Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-20, 12:56
my jsme se vždycky u?ili, že ne, nevytvá?í imunitu, dneska jsem si to našla v maturitních otázkách... Ted jsme se vrátili z veteriny, Ferda tam po napití dostal k?e?e, tak jsem všechny p?edb?hla. Našt?stí to p?ežili. Ted p?jdu Ferdovi píchnout ATB a bude zase chvíli pokoj od injekcí - doufám... Jinak na k?e?e dostáváme apaurin a ATB jsou (je) penicilin
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-08-20, 15:32
to Ivca: Prosimte, mam v tom docela zmatek /asi nejsem tak chapava, jako lidicky tady/, ale prosimte, mohla by jsi mi este jednou sezumarizovat, co a kdy se tomu Tvemu fretackovi Ferdovi stalo?
To ma opravdu diagnostikovany tetanus, nebo jen podezreni?
Pokud ma diagnostikovany tetanus - KDE prosimte ho chytil?/Treba se muzou tomu mistu ostatni fretkari vyhnout/
Proc bere antibiotika? Nemuzou ty krece byt alergicka reakce na ty antibiotika?
Promin, jestli se ptam blbe, ale nejak si to neumim z prispevku vyse poskladat. Moc dekuji za odpoved a drzim peste at je brzo venku z toho nejhorsiho.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-08-20, 15:50
Aronko,zkusím odpov?d?t já,Iv?a toho má až dost.
Ve vlákn? Nemocný Kryšt?fek psala Iv?a že je Ferda taky nemocný a kone?ná zpráva veta po vyšet?eních a rozborech byla :tetanus.Tedy diagnostikovaný.
Musel to chytit na b?žné procházce,Iv?a si není v?domá žádného styku s ?ímkoli ko?ským.
Antobiotika bere,pá? je to bakteriální infekce,naprosto p?íšerná,kterou doprovázejí k?e?e,ty jsou pr?vodním znakem této nemoci v rozb?hlém stádiu.
Tohle vlákno už na to navazuje,pá? jsem si ?íkala,že s to chce víc názor? sehnat o o?kování na tetanus.Viz m?j první p?ísp?vek.
Podle našich vet?,co k nim chodíme tady v Jablonci,výskyt u malých zví?at je velmi ojedin?lý,sami se stím nesetkali.Na druhou stranu ur?it? existují veti,kre?í mají s tetanem zkušenosti,ale to bych odhadovala na ošet?ující kon?,než fretky,ale stejn? by to cht?lo znát jejich názor.Pá? poslední dobou má kon? kde kdo a s ko?ským trusem se lze setkat v každém lesíku nebo louce.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-08-20, 16:09
A ješt? jsem si uv?domila,že je velká móda mezi zahrádká?i navézt si ko?ský trus jako hnojivo.No a protože bakterie tetanu p?ežívá v p?d? mnoho let,je možná nákaza u kteréhokoli kytkomila na zahrádce nebo na chat?.Protože se ty naše potv?rky tak rádi hrabošej v hlín?.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-08-20, 16:22
to Iva Dolhy: moc dekuji za upresneni...to je presne vono, clovek navaze na problem v jednom vlaknu jinym vlaknem, ale do noveho uz nenapise na co navazuje...Takhle jsem az dodneska byla v tom, ze toto vlakno se fretkaru moc netyka a ejhle, vono vzniklo prave na podklade nemocneho fretacka. To je mi Ferdu moc lito, a drzim vsechno mozne aby se tou nemoci popral a zvitezil, broucek.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-20, 16:41
Aronka, jen doplním Ivu D. chytil to na procházce... úpln? oby?ejná procházka, kterých už jsme podnikli tolik... Diagnostikovat tetanus se jim povedlo po skoro t?ech dnech, kdy zkoušeli všechno od nachlazení po ucpaný st?eva... Prominte mi možnou nesouvislost textu, ale po probd?lých nocích jsem ted totáln? vytuhla a probudil m? zž Ferda...
Navíc jsem si myslela, že když je po procházce prohlédnu, jesli nejsou poškrábaní atd. že to je dobrý, ale té ranky si v?bec nemusíte všimnout ani ji najít, p?esto, že ji cílen? hledáte. Iva mi vnukla tušení, že by u nás v parku, kde to chytil (na 90%, jediná vycházka po delší dob?) klidn? mohli používat konský hn?j... Aspon pachov? to nebyl kravský, to mi nedošlo, ale vzhledem k tomu, že koní je ve B?lé celkem dost (máme tu vyhlášený Páterov a ješt? pár soukromník?) tak mi toto hrozí i nap? na procházce k lesu a do lesa...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 20.08. v 17:11.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-21, 15:07
Ted jsme se vrátili od veta, doktorce se zdál lepší, siln?jší ?ilejší, ale stále ztuhlý... dostal penicilin a m?l teplotu 41,8 st. ale chvíli nepoležel... snad to dob?e dopadne, ale nechci zatím moc k?i?et, bude to ješt? moc t?žké... Ptala jsem se na jak dlouho ješt? asi vidí lé?bu (samo odhadem, kolik asi týdn?) ?íkala, že to nem?že odhadnout, ale ATB cca +- ješt? tak týden (podle stavu, min. týden), zítra tam jedem až ve?er a inj. mu bude v poledne dávat Karel... Držte nám p?sti?ky. ted rozvá?ím zeleninu a maso ve vývaru, pak to rozmixuju, scedim aby to bylo upln? tekutý, nechám vychladnout, a budu podávat ze st?íka?ky - to bude dobrota - takový vývar nemáme kolikrát ani my na polívku. ;o)
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-21, 22:01
Ivca: ten se ma lumpicek jeden. Drzime mu palecky at je mu cim dal vic lepe:o)
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-21, 22:39
též se za to tiše modlim... ne nemodlim jsem ateista... ale doufám. vývar mu mooooc chutnal (se zeleninou a masem, rozmixovaný na extra jemnou a tekutou kaši?ku, scezený p?es sítko s nejmenšími dirkami. oh?áté na teplotu t?la), a byl p?kn? naštvaný, že mu chci dát jen jeden ml, tak dostal dva po dlouhém ukecávání a jeden ml výživy a pak jsem se klepala, že dostane k?e?e, n?kdy je dostává když dostane víc jak 2 ml pití... Bylo to dobrý... ufff :o)) chvílema za?ínám v??it, že se uzdraví.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-22, 10:53
No, když je chu? k jídlu, tak je po?ád ješt? velká nad?je :-)
Posíláme s Matýskem podrbání.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-22, 10:56
A? se Ferda brzy uzdraví!

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-08-22, 17:27
Ad Pavel:
já jsem si nemyslela že by vakcína proti tetanu nemohla být fretkám nebezpe?ná v?bec když jsem psala
že netuším "jak by mohla být fretkám nebezpe?ná".
To je jasný že ur?it? m?že, jen prost? nevím ten "mechanismus". Prost? jestli to vzniká jen u o?kování atenuovanými (neživými) bakteriemi ?i viry nebo i u toxin? jako v p?ípad? tetanu. Víš... Tak jsem jen konstatovala že nevím jak…

Je mi moc líto že vám um?ela fretka po o?kování.
Je to hrozný, že se prost? o vakcín? ví, že to m?že zp?sobit a p?esto se stane že tím fretky n?kdo o?kuje. D?s.
S t?mi státními "orgány" máš pravdu.
Jediné jak se to dá dokázat je:
mít p?esnou dokumentaci p?ípad? (hrozný, brr) a potom podat v podstat? žalobu na firmu vyráb?jící vakcínu, ale potažmo i na stát ?R. Protože ta ten p?ípravek schválil (konkrétn? státní ústav pro kontrolu lé?iv).
Myslím, že efektivní by bylo napsat firm? Dyntec spol s.r.o, která je držitelem rozhodnutí o registraci p?ípravku, a? upraví text SPC (souhrnné informace o p?ípravku, ten je schvalován státním ústavem pro kontrolu lé?iv a je pro léka?e závazný). Pokud ne, budete zahajovat (kdo?) opat?ení k prokázání vysokých nežádoucích ú?ink? v?etn? úmrtí u fretek , a v?etn? plné dokumentace p?ípad? budete toto poté požadovat pop?ípad? i p?ímo po státním ústavu pro kontrolu lé?iv. Ten totiž m?že poslat výzvu firm? která je autorem textu SPC .
Co se týká o?kování u lidí, myslím, že to stanovení protilátek není ješt? platný doporu?ený postup. Myslím, že je to alternativní metoda.
Zatím platí toto:
[www.cls.cz]

Jinak já jsme m?la podobnou zkušenost jako Ty po o?kování proti meningitis zase po o?kování proti ch?ipce. Už nikdy.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-08-22, 17:46
Pavla: Jsi další kdo si st?žuje na o?kování proti ch?ipce, strašn? moc lidí co znám, se už NIKDY o?kovat nenechá. Bu? jim z toho nebylo dob?e nebo chytali celou zimu kdejaké nachlazení, neustále marodili..
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-22, 21:54
tak jsme se vrátili z veteriny, podle toho jak vet mluvil to vidí optimisticky, jo a ptala jsem se na to o?kování - s tím, že fretky jsou o dost citliv?jší na psí vakcíny než psi a on ?ekl, že neo?kuje psí vakcínou ale lidskou, takže myslím, že by to mohlo jít :o)))
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-08-23, 10:41
To Pavla: To vše jsme již zkoušeli. Byli jsme v kontaktu s Dyntecem a požadovali kontraindikaci, hlásili oficiální cestou nežádoucí ú?inky, hlásili jsme to i ÚSKVBL, vše jak má být. Ale jak vidno, nic z toho. SPC k Canvacu je detektivka v?bec n?kde vypátrat, takže t?žko ov??it, jestli ho zm?nili. O?kuje se dál. Kde chybí v?le... Další nad?ízený orgán, kde si st?žovat je už jen MZE, ale ti se nemají zájem hádat s ÚSKVBL a ponechávají vše v jejich kompetenci (tedy neplní ?ádn? kontrolní funkci danou ze zákona). Zbývá jen soud a kdo z t?ch majitel? do toho p?jde?

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-08-23, 12:12
Ze zákona o léku pokud držitel rozhodnutí o registraci (zde Dyntec) po zhodnocení vážných nežádoucích ú?ink? nezm?ní text SPC, vyzve ho k tomu SÚKL (státní ústav pro kontrolu lé?iv), který text schvaluje a spolu s držitelem registra?ního rozhodnutí je zodpov?dný za jeho obsah (v?etn? zm?n).
Zjistím kdo je na SÚKLu zodpov?dný za veterinární farmakovigilanci (dohled nad nežádoucími ú?inky) a také zjistím kdo a jakým zp?sobem p?ípadné nežádoucí ú?inky hlásí.
Bude na to jist? n?jaký formulá?.
Pak je nutné zajistit aby veteriná?i s touto zkušeností tyto p?ípady zaznamenaly a zaslali je k rukám zodpov?dné osoby.
Na zm?ny text? je také zákonem stanovený termín, takže se to dá ohlídat.
SPC Canvac (ani jedno) se zatím nezm?nilo, ale pokusila bych se ješt? touto cestou.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-08-23, 16:09
Pavlo, vždy? to píšu! Veterinární lé?iva nemá na starost SUKL, ale USKVBL. Formulá? na to samoz?ejm? existuje a n?kolikrát jsme jim ho poslali (doporu?en?). NU hlásí vet - stalo se. Odpov?dná osoba to dostala. A mávla rukou. Mimochodem, zákon o lé?ivech znám už i pozpátku a domnívám se, že ho USKVBL porušil. No a co dál - kdo z majitel? uhynulých zví?átek p?jde k soudu?

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-23, 16:13
MF:t?eba do toho n?kdo p?jde,ale museli by o tom n?co v?d?t.Zatim se nikdo na to neptal.Pro??
Když už se to dotáhlo takhle daleko,pro? to te? vzdát?
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-08-23, 16:21
Pro? se nikdo neptal? Nev?d?la jsem o tom, že bys p?išla o fretku po o?kování Canvacem a m?la to potvrzené pitevní zprávou. Pokud ano, tak hurá! Ptala jsem se všech, o kterých jsem v?d?la a nikdo do soudu necht?l jít.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-23, 16:29
já jsem o frete?ku nep?išla,to máš pravdu.Já jsem m?la to "št?stí" že moje frete?ka dostala po Canvacu "jen" postvakcina?ní reakci a do konce života bude trp?t epileptickými záchvyty a brát léky.Stejná reakce jako u Egona(shodou okolností též po canvacu)Takže bohužel pitevní zprávu nemám.

Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-08-23, 16:34
Vždy? já vím. Neber si to "hurá" osobn? - problém je, že psinka se dá (ale ne vždy) spolehliv? prokázat až pitvou a pokud to dojde tak daleko, nemají ti chovatelé ?asto už prost? sílu. Ale neboj, zkoušíme to dál ?ešit - jen nejde všechno vždycky psát na web ;o) Nebojte se, že by to usnulo.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-23, 16:45
Už minimáln? p?ed m?sícem jsem nabízela pooptání po jedné pitevní zpráv?...nedostala jsem odpov?d.

Já se nebojím,já mám jen strach.Vyzn?lo to tak z p?edchozích p?ísp?vk?.Tak to pardon :-)

"vždy? já vím"...nevíš,protože spolu jsme to ne?ešili :-) ale to je v poho,v??im že takových p?ípad? máš víc...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kac dne 23.08. v 16:52.
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-08-23, 17:13
Mám pocit, žes to v n?jakém vlákn? psala, ne? A to nabízené poptání po pitevní zpráv? - nic takového mi myslím na mail ani SZ nep?išlo, m?žu se po tom ješt? podívat, ale fakt si to nevybavuju, sorry. Ale jestli n?jakou máš, tak sem s ní!

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-23, 20:02
Psala jsem o epilepsii,ale nijak víc jsem to nerozvád?la,možná jo,te? taky nevim.
Nabízela jsem po e-mailu že se pooptám po pitevní zpráv? mého veta,s kterým jsme se o Canvacu bavili a ?íkal že se k nim také dostala fretka která po canvacu um?ela na psinku.Samoz?ejm? je asi malá pravd?podobnost,že má pit.zprávu,ale o pokus to stojí.Zeptám se ho tedy a dám v?d?t :-)
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-23, 21:38
ahoj, tak jsme se vrátili od veta - když slyšel, že Ferda dneska zíval tak si zatleskal, ?ekl, že když bude dva dny bez k?e?í (a náb?h? do k?e?í, to bude ješt? asi chvíli trvat) tak už nebudem muset dávat inj. proti k?e?em a budou sta?it jen ATB, jo a ?ekl mi, že Tetanus zanechává imunitu...
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-08-24, 07:53
Canvac a spol: je to virová infekce prokazující se rozborem mozkové tkán?, tudíž podmínky pro pitvu jsou extrémn? p?ísné - zví?e se odesílá se žádostí o toto (nevím jestli pr?kaz metodou imunoflorescence co se b?žn? p?i podez?ení provede sta?í) max. n?kolik hodin po úhynu, pitva stojí myslím asi 3x tolik než b?žná. Pokud se cílené vyšet?ení na psinku nepožaduje, ud?lají zevrubnou povrchní pitvu a za N dní, konstatují co najdou a tím pádem nenajdou pochopiteln? nic (vir odumírá s hostitelem a pr?kaz je pak nemožný). Takže jen tak n?jaká pitva nic ne?eší, tohle už se ví. Koukám že p?ípad? p?ibývá dál a dál, to ješt? bude asi terno. Myslím že MF nezanedbala nic a k dokreslení ta story s tím holohlavým MVDr. co jsem psal se odehrávala 24.12. nebo 25.12., prost? v dob? svátk?, takže elánu jsme m?li rozhodn? dost. Z toho taky je ta jistá obohacující zkušenost, že informovaností vet? to potrvá ješt? 2 lidské generace....

Iv?a: tak gratuluju k prvním úsp?ch?m, nevzdávej to a st?j p?i n?m - vakcínu si ovšem d?kladn? rozmysli (lidskou vakcínu na fret?í protilátky)... Ty už sis svou sm?lu vybrala, víc už t? n?jaká proz?etelnost se trápit nenechá. My loni ?ešili totéž a taky jsme už zjistili, že to byl ojedin?lý exces a že další horory (krom toho že 3x blbec utek - jednou fest) už nep?icházejí. Pokud bude mít protilátky svoje, nechej ho tak...

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-08-24, 07:55
Psal jsem to já: P

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-24, 21:30
tak nám dneska vetka ?ekla, že je dýchání lepší a že musíme zase dávat inj. proti k?e?em (na dnešek jsme dostali jen n?co na uklidn?ní), protože je zas dostal p?es den, když jsme p?ijeli domu tak jsem ho dala jako vždy do klece (nedala jsem tam strop - jako vždy) a ten blbounek mi vylezl z klece na židli... Vzala jsem ho do ruky dala mu tekutou okurku a on se rozhodl, že když už je venku z klece tak toho využije a p?jde na procházku, vysko?il mi z ruky a cht?l courat po posteli... v?bec se mu nelíbilo, že šel do klece, tak aspon coural po kleci... Ted je ležící spící.. ješt? mu rozmixuju melouna, dneska jsem mu ho koupila..
Avatar

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-24, 21:44
To je dob?e, že je mu lépe.Držíme paci?ky.

Re: Tetanus
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-24, 21:45
Pavel - Ferdu nebudu muset o?kovat ale Terku to
?eká, protože už bych si netroufla vzít ji na procházku bez obav, že nás to ?eká znovu s ní, to už bych podruhý nezvládla... je to d?s...
Olga - Díky :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 24.08. v 21:46.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist