Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-09-01, 11:40
Tata mi vcera koupil novou knizku o fretce:
Martin Ullrich
Fretka
Vsecno
o chovu
fretky

Popis :Brožurka vhodn? dopl?uje informace získané v knížkách od paní Petry Nerandži?ové. Jsou tam krásné fotografie a plno zajímavostí o chovu fretky,...
Avatar

Přílohy: Fretka2_resize_resize_resize_resize.jpg (93kB)  
Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-01, 12:44
ješt? jsem ji nikde nevid?la, ale obal je moc krásnej:-)

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Kika (IP)
Datum: 2005-09-01, 12:50
Túto knižku mám doma, je v nej plno užito?ných informácii pre za?iato?níkov.
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-01, 12:58
Psalo se tu o nejake knizce, kterou nenapsala Petra, ze jsou v ni poradne bludy. Doufam, ze to neni tahle. Jestli tam je napsano, ze ma fretka dostavat rohlik maceny ve mlece, tak si z te knizky muzete tak nanejvys vystrihat pekne obrazky a zbytek vyhodit :-)
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-09-01, 13:00
O tom tam vazne neni,jinak puvodem je z Nemecka a Do Ceska se pry dostala tenhle rok.
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-09-01, 13:01
Na sraz ji privezu ukazat.Jak na malej v pondeli, tak i 11.9.
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-01, 13:21
Tak to bude ta rozumnejsi literatura. Kazdopadne bych knizky od Petry nevymenila za nic na svete B-)
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-01, 13:35
No myslim, ze i Ulrich v teto knizce pise nejake bludy.. necetla sem ji ale slysela sem, ze tato mezi ty dobre nepatri.. Asi si ji zkusim procist - podle toho pozna clovek jestli jsou v ni bludy nebo ne.. :o)
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-01, 14:35
No, nechci rýpat do webmastra, ale mám pocit, že už jsem mu ji dáááávno dávala k za?azení do literatury. Není špatná, jen p?ekladatelka fretku v život? nevid?la, tak je ten p?eklad ob?as trošku srandovní. Ale n?které autorovy nápady pro venkovní voliéry jsou prost? geniální. No a fotky jsou super...

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: jana.p (IP)
Datum: 2005-09-01, 14:35
Kniha byla v n?meckém originále vydaná v roce 2000 a u nás p?eklad vyšel v roce 2003. Je to docela zajímavá kniha pro za?áte?níky. Pár výhrad k ní mám, ale jsou to mali?kosti. V podstat? je to docela dobrá kniha.

Cituji z knihy od Lenky Skoupé:
Pokud chceme mít pro fretku jídelní?ek co nejpest?ejší, krmíme 2x denn? vždy jiným krmivem. V tomto p?ípad? ráno podáváme(vzhedem k obvyklým odchod?m do zam?stnání) n?co rychlého na p?ípravu-mlé?né výrobky smíchané s ovocem nebo zeleninou(tvaroh,jogurt,p?ípadn? i nep?íliš slaný sýr)kousek housky namo?ené v mléce,kousky syrové svaloviny se spa?eným šrotem atd.

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-01, 14:36
Nezapome? k takové citaci vždy doplnit, že je to životunebezpe?ný nesmysl, nebo to n?kdo vezme vážn?!

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-01, 14:39
Jejda - ta kniha se jmenuje Jak co nejrychleji otravit fretku?
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-09-01, 16:11
K prvnimu prispevku kterej napsala Ene:
Ne opravdu tam nepise ze ma fretka dostavat rohlik maceny ve mlece.Pise opak:-).



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yngon dne 01.09. v 16:13.
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-09-01, 16:13
O knize Martina Ullricha se psalo n?kdy p?ed rokem - vyslovené bludy tam nejsou, je jen trochu nešikovn? p?eložená - k p?ekladu zapomn?li p?izvat fretkomilného lektora. Taky tam nejsou odkazy na naše pom?ry a v N?mecku jsou nap?. organizace chovatel? a veterinární p?edpisy trochu jiné. P?ekladatel/ka se pokusil/a (a to tedy úsp?šn?) p?eložit "mysliveckou mluvu" neb fretka v N?mecku OPRAVDU slouží k lovu - a to se jí myslím poda?ilo. Jestli je tam n?co o rohlíku s mlékem, to si n?jak nevybavuji, vylou?it to nelze, neb myslivci v mnoha p?ípadech tento tradi?ní postup v krmení ješt? p?ed pár lety p?ebírali "od otc?" i u nás. (Ono je to i s tou sran.... po mléku jiné v byt? a ve volié?e na zahrad?, že? A t?m mrchám to chutná - alespo? našim jo.)
Fotky jsou tam ale opravdu hezou?ké.
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-01, 16:26
M? pobavilo to vr?ení místo sy?ení a už ani nevím, ?ím vtipným nahradila kvokání... a taky poskakování nazvala otrocky p?eloženým Tancem svatého Víta. Ale autor za to nem?že, je to docela dobré.

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-09-01, 16:42
Ted sem si to nasel a precetl jsem si o Tanci svateho Víta a o(kvokani)jak ona prelozila Mru?ení:-)
Cituji Tanec svateho Víta:Za urcitych okolnosti je soucasti predlozkoveho postaveni.Kdyz otevrete dvere klece,vase fretka vystreli ven a zatancuje.Zejmena predvadi kozí skoky.Tlamicku ma siroce otevrenou,hlavou kyva sem a tam.Zvire dela kocici hrbet a skace jako gumovy mic,nezridka i po nabytku nebo pres ruzne prekazky.Znamena to,ze fretka ma prebytek energie a nyni se ji snazi uvolnit.Ted se raduje,ze je volna.Soucasne se venuje ruznym hram.

Cituji Mruceni:Mrucici zvuky pripominajici slepici kvokani vyjadruji dobrou naladu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yngon dne 01.09. v 16:43.
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Veverka (IP)
Datum: 2005-09-01, 18:40
Já jsem si knihu koupila a p?e?etla spolu s dašími t?emi, které jsou na trhu dostupné ješt? než jsem si fret? po?ídila. Ud?lala jsem si tak podle všech takový malý souhrn a p?ehled.

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-09-07, 15:04
nejake bludy tam jsou o riji samcu...ze trva mesic nebo co...
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-08, 12:03
Prej nep?esný p?eklad! Dámy - není TANEC SV.VÍTA nejvýstižn?jší definice toho, co ti mago?i provád?jí, když je chytne ten p?ebytek energie? :o)

Jinak - knihu jsem ne?etla, ale p?ipomíná mi to lehce varování, že se ?eští houba?i nemají ?ídit n?meckými atlasy hub - tedy v?tšinou, neb k nim zjevn? nebyl p?izván houbymilující lektor a patrn? ani p?ekladatel - houba? :o)))
Pravda je, že jsem v podobné publikaci našla jako naprosto nejedlou houbu, kterou po léta sbírají generace naší rodiny a zatím se tedy nic zvláštního neprojevilo :o)
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-09-08, 12:28
Markéta: to nikdy nevíš! T?eba má ta houba n?jaký zvláštní ú?inek - nemáte n?jaká rodinná specifika?! :-)

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-08, 12:40
Ja myslim, ze kdyby tady byla Martina, tak by ti rekla naprosto presne, jake to na vasem rode zanechalo nasledky :-))))
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-09-08, 12:46
A nevrt ani jednou ze svych hlav, ze jako nesouhlasis :-))
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-08, 12:54
Mario: :-)))))))
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-08, 21:27
Naše rodina je NAPUOSTO NOUMÁUNÍ!!!!!!!!!!
Šest prst? na nohou a d?di?ný alkoholismus nezp?sobuje p?ece houba, néééé?!?!? :o)))))

mario - s t?ma hlavama je to p?ehnaný - lidi d?sn? pomlouvaj!
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-09-09, 12:07
To je pravda, Markétu jsem vid?la na vlastní o?i, má jen jednu hlavu. Ale t?ch šest rukou jí ob?as závidím ;o)
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-09, 13:18
Musím víc jíst houby - zví?at máme 8, když nepo?ítám ježka - furt to ješt? nem?žu pobrat :o)
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-09, 15:38
yngon: Ta je nová? já jí mám doma už rok:-D koupila sjem jí v praze vDomu knih, dole na Václaváku..myslím:-) Jsem jí zahlídla v polici a už byla moje!:-)

Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-09-09, 17:58
Dnes sem si koupila knihu Fretky od Judith Lissenberg.Odborna spoluprace MF.
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-09, 21:44
Galina - jaká je? už ji máš p?e?tenou?
Avatar

Re: NOVA KNIZKA:Martin Ullrich Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-09-09, 22:00
Z toho co stihla pre?ist tak je dobra.
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist