Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6
Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-19, 15:05
Holky já si myslím, že p?ed?asnou kastrací se myslí kastrace kolem 8-10týdne.
Takhle se to totiž t?eba v US d?lá.
Mlá´data holek se ?asto prodávají už kastrované :-(((
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 15:38
boža napsal/a:
-------------------------------------------------------
> já jsem ješt? nevid?la samici, která nemá žádný problém s ?íjí. Ne?íkám že nejsou. jsem ale
> p?esv?d?ená že je to výjimka, pokud samici tento problém nepotká. D?íve nebo pozd?ji se musí
> kastrovat každá samice. Myslím že není na co ?ekat. D?íve nebo pozd?ji k té kastraci dojít
> musí, když bude starší a bude mít už n?jaký problém s vaje?níky díky hormon?m,je to riziko
> v?tší. Dokud je zdravá, je operace prost? lepší, podle zkušeností, teorie mluví jinak, ovšem
> netuším ?ím je vlastn? podložená. Taky jsem d?íve papouškovala tento názor, ale zkušenost m? nasm?rovala jinam.Jako již víckrát.

v podstat? souhlas, až na tu "výjimku". nezapome?, božo, že k tob? se vesm?s dostávaj samice (i samci) ve špatným stavu, ne-li katastrofickým.
a totéž tady - spousta lidí sem p?ijde až (a jen v dob?), kdy MAJ PROBLÉM. do tý doby a po tom sem chodí ty stálice...

jinak ur?it? souhlasím s tím, že je (asi) lepší samici vykastrovat, pokud nechci mlá?ata a když kastrovat, tak mladou, do t?í-max. ?ty? let.
to "asi" píšu proto, že nejsem zas takovej odborník a práv? proto, že tu ?tu ty "katastrofy", tak mi to p?ipadá lepší - možná je, možná není, fakt si netroufám odhadnout.
a p?iznám, že kdybych já m?la holku, tak nevím, jestli bych jí kastrovala nebo ne. pravd?podobn? podle situace, ale ur?it? bych se snažila vyhnout kastraci v ?íji - pokud by to bylo možný.

jinak dotaz zn?l trochu jinak, a my jak jsme zblblý t?ma kastracema, tak jsme to pominuly -
makina se ptá, jestli MÁ UKON?IT ?ÍJI HORMONAMA (pokud neskon?í sama) nebo NEUKON?OVAT A KASTROVAT...

odpovídám - já bych tedy NEJD?ÍV UKON?ILA

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-19, 15:40
No ukon?it je samoz?ejm? nejlepší,ale když se to nepovede??? Budou trable.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 15:45
dob?e... ale p?ece nem?žeš dop?edu v?d?t, že budou, v?tšina samic je po ukon?ení nemá, nebo jo?
prost? mi p?ipadá zbyte?ný samici v ?íji zat?žovat ješt? operací jen proto, že MOŽNÁ bude mít problémy, protože N?KTERÝ sami?ky maj...

makino, tady máš doporu?ované preparáty na ukon?ení ?íje a dávkování [forum.fretka.cz]
no, nezávidím ti to rozhodování :o)

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 16:20
já osobn? tedy taky nevím o žádné sami?ce, které by ?íje p?ešla bez problém? sama, nebo p?i zatemnování, rozhodn? ne ta první ?íje. tím tedy nemyslím sami?ky moje, ale hlavn? fretky lidí které znám a že jich rozhodn? není málo a letos mi už dost lidí psalo, že jim hormony prost? nazabrali a tak co s tím, takže nakonec stejn? p?istoupili na kastraci v ?íji, která už navíc ve v?tšin? p?ípad? byla delší než m?síc, takže já už bych ted taky kastrovala na za?átku..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 16:21
martino ,já to ale neposuzuju jen podle t?ch, které byly u mne, nebo podle zdejšího psaní, já fakt neznám samici, která by problém s ?íjí nem?la.D?íve nebo pozd?jc. A znám jich opravdu hodn?. Si prost? myslím že ne n?který mají problémy,ale v?tšina má problémy,a ty který nemají jsou výjimky.Když nenastane problém s první ?íjí,tak s druhou už rozhodn?. A ta druhá p?ichází d?ív, než skon?í faleška. Koloto?. Já vydím více riskantní ukon?ování než katraci v ?íji. Uhyny samic p?i kastracích jsou stejn? spojený s dlouhými ?íjemi. Nezaznamenala jsem uhyn samice p?i kastraci na za?átku ?íje. Jasn? že k tomu m?že dojít, je to pom?rn? rozsáhlá operace, riskantní je každý zákrok, ale nemyslím si že by p?í?ina hlavních rizik byla v té ?íji.
A to rozhodování je fakt hnusný, znám to a dycky se klepu jak ratlík a strachy je mi špatn?.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 17:45
a znovu opakuju - zavedly jsme ?e? pon?kud jinam,.
otázka nezn?la, ZDA kastrovat, ale zda kastrovat V ?IJI NEBO NEJD?ÍV UKON?IT. p?i?emž sami?ka zatím žádné problémy nemá, je to dotaz ?ist? hypotetický(!). ?íje možná opravdu odezní sama, navíc my ani nevíme, v jaký fázi se nachází - na za?átku nebo už ?íjí 3 ned?le??
kastrovat chce makino každopádn?, p?emýšlí jen o "zbyte?nosti" ukon?ování ?íje p?ed kastrací.
(mn? se to zbyte?ný nezdá, ur?it? bych to aspo? zkusila.)

no, rozhodnout se makino musí sama, a jak ?íkám - nezávidím jí to :o)

(jen by m? zajímalo, jak to bylo d?ív - to samice bu?to rodily anebo šly ze ?íje do ?íje, p?ípadn? umíraly, protože nebyly kastrovaný? to se vyššího v?ku dožívali jen samci a samice, který m?ly mlá?ata a pár t?ch "š?astn?jších" nekastrovaných? neptám se ironicky, fakt bych to cht?la v?d?t.)

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:40
tak se ptej bývalých majitel? sami?ek,já snad každej m?síc slyším v?tU: my m?li taky fretku a najednou nám um?ela. Se ptám kolik jí bylo rok?, odpov?d zní: dva. Na otázku jestli nebyla v ?íji, pokr?ení ramen. M? to vypovídá dost. Mám podle toho dojem že d?ív hodn? samic um?elo na ?íji.Ne že už by ted neumíraly...

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:42
Makino, nejideáln?jší by bylo najít kastráta p?i chuti a ukon?it ?íji. Injekci bych volila až po neúsp?chu se schán?ním samce. Je fakt, že injekce zat?žuje a m?že dojít k zán?tu. Kastrovat p?i ?íji byl volila opravdu na za?átku ?íje, kdy sami?ka má ješt? hodn? sil. Ovšem podstupuješ v?tší riziko v tom, že vulvu má sami?ka prokrvenou a snáž ztratí více krve, než sami?ka po skon?ení ?íje. Myslim, že záleží jak dlouho už je sami?ka v ?íji, podle toho bych se rozhodovala. Já osobn? jsem kastrovala po ukon?ení ?íje, protože jsem se bála toho, že by sami?ka ztratila moc krve a navíc už byla v ?íji déle jak 3 týdny a mén? jedla.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:46
Božo...to si ti majitelé nevšimli, že je sami?ka v ?íji? To snad nejde ani p?ehlídnout ne?

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:46
nejde o prokrvení vulvy, tu jí p?i kastraci neu?íznou :o) jde o vaje?níky, kdy je v?tší ryziko krvácení, ale pokud vet už n?jaké fret?í sami?ky kastroval, tak to pro n?j nebude problém...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:49
v?tšina t?ch "d?ív?jších majitel?" ani nev?d?la že fretky n?jakou ?íji mají. Zv?tšenou vulvu ne?ešili, no a dyk fena to má taky a nic se d?lat nemusí...

K tomu ukon?ení kastrátem - tam hrozí infekce a zán?t d?lohy rovnou. To už tu taky bylo, veteriná?i to moc nedoporu?ují.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:53
Kastrát je taky riziko?...hlavn?, že mi to každý doporu?oval jako nej nej...tak já už teda nevim, ?emu v??it :-o

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:01
zuzi a žofiro....
nejde ani o vulvu, ani o vaje?níky (co se tý?e prokrvení), ale o D?LOHU.
v ?íji - krom toho, že sami?ku už samotná ?íje oslabuje - je d?loha hodn? prokrvená a p?i kastraci tím pádem hrozí velká krevní ztráta = riziko, že operace se zda?ila, pacient bohužel vykrvácel...

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:49
ta krevní ztráta je myšlena objemem p?ekrvených st?n d?lohy, takže když se ta d?loha vyjme,tak té krve, kterou ty št?ny obsahují je víc, než když se kastruje bez ?íje. Ale zas tak šílenej rozdíl, že by hrozilo vykrvácení to není. Vykrvácení hrozí p?i porušení st?ny d?lohy, a to hrozí i bez ?íje. Ale to se ned?je, jelikož se všechny ty orgány vyjímají celé, aniž by se p?ímo do nich kuchalo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 21:14
jo, tak to myslím - velká krevní ztráta, obrazn? ?e?eno "pacient vykrvácel"

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: makina (IP)
Datum: 2009-06-19, 21:21
Díky všem co se k mému dilematu vyjád?ili, na rozhodnutí mám ješt? n?jaký ?as, protože Žanda má ?íji teprve 3 dny. Ptám se na vaše zkušenosti už i proto, že první fretka nám um?ela z d?vodu práv? dlouho p?etrvávající ?íje. Injekce tenkrát nezabrala na kastraci pak už byla moc slabá.Tak chci te? p?edejít problém?m. Makina

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 21:21
pro? by m?la vykrvácet? ta ztráta není zas tak velká. Bigi mi taky kastrovali v ?íji a ješt? se zán?tem, pár hodin po probuzení už mi zas skákala na postel.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 19.06. v 21:22.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 21:50
já netvrdím, že vykrvácí. jen vysv?tluju (tob? a zuze), CO je v ?íji p?ekrvený (že to není ani vulva ani vaje?níky) a jak to souvisí:
operace = riziko (každá operace je riziko, které je ale n?kdy nutné podstoupit)
p?ekrvená d?loha = v?tší krevní ztráta než obvykle = v?tší riziko

aspo? ješt? nedávno teda platilo, že je lepší s kastrací po?kat, až ?íje odezní nebo ji p?ípadn? ukon?it um?le a mn? to nezní úpln? nelogicky.

makino, podívej se sem [forum.fretka.cz] a projdi si p?ísp?vky, není jich tolik.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 22:04
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> jo, tak to myslím - velká krevní ztráta, obrazn?
> ?e?eno "pacient vykrvácel"

obrazn? ?e?eno, ale není to pravidlem. ono to titiž vyzn?lo tak, že každá fretka v ?íji p?i kastraci vykrvácí, což není pravda. jinak že je prokrvená d?lohy vím, jen jsem to blb? napsala, nooo :o)



[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 22:07
makina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Díky všem co se k mému dilematu vyjád?ili, na
> rozhodnutí mám ješt? n?jaký ?as, protože Žanda má
> ?íji teprve 3 dny. Ptám se na vaše zkušenosti už i
> proto, že první fretka nám um?ela z d?vodu práv?
> dlouho p?etrvávající ?íje. Injekce tenkrát
> nezabrala na kastraci pak už byla moc slabá.Tak
> chci te? p?edejít problém?m. Makina


jinak osobn? bych po takovýhle zkušenosti kastrovala rovnou, a to co nejd?ív...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: makina (IP)
Datum: 2009-06-19, 22:32
martino, díky za p?ípomenutí dalších p?ísp?vk?. v podstat? jsou rozd?lené na dva tábory: kastrovat co nejd?íve ,dokud není fretka tak oslabená a nebo ukon?it injekcí a pak teprve kastrovat.Pak jsem ješt? narazila na jednu v?c, že první ?íje by se m?la nechat pln? prob?hnout. Tak si prost? budu držet palce a fretce taky, aby to dopadlo co nejlépe.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-06-19, 23:29
boža napsal/a:
-------------------------------------------------------
> K tomu ukon?ení kastrátem - tam hrozí infekce a
> zán?t d?lohy rovnou. To už tu taky bylo,
> veteriná?i to moc nedoporu?ují.
>
> **************************************************
> *****
Tak tohle slyším poprvé. M?žeš mi k tomu napsat n?co bližšího?
Já vždycky žila v dojmu, že t?eba v Anglii to byl a je historicky osv?d?ený zp?sob ukon?ování ?íje, že to je vlastn? optimální ?ešení.

Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 23:42
tam se používají samci s vasektomii, což je v podstat? ale jedno, myslím, že problém je v tom, že p?i krytí m?že dojít k zavle?ení n?jaké ne?istoty/infekce a z toho pak m?že být zán?t d?lohy. což tedy není záležitost jen kastrát?, ale i "neporušených" samc?, alespon tak jsem to pochopila, když jsem s vetkou ?ešila problém potratu mé sami?ky, jedna z verzí byla zán?t d?lohy, který mohl být zp?sobený práv? tímhle..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 19.06. v 23:43.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 23:42
To mi kdysi , když jsem ?ešila zán?t d?lohy u Nudli?ky z útulku, ?íkala vetka. Tehdy to vypadalo že je Nudli t?hule, což prý být mohlo,jenže p?i nakrývání došlo k infekci, zárodky uhynuly a zán?t byl masivní.
Vetka mi tehdy ?íkala,že p?i normálním nakrývání to není b?žné, ale p?i krytí kastrátem to prý je ?ast?jší. A pak mi n?kdo ?íkal,že se mu to stalo, ale to fakt nevím kdo to byl. Možná si ?asem vzpomenu, n?m?our...

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-06-19, 23:49
Aha, díky za vysv?tlení - to s tím zavle?ením infekce m? nenapadlo a nikdy jsem o tom neslyšela, ale zní to dost logicky.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 23:51
tak to je taky zajímavý - takže p?i styku, kdy dojde k oplodn?ní, není takové riziko zavle?ení infekce a následného zán?tu jako p?i styku, kdy k oplodn?ní nedojde??
já snad p?estanu souložit...

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-20, 01:19
Takže kdyby takle p?kn? n?kdo radil m?, než jsem nechala sami?ku kastrovat, tak asi zešílim! :-D Injekce - možný zán?t, kastrát - možný zán?t a infekce, kastrace p?i ?íji - možná rizika nadm?rné ztráty krve....to bych se tenkrát ani nedokázala rozhodnout, v?d?t tohle všechno. Nevyd?sily jsme t? tu moc? :-)

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-20, 09:24
O ukon?ení ?íje "hoblitem" jsem poprvé slyšela n?kdy v letech 1967-1970, užívali je na farm? v Jarom??i (MVDr Vejlupek) s maximálním úsp?chem. Podle toho, co ?íkal, užíval se tento zp?sob b?žn? v Anglii a Francii "už dávno", jen jsem se nezeptala a už nezeptám, jak se takový hoblit ze same?ka ud?lá.
Co se tý?e kastrace - m?j vet nap?ed ukon?uje ?íji a pak teprve kastruje, protože zdu?elá a prokrvená d?loha znamená fro fretku v?tší krevní ztrátu.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-20, 12:35
taky si myslím, že ukon?ení ?íje neplodným same?kem - a? už je to kastrát p?i chuti nebo samec po vasektomii - je pro sami?ku nejšetrn?jší a zárove? nejp?irozen?jší zp?sob (když pominu zatem?ování a samovolné ukon?ení - zdá se nedosažitelný ideál). bohužel takových same?k? se nedostává... :o/

a to, že zán?t d?lohy je po ukon?ení "naplano" ?ast?jší (údajn?) než p?i p?ipoušt?ní za ú?elem plození, bych spíš než aktu samotnému p?i?ítala dob?, kdy se tak d?je.
tedy že kv?li mlá?at?m se k samci vodí sami?ka vesm?s silná a zdravá, kolem desátého dne (na za?átku) ?íje, kdežto kv?li ukon?ení se tenhle zp?sob volí v?tšinou až mnohem pozd?ji, n?kdy až po neúsp?šném hormonálním ukon?ení - takže sami?ka je už mnohem "p?ístupn?jší" n?jaké infekci a snáze jí podlehne (protože oslabená dlouhou ?íjí) nebo už dokonce n?jaký za?ínající zán?t v d?loze je, ale je zjišt?n až následn?.

ale docela ráda bych si poslechla názor n?jakého odborníka, božo, zkus to zjistit n?jak podrobn?ji u vetky, nebo LEE, nejsi tu taky n?kde??
má anebo nemá sperma tak zázra?né antibakteriální ú?inky, že chrání sami?ku p?ed zán?tem??

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist