Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6
Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-06-26, 13:02
holky dík, dneska zajdem na veterinu, tak zjistím, jestli to tu v?bec mají.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-03-19, 20:27
Amonnka napsala:
Ví se v?bec, co se stane, pop?. nestane, když se ?íje ukon?í hned po za?átku?

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-03-19, 22:41
Ad "co se stane, pop?. nestane, když se ?íje ukon?í hned po za?átku" - myslím že nic. Jen je opravdu zbyte?né fretku zat?žovat um?le podanými hormony hned v po?átku ?íje, když existuje reálná šance bu? spontánního ukon?ení ?íje nebo ukon?ení ?íje pomocí zatem?ování. Až teprve když tyto metody selžou, je na ?ad? hormonální ukon?ení ?íje. Tento zp?sob ukon?ení ?íje d?íve než za 4 týdny je indikován pouze v p?ípad? projev? hyperestrogenismu.

?u+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 19.06. v 22:38.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-03-20, 15:33
Ano, nic se nestane, ale v?tšinou se to ned?lá. Máme doma už skoro 14 dní adoptovanou nemocnou fretku. Sle?na, co jí m?la, se o ní nestrala a tak nev?d?la, že fretka je na za?átku ?íje a má slabý zán?t d?lohy. Z tohoto d?vodu jí byla p?ed?asn? ukon?ena ?íje ( 3x Receptal) a nasazeny ATB. Pokud by zán?t neustoupil, je t?eba kastrovat...?íje je už skoro pry?...A zán?t, zdá se také ustupuje...Takže n?kdy se p?ed?asn? ?íje ukon?uje ze zdravotních d?vod?...

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Kustka (IP)
Datum: 2008-07-19, 14:42
Ahojte já jsem ud?lala velkou chybu naše fretka byla dlouho v ?íji ale já nev?d?la že na to m?že um?ít co jsem ?etla na netu o chovatelství tak to tam nebylo napsané a ani v knihách :'( te? m? to moc mrzí !

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: withoutme (IP)
Datum: 2008-07-20, 00:03
ahoj byla sem s fretulí na injekci k ukon?ení ?íje, vulva se jí sice zmenšila ale ne úpln?, nevím jestli mám ješt? po?kat nebo jít na další injekci? zmenší se vulva upln? jako p?ed ?íjí?

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-07-20, 11:06
Whithotme : nepíšeš v jakém ?asovém odstupu po injekci vulva splaskla do té podoby jak popisuješ - up?esni to...splaskává to ne okamžit? a postupn? - tak prosím up?esni

307-515-842
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-07-20, 14:09
a hlavn? ?ím byla ?íje ukon?ena, to je taky d?ležité

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Kustka (IP)
Datum: 2008-07-20, 14:22
Chci se zeptat jak dlouho m?že mít sami?ka ?íji ?Abych to náhodou nep?etáhla !?Jo co to znamená když jí za?nou vypadávat chlupy dole na b?iše u vulvy ?Zatím naschle a d?kuji

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: withoutme (IP)
Datum: 2008-07-21, 22:03
to netusim co ji daval, a už je skoro upln? malá, nevim jestli má bejt malá tak jako p?edtim nebo t?eba o kapánek v?tší, je to od injekce 3 týdny

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: dracice (IP)
Datum: 2009-04-20, 15:43
Ahojky,chci se zeptat jakym PRESNE pripravkem mam ukoncit riji ted ve stredu to budou 3tydny.Potrebuji celej nazev a jak ho sezenu jestli u doktora objednat nebo na ten predpis sice nevim co ze to presne je.Dekuji

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-21, 10:59
To dracice: aplikovat to musi doktor, u nas sa pouziva Pregnyl, v cechach Receptal, obe sa ovsem vyraba v roznych koncentraciach, takze sa davka sa musi prepocitat na hmotnost fretky. "Samoliecenie" neodporucam, mozes viac ublizit ako pomoct.
Viac tu [www.fretka.sk]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-04-26, 10:28
Víte n?kdo, jaký je vlastn? mechanizmus ukon?ení ?íje pobytem ve tm??
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-04-26, 12:57
zkus napsat sz silv?. ta ví totiž všechno!!! :o) (teda aspo? mám ten dojem, je s t?ma znalostma až neuv??itelná)
a nevím, jestli sem vleze.
jen pozor - silva, ne silvie

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-04-27, 13:31
Fretka je od p?írody nastavená tak, aby p?išla do ?íje v období, kdy je dlouhý den a krátká noc. Pokud tomu dob?e rozumím, technicky to má v organismu na starosti hormon zvaný melatonin, (produkovaný nadv?skem mozkovým). Víc tmy znamená víc produkce melatoninu a melatonin brzdí tvorbu GnRH (gonadotropin uvol?ující hormon). Nižší hladina melatoninu naopak všechny pohlavní hormony spouští.
Melatonin se za?íná používat k lé?b? nádor? nadledvinek, tady je o n?m zajímavý ?lánek v angli?tin?: [www.smallanimalchannel.com]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2009-04-29, 23:22
Mohu se zeptat, zda n?kdo z Prahy nemá kastráta s choutkami? Šelminka nevypadá, že by se svou ?íjí cht?la p?estat...

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2009-05-04, 12:45
Zkusím to ješt? jednou...
Nenašel by se prosím n?jaký ukon?ovatel ?íje?

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2009-05-19, 12:32
Poradí mi n?kdo?
Naše Nerinka (3 roky) má delší dobu ?íji, která nejde ukon?it. Po 4 týdnech od za?. ?íje jsme šli na první injekci Pregnylu, nyní jsme byli již na t?etí a po?ád to nevypadá dob?e. Veteriná?ka doporu?ila kastraci na tento pátek. (lépe prý kastrace v ?íji než to nechávat ješt? dýl).
Nerinka je zatím ?ilá, ale bojím se jak kastrace v tomto p?ípadn? dopadne...... [/img]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-19, 12:35
rozhodn? kastrovat co nejrychleji.
vetka má pravdu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2009-05-19, 13:33
Asi nás to bohužel nemine. Ješt? doufám, že jí t?eba ta poslední zabere ( je to pátý den po poslední injekci ) -ale pokud ne, tak v pátek jde...
Loni nebyl žádný problém, ale letos si to holt "vybrala"
Božo, díky za p?ísp?vek.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2009-05-19, 16:36
Tak to už 3 p?ipad s Pregnylem.Aspon co znam.Naši starši fretce jsme vždy ukon?ovali Pregnylem a zabiralo to až druhou injekci,ale pri posledni ?iji nam nezabrala ani t?eti injekci-a to byla dvojita davka.A tak šla na kastraci v ?iji.Dopadlo to dob?e.
Mladši taky dostava Pregnyl ,a vždy zatim zabral napoprve.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2009-05-22, 21:08
My jsme dote? žádné problémy s Pregnylem nem?li. Vždy zabral napoprvé! Až nyní 3x - a nic...
Nerinka je již po kastraci a doktorka ?íkala, že d?loha nevypadala dob?e....
Jsem ráda, že už to má za sebou.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 02.06. v 01:18.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: makina (IP)
Datum: 2009-06-18, 23:41
cht?la bych jen v?d?t názor více lidí: pokud fretce neskon?í ?íje sama, není lepší rovnou kastrace, než zkoušet injekce, když vím, že mladé po?izovat ur?it? nebudeme? / momentáln? má první ?íji/. Díky Martina

kast+ona+?n+
(doporu?ení moderátora - pro?íst diskuzi na této i dalších stranách)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 25.06. v 19:14.

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 00:32
Já mám osobn? takovou zkušenost,že to lepší je. Po hormonálkách velmi ?asto dochází k zán?t?m d?lohy a ješt? to nic ne?eší, po falešný b?ezosti nastupuje ?íje další. Já ted po t?ch p?ípadech co jsem zažila dávám kastrovat na za?átku ?íje, není d?vod pro? ?ekat ,jak bude ?íje probíhat, vždycky je ?íje pro samici oslabující,pokud trvá dýl jak 2 týdny.
A když je dlouhá ?íje, pak hormonální injekce,pak zán?t a lé?ení a pak teprve kastrace,je to mnohem víc zat?žující celkov?,než na za?átku vyjmout orgány, které jsou p?ekrvené p?i ?íji.Fretka není odlabená tím koloto?em a tak to zvládá v pohod?.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 00:44
makino,
chápu, že jste možná "vyd?šení", zejména jestli je to vaše první, protože tady se ?lov?k do?te v?tšinou hlavn? o problémech - s ?íjemi, kousáním, ne?istotností, kastracema, nemocema....
to se ?lov?k p?ijde sv??it (a vyd?sit ostatní)

pokud je fretka zdravá, já osobn? bych po?kala, až ?íje ustoupí (ne vždy je pot?eba ukon?ovat um?le, tak pro? do ní rvát hormony), p?ípadn? zatem?ovala, abych tomu pomohla a kastrovala až cca 3-4 týdny po ?íji.
zdá se mi zbyte?né riziko kastrovat v ?íji, když k tomu "není d?vod", zkusila bych vydržet až po.

a opravdu existujou i sami?ky, které problémy s ?íjemi nemají - jen se tady holt do?ítáme o t?ch z opa?ného konce, no... :o)

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 13:14
taky bych šla na kastraci rovnou a ne?ekala, jak to bude s ?íjí probíhat. nedavno jsem tak kastrovala sami?ku po potratu, kdy jsme nejd?ív ješt? lé?ili zán?t d?lohy, kdy ATB stejn? nic nevy?ešili a zán?t byl d?vod pro? jsem jí nakonec nechala vykastrovat, navíc b?hem toho týdne lé?ení zán?tu p?išla zase do ?íje, takže jsem kastrovala ?íjnou samici se zán?tem d?lohy a cystama na vaje?níku.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 13:28
já jsem ješt? nevid?la samici, která nemá žádný problém s ?íjí. Ne?íkám že nejsou. jsem ale p?esv?d?ená že je to výjimka, pokud samici tento problém nepotká. D?íve nebo pozd?ji se musí kastrovat každá samice. Myslím že není na co ?ekat. D?íve nebo pozd?ji k té kastraci dojít musí, když bude starší a bude mít už n?jaký problém s vaje?níky díky hormon?m,je to riziko v?tší. Dokud je zdravá, je operace prost? lepší, podle zkušeností, teorie mluví jinak, ovšem netuším ?ím je vlastn? podložená. Taky jsem d?íve papouškovala tento názor, ale zkušenost m? nasm?rovala jinam.Jako již víckrát.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-06-19, 14:03
Já jsem ryzí teoretik, protože mám kluky. Ale nevím, jestli pravda není n?kde uprost?ed... ur?it? platí to, že ke kastraci u sami?ky stejn? jednou nevyhnuteln? dojde a mladší zví?e v dobrý kondici snáší operací líp, ale zase si nejsem jistá, jestli není dobrý p?ece jenom ten první rok zkusit nechat ?íji pln? prob?hnout kv?li riziku pozd?jších problém? s nadledvinkama.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 14:21
t?žko ?íct,zda to v?bec muže souviset.Ted Bobinka.nejmín p?tiletá nekastrovaná samice, m?la hodn? zbujelou nadledvinku, hormony tím tak zblázn?ný, že ji vyrostl ten ob?í nádor na vaje?níku - názor MVDr.Jekla. Já myslela že ten nádor zp?sobil tu nadledvinku,on mi to vyvrátil, bylo to naopak.
S toho mi vychází,že mi nikdo nem?že ?íct,když se u kastráta objeví zbujení nadledninky, že by to bez katrace stejn? nem?l. Ten problém se prý objevuje stejnou m?rou u katrát? i nekastrát?. Když za?ne ?íje, je fretka dosp?lá.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-06-19, 14:56
No, možnou souvislost mezi p?ed?asnou kastrací a nádory nadledvinek uvád?jí (spolu s vlivy fotoperiod) snad všichni renomovaní auto?i. Což pochopiteln? neznamená, že všechny brzy kastrované fretky to potká, ani že všechny nádory nadledvinek tím musí být zp?sobeny. Faktem ale je, že jsem se nikde nedo?etla, co p?esn? je považované za p?ed?asnou kastraci, možná opravdu sta?í známky první ?íje.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist