Aktuální stránka:111 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2010-10-27, 14:34
Práv? mi odepsali ze Zoohit. Pr?m?r otvoru v pat?e je cca 10cm. Bude to z?ejm? stejný pr?m?r jako klasická prolézací roura pro fretky.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-10-27, 14:41
Nicotka: pokud tu klec koupíš, tak pak prosím každopádn? o obsáhlou recenzi :-))
Vzhledem k nízké cen? to bude lidi zajímat.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2010-10-27, 15:02
Ješt? jsem poslala na email Zoohitu n?jaké dotazy. Podle odpov?di uvidím, zda ji koupím.

Uvažuji o její koupi kdyžtak až v lednu (po Vánocích) a taky záleží na tom, kdy bude k dostání. Jesti ji budu mít, hned tady písnu. :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jana.B (IP)
Datum: 2010-10-27, 19:53
[www.zoohit.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jana.B dne 27.10. v 19:54.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-27, 20:34
Tak deset centimetr? by pro nás bylo málo, 10 cm má roura od Marshalla a do tý se Pytrísek nevejde...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-27, 20:49
Vl?ák se do prúmn?ru 10 cm (?ehokoliv, i kdyby to byl šus?ákový materiál) taky nevejde.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2010-10-27, 21:39
Ješt? m? zaujala tato klec - [www.zoohit.cz] . Je jen o malinko dražší oproti té p?edchozí (http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klece_ohradky/pro_fretky/146160 ), je prostorn?jší a prolézací otvor v pat?e je dokonce až 13cm x 21cm. Jediné, co m? znepokojuje je vzdálenost m?ížek 2,35cm.
Podle mého, taky ucházející klec, co myslíte? ;)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-27, 21:42
tak u týhle klece si dost dob?e neumím p?edstavit její ?išt?ní, nebo vybírání WC, na velikost klece se mi zdají být dví?ka hodn? malá.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2010-10-27, 21:53
co se tý?e ?išt?ní, celá klec se dá rozložit, jednotlivá patra se vyndají a vymyjí.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-27, 22:03
jo, to je mi jasný, ale rozebírat celou klec jen kv?li ?išt?ní wc... a ?istit to t?ma dví?kama nic moc, tedy p?edpokládám, že ty dví?ka nebudou o nic v?tší, než u klasický králi?í..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-27, 22:07
tak do tohodle bych osobn? nešla v žádném p?ípad?. maximáln? jednopatrovou NOUZOVOU (nap?. karanténní), ale ur?it? ne klec na normální dlouhodobý pobyt fretky.

siln? mi to kvalitou p?ipomíná fórový polský klece (promi?, silvo) a to je tak leda pro zlost, resp. opravdu tak pro králíky, ?in?ily apod., ne pro fretky.

tuhle bych fakt neriskovala.

není mi to FUK

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2010-10-27, 22:37
OK, p?esv?d?ili jste m?, že mám teda spíše uvažovat o té první kleci - [www.zoohit.cz] . :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: miskahajkova (IP)
Datum: 2010-11-06, 21:56
Mému Fre?áku se objevily 2 ?ervené flí?ky.Na hlavi?ce a na h?betu, na místech nevypadáva srst a nevydím žádné zm?ny. Je mu již šest let. Nevím jestli s tím mám jít ihned k veteriná?i nebo to m?že být jen n?jaka vyrážka.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Thora (IP)
Datum: 2010-11-07, 19:34
Zdravím,
osobn? dávám rozhodn? p?ednost d?evu, takže i bydlení pro naše fre?ulky jsme zvolili touto formou. Naše fretky si žijí takto: [fretulky2.webnode.cz]

Neuvažovala byste spíše o n??em takovém? I ze zkušeností jiných chovatel?, kte?í bydlení v "platových klecích" používají spíše jako p?echodné, bych Vám doporu?ila n?co podobného. Samoz?ejm? záleží na každém, co zvolí...

[fretulky2.webnode.cz]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2010-11-08, 00:42
Ahoj, nevíte n?kdo pro? náš fretík pije vlastní mo?? Vody má dostatek a když ud?lá louži?ku tak ho na?apám jak z ni pije. Tak ho odeženu a louži?ku ut?u. Vody má dost, netrestám ho, granule má ferret complete, takže bych ?ekla že ani tady nebude problém :-(

Kristýna :-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-11-08, 09:41
Kristýno, jeden m?j fre?ák to taky jeden ?as d?lal. Podle všeho to byl jen do?asný "rozmar", protože zdravotn? byl jinak v po?ádku.

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2010-11-08, 14:45
Thora: Dívala jsem se na vaše stránky a všimla si, že by u vás bylo možno si nechat, podle p?edstav, vyrobit voliéru. Zajímalo by m?, na kolik by p?ibližn? vyšla voliéra s rozm?ry 70x55x120cm (výška), se dv?mi patry a kdyby byla vyrobená ze stejného materiálu jako ta vaše? V mém p?ípad? totiž hrají roli i finance.
D?kuji za odpov??.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: rybicka (IP)
Datum: 2010-11-08, 23:21
Ahoj mam dotaz... sla jsem si takhle v anglii do utulku vyzvednout psa a vratila jsem se s nim a dvema fretkama :). Jednu z tyranych slecen jsem si vzala ja ke svoji fretuli (stejne jsem to mela v planu, ale az po tom, co ze mi melo podarit najit kvalitni pojisteni) a druha sestra putovala k sousedovic 12tiletemu klukovi ktery mi moji fretuli sem tam hlidal. A vlastne on je te co vysiluje, no krmime stejne (ma jidlo odemne), vytaminujeme shodne a moje Hello Yellow oproti jeho pribrala kolem 100g za 14dni, zatim co jeho cca 30g. ja bych se neplasila, ma 628 az 648 a neni nikterak velka, ale prece jen uz je to 13let co jsem mela fretky a ted je mam coby zachranence znova (sice jsem precetla kde co), ale o tom, zda by mel plasit ne (ja bych nelasila, i kdyz ji a pije mi nez moje, tak ale bobkuje a je aktivni relativne normalne), DIKY MOC

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-11-09, 00:01
kolik fretka p?ibere nebo nep?ibere záleží na velikosti - v?tší fretka nabere víc, než fretka menší, takže nem?žeš ?ekat, že t?eba p?lkilová fretka nabere to, co nabere fretka kilová.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: rybicka (IP)
Datum: 2010-11-09, 12:37
Tak to je mi jasny (moje fretka je o 3mesice mladsi nez ty dve a ma navic skoro pul kila a zda se mi to ok...nechci vedet kolik bude vazit a jakej obr z ni bude az bude mit pul roku ;o) ), me se spis nelibi, ze to jsou segry a naprosto stejne velky a to jeho byla oproti moji i "spekata" mela o celych 30dkg vic nez moje a ta ji ted predbehla o vic nez 50dkg. No ja si hlavne dneska rano vsimla, ze moc nepije, ale podle vetky byla pred 14ti dny uplne ok (byly na ockovani a prohlidce) a vzhledem k cekaci dobe (musis se objednat cca 4dny predem, no a je-li to akutni tak proste vrazit do cekarny a cekat a cekat) bylo rodine po telefonu vetkou doporuceno, ze pokud ji a kadi, tak at ji vodu dodavaji injekci do pusy, tak dlouho (na pocet dni) jak dlouho pretrvavaji priznaky dehydratace :( (kuze na krku), ale diky, asi jim doporucim vrazit do cekarny a cekat a cekat :)

Me spis napadlo, ze se a ni mnohem vic podepsalo to tejrani v koupelne nez na te co zustala u me. Nebo ji chybi to, ze je ted sama a nema koho sikanovat (bylo mi doporuceno je nemit s spolu stejne, protoze tu moji kousala do krve a nepoustela k jidlu), no nic, diky :)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-14, 21:25
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: Vendelice
Datum: 2010-11-14, 14:44


Dobrý den.
Mám 4.5 let starou fretku Evžena. Dva dny už nespí ve svém pelíšku, spí na rovné ploše. Jí pouze zeleninu, banán, mlsky, pije vodu smíchanou s ko?i?í masovou kapsi?kou. Mo?í, stolice normální,bez teploty.

Jediný problém co má, že zrychlen? dýchá(n?kdy hrudní?kem, n?kdy do b?icha), ve?er jako by kašlal(jen místy).P?íjde mi trošku slabý, ale hraje si(?ast?ji u toho poléhává), okolí ho zajímá.

V posledním týdnu p?ibral. Když stojí, má pohublý zade?ek a z b?íška se mu vytvo?í jakýsi vá?ek(m?kký, na stla?ení prohmatávání nereaguje).

Kastrace prob?hla v roce 2006. Ven normáln? chodit nechce, v blízkosti nebyl nikdo nemocný, maximáln? byl vystaven pr?vanu.

Prosím o radu, zda to jít ?ešit s veteriná?em nebo je to jen nachlazení?

D?kuju za odpov??.
Vendula


Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: martina
Datum: 2010-11-14, 15:55


vendelice, lee se tu m?že objevit taky za m?síc, a po?ítám, že by ti stejn? poradila n?co podobného, co napíšu te? já. jen to umí líp formulovat, protože taky líp ví, o ?em mluví :o)

4,5 roku není žádné stá?í, ale taky už ne mladá fretka, a v souvislosti s popisovanými problémy by bylo nanejvýš na míst? ud?lat n?jaké podrobn?jší vyšet?ení. fretky v tomhle v?ku (i mladší) mívají problémy se srdcem, inzulinomy, nádorová onemocn?ní...

píšeš, "jí pouze..." - to znamená, že nejí v?bec normální jídlo, jen popisované pochutiny a pamlsky?

v každém p?ípad? bych neotálela a objednala se na d?kladnou prohlídku ke znalému fretvetovi. pokud se stav dramaticky nezhorší, ur?it? to po?ká pár dní, není nutné n?kam b?žet hned zítra.


Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo
Datum: 2010-11-14, 18:17


pkud je pohublý a p?esto p?ibírá, pak bych to vid?la na v?tší problém, než jen "nachlazení" a i kdyby jen u nachlazení špatn? dýchal, ur?it? bych to ?ešila na veterin? a ne doma.. m?j freták byl taky "pohublý" z normální váhy 2kg zhubnul na n?jakých 1,35-1,25kg, když stál, m?l boky propadlý, když jsem ho chytila pod p?edníma packama a nechala voln? vyset a nebo ležel na zádech, b?íško m?l na tu váhu hodn? veliký, p?í?inou byla zv?tšená slezina a tekutina v b?íšku. p?i spaní dával taky p?ednost rovným plochám a spaní v "natažené" poloze, ne sto?ený do klubí?ka.


Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: Vendelice
Datum: 2010-11-14, 20:47


Takže jsem vyrazila na veterinu. Prob?hl rentgen a na n?m se ukázaly zasažené plíce a žaludek, který byl bu? plný vzduchem a nebo sn?dl n?co špatného. Pak má ješt? zv?tšenou slezinu, což maj prej ve sm?s všechny.

P?esn? mi nebylo ?e?eno co mu je, protože jsem prý p?išla brzo, než by bylo p?esn? jasné co to je. Nafasovali jsme injekci s antibiotikama, konzervy Hill s prescription diet.

Zítra se máme znovu ukázat na injekci.Po injekci m?l záchvaty pískání, ale po dvou hodinách Eža spí klidn?ji. Tak snad to n?jak p?ežijem.
Moc d?kuju za odpov?di:o))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-11-15, 09:32
Vendul, kdes byla na veterin??
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-11-15, 10:09
Vendelice: Nejsem si jistá, jestli je pravda, že "zv?tšenou slezinu maj skoro všechny fretky". To by pak asi mému fretovi nebyli plánovan? tu zv?tšenou slezinu vyoperovali aby zabránili jejímu prasknutí a vykrvácení freta do b?icha.
Celkem se mi ta "diagnoza" nelíbí. Co skusit jiného veta? Víc hlav víc ví....
A taky krom RTG ud?lat i sono b?icha?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-11-15, 10:18
zv?tšená slezina je u fretek ve st?edním a vyšším v?ku celkem b?žná.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-11-15, 10:32
v?tšená slezina je celkem ?astým jevem u starších (ale n?kdy i mladých) fretek. Pohmatov? je zv?tšená slezina v?tšinou nebolestivá a ?asto je zjišt?na u jinak zdravých fretek p?i pravidelné ro?ní kontrole.
Vyšet?ovací metodou (aby se odlišilo nezhoubné bujení od zhoubného) je biopsie slezinné tkán? a její odeslání na cytologické vyšet?ení. Pokud vyjde vyšet?ení s nejasným výsledkem, provádí se (kv?li získání v?tšího vzorku tkán?) odb?r tkán? chirurgickým zákrokem. Dále se pro ur?ení povahy (zhoubného ?i nezhoubného) onemocn?ní doporu?ují vyšet?ení: hematologie, biochemie, RTG , USG (Sono) b?icha a aspirace kostní d?en?.
U BENIGNÍ (nezhoubné) SPLENOMEGALIE jsou hematologická vyšet?ení v mezích normálních fyziologických hodnot. P?í?ina benigní splenomegalie není známa. V ojedin?lých p?ípadech m?že být slezina tak zv?tšená, že m?že nadm?rn? utla?ovat okolní orgány v b?íšku a fretka m?že projevovat p?íznaky neklidu, ?i dokonce anorexie (ztráta chuti k jídlu). U takto postižených fretek by m?la být slezina chirurgicky odstran?na.

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-11-15, 11:25
Já to asi blb? napsala :-) dost starších fretek má slezinu zv?tšenou, ale normální to neni a když slezina rupne tak je to dle našich vetú "celkem slušná polízanice". Takže zv?tšenou slezinu bych za problém hodný sledování, vyšet?ení resp. ?ešení považovala.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-16, 10:46
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: Vendelice
Datum: 2010-11-16, 10:02


Dobré ráno:o)
Takže v?era nám oznámili, že máme zápal plic.Ješt? dnes p?jdem na antibiotickou injekci a od zítra nás p?evedou na tabletky.Doufám, že Evža bude spolupracovat a bude maskovaná antibiotika jíst!!!Jinak Evža v?era chroupnul pár granulí, stále jí pouze okurku, banán, papriku, konzervu na?ed?nou vodou, k vod? samotné se moc nemá.Nekašle, dýchá klidn?ji a za?al kousat spolubydlícího, takže myslím, že je to na dobré cest?:o)
Krásný den:o)



Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendelice (IP)
Datum: 2010-11-18, 09:35
Zdravím.
Takže jsme horší a horší.Potravu p?ijímáme pouze st?íka?kou, ležíme a pískáme.Veterina nám dala ATB do pusy a pokud se do pátku na nich nezlepší, budou se opakovat rentgeny a dojde na odb?ry.Již m? straší s nádorama:o(
Je mi z toho na nic a za?íná m? ovládat beznad?j:o(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-11-18, 09:40
Vendelice, tohle je podle m? stav na hospitalizaci u dobrého!!!! fret?ího doktora!!!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendelice (IP)
Datum: 2010-11-18, 09:51
Docházíme zde [www.veterina-abc.cz] .Mám sto chutí jít na jinou veterinu.N?jaký typ?

Aktuální stránka:111 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist