Aktuální stránka:11 z 12
Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-01-04, 22:08
Domice, zaje? na výstavu, vyber si samici, domluv se s majiteli samc? - prost? bude tam fretí seznamka, posuzování chovnosti, spousta dobrák? co ti poradí a vychválí toho svého/ tu svoji - a tam si mlád? dohodneš. Do té doby než bude mlád? p?ipravíš obydlí a vše pot?ebné
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-02-21, 12:43
Tak jsem zakoupila klec a pridavam se do klubu majitelu ferretnation. Nase cca dvoumesicni zkusenosti:

Montovat tu hruzu v jednom cloveku (nepovazuju se za chcipacka a technicke hovadko) je dost silenost (omlouvam se tim, ze jsem ke kleci nemela navod a jen ramcovou predstavu, jak to teda asi ma vypadat). Je hodne tezka a kdyz jsem sesadila spatne dvirka a musela vse rozdelavat, poosme mi to spadlo na hlavu, koleno a kotnik, tak jsem nemela daleko k slzam (vzteku).

Uzasne je predni otevirani kvuli uklidu (uz nikdy, nikdy nechci klec s jinym oteviram, pristup do klece je paradni). Problematicke je podle meho nazoru ovsem plastove dno bez vyvyseneho okraje - fretice vyhrabavaji stelivo, ve stare kleci zustavalo uvnitr, tady leta po celem obyvaku. S granulemi (GE ma psychicky problem zrat z misky, musi si to z misky vyhazet) to same, ale tam to uklidi pes (mam dvojnasobnou spotrebu, co mam tuhle klec a povazuju to za neekonomicke!).

Sprusle jdou vertikaly, horizontalni jsou jen 3 (na cely "dil"), takze je problematicke uchyceni misek a napajecek. Z misek se daji dobre pouzit ty s objimkou a sroubem. Drzej, ale jsou hnusne (vadi mi kridlova matka trcici do prostoru). Zebricky zatim potazene nejsou, riziko zaseknuti nohy minimalizujeme kratkymi drapy. Zebricky jsem nevymyslela, jak upevnit tak, aby je fretice nesundavaly (asi mi neco unika). Patra jsou taky zdrojem srandy - kopec ramusu, kdyz vypadnou!

Trosku hloupa je spodni policka - nacpu-li tam veci, vlezou mi do nich fretky, potazmo pes. Nacpu-li tam veci v krabicich (naprosto idealni velikost je krabice od papiru, kazda kancelar doda), stehuji to i s krabicemi. Nesmysly velikosti prepravky (maly Clipper 1) se tam uz ale nevejdou. To je pro me docela hloupe, protoze neustale valcim s mistem (hodila jsem si korunou, zda si koupim skrin nebo fretkam klec, oboji se mi do bytu nevejde), moc mrtveho prostoru. Policku jde zrusit (predpokladam), ale pak s tou kleci nebude mozno hnout kvuli uklidu. Leda nejaky podstavec s kolecky???

Na to, jak je ten kolos tezky, mi pripada podivne "nestabilni", vachrlaty - staci, kdyz se tam fretka drbe, rinci a klepe se cela klec (spoje jsou dotazene "na krev"). Jako asi to nespadne, ale je to neprijemny pocit.

Kdybych bydlela nekde "ve svem", asi bych sla jednoznacne do nejake na miru skrinove, tahle je oskliva, ale straslive. Tusim, ze se prodava kolem 6 tis. - to si myslim, ze skrinova voliera podle pozadavku od truhlare by mohla byt taky, ne?

Poradte, kdo ji mate, co se s ni da delat, at to nevypada jak skladovy regal? Zatim jsem na jednu z bocnic povesila latkovy zaves, asi na nej neco namaluju nebo nasiju vtipne nasivky (mam v merku jednu s napisem "Biohazard"), a rohy, kde mam WC, jsem provizorne obehnala kartonem (natrvdo jsem ho tam prisila ke spruslim), cimz jsem malinko minimalizovala vyhazovani steliva ven. Granule litaji furt.
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-21, 13:17
Lee, já tuto klec mám taky, jsem s ní naprosto spokojená. Misky používám ty co popisuješ, "hnusotu" k?ídlového šroubu ne?eším, misky mám na boku u zdi a nejde to vid?t.

Vyhazování steliva a granulí - to je opravdu problém, protože m?j fre?ák taky granule první vyhází z misky a pak teprve žere. Granule popadané na zem nesní už nikdo, protože se obalej b?hem chvíle chlupama - v?tšinou jsou totiž ožužlané a blbovi jen vypadly z huby. Já kolem klece uklízím 3x denn? a to beze srandy. Vysaju, vyt?u bordel a za pár hodin zase nanovo. Jinak bych se za chvíli brodila haldama písku, granulí a chlup?. Zvykla jsem si, takže už to n?jak ne?eším.

Žeb?í?ky nepoužíváme - Draco pod n? strkal hlavu a zvedal je, navíc po nich nechodili ani jeden.

Stabilita klece mi p?ipadá ok, párkrát v ní ?ádili všichni fretové a ani se nepohla.

Spodní polici nevyužívám, p?i poslední stavb? klece jsem spodní m?íž vynechala (takže na kole?kách stojí, jen nemám tu spodní m?íž)a mám tak prostor pro zav?šení pelíšk? v prostoru pod klecí. Smradi mi stejn? v t?ch v?cech krama?ili. P?epravku a ostatní v?ci, které využívám denn?, mám umíst?né na kleci, jsem malá a tak na n? nedosáhnu, ale jiné místo m? nenapadá, vzhledem k tomu, že už tak mám jednu sk?í? narvanou pouze fret?íma v?cma (n?kolik pytl? s pískem, pytel granulí, pelíšky a r?zné v?ci, které zabírají dost místa, ale p?i 4 fretkách to jinak d?lat nejde, než si ud?lat zásobu v?cí). Bydlím v 1+1, takže je docela problematické všechny tyhle v?ci skladovat, tudíž využívám veškerých volných míst - police na zdi, parapety atd. No, jak to u m? vypadá radši nebudu více popisovat, jinak si budou všichni myslet, že jsem na palici :)
Vstup do klece jsem vy?ešila tak, že jsem ke kleci p?istr?ila krabici, na kterou si vysko?í a z krabice vlezou do klece, v?tšinou mají dví?ka otev?ená, kuchy? je jejich p?sobišt?.
Záv?rem ješt? dodám, že v kuchyni mám místo dve?í plot, abych se na milá?ky mohla dívat, když uklízím a nejsem tam s nimi :D
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-21, 13:25
mn? se klec tak hnusná nezdá, ?ekla bych, že to je nejhez?í, co je u nás na trhu. d?ev?ná voliera je sice ur?it? esteti?t?jší (když se povede, n?kdo tu dával fotky - miriam?? - to je n?co úchvatnýho), ale zrovna tahle klec fakt nevypadá nejh?? :o)

rachtání se dá výrazn? omezit hadrem (nebo filcem) položeným mezi m?íž a plastikové dno.
lítání granulí a bordelu - jedin? snad plexisklo nebo takové pr?svitné slabou?ké cosi, co prodávají v baumaxu. je to asi taky plexi, ale hodn? slabé, kolem milimetru (náš andulák m?l taky v kleci deseticentimetrový sklen?ný okraj)
anebo když tam máš jednu látkovou st?nu, tak tomu prost? ušij látkový "futrál" jen s p?ední stranou volnou.

spodní regál opravdu n?kdo nedomyslel - tuty ten, kdo to navrhoval, nechová fretky :o)

nestabilní se mi to nezdá v?bec, možná to je opravdu jen tím, jak ti v kleci mlátí ta plastová dna.

žeb?íky jsem vy?ešila takhle [martinavonmost.rajce.idnes.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 21.02. v 13:27.

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-02-21, 13:36
To me nenapadlo vyhodit spodni mriz. Zajasala jsem, ze es tam vejde prepravka, ale ono houby, porad tam zavazi konstrukce od kolecek. Prenosku ani nic moc nahoru nedam, protoze to je pod sikminou (bydlim ve zrekonstruovanem podkrovi a opravdu tu neni nikde zed rovna aspon do vysky prumerne skrine. Vstup do klece resim zebrickem, ale vetsinou ho nepotrebujou, dojdou si na WC do koupelny.

Dekuji za tip na ten plast - takze do hobby obi nebo bauhausu nebo tak? "Vite, potrebuju takove plastove cosi, aby mi freti nevyhazovali stelivo z klece a pes nezral granule!" a vyvedou me. Az pojedu do velkomesta, stavim se tam, mam to po ceste (jeeezis, to bude ostuda, na druhou! Buran ve velkomeste). Karton opravdu hnusny, ale nic jineho jaksi v baraku akutne nebylo (a kdyz tu nejsem schopna koupit ani zampiony, tak plastove cosi asi fakt nehrozi!).

A hadr tam vecpu, jsem vybavena tolika rucniky, ze nevim co s nimi (ze by vybava???). Uz vime. Fretickam do klece:-)

Me se tu libila i nejaka vkladana fotka z bazose, ta voliera byla mozna neprakticka, ale tvarove original. A i ty domecky od Jordi. Jeeezis, ja bych tak chtela bydlet sama za sebe a nechat udelat freticim volieru dle mych predstav... uz se s tim ukajim nekolik let..a nic:-(
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-21, 15:10
aby nelítali ven granule - mezi svislé šprušle se dá protáhnout tenší PVC (podlahová krytina). Je dostat ve všemožných barvách.
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-02-21, 15:18
já mám "proti granulím" protaženej meži šprušlema pruh koberce, kterej mi zbyl a je fakt, že od té doby je výskyt granulí a ko?kolitu eliminován :-)
vid?t je vzadu za Terezkou


Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-21, 15:27
lee,

když baumaxu (nebo možná i v obi a bauhausu) ?ekneš, že pot?ebuješ hodn? tenkou pr?svitnou a rovnou plastovou desku nebo tenké plexisklo (myslím si, že to je plexi, co jinýho by to bylo??), tak t? N?KAM nasm?rují, neboj :o)

a když to budeš mít i promyšlený a zm??ený (nebo aspo? zm??ený, dopromyslíš si to na míst?), i ti to tam na?ežou na pot?ebn? dlouhé a široké pásy.
nebude to asi žádná velká paráda, ale práv? proto bych asi volila tenhle materiál - co nejmén? do o?í bijící :o)

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-21, 15:28
petro,
a to patro je z ?eho? to je p?vodní? vypadá to taky jako plexi nebo co.
nemáš ješt? jiný fotky - celkovej pohled?

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-02-21, 15:40
Já mám tedy klece jenom d?ev?né, protože bych se asi nevyspala, kdybych m?la kovovou. Asi bych být tebou na to ušila obrovský obal - tak aby byla vid?t jenom p?ední strana klece (zakryla bych tím i všechny rohy). N?jakou p?knou barvu látky, která se dob?e pere a n?jakou p?knou barvou olemovala, aby to bylo výrazn?jší.

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-02-21, 15:46
JJ je to plexisklo ze starýho psacího stolu. Ty p?vodní plastový patra jsme dostali zni?neý, takže jsme vy?ízli gumovou podložku na míru, ale Terez gumu ožírala, takže ta dostala plexi. Tondu guma nezajímá, takže má jen gumu na dn?... parádn? se to udržuje, pá? to jde vytáhnout, opláchnout a jelikož to nemá ten rantl, jde i WC p?isunout až ke zdi :-)
vršek

a celkovej pohled:


Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-21, 15:55
jo, tak to je šikovný, taky jsem o tom p?emýšlela, že n??ím ty plastový peká?e nahradím. dalo by se tam dát i lino nebo koberec - ten by se sice h?? udržoval, ale zase má obrovskou výhodu ve své absorp?ní schopnosti zadržet ?ást lítacího písku a granulí :o)

?ekla bych, že tohle (vým?na peká?? na dn? za jiný materiál) je možná nejjednodušší ?ešení a zabije se tím n?kolik much této klece jednou ranou. a i ten nízký pruh koberce kolem nevypadá tak hrozn? (plast navíc vyjde PODSTATN? dráž, je to palba i na léka?ský plat ;o) )


Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-02-21, 16:34
Sakrys, s tim plexi to vypada uchvatne! To nutne potrebuju taky!! (a Martino nezlob s vysi lekarskeho platu, nebo si v SZ poslu svou hodinovou mzdu!).

Lino na zem moc nemuzu, ani koberec, pokud nevymslim uchyceni - freticky drapou a lezly by pod to, jsou to takovi stehovaci! Plexi vypada super a neohne se. Vomerim to a bude (do hobby obi nebo kam dojdu s planky a maluvkami. Tam me bezpochyby poslou NEKAM! A pak s narezam plexim a linem a buhvicim pod kridlem odlezu na konzultace. Uz vim, proc mi sestrenice rikala "blazniva").

Jeste mi prozradte, jak mate ty protigranulove zabrany uchycene? Je mi jasne, ze je to protazene, ale zakonceni v rozich? Ono je to tuhe, takze to asi drzi, jde mi o to, at to nikde necouha? Nejaky figl?
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-02-21, 16:41
já mám v podstat? na každý patro jeden kus, kterej jede od cví?ek až zase ke dví?kám a tam je prošitej, aby se to ani nehlo :-)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-21, 17:01
protigranulové zábrany v rozích bu? protažené mírn? za poslední šprušli, nebo ohnuté a protažené do protismn?ru. Taky se daj chytnout rychlosvorkama (to už je asi mén? estetické)
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-21, 17:02
Lee napsal/a:
-------------------------------------------------------
(a Martino nezlob s vysi lekarskeho platu, nebo si v SZ poslu svou hodinovou mzdu!).

lee, já t? necht?la zas TAK naštvat, abys m? STRAŠILA n??ím tak hrozným !!!
;o)))

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-21, 17:29
Já mám sice jiný typ klece, ale mezipatra sou z klecoviny (stejné jako je celá klec) tak sem na n? dala PVC. Drží to výborn? a dob?e se tu udržuje.
[picasaweb.google.sk]#
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-02-21, 18:56
Holky, ono je to taky o tom, jaký prasata tam uvnit? bydlej ...Když byl ješt? Kryšt?fek , ani jednoho z nich nenapadlo vyhazovat podestýlku nebo granule. Te? co tuhle úžasnou klec obývá s Pytrískem Samík, je to peklo. Granule mají v keramických miskách, se kterýma ob?as jezdí po celým patru, ale nikdy nikoho nenapadlo je vyházovat ven. Ale podestýlka...Mám malý rohový zách?dky p?id?laný i v rozích na t?ch mezipatrech a Sam je schopen vlézt pod ten záchod a plazit se tam a mrcasit tak dlouho, až ten záchod p?evrátí a podestýlku vysype ?ást do klece, ?ást šprušlema ven na koberec. V?tšinou se mu to poda?í tak deset minut poté, co je zav?u do uklizený a umytý klece. Jinak musím ?íct, že neznám klec, která by se tak super uklízela...já jsem s ní naprosto spokojená..mám na tom vlastn? i ten další nástavec a klec v pohod? drží a nevrklá se...
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-21, 19:09
Majdo a kdybys místo malých rohových záchodkú dala velké (jedno jestli nejv?tší NORA - tu mám já, bez krytu, nebo obdélníkové) pá? ty záchodky napln?né zverlitem sou tak t?žké, že je fretka nenadhodí. Vyhrabávat ale múže taky....
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-03-14, 17:46
Nemáte n?kdo zkušenost s touto klecí?? [www.zoohit.cz] nebo pop?. co Vás k ní napadne? P?emýšlím, zda by stála za to

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-03-16, 16:42
Nikdo nic k takovej kleci? M? by zajímalo, co k tomu koho napadne, jelikož u važuju o její koupi pro dv? tcho?enky..

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-03-16, 17:00
No, na první pohled mi p?ijde moc p?kná. Líbí se mi na ní, že ty patra jsou plný a nehrozí, že tcho? spadne odn?kud z výšky až do p?ízemí, a taky je dobrý to, že si m?žeš z?ejm? sama rozhodnout, kde ty pr?lezy a žeb?í?ky budou.
Jediný, v ?em bych trochu vid?la potenciální záludnost, je to, jestli ty dví?ka jsou dostate?n? velký k snadnýmu ?išt?ní a vyndávání záchodk?, zav?šování hamak? a v?bec k manipulaci.

Pokud ji budeš po?izovat, ur?it? pr?b?žn? informuj, jak jsi spokojená.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Silva dne 16.03. v 17:01.
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-16, 17:07
PxNxDx: Na pohled se mi ta klec na tom obrázku líbí.
Ale: rozte?e m?ížoviny klece 2 cm mi p?ijdou dost velké, nap?. pro mlád?. Nevím jak mám chápat "rozte? m?íží roštu" já tam žádný rošt nevidim.
Taky je otázka, jak je celkov? ta klec pevná, jestli by se s tou výškou (neginglala).
Rozložení (podlaží) klece se mi líbí. Prostorov? pro 2 tcho?e až až.
Já bych ji cht?la vid?t v reálu, ono z obrázku nejde vše vy?íst.
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-16, 17:17
Jestli koukám dob?e, tak je rošt dole nad tou "vanou"...jednak nevím pro? a jednak rozte? 1,5 cm na podlaze mi p?ijde dost...pakliže by to šlo dát pry?, tak fajn. Teda m? osobn? by žofka asi rozte?í 2cm prolézala...teda aspo? v kleci "chrom", co jsem m?la na chat? a má 2cm rozte?, prolézala...
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-03-16, 17:28
já mám FN a tá má mezeru 2,5cm a nikdo neutiká, takže co m? hodn? vrtá hlavou je ta pevnost klece.. na terez jde jedin? FN a tomu podobný.
Ty dví?ka jsou mizerný, ale nenašla jsem nikoho, kdo by tu klec m?l a nebo kde bych se na ni mohla mrknout v reálu.. možná ji bude po?izovat kámoška pro potkyše, tak snad poreferuje..

ps. ale koukám, že jinak celkem pozitivní ne??

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: PxNxDx dne 16.03. v 17:29.
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-16, 17:44
Podle mne asi tak hodnocení 80 ze 100 bodú :-) Ale z toho obrázku všechno taky vy?íst nejde. Dví?ka bych až tak katastrosický nevid?la, hlavn? proto, že ty patra se daj nastavovat jak ?lov?k chce...takže umíst?ní záchodkú by se dalo p?izpúsobil.
Zav?šování hamakú snad taky, na tu ší?ku by se dalo dosáhnout, i když pracn?.
Ale já mám taky ruce jak šlauchy od vysava?e, když 2x denn? vytírám Fredy2 bez rozebrání...a jde to :-)
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-03-16, 17:47
Tak to já jsem taky m?la Freddyho a šlo to, ale jsem ráda za FN, kde to jde všechno uklidit naprosto v klidu... tak p?emejšlim, zda zvolit na klasiku a po?ídit ješt? jednu FN a nebo vyzkoušet toto a zariskovat :-))

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-16, 17:52
Chci se zeptat,
v n?kterých klecích jsou vid?t tunýlky místo sch?dk? nebo žeb?ík?, nevít? jestli a pop?ípad? kde by se dali koupit samostatn??

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-16, 18:08
Dají se na to použít roury, které se prodávají v Hornbachu....prodávají to tam na metry
Avatar

Re: Klec - voliera
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-16, 18:11
taky sou tunely plastové od Ferplast [www.petstore.sk] jde to dostat ve zverimexech, možná to má i Majda v obchúdku.
Jenom si myslím, že t?eba na 2 kilovýho samce maj malej prúmn?r...múj by tím neprolezl.
Avatar

Aktuální stránka:11 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist