Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6
Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-08-26, 21:58
Práv? proto píšu EchoKG, EKG odhalí mén?, echokardiograf ukáže i pr?toky krve, domykavost chlopní,....
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-01-14, 22:00
Existuji nejake samicky, kterym presla rije sama? A v jakem pripade se mam zacit znepokojovat?

Sammy ma riji 14 dni a zhubla z 820g na 760g.

tady na foru se pise jen o problemech, jsou taky dobre a bezproblemove konce?
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-14, 22:17
Jsou takove. Ale hlavne hlidat. Jinak muzes zkusit uz nasadit rezim dyl tma a min svetlo - cca 18 hodin tmy. na konci tretiho tydne, radeji vet - 4 uz je rizikovy.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-01-14, 23:12
Jasmin, nebude takovy rezim vadit Maxovi? maj spolecnou klec. Jak vlastne poznam, ze je neco spatne? Zatim zere. obcas dovadi, ale hlavne se mazli. Srst ji zhrubla, ale to snad patri k dospivani
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2006-01-14, 23:21
Maxovi to vadit nebude, stejn? hodn? spí...problém poznáš tak, že ?íje do m?síce neskon?í, sami?ka bude hubnout...pak už na nic ne?ekej a nezkoumej co horšího ješt? p?íjde a zajdi k vetovi

307-515-842
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-01-15, 12:33
Diky, tak ja budu zatemnovat, i kdyz nevim jak se jim to bude libit. Jsou zvykly spat pod stolem kdyz jsem doma. Coz je skoro porad.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-16, 16:35
Tak je ted poustej v dobe kdy je svetlo a do klece je davej nekam na tmave misto - aby to prospali :o)
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2006-01-24, 20:25
Teda reknu vam,po dnesku sem pekne zmatena - Stinky riji uz neco pres 14dni,tma nezabira a podle vseho uz ani nezabere. Rozhodli jsme se teda zavolat na veterinu a objednat se na hormonalni ukonceni - prvni sok,sestricka se tvarila jako ze vubec netusi co chci,predala me panu doktorovi a nasledoval druhy - pry ze injekce na ukonceni nedava kvuli tomu,ze je to drasticky a ze jediny co mi muze nabidnout je kastrace :(

fakt nevim,jestli mel jenom blbej den a chtel me odbyt,nebo to myslel vazne...
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2006-01-24, 20:59
to skajana: je to hloupost - doty?ný veteriná? neví co ?íká-kastrovat fretku v ?íji, pokud k tomu nejsou velice, ale pravdu velice závažné d?vody/což zcela jist? v p?ípad? Tvojí fretky NEJSOU/ je ten nejdrasti?t?jší výkon, jaký ji m?že provést.
Zcela ur?it? zm?? veta - pokud jsi z Prahy, doporu?uji dr. Krále, nebo zmín?ný Šejdr - o t?ch vím, že ukon?í ?íji správnou injekcí se správnou dávkou.
Hodn? št?stí:) - prosím T?, ješt? napiš o kterého veta šlo, a? ho m?žem pou?it, aby zbyte?n? nep?išli o život fre?ulky, kterých páni?kové nemají p?ístup na net.

kast+ona+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 19.06. v 22:31.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2006-01-25, 08:54
no prave to me zarazilo,chodime k dr. K?ákalovi :( ale toho nam vsichni dlouhosahle doporucovali...fakt nevim,moc se se mnou nebavil - treba nepochopil co chci,ale vzhledem k tomu ze jsem jasne rekla ze chci ukoncit dlouhotrvajici riji,tak nevim
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-01-25, 12:53
Chodíme také k MVDr. K?ákalovi a loni naám doporu?il ukon?it ?íji kastrací. Je ale pravda, že u Niki šlo o ?íji opakovanou, první byla ukon?ena injekcí a druhá nastala hned por 14 dnech, takže prý bylo menší zlo operovat v ?íji než ?ekat, jestli další injekce zabere a na jak dlouho.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2006-01-25, 21:20
no Stinky riji poprvy...nebejt ji sotva pul roku,tak ji klidne nechame pripustit,ale to je echt brzo...do ty kastrace se mi proste zatim nechce :(
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-25, 21:42
sakajana: Když teda K?ákal nechce, zkusila bych asi na tvém míst? zajít za chylíkovou, nebo Králem. Když jsi z Prahy.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2006-01-25, 22:01
jordi: jj,asi mi nic jinyho nezbyde...
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-25, 22:50
Kastraci bych ješt? nedoporu?ovala, jestli je takhle mladá, spíš by ji to mohlo uškodit. Dle jen ?ist? mého názoru. Vždy? je to ješt? fret?í dít?. :o) Je to jako holka, co dostane menstruaci d?íve, prost? i p?esto, že její t?lo z?ejm? dosp?lo, tak si myslím, že psychicky dosp?lá nebude. Na mladé je ješt? mladá, to máš pravdu, ale takový konec ukon?en kastrací, si myslím, že rovn?ž není na míst?. :o/ Ale je to jen m?j názor. Každopádn? m? názor osv?d?eného veta zaráží.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-01-26, 11:24
Fret?í holku je možné kastrovat dle vysp?losti od 6-8 m?síc?, takže to moc brzy není. Každopádn? ale není dobré kastrovat v ?íji - vet pravd?podobn? vycházel ze špatných zkušeností s n?kterými p?ípravky na ukon?ení ?íje (ne všechno je dobré, t?eba Covinan nebo Provera m?že mít dost nep?íjemné vedlejší ú?inky) - pokud se ale použije správný p?ípravek (t?eba Receptal), není se ?eho bát. P?i kastraci v ?íji hrozí naopak zbyte?n? velké ztráty krve.
?íje v šesti m?sících je opravdu brzy, ale pokud je vysp?lá, stát se to m?že - v tom p?ípad? ale je dost dosp?lá i na kastraci.

kast+ona+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 19.06. v 22:32.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-26, 14:11
Oni vubec na Kolme doporucuji spis kastraci - soukrome jsem se s tim potkala. Kdyz jsem to resila znovu a z jine pozice, bylo mi vysvetleno, ze to je spis "sumem v komunikaci", protoze se k nim vetsinou dostavaly a dostavaji fretky ve druhem a dalsim mesici rije...Takze spis pozvou a objednaji na kastraci HNED a pak se uvidi (tedy clovek ceka kastraci a nakonec dostane injekci:-)).
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-01-27, 10:45
Tohle je nemoc zví?ecích i lidských doktor?, že každého považují za mentáln? mén?ceného a neobt?žují se mu n?co vysv?tlovat ("stejn? by to nepochopil") S n?kterými lidmi to jinak nejde, ale t?eba m? osobn? se docela dotýká, když má n?kdo tendenci za mne rozhodovat, co je pro mne (moje zví?e) nejlepší - já si svoje fretky uhlídám, opravdu je nepot?ebuju mít vykastrované "pro jistotu" - sama umím zvážit, kdy je kastrace na míst? a kdy je lepší ukon?it ?íji injekcí.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-01-27, 21:09
Tak u nas taky nic nepomohlo. Ani tma ani Max. Predevcirem jsme byli na ukonceni rije. A dneska Sammyna radi zas jako driv. Skace , kvoka, kouse do nohou, provokuje, kaktus vyhrabala, spat nechce. A kdyz jsem ji zasivala plysaka a nechtela ji ho vratit, tak na me sycela a kousla me. Huraaaaaaaaaaaa konecne prestala jen tak polehavat. Dokonce je videt, ze se ji zmensuje vulva.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-01-30, 15:12
Naše Sára je už skoro 14 dní v ?íji, problémy nemá, je ?ilá i normáln? baští. Jen nevím, jestli bude t?eba ?íji ukon?it i p?es to, že máme Filípka a ten se ji pokouší nakrýt každý den, ale z?ejm? se mu to neda?í. Už tak týden se intenzivn? pá?í, ale u Sáry nejsou žádné známky že by pá?ení bylo úsp?šné, nebo že by ?íje sama ustupovala. Ob?ma je tak deset m?síc?, tzn. že první ?íje a první pá?ení. Jaké máte zkušenosti vy s podobným soužitím nekastrovaného páru?
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-30, 18:33
no v prvnich 14 dnech problemy mit nebude - ty jsou pozdeji, ale neni dobre na ne cekat.. Takze nejpozdeji na konci tretiho tydne navstivit veta :o)
Daniss - co si predstavujes jako znamky uspesneho pareni? Podle me je dobre si napred neco precist, nez budes chtit mladata - ty se o sebe jen tak nepostaraji.. :( pak idealni den na nakryti je kolem cca 11 dne - takze pokud samec v te dobe samici nakryje, zacne ji vulva pomalu zplaskavat, tudiz ne hned - takze nic bys ted videt nemela..
Nez nechas sve fretky se mnozit, prostuduj si neco..
Skajana: vymen veta. Abych pravdu rekla Kolme neduveruju :o(
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2006-01-30, 21:21
Yasmin: Uz jsme dohodnuty v dejvicich u doktora Krale ;)
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-01-30, 22:43
Chtela bych se Vas vsech zeptat na vas nazor. Terinka ma ted 11 mesicu. Nad mladatky jsme uvazovali, ale nakonec zamitli a asi nikdy nebudeme chtit, aby Terinka byla maminkou. Doporucujete mi ji nechat vykastrovat uz ted nabo to nechat az na neurcito? Nevim co je mensi zlo. Jestli kastrace (zbytecna operace) nebo riziko dlouhe rije?

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-01-30, 23:28
Dle mého názoru, jestli to není ze zdravotního hlediska nutné tak ne. Jestli bude mít opakovan? problémy s ukon?ením ?íje tak asi ano. Ale zatím se mi zdá na to celkem mladá. U same?ka bych byl pro ale u naší Miky (3r) jsme k tomu zatím nep?istoupili
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-01-30, 23:57
Me se do toho taky nechce, asi to nechame zatim na prirode a kdyz ta bude zlobit, tak to budem resit kastraci:(

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-31, 12:48
Baro - pokud nebude mit opakovane problemy s riji, taky bych nekastrovala ;o) Napred ohlidejte ty prvni rije a podle toho rozhodujte :)
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-01-31, 23:03
asi hej.... celkem se mi ulevilo, ze jste mi doporucili ji nechat tak komplet:)) Takze zadna kastrace nebude... treba JEDNOU budou i ty miminka:)

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-02-01, 13:20
Ja jsem take nechavala prirodu, at ukaze co umi. Prvni rok to bylo na 1x ukonceni hormonalne + falesna brezost, druhy rok to bylo na 2x a mezitim skoro nonstop falesna brezost a pak se k tomu pridala pyometra a bylo vymalovano. Kastrovala jsem ji, jen co se trochu zvladl ten krvavy vytok. Co Hrozinka, uvidim...
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-02-02, 00:26
Tak ted jsi me trochu vydesila.... pokud by to probihalo jako u vas, tak Terku asi necham driv... Ale me se do toho taaaaaak nechce..

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-02-02, 14:16
No ja bych se tim nijak nestresovala... IMHO ten prvni rok to slo, i kdyz to byl chvilemi boj, druhy rok se to holt nejak nepovedlo, takze ma Cvokie zalatane brisko. Desit jsem te nechtela..
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist