Aktuální stránka:3 z 12
Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-02-22, 14:34
Jordi doufam!
MF - cukrovka snadno a rychle - vazne dobry, poprskala sem si monitor - ooops ;o) ale kdyz si vzpomenu ze by to nekdo daval fretce, tak silim, nez se smeju :o/
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-02-22, 14:44
:o) Jo, tak to rad?ji b?žte zbuzerovat tu ZOO, která tento jídelní?ek napsala ;o) A ne ob?ti, které se snaží získat zajímavé informace. ;o)
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-02-22, 15:56
Jordi, klííd! Tak p?edevším, žádná zoo takový jídelní?ek nedoporu?uje. Doporu?uje ho na svých stránkách [www.zooexotic.cz] Jana Bu?ková, která v žádné zoo nepracuje, není zooložka, veteriná?ka ani ošet?ovatelka zví?at. A tu samoz?ejm? zbuzeruju, to se neboj ;o)
Každý, kdo p?ejímá informace z jiných zdroj?, jde s k?ží na trh. Pokud p?evezme kvalitní, p?iživí se trošku na jejich sláv? (i jeho stránky pak p?sobí tak n?jak kvalitn? - však i kvalitní kompilace si zaslouží uznání), pokud p?evezme hovadiny, stane se sám jejich ob?tí, nebo spíš ob?tí své nedostate?né snahy informace kriticky zhodnotit a ov??it z více zdroj?. Jak si myslíš, že d?lám t?eba tyhle stránky nebo svoje knížky? Tím, že zpapouškuju všechno, co kde zaslechnu? Tak jednoduché to není ;oD Pokud chceš n??emu porozum?t a p?edávat informace dál, musíš se v problematice dokonale zorientovat - posuzovat zdroje podle v?rohodnosti (výsledky v?decké studie budou mít v?tší váhu než tvrzení veta z Horní Dolní), získávat informace z mnoha zdroj? a porovnávat si ?etnost jejich výskytu, sbírat zkušenosti z praxe (a to i od dalších chovatel?), studovat anatomii, fyziologii a vše pot?ebné o daném zví?eti, abys mohla kvalifikovan? oponovat i tomu, kdo má jiný názor než ty. Takže když n?kdo napíše, že fretka (ne)má jíst pacholíka a piškoty, m?l by být schopný obhájit pro?, ne jen pokr?it rameny a ?íct, že to opsal.

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-02-22, 17:32
No to je jasný, tohle já vím, ale ani porovnávání zdoj? není zjevn? ta nejlepší cesta. Jo a když se ?lov?k chce u?it biologii, a nemá dostupnou dobrou literaturu, ale t?eba starou, tak se toho taky moc nedozví, takže je sice p?kné ?íci, že by n?kdo m?l.., ale snadné to není. I v?dci se mýlí a dost ?asto se b?hem ?asu zm?ní pohled a na chov i z tohoto hlediska v?dckého a hned to co byla pravda, je už dávno naprostá blbost. Viz t?eba žemle v mléce. Jak dlouho to bylo to nejlepší a nyní už to není pravda. ;o)

Je ale zbyte?né to rozebírat, prost? vždycky tu budou v?ci, a pohledy, které se budou v pr?b?hu ?asu m?nit.
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-02-22, 18:31
jordi,
když chce ?lov?k studovat biologii a není schopen si v dnešní dob? ani obstarat dobrou literaturu, m?l by jít snad rad?j studovat t?eba frézování nebo míchání malty. ale zodpov?dn?ji, protože jinak by mohl barák slepený tou jeho maltou spadnout... ;o)

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-02-22, 20:43
Martino, tys asi myslela naprosto jiné studium. Já taky ;o) Já totiž nem?la na mysli studium ve smyslu jít n?kam na školu. ;o) No ale nemá to smyls. M?j názor je, že vždycky je dobré n?co jen do té doby, než se p?ijde na to, že tomu tak není.
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-02-23, 10:18
Jordi, ony ty housky v mléce ale nepocházejí od žádných "mýlících se v?dc?" víš? ;o)
Posuzovat v?rohodnost zdroj? samoz?ejm? lehké není, o tom n?co vím, ale jde to. Navíc literatury je už te? docela dostatek. A ob?as je nutné použít mozek - nebo ti p?ipadá logické krmit šelmu piškotama a pacholíkem? Mn? tedy ne. Pak opravdu nevím, pro? jí narostly trháky a tesáky v tlam? - na lov piškot? to jist? nebylo :oD Je to stejná pitomost, jako d?lat ze šelmy vegetariána, p?íroda jí k tomu zkrátka nevybavila.

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-02-23, 10:58
Neviem ?i som to len nezachytila,ale ozvali ste sa už tvorcovi tej stránky.Mal by sa trošku uvedomi?,chudatá fretky,piškoty,žiadny záchod,pilini!!
Hrrrôôôôôza!
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-02-23, 11:17
Samoz?ejm? :o) Slíbil, že to dá do po?ádku.

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-22, 14:22
Vytahuju tohle vlákno a pot?ebovala bych poradit.Na živém skle mají skládací klec na kole?kách o rozm?rech v.149xš.82xh.51.No,m? jde o to,jestli bude dv?ma fretkám tahle velikost sta?it.Chodíme do práce,takže fre?ule tam musej vydržet do p?l t?etí do odpoledne a pak budou navolno celé odpoledne a ve?er.Takže zhruba p?l dne tam budou muset být.Tak abych je netrápila,že jo.Kdo máte tedy více fretek,tak mi sem,prosím,písn?te zkušenosti a hlavn? velikosti svých klecí.Díky:-)))

ch+klec+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 18:56.

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-08-22, 14:42
Heretika: Fre?ule stejn? v?tšinu dne spí. Ta klec je pro 2 fretky palác :o) Hlavn? je nechat po?ádn? prob?hnout a za?ádit, až p?ijdete dom?.
Já mám klec 100x60x80 cm pro 3 fretky a ur?it? sta?í.
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:48
Iv?a:máš tu klec skládací a na kole?kách?

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:53
ne oby?ejná neskladná
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:56
Iv?a:to je sm?la,já bych jí vzala.Ale nám jde hlavn? o to,aby se dala složit a vzít na chalupu a o ty kole?ka,že na noc se st?hujou z pokoje dcery do koupelny(ona je alergik a na noc se jí s nima špatn? dýchá).Ale d?kuju moc za nabídku.

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:58
hmm, neni skládaci - bohužel
:o)
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 19:26
Taky se chci zeptat... mám pro same?ka klec králi?í, rozm?ry 120x60x50(výška,cca), nemá to patro, má tam hamaku, dome?ek, malej psí pelíšek, misky, záchod a trochu místa. Sta?í to? P?edtím m?l speciální pro fretky, ta byla asi 80x50x80(výška,zase cca), s podlahou a dv?ma patrama, kam stejn? moc nechodil, sem tam tam vylezl a zase spadnul (z pater vedly tunely, ale ty n?jak nepochopil), te? jí má aspo? na chat?. Sta?í ta králi?í, když mám zatím jednoho prcka? Zatím je skoro po?ád po byt?, krom? vym?šování :), jídla a spaní, ale od zá?í jdu do školy, tak tam bude muset být sám t?eba 8 hodin :(
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:08
Jestliže mu jinak vynahradíš ten ?as strávený v kleci,až p?íjdeš ze školy,tak se nau?í být v kleci v klidu.Stejn? bude jen spát a baštit,a bude se t?šit na tebe až ho pustíš ven,takže velikost bude sta?it.

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:17
Rynn: navíc n?které vysoké klece mají jednotlivá podlaží tak malá, že když spo?ítáš "obytnou plochu", m?že na tom oby?ejná p?ízemní klec být vlastn? líp.
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:20
Jo, to je fakt, tamta klec je dohromady menší i s podlažíma... Te? vlastn? je venku skoro po?ád, pak bude jenom p?es den v kleci a jinak bude se mnou v pokoji a hlavn?, budem chodit na procházky... Takže d?kuji :)
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:34
a nebo se ti nau?í dostávat z klece =)) to je taky možnost
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:54
No, on se umí dostat z tý fret?í, kde se ten vchod sklápí. Ta králi?í je na to lepší, z toho se ur?it? nedostane, otvírá se to nahoru a je to zajišt?ní a otvírá se to blb? i mn? :)) takže doufám, že nebude šikovn?jší :))
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-22, 22:04
rynn - ona si umí otev?ít a dále se protáhne asi centimetr a p?l - dva centimetry velkýma m?íažema!!!
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:19
amonnia: :)) tak ten m?j už je docela tlus?ou?kej a neprotáhne se, našt?stí... tu fret?í klec otev?e bez problému, musim koupit karabinky... ale u tý králií nemá šanci... snad :)
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:29
?o jo no =)

my máme kolem 800 gr. takže jsme malinkatí =)) sice Gia je tlus?ou?ká a ta se neprotáhne, ale Paige, bohužel pro nás, jo...
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:47
No, my máme taky asi 800 g a je nám 10 tejdn?... ale b?íško má tlus?ou?ký, doufám, že není moc hubenej :) ale malou škvírou se neprotáhne... zkouší, ale nejde mu to... :))
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:52
790 gr se protáhne a 840 gr. ne =)) tak si vyber =))
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-23, 12:34
:)) no, m?ížema se fakt neprotáhne, na to je moc naducanej a malejma škvírama, kde bych tipla, že se protáhne, se taky neprotáhne, i když se o to snaží a pak je zklamanej... do jedný nacpal hlavi?ku, zbytek t?lí?ka ne a ta hlavi?ka se mu tam n?jak zasekla, tak jsem ho musela vytáhnout já :)) no, je fakt, že jsem ho už asi 4 dny nevážila, jeho týdenní p?ír?stek na váze je kolem 50 g... Tak už by moh mít zase víc :))
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-06-27, 14:56
Zdraví?ko všem, vytahuju tohle vlákno, asi ze zv?davosti a inspirace: jak máte za?ízené klece pro Vaše fretulky?:o)
Kdyžtak fote?ky.. :-)

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-06-27, 19:25
Takovouhle sice nemám, ale bylo by to super :oD


[img209.imageshack.us]
Avatar

Re: Klec
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-06-27, 19:37
Jordi,nechej toho,já tady slintám.....kdyby se vyst?hoval obývák...hmmm



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Heretika dne 27.06. v 19:38.

Aktuální stránka:3 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist