Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:3 z 6
Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-02-02, 20:49
No uvidim.... Terka ale myslim jeste dlouho v riji nebude, protoze volieru mame relativne v seru a hodne chodime na prochazky ven (akorat ted v tech velkych mrazech jsme vic doma). No uvidime jak to s opici pujde. Je to pekna statna holka.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Daja (IP)
Datum: 2006-02-21, 13:02
Prosím o rychlou radu!P?e?etla jsem si vaši rubriku _zaujala m?!!!Naše SANY je8.den v ?íji poprvé.Zhubla,moc nepije,máme jí ve tm?.Zanechává za sebou zna?kování.Chystáme se k veteriná?i,prý ji pom?že šetrn?jší cestou,neš injekcí.Máme o ni velký strach!D?kuji za pomoc a radu!!!

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-02-21, 13:02
Jejda a prosim te co je ta setrnejsi cesta?
8 den v riji neni moc - navic pripousti se kolem 11 dne. Neni spis fretulce neco jineho? Neni nemocna?
Kdy zacala hubnout? Jinak ve tme je to ok, ale ja bych ji tam dala pozdeji - a znackovani je v riji normalni.
Krome hudnuti jsou jine priznaky?
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-02-21, 13:17
To Daja: šetrn?jší cesta než injekce je leda samec nebo zatem?ování. Z injekcí je šetrný hCG nebo GnRH (nap?. Receptal). Rozhodn? to neodkládejte, pokud hubne.

To Yasmin: zatem?ování je dobré za?ít hned na za?átku ?íje, protože n?jakou dobu trvá, než zabere, tak aby nebylo pozd?. Hyperestrogenismus se ve vzácných p?ípadech m?že objevit již takhle brzy (t?eba u Frey), návšt?vu veta není radno odkládat. A to i pro p?ípad, že by šlo o n?co jiného, samoz?ejm?.

?u+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:45.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-02-25, 16:59
Jak je to s falešnou b?ezostí? Moje známá myslela, že budou miminka, ale po ?íji nastoupila falešná b?ezost (pochopiteln? u fretky). Máte n?kdo zkušenost, jak dlouho to trvá? Co s takovou "mam?ou" d?lat, aby jí to co nejd?ív p?ešlo? Je prý kousavá a dává do t?la samci! Musí ho držet odd?len?. Zkušení pora?te, m? to taky zajímá, mám samice, které to m?že taky potkat a nev?d?la bych co s tím.

faleš+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 19.06. v 22:34.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-02-25, 20:09
Delat nemuzes nic. Jen ji zbytecne nedrazdit piskanim, branim hracek, samce oddelit. Trva to cca mesic az dva - takovy normalni odchov mlada. Cvokie silela dva mesice a vzdalo az tehdy, kdy plysaka nosila na pisecek, masirovala brisko a hovinko zadne, cpala plysakovi hlavu do granuli a on nezral - to trvalo asi dva dny a pak se asi rozhodla, ze to je mlade neprizpusobive a bylo odvrzeno.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-02-25, 20:22
Lee: díky za poznatky, známé je p?edám (ta bude mít radost)!!

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-02-27, 09:44
:oD Lee, ?ežu se tu smíchy, když si Cvokinu p?edstavím! To jsou naše trubky malý. Obzvláš? na tom píse?ku je to úžasná p?edstava

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-02-27, 15:20
Když jsme u té ?íje:
Nevíte n?kdo, v kolika letech fretky p?estávají mít ?íji? Naší Dášen? jsou 4, zatím nemá s ?íjí žádné zvláštní problémy, má ji 2x ro?n? asi 3 týdny, ješt? nikdy nemusela na injekci. mladé zatím nem?la, i když te? zrovna hárá a Shrek je "muž ?inu", tak kdo ví, jestli se u nás ješt? nakonec nedo?káme mimin.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-02-27, 15:29
?asto až do stá?í. Ale po ?tvrtém roce se hodn? zvyšuje riziko cyst a problém? s d?lohou, takže bych to pozorn? sledovala. Protože v tomhle v?ku už asi mim?a neplánujete, stála by za úvahu i kastrace (aby v dob?, až se objeví potíže s vaje?níky, nap?íklad, nebyla už moc stará a narkóza pro ni nebyla moc velká zát?ž).

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-02-27, 15:55
To MF: Môžu sa nejaké podobné problémy ako u nekastrovaných samíc(napr. nádory na prostate?...) vyskytnú? v staršom veku aj u nekastrovaných samcov? Platí aj u samcov, že po tom cca 4 roku je lepšie ich da? kastrova??
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-02-27, 16:20
Nee :o) samc?m hormony žádné potíže nep?sobí.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: marek.v (IP)
Datum: 2006-07-11, 20:09
Mám dotaz m?žu ukon?it ?íji tím že ji dám zapustit aby m?la mladé?[/email]

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-11, 20:21
jedin? v tom p?ípad? že si seš v?dom toho co odchov mladých obnáší. Jak se starat o fretku která ?eká mladé, a jak pe?ovat o mladé. Co d?lat když nastanou komplikace. Kam jít na vetrinu v p?ípad? t?ch komplikací a nakonec to nejd?ležit?jší, KAM potom umístíš mladé! Protože zverimex NENÍ správné ?ešení !!! Poku? ti jde pouze o ukon?ení ?íje, tak fre?ata nepot?ebuješ, když je nechceš vychovávat.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Al?a (IP)
Datum: 2006-07-14, 20:24
Mám sami?ku v ?íji skoro 6týdn?. Už po ?ty?ech jsem se šla ptát na veterinu. Tam mi ?ekli,a? ji ješt? týden nechám. Šla jsem ke svému druhému vetovi,tam mi ?ekli zas,a? p?íjdu za týden. Byla sem tam tedy v?era,byla tam zase jiná doktorka. Ta mi doporu?ila metodu: namo?it ušní vatový tampon studenou vodou,podráždit ji vulvu a trochu zajet dovnit?,to max. 2krát. Zkoušela sem to. Ale pokud to zabere,tak kdy??? Nikdy sem o tom neslyšela,natož ?etla v knížkách,ani jiný vet tuto metodu neradil. Zkoušel to tedy n?kdo nebo jen zko?ila na nesmyslnou hloupost???
Fretka je jinak ?ilá,nehubne,nelíná,žere. Ale p?esto mám o ni šílený strach. M?síc je p?ece hranice,ne? Ale u doktor? asi ne!
Na metodu "zatem?ní" je pozd?. ¨V posledních dvou týdnech ?íje byla 2krát v kontaktu se same?kem,ale tomu je n?co málo p?es 5m?síc?.
V pond?lí tam jedu,a? ji pýchnou,a? už to zabere nebo ne.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-14, 21:12
Al?a, o téhle metod? jsem ješt? neslyšela, docela by m? zajímalo jestli m?že fungovat. Ovšem ale by to asi cht?lo i další fiktívní doprovodné ceremonie, jako zákus do zátylku, povlá?ení, no nedovedu p?edstavit jak tohle provádí ?lov?k. A ta vetka to už n?kdy zkoušela? a fungovalo to? My t?? zatem?ujeme, ale zdá se že to n?jak nezabírá, pravd?podobn? to d?láme asi špatn?. Možná by to cht?lo absolutní tmu. Nevím. Se samcem se ko?kovali v?era, ale nic víc krom? kousání do zátylku a olizování a mazlení se, nebylo, protože same?ek je už kastrovaný. Ani m?j kastrovaný samec neví na co to p?vodn? m?l, takže uvidíme co bude dál.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-07-15, 00:53
To Jodi: V pripade, ze Medulce rije neukonci ten kastrat, tak prijedte za Evinym Kubou. Terce riji uspesne ukoncil i bez nakryti...
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-15, 01:09
Bara: uvidíme co zítra, kdyžtak bychom pak p?ijeli. :o)
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-07-15, 01:10
Jojo. Eva je na vikend na chate, ale uz v pondeli mame domluvenou prochazku (chodime prakticky denne), takze by ses mohla s Med pripojit. Hodne stesti a v pripade potreby se ozvi:)
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-07-31, 11:14
Jak už jsem v jiném vláknu psala, ukon?ení ?íje kastrovaným samcem se nevyvedlo (Meggie ho prohnala a pokousala), vulva se stále nem?nila, tak jsme ve ?tvrtek zašli na injekci.
Den p?edem jsem se byla s vetem domluvit a ud?lala jsem dob?e. K ukon?ování ?íje - u fretek také - používá totiž Covinan, což se prý moc nedoporu?uje. Tak jsem si radši ?ekla o Receptal. Ani m? nep?emlouval, už m? zná, že si skoro vždy vymyslím n?co nového :o) Receptal se mu poda?ilo sehnat do druhého dne od kolegy, ale ten ho používá u krav a klisen, s ú?inkem na fretky nemá zkušenosti.
Trvalo 3 dny, než jsme u Meggie zaznamenali zm?nu vulvy, i v chování je trochu jiná, už nám nekouše do venkovních dve?í (že chce ven), zna?kuje mén? a za?íná si i hrát :o)

Jak dlouho trvá obvykle ukon?ení ?íje Receptalem? Je pot?eba ho aplikovat víckrát?

Meggie trochu zhubla, ale je v dobré kondici, p?es den dost pospává, ale na procházce trénuje na p?espolní b?h. Jí taky celkem normáln?, srst má stejnou. Injekci dostala p?esn? 3 týdny po plném rozvinutí ?íje, takže myslím, že máme ješt? n?jaký ?as ji jen pozorovat...
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-31, 11:28
Receptal se v?tšinou podává obden, 3-5x, dokud neza?ne scvrkávat. Hlavn? dob?e spo?ítat dávku ;o)

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-07-31, 11:34
MF: WOOPS! Snad jsme tedy neud?lali velký pr?švih. Já o dávkování nic nev?d?la a vet taky ne, takže Meggie dostala 1 injekci v p?epo?tu na svou váhu...:o/
V?era - po 3 dnech - se jí vulva o?ividn? zcvrkla, není moc menší, ale taková zcvrklá, jako mén? "nalitá".

Máme jít tedy na další dávku, nebo po?kat? Protože se zdá, že jí to zabírá.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-31, 11:38
Netuším, kolik toho dostala, ale jestli scvrkává, snad to bude sta?it.... A co jí pro jistotu šupnout do tmy?

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-07-31, 12:48
S tou tmou to teda zkusím. Na v?tšinu dne Meggie sice odd?lujeme od prck? (p?ed pár dny jsem zjistila, že se ji ješt? pokoušejí ob?as sát, bestiáši jedni, a ona drží a sy?í, protože mléko nemá a bolí jí to), jenže si na nás vybojovala volný pohyb. Má 2 ?i 3 pelíšky, mezi kterými pendluje, dokázala, že když je "na volno", nic nevyvede a kakat chodí krásn? do venkovního záchodu.
Asi to od ní p?kn? schytám, jestli jí zav?u dví?ka malé klece a p?ehodím p?es ní deku ;o) No, ale je to pro její dobro, ne?
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-31, 13:36
tak tak ;o)

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-06-26, 11:57
M?žete mi prosím poradit jaká injekce je na ukon?ení ?íje asi nejvhodn?jší? Moje frete?ka 15.04.2007 porodila, p?ed 6týdny p?estala kojit a te? už je zas 14dní v ?íji. Možná jste to tu už n?kde psaly, ale omlouvám se nemám ?as všechno ?íst, mám doma 5ti týdennáho prcka.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-26, 12:15
matka fretka redakce napsal/a:
-------------------------------------------------------
> To Daja: šetrn?jší cesta než injekce je leda samec
> nebo zatem?ování. Z injekcí je šetrný hCG nebo
> GnRH (nap?. Receptal). Rozhodn? to neodkládejte,
> pokud hubne.
> To Yasmin: zatem?ování je dobré za?ít hned na
> za?átku ?íje, protože n?jakou dobu trvá, než
> zabere, tak aby nebylo pozd?. Hyperestrogenismus
> se ve vzácných p?ípadech m?že objevit již takhle
> brzy (t?eba u Frey), návšt?vu veta není radno
> odkládat. A to i pro p?ípad, že by šlo o n?co
> jiného, samoz?ejm?.






Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 15:48.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-26, 12:17
Vendula R napsal/a:
-------------------------------
> ......P?esto není d?vod fretkám i nadále neukon?ovat ?íji Receptalem, je to jeden z nejlépe fungujících
> a hlavn? osv?d?ených preparát?, bez minimálních nežádoucích ú?ink?. B?žn? se tato komlikace po
> použití tohoto preparátu opravdu nevyskytuje!



Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-26, 12:17
Ukon?ení ?ije u sami?ky:

[www.forum.fretka.sk]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-26, 12:19
Vendula R napsal/a:
--------------------------------------------------
> Pregnyl i Receptal jsou oba výborné, fretky po nich b?žn? nemají žádné komplikace typu zán?tu
> d?lohy. Rozdíl je v ú?inné látce a tím pádem i v dob? nástupu ú?inku.
> Receptal se podává 3 až 5 x ob den, ale nej?ast?ji už po 3. dávce za?ne ?íje ustupovat, takže b?žn?
> do týdne víte, na ?em jste. Pregnyl se podává v jedné dávce a po podání za?ne
> ú?inkovat za 7 - 10 dní. Pokud se ?íje neza?ne nejpozd?ji po 10 dnech ukon?ovat, podává se druhá
> dávka, jejíž ú?inek by se m?l projevit nejpozd?ji za dalších 7 až 10 dní.


Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:3 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist