Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6
Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-20, 20:47
Lee má po státnicích a p?ed promocí a p?ed st?hováním a p?ed nástupem do práce, až bude k použití, ur?it? sv?j názor napíše. Kastrace fretek pro ni není nic nového, umí to už od t?etího ro?níku stejn? jako kastrace ko?ek a fen
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-06-25, 10:35
Tak já p?idám svou zkušenost a názor jakožto majitel n?kolika samic. Naše Myška se dožila osmi let a kousek. Na ukon?ení ?íje nikdy nebyla (zázraky se d?jí), kastrována byla až v 6 a n?co letech (!) a to z d?vodu objevu nádoru na ledvin? (který byl spolu s ledvinou odstran?n). Ješt? dva roky nás oblažovala svou p?ítomností. Byla to menší fretka-750gram?.
Aktuáln? ?ešíme Elišku - vloni byla na ukon?ení ?íje na Šejdru, ?íje skon?ila a byla v tom roce jediná. Letos již má za sebou první ?íji, která skon?ila samovoln? (možná zap?sobil vykastrovaný Felipe, ale to by Elišce muselo sta?it píchání do zad, protože chlapec v?bec netušil jak na to). Prožíváme si d?sivé období-hlídá pelíšek a žere nás. Dva dny je to o n?co lepší a koukám-jde zase do ?íje. Budeme kastrovat.
A názor? Dv? fretky : A. 4 týdny v ?íji, která kon?í podáním hormon? a B. fretka na po?átku ?íje
Která je v lepší kondici? Ale jsem lajk a samoz?ejm? dám na názor veteriná?e, který fretku p?ed kastrací vyšet?í.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-06-26, 16:02
Jeanette: muj osobni nazor, zacinajici riji po druhem az tretim tydnu ukoncit a po mesici kastrovat. Necekat s ukoncenim na 4ty tyden..
Pred riji je take moznost, ale to opravdu kdyz zacina pomalinku nabihat, ne kdyz uz v riji je..

V riji bych samicku nikdy nekastrovala, pokud to neni vyslovene nutne. Porad je lepsi moznost ukonceni rije samcem, nebo injekci..
Kamarad sam rozhodoval, zda ted kastrovat sve samicky, kdyz nereagovaly na treti davku receptalu. Po ctvrte jim rije presla a ted pujdou za nejakou dobu na kastraci - myslim, ze lepsi, nez ohrozit samicku stratou krve, kdyz ji vyjmou prekrvenou delohu..

V anglii se bezne pouzivaji samci s vasektomii na ukonceni rije, nemylim si, ze je to vetsi riziko, nez u ukonceni injekci - spis naopak..
Kamaradka ma na Skoty kontakt, ja mam na anglicke rozhodci, tak se muzem poptat, jak je to u nich s ukoncenim riji a zanety.. :o) Myslim, ze oni maji mnohem lepsi statistiku, nez my tady - kdy v CR jsou pouze dva samci s vasektomii a obcas sem tak kastrat pri chuti..

Tim ze mam samce po vasektomii mohu vlastne rici mou "statistiku" z letoska..
Letos ukoncil riji cca 7mi samicim, co si zhruba pamatuju (musela bych hledat, zda nebyla nejaka, kterou si nepamatuju..)
4 z toho jsou me - zadna nemela z nich zanet. Jedna z nich kvuli zanetu umrela, ale ten mela az po druhe riji, ktera ji sama po 14ti dnech skoncila (takze tam nejspis nemusel byt jen ten zanet)
Dalsi tri nemely problemy.
Dve me samicky mely zanet - jedna mela po nakryti falesnou brezost, po ktere par dnu po "porodu" se objevil zanet - ihned sla na kastraci, jelikoz to stejne mela loni..
Jeji sestra mela zanet po porodu mladat - jedno se narodilo mrtve a druhe pote umrelo. Zanet se objevil cca mesic po porodu, prislo mi, ze sla pomalu znova do rije..
Kazdou kryl jiny samec a oba mely mladata s jinyma samickama..


Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-06-26, 17:18
No, po porad? s doktorem necháme ?íji ukon?it a kastrovat budeme až pak. Snad to všechno bude probíhat dob?e.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: alenahejdova (IP)
Datum: 2009-06-26, 18:34
Prosím Vás jak se pozná zán?t d?lohy? Nechali jsme naší Adélce ukon?it ?íji injekcí a te? má falešku. A jak jsem si to te? tady ?etla tak mi p?ijde že ty zán?ty jsou celkem ?asté, tak a? to poznáme v?as když na sob? nedávají nic zdát. D?kuji

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-27, 11:29
zán?t se pozná (n?kdy) dost blb?... mrkni se sem [forum.fretka.cz]
když je výtok (hnisavý, krvavý), je to ješt? ta "lepší" varianta, horší je, když výtok není.
hlídat, prohmatávat, pokud bude reagovat bolestiv? nebo p?estane žrát, bude apatická - mazat k vetovi.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-06-28, 13:16
u nas nebyly vubec zadne priznaky!!! a presto mela Nelinka zanet jak hrom, na ktery prisli az pri kastraci...

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: makina (IP)
Datum: 2009-09-27, 21:05
Pro všechny kdo mají ?i budou mít stejné dilema jako já v ?ervnu : jak nejlépe ukon?it ?íji, ukon?ovat nebo rovnou kastrovat? Já se nakonec rozhodla nejprve ukon?it první fret?í ?íji po 3 týdnech hormonáln? /3x injekce Receptalu/.Když jsem ji pak cht?la objednat ke kastraci /cca po 6 týdnech po poslední injekci/,zjistila jsem, že za?íná jít znovu do ?íje. Tentokrát jsem zvolila rovnou kastraci. Byly jsme Na Šejdru u MVDr. Zavadilové. Vše prob?hlo v klidu a pohod?.Dnes jsme ješt? byly na vyndání steh?.Fretka je o.k. Tak p?eji všem ,aby se v podobné situaci rozhodli správn? a dopadli stejn? dob?e jako já se Žandou.Držím palce. Makina

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-27, 21:27
makino,

to jste se rozhodli asi nejlépe, jak jste mohli - nechat projít první ?íji a kastrovat až po. i ten ?asový odstup od ?íje je ok, m?li jste kliku, že to vlastn? "vyšlo"
ideální by sice bylo, kdyby neza?ala znovu ?íjit, ale když už ano, tak samoz?ejm? kastrovat hned zkraje, už ne?ekat.

díky za zprávu, je d?ležitá pro ostatní :o)

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-03-01, 22:50
P?edminulý pátek jsem byla s Mínou na ukon?ování ?íje. Dostala Pregnyl. B?hem tohoto víkendu jí za?ala vulva splaskávat, ale ješt? úpln? nesplaskla. Mám jít na injekci znovu?
Za dva týdny chci nechat kastrovat.
V ?iji je od 29.ledna.

Je to její první ?íje, je jí 11 m?síc?. Má n?co kolem 700g.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: nereida dne 02.03. v 11:47.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-03-02, 13:01
Ja osobne bych zasla - udelala jsem to tak uz nekolikrat - proste pro jistotu. S kastraci bych pockala min tri tydny.

Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-03-05, 18:52
ješt? pro up?esn?ní...3 týdny od aplikace další injekce, nebo od plného splasknutí?

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-05, 21:23
t?i týdny od aplikace, resp. od "ukon?ení ?íje", protože vulva splaskává delší dobu a ?ekat pak další t?i ned?le by znamenalo, že m?že p?ijít další ?íje.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-03-05, 21:24
ja to beru od videtelneho splaskavani - uplne nesplaskne - to az po porodu - klidne i tom falesnem :)

Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-03-14, 21:42
Dnes jsem si všimla, že má Mína na bradavkách zaschlou krev!
Nevím, jestli to není projev n??eho akutního. Hodn? se drbe a to i na b?íšku, tak si je asi rozdrápala. Z vulvy jí te?e zeleno bílý výtok, ale to je asi normální.
18.3. jdem na kastraci, tak už to budem mít za sebou.
Dále se mi zdá, že má vyh?ezlý kone?ník a trochu zarudlý...ucpané žlázky a asi i hemoroidy....mohla bych jí na to dát normáln? lidskou mast na hemoroidy Faktu?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: nereida dne 14.03. v 21:43.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-14, 21:53
zelenobílý výtok moc normální není, zvlášt tedy pokud není ?irý, ale spíš kalný nebo "hnisavý". mohla by mít zán?t d?lohy, po ukon?ení ?íje celkem ?astý problém. zaschlou krev na bradavkách bych ne?ešila, ob?as se stává, zvlášt pokud jsou zv?tšený, nebo má holý b?íško, že si je n?kde podráždí/od?e. pokud má ale falešku, tak by mohlo jít zas t?eba i o zán?t mlé?ných žláz, ale to by je m?la asi zarudlý a podrážd?ný celkov?.
na žlázy bych rad?ji nepatlala nic a na veterinu šla ješt? p?ed kastrací.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 14.03. v 21:55.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-15, 08:55
Jeví se mi to jako zán?t d?lohy. Šla bych k vetovi HNED
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-03-18, 09:23
Nenašel by se prosím n?jaký kastrát p?i chuti z okolí Berouna, P?íbrami, Rokycan ?i Plzn?? Toho mého hajzlíka chut? p?ešly až nevhodn? brzo :-( Rad?ji bych cht?la ukon?it sami?ce ?íji aspo? trochu p?irozen? než injekcí na veterin?. Moooc d?kuji...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Zuzi.88 dne 18.03. v 09:25.

Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist