí a mnoho prck?!!!
Achjo! Já bych je nedokázala dát z ruky... :o)

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-10, 10:20
Já jsem na ty prcky zvedava, kdyz jsem koukala do galerie fotek, jsou fakt nadherni. Ale to bude az na jare. Pak je vezmu na sraz. Jedno si chceme nechat, ale nevim, jestli je lepsi kluka, nebo opet holku, kdz budou v jedny klecy. Co myslite?

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2003-09-10, 15:36
My jsem si nechali holku, krásnou , bílou, nejv?tší ze všech t?í holek, co se nám narodily, a je to ta nejv?tší mrcha pod sluncem. Ukousaný rozmazlený spratek. Ale p?esto nelitujeme. Bydlí se svou maminou v kleci, neustále ji kouše a tahá za k?ži po celém byt?, ale ke spánku se ukládají spole?n? a o?ividn? láskypln?.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-10, 15:49
Diky za radu :) to hned potesi, kdyz uz s tim ma nekdo zkusenosti. Ted bude nejobtiznejsi sehnat ji zenicha. Uz jsem psala do annonce a taky jsem volala jejimu puvodnimu majiteli, zda nevi o nejakych lidech, kteri je choaji. Zklamal me, protoze rekl, ze jedine on chova tyto fretky a dale je prodava. A ze jen ty, ktere jsou po CR jsou jeho. Takze musime sehnat nejakeho uplne zvlastniho fretaka.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-09-10, 16:35
Držím palce ve výb?ru ženicha, ta tvoje freti?ka je opravdu moc p?kná a zajímavá. Jinak doporu?uji nechat si jako další sami?ku, aby se ti náhodou jednou nespá?il syn s mamou - to by nemuselo dopadnou dob?e.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-10, 16:48
To Lenka: No to by mohli mit i patery nohy :))
Radeji ne. Proto musim davat baha i pri vyberu zenich a zjistovat, odkud tu fretku maji, zda to neni nejakej pribuznej :)) To bude harem :)
Jinak pokud jich bude dost, rada se s vama podelim :)

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: VER?A (IP)
Datum: 2003-09-11, 09:38
TO KOPRETINKA: NECHTE SI RAD?JI HOLKU. POKUD NECHCETE KASTROVAT SAMCE I SAMICI. POKUD BY JSTE JE NEKASTROVALI TAK TO BY PAK MUSELI BEJT V DOB? ?ÍJE ZVLÁŠ?, KDYŽ JSOU P?ÍBUZNÝ. A NEBO JE P?IPUSTIT S JINEJMA FRETKAMA. HOLKA S HOLKOU SE SNESOU A ZVLÁŠT MATKA S DCEROU.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-11, 10:00
Nevíte n?kdo, jak moc by degradovaly geny potomk? matky a jejího syna?
T?eba u lidí je to velkej malér, naopak n?který hmyz má "velmi odolný" genový fond. (Uznávám, není to zrovna ideální p?íklad). Jak moc pá?ení mezi blízkými p?íbuznými "poškozuje" fretky? Musí se p?ece ob?as stát, že n?kdo n?v?domky zk?íží p?íbuzné fretky, nebo prost? neuhlídá sv?j chov..

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: VER?A (IP)
Datum: 2003-09-11, 10:37
NO NEJSEM ODBORNÍK, ALE UR?IT? TO N?JAKEJ VLIV MÍT BUDE. SICE ASI NE TAKOVEJ ABY FRETKA BYLA ZDEFORMOVANÁ(P?T KON?ETIN), ALE T?EBA JAKO P?EŠLECHT?NÍ. NAP?. KOKRŠPAN?LÉ TRPÍ Z TOHOTO D?VODU NA NEMOCI O?Í A UŠÍ. KDYŽ BÁRU P?IPUSTÍTE SAMCEM, TAK UŽ PRO NÍ PRO P?ÍŠT? BUDETE MÍT ŽENICHA A KDYBYSTE M?LI MLÁD? KLUKA, TAK SE UR?IT? NAJDE N?KDO, KDO S NÍM BUDE CHTÍT PAK P?IPUSTIT SVOJI SAMICI.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-11, 11:21
Souhlasím s V?rou - nemyslím, že by to bylo dob?e. Ale navrhovala bych napsat do poradny Matky Fretky, ta ví nejvíc...

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-11, 11:44
Kamarádka p?ítelkyn? má v byt? vyhrazenou místonst, kde žije králík s ko?kou. B?hem p?lhodinové návšt?vy se spá?ili asi desetkrát. Ko?ka dorážejícícho králíka sekala packou, ten se na chvíli stáhnul, ale pak p?ihopkal znovu. Až budou mít mlá?átka, ur?it? dám v?d?t:))))

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-11, 12:13
No vida, a já myslela, že jen náš králík není normální... :-)
Náš obrovský králík Artur (lo?ská výhra z jakési tomboly, ale není ur?en ke konzumaci) se d?sn? zamiloval do naší ko?ky Paštiky - pár týdn? po svém p?íchodu. Bydlí v zim? v koteln? a Paštika za ním ob?as blahosklonn? (ob?as s mou pomocí) p?išla, aby nebyl tak sám. Chodil za ní co krok, jak psí?ek. Neuv??itelný!

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist