Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4
Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-04, 20:31
Iv?a, bu? trp?livá, vždy? moc stonal a všechny ty léky a injekce mu daly zabrat, u ?lov?ka by to taky bylo stejné.Pomalou?ku se za?ne kulatit.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-04, 20:46
já vím, ale jsem od p?írody netrp?livá, když byl nemocný, ?íkala jsem si už aby byl zdravý. Když je zdravý ?íkám si už aby byl zase stejný medvídek. A po?ád (nemoc i zdraví) si ?íkám už aby se mu p?estaly zdát ty d?sivý sny... Sice už tolik nek?i?í ale po?ád je má... Kníká p?i nich a snaží se jim ve snu utéct... Ale to se taky lepší, už tak moc neje?í...
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-04, 21:28
Iv?a, on t? život nau?í být trp?livá.A? je Ferda brzy k obrazu tvému.Je pašák a hlavn? mladý.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-04, 21:31
já vim už m? to u?í, ale jde mu to špatn? :oDD
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-05, 21:50
tak jsme dneska byli u veta s tou bouli?kou... Byla plná hnisu upln? narvaná... Ješt?, že jsme tam jeli... Museli mu to roz?íznout, vyma?kat a propláchnout... Nic moc pohled... za trest m? kousnul po vysv?tlení, že se pani?ka nekouše (potom už p?i m??ení teploty) se mi vykroutil a chnapnul po vetovi... Ve st?edu tam jedem znova... To snad není možný! :o(((
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-09-06, 10:39
Tak dál držíme tlapky,ono když se se.. tak se se.. a v?tšinou prost? nez?stane u jednoho.Ur?it? to dopadne všechno dob?e. Na to p?ibrání tu byl n?kde recept od Markéty - kaši?ka ze sunarky, prý to funguje.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-06, 11:53
Ale matka fretka ?íkala, že zase ta kaše sice ud?lá z fretky kouli, bohužel ale tak tuku, nikoliv správnou fret?í svalovinu. Tak nevím. Fretka bude sice v?tší, ale bude asi jen tlustá.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-09-06, 12:21
Ivi zkus dát Ferdíkovi to co dávají rodícím frete?kám. Myslím že to byl tvaroh s n??ím. Není to na p?ibrání, ale na udržení energie. Možná i to ted bude pot?ebovat víc neb rychlé nabírání kil.
Pokud bude mít dost sil, a v?li tak uvidíte že všechno zase dob?e dopadne.
Držíme tlapi?ky i pale?ky.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-06, 12:29
Myslim, ze to byl tvaroh s medem.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-06, 12:55
Tvaroh s medem se podává, aby dodal rychle energii a podpo?il tvo?ivost mléka. Ale pozor na ty cukry, zase není dobré dávat medu, nebo cukru hodn?. Já u sami?ky dala glukopur s tvarohem, ale jen první dva dny. Potom dostávala holka tvaroh, ale ne cukry. Pokud trváš na sunarce, zkus tu masovou. Taky mu zkus nabídnout kvalitní maso, t?eba si dá ?íci.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-06, 13:54
Vitakraft je na živiny opravdu nejbohatší, dá se na happy animals objednat i na dobírku. S cuk?íkem a medem bych to fakt nep?ehán?la, ono práv? jde o to, aby p?ibral pomalu svaly (z bílkovin) a ne rychle sádlo (z cuk?íku) - navíc cukrovka by taky nepot?šila - po tom všem tuplem. Tvaroh s medem je fakt jenom rychlý zdroj vápníku a energie pro sami?ky vy?erpané porodem a kojením, tedy jednorázová záležitost.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-06, 19:44
no rozhodla jsem se, že trp?liv? vy?kám nabrání p?vudní váhy po anf, Ferda p?ibírá celkem zdárn?, aspon myslim
Dneska jsme doma museli zase otev?ít ten ?ez na vyma?kání bouli?ky, celkem se nám da?ilo, vymá?kla jsem hnis (šlo to líp než v?era, jak to vyst?íklo tak to Karlovi, který mi ho držel vyst?íklo na nohu...), pak jsme to n?kolikrát propláchli hypermanganem a dostal odm?nu, ted tu prohání Terku :o))
My se tý sm?ly snad nezbavíme... :o((( Tereza, Ferda a ted ješt? tohle, ale vetové ?ekli, že by to mohlo být v po?ádku dost rychle a zdá se, že ten sraz p?ece jen stihnem... Ale to se teprve uvidí, pro? se já ká?a pitomá musim vždycky tak t?šit, když vím jak to dopadá když se na n?co t?ším... :o((
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-06, 19:48
A? se ta bouli?ka co nejd?íve zahojí.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-06, 19:50
Olga - dík, snad jo, dávám mu vitamínovou pstu za odm?nu, aby m?l n?co dobrýho v boji proti tomu zán?tu... Jako by o ní nev?d?l, jen ho asi trochu sv?dí. Jinak to ignoruje, pokud ho zrovna netýráme naší pé?í :o)) prost? si musí po?ád n?co vymýšlet aby byl st?edem pozornosti :o))
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-09-07, 14:15
Ivca: Ja se vyzivam v tom, ze kroupu chytnu a hladim ho uplne do placata do hladka, treba by to taky na bouli pomohlo:) a kdyby ne tak stredem pozornosti by byl a jako tyrani se to da taky nazvat :-)
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-22, 13:36
tak obnovuju vlákno. Nebojte oba jsou zdraví (klepu na d?evo a na poleno). Chci se vám pochlubit, práv? jsem se rozhodla sebrat odvahu a dneska poprvé (krom? srazu v zá?í) s nima vyrazim na procházku, asi si ji moc neužijou ale je tam krásn? a už jsem jim to slíbila, ale UR?IT? NEP?JDEM do parku kde to Ferda (na 99%) chytil, tak si na nás odpolko vzpom??te když s nima p?jdete na procházku, protože jsem práv? p?ekonala ten panický strach a už mám jenom strach :oDDD
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-09-23, 15:36
Tak jaká byla procházka?
Já si te? užívám no?ních procházek. Míša se p?ed osmou ve?erní probere a škrábe na dve?e dokud s ním nejdem na hodinou procházku.Alespo? m? nekazí reality šou :o))
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-23, 15:38
v pohod? docela jsem si ji užila a tcho?ata se mnou nemluvila asi dv? hodiny :o))) Prost? jsem jim zakazovala hrabat v hlín? (sice jsem se skoro zbavila strachu ale bohužel pro n? opravdu jen SKORO...) Jle jinak to bylo fakt fajn, bylo krásn? :o))) p?kn? lítali a fun?li do travy :o))
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-26, 15:26
Ahojky, mám pr?švih, Karel marodil a dneska odjel a nechal na stolku cetebe (vitamíny v tobolkách) a paralen, bojim se, že Terka asi n?jaký cetebe sn?dla... :o((( Paralen ne, ten jsem ji vzala v?as... Je ?ilá a v pohod?, ale co když t?eba n?co sn?dla? Ted musím do práce, prosím pora?te mi...
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-09-26, 15:31
Ahoj,
takto je to u lidí:
"P?ípravek je velmi dob?e tolerován. P?íjem velmi vysokých (gramových ) dávek vitamínu C denn?, zp?sobí nespecifické gastrointestinální obtíže ( nauzea, zvracení, pr?jem ). Velmi vzácn? ( p?i požití megadávek ) se m?že vyskytnout hemolytická anemie, oxalátové mo?ové kameny a selhání ledvin. Specifická terapie není známa. Lé?ba je symptomatická."

Takže prost? by se asi nedalo nic d?lat kdyby byla p?edávkovaná.
Lé?ba symptomatická znamená, dát n?jakou infuzi a asi furosemid na podporu vylu?ování.
Ale vitamin C je vitamin rozpustný ve vod? (oproti vitamin?m A,D,E a K) takže by se m?l jeho p?ebyte?ný p?íjem vylou?it mo?í.
Snad jen sledovat to mo?ení.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-09-26, 15:33
JO, ješt?,
je to CETEBE jen Vitamín C, nebo je tam ješt? n?co jiného? Je více druh?. M? to hned nedošlo, já znám jen ten s vitaminem C.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-26, 16:31
Cetebe snad bude v pohod?, ale jsou tam i vitamíny rozpustné v tucích, které se p?edávkují snáz, takže sledovat. A jsi-li v??ící, zapal d?kovnou sví?ku, protože kdyby slupla ten Paralen, je už nejspíš po ní....

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-26, 18:45
je to vitamín c + zinek s postupným uvol?ováním... p?ed chvílí jsem p?išla dom?, probudila je abych zkontrolovala stav, oba na m? koukaj pro? je budim, když by p?ece vstali sami... Ted šli spole?nými silami norovat do vlny a jsou spokojený... snad to teda bude nakonec dobrý... Držte mi p?sti?ky, ze m? se snad ten v??ící i stane - po t?chhle m?sících (Terka, Ferda s tetanem a ted si nepohlídám tohle :o() Tak mi držte p?sti?ky a? to je v pohod?...
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-26, 19:20
Držím p?sti?ky , a? je v pohod?

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-09-26, 19:33
Taky držíme palce, aby jim bylo dob?e.

Cht?la jsem se zeptat, jestli n?kdo ví, jaké prášky mohou fretkám uškodit i v malém množství (když je náhodou sní)?

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-26, 19:41
uklid všechny, já mám nervy i z t?ch vitamín?...
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-26, 20:31
ur?it? brufen a takový všechny na pocení. brufen je tuším toxický i u psa
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-27, 10:13
A paralen atd taky. Mimochodem, zrovna parlen je ?astý zp?sob, jakým si majitelé ko?ek (zejména léka?i) necht? zabijí svého mazlí?ka ve snaze ho lé?it. Jo, není pacient jako pacient...

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-27, 14:14
zdá se že je všechno v po?ádku Terka je víc než aktivní a provádí samé lumpárny a roš?árny :oD
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist