Aktuální stránka:107 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-04, 21:29
Tož to si pak myslím,, že fret? slyší....akorát ob?as slyšet nechce, pá? ho zajímají jíné vn?my, hry, situace :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-05, 16:11
Mám naléhavý dotaz. Mé fretince jsem nahmatala na spodní ?ásti hrudního koše takový zvláštní výrustek nebo vlastn? nevím co to je. Od malinka má výrazn?jší kost, která je na konci hrudního koše v p?edu. Momentáln? se mi zdá že jí umím nahmatat i n?co ješt? níž pod ní, podle hmatu n?co jako chrupavkovitý útvar asi 3cm dlouhý a asi 1mm široký, který tam d?íve nebyl nebo aspo? nebyl tak výrazný. I ta kost se mi zdá pon?kud vystouplejší. P?i poslední kontrole u veteriná?e asi m?síc zpátky nám vetka oznámila, teda p?íteli, že n?co vidí na sonu, n?jaký útvar asi 3 cm veliký. Máme jít na kontrolu a m?la jsem v plánu tam jít ve st?edu. Mám strach, aby to nebyl nádor nebo n?co podobného, do toho m? docela zaráží, že s tím vetka nijak nic dál ne?ešila a ned?lala žádné testy, jen ?ekla p?ij?te to zkontrolovat tak za dva m?síce. Dneska ješt? k tomu dostala fretinka pr?jem. Za?ínám panika?it, jestli s ní nejet na pohotovost už dnes. Jinak jí, pije a chová se docela v pohod?. Pokud ano, prosím nevíte o n?jaké pohotovosti, kde ošet?ují fretky poblíž Ostravy nebo Opavy..volala jsem na veterinu pana Rašky a nikdo mi to tam bohužel nebere... D?kuji za rady

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-05, 16:26
pr?jem m?že být i z toho horka. pokud se jinak fretka projevuje normáln?, po?kala bych až na tu st?edu. protože jestli je to nádor, do st?edy už se nic moc nezm?ní. ale cht?lo by to opravdu veta se zkušenostmi s fretkami, dr. raška mezi n? pat?í.

tady máš n?které další veteriny ze severní moravy [forum.fretka.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-05, 16:36
D?kuju Martino, K panu Raškovi normáln? chodíme. Tam nám ?ekli, že kontrola za 2 m?síce, tak m? to docela p?ekvapilo, že jí nic nezkontrolovali hned... Tak mám takové smíšené pocity. Trochu panika?ím, ale radši se tisíckrát poradím než abych to neud?lala. A víc hlav víc vymyslí :)) Je možné, že to m?že být i z n??eho jiného, taky m? to napadlo, v?era m?la fre?ulka okurku a ujídá novému p?írustku pomleté ku?ecí krky, tak by to mohlo být ješt? tím. (normáln? na to není zvyklá)...tak snad to do st?edy po?ká...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-05, 16:55
Jalinko a nechej si pak od veta po?ádn? vysv?tlit, co to vlastn? na tom sonu vidí. Oni si veti ob?as myslí, že našinec té jejich latin? porozumí hned...co já tedy ne :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-05, 17:06
Johanko: D?kuju, ur?it? to mám v plánu, já bych se byla zeptala hned, kdybych u toho tehdá byla, jenže znáš to, pošleš p?ítele s fretkou na veterinu, protože zrovna nem?žeš, aby ji vyšet?ili, jestli nemá zán?t d?lohy, oni u sona n?co plácnou o n?jakém útvaru n?kde u slezinya že se to má sledovat. Chlap si ?ekne no n?jaký útvar a nic víc nezjiš?uje, tuhle informaci mi pak doma p?edá a já panika?ím... :))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-05, 17:21
Jalinko poslat s fretem k vetovi mého chlapa...to by bylo co do informaci asi to samé jako nikam nejít :-)))
Jo a ješt? mn? napadlo: ideální je kdyby ti vet dal popis toho sona a nálezu na papí?e. To pro p?ípad, kdyby si cht?la konzultovat s jiným vetem.
Mn? se toto nedávno stalo, popis sem samoz?ejmn? nemn?la...a tak musíme ud?lat sono znova, pá? vet si po 2 týdnech už podrobn? nemúže pamatovat co na tom sonu nato?il.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-05, 17:28
Johanko, to je dobrej nápad, nechám si ud?lat popis, kdybych se nakonec rozhodla jet s fretinkou do Brna... snad to nebude nic vážného... D?kuju za rady :))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-05, 17:33
Budu držet palce! Pak dej v?d?t, jak ste dopadli.
Jo a já práv? do Brna MVDr. Jeklovi budu posílat popis toho sona a vzorky z odoperované tkán? (pokud je získáme...jestli je patolog už nevyhodil) Takže n?kdy se dá s VFU Brno dohodnout i takto a neni nutné tam s fretkou jezdit. I když samoz?ejmn? je lepší, aby zví?e vid?li osobn?.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-05, 17:46
D?kujeme!! :)) Ur?it? dáme v?d?t, beru na veterinu i druhou fretinku, té za?íná pelichat ocásek, tak se to n?jako kupí, snad budou ob? vpo?ádku!! Taky jsem si ?íkala, jestli rovnou hned nezajet do Brna za Jeklem... ale zkusím, co mi ?eknou tady...a uvidíme...když se mi to nebude zdát, tak budu kontaktovat Brno a kdyžtak zajedeme tam.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-07, 18:51
Vím, že te? už to sem nepat?í, ale jen jsem slíbila ohlásit jak jsme dopadli.
Fretinka je vpo?ádku, na sonu žádný nález nemá a dote? nechápu, co to bylo, ale prej se to rozpustilo...p?íšt? budu u sona vždy i já, abych pak nemusela zbyte?n? panika?it. I druhá fretinka je vpo?ádku, ocásek jí za?íná znovu obr?stat, tak to te? musíme jen hlídat.
D?kujeme za pomoc :)))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-07, 20:55
Jalinka: sem moc ráda že sou tvé fretky dle tvého veta v po?ádku :-)
PLS: co to bylo p?edtím co se "rozpustilo"? Vysv?tlil ti to vet? Dost mne to zajímá. Díky za info.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-07, 21:07
Johanko: D?kujeme:))já fakt nevím, co to bylo, n?jaký tukový n?co u sleziny asi. Ona mi to ?ekla, ale já si to nepamatuju, já když mi ?ekla, že tam nic nemá, jsem okamžit? zapomn?la co to bylo...ale p?jdeme ješt? na p?o?kování za 3 týdny, tak se jí ješt? jednou zeptám, vemu si tužku a papír a napíšu si to, ju. Abych to ne?ekla špatn?. ;)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-08, 00:13
Jalinko: pls napiš si to p?íšt? a pak dej v?d?t ten nález (co se rozpustil). Ideálne kdyby vet dal popis (púvodní i nyn?jší). Ono by to mohlo pomoci snad i jiným fretkám (možná ano - možná ne, ale za snahu to stojí)

Držím moc palce, aby tvé fretky byli zdravé. :-)

Avatar

Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Thora (IP)
Datum: 2010-07-09, 13:53
Dobrý den,
m?la bych dotázek... Asi p?ed t?emi m?síci nám onemocn?la fre?ulka. U veta jsme byli i na ultrazvuku, protože se bál, aby nem?la zán?t d?lohy. První ?íji jsme totiž museli nechat um?le ukon?it. Ultrazvuk byl ale v po?ádku a tak fre?ulka p?i n?kolika návšt?vách dostala antibiotika a vše bylo posléze v po?ádku. Protože jsme milvníci zví?at, máme doma ješt? ko?ku, ta s fre?ulí vycházela výborn?. Nedávno se nám ale okotila a od té doby, co ko?ata za?ala b?hat, to je asi týden zpátky, je fre?ulka jako vym?n?ná. Skoro na všechny je zlá, hlavn? na ko?ata je nep?átelská. Chová se jako by m?la znovu falešnou b?ezost, schovává si hra?ky, hlídá si pelíšek. Skoro celý den prospí. Mazlivá je po?ád, ale jen se mnou. Jestli se jedná o falešnou b?ezost, je mi to divné, protože po první ukon?ené ?íji sice další ?íji m?la, ale ta ji sama od sebe b?hem 14dní skon?ila a ani se nechovala, jako po první ?íji. "Bydlení" jsme rad?ji už p?est?hovali do jiné místnosti, aby s ko?aty nebyla moc v kontaktu. Cht?la bych se proto zeptat, jestli je možné, že by byla tolik "žárlivá" v reakci na ko?ata nebo jestli se m?že jednat o n?jáký p?íznak nemoci? Jinak normáln? baští, srst ma po?ád p?knou, viditelné známky nemoci na ni vid?t nejsou. P?edem d?kuji za radu.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-09, 14:09
falešná b?ezost p?ichází po každé ?íji, kdy fretka nemá mládata, je jedno, jak nebo ?ím byla ?íje ukon?ená..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 09.07. v 14:09.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Thora (IP)
Datum: 2010-07-09, 14:28
Je mi hlavn? divné, že p?i té první falešné b?ezosti se chovala celou dobu jako by byla b?ezí, strašn? se naspávala, p?ibrala, ale po "porodu" zase zhubla na svou normální váhu. Te? se ale chovala celou dobu normáln?, ani nep?ibrala a najednou se chová, jako by v pelíšku m?la mladé, navíc, jako by to bylo ve spojitosti s ko?atama... Takže nezbývá asi než ?ekat než ji to p?ejde...? Naše fre?ulka se vždycky projevovala hlavn? "sy?ením", ikdyž si t?eba hrála, tak "nekvokala", ale "sy?ela". A te? si ani nehraji a ani "nesy?í". Doufám, že to je všechno spojitost jen s falešnou b?ezostí... :-/
D?kuji za odpov??.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-07-09, 21:51
Holky,
prosím pot?ebuji poradit...
Amy má takové divné skvrny.N?co jako podkožní
mod?iny ?i tak.Velké a fialové tém?r po celém
t?le.Dost m? to zd?silo a vet má u nás dov?u...

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-09, 21:55
nelíná tak ?ist? náhodou? ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-07-09, 21:56
Ne v?bec

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-09, 21:57
a už p?elínala?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-07-09, 21:58
Ne

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-09, 21:59
tak pak bych ?ekla, že se chystá p?elínat a ty "mod?iny" jsou rostoucí tmavá srst, která pod k?ží prosvítá.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-07-09, 21:59
jenže ona to má i nad prdelkou velkou tmavou skvrnu

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-07-09, 22:01
každopádn? si myslím,že je to krvácení pod k?ži

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-09, 22:05
a jinak se chová normáln??nad prdelkou tmavá není? ona ta rostoucí nová srst, ješt? než proroste k?ží, vypadá jako by m?la fretka mod?iny, je taková "modrofialová" a skvrny se objevují v míst?, kde má fretka srst tmavou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-07-09, 22:07
ona je st?íbrná a bílá.Tmavá není..
Fakt se o ní bojím

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-09, 22:12
pokud se o ní bojíš, tak jed na veterinu, tady ti stejn? nikdo nepom?že, i kdyb n?kdo v?d?l co to je, tak t?žko s tím n?co ud?láš. m?žem se tu akorát tak dohadovat co to být m?že a co ne, ale s fretkou ti tu nikdo nic neud?lá. jinak st?íbrná je to samý jako tcho?ovitá - jen má tmavé chlupy promísené bílými, tedy tmavé chlupy zase budou pod k?ží prosvítat, takže já se p?ikláním k tomu, že fretce jen pod k?ží prosvítá nová rostoucí srst, pokud tedy ješt? letos nelínala a chová se jinak normáln?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 09.07. v 22:13.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-07-09, 22:13
Asi máš pravdu,ale k vetovi zajedu jinam.Díky

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-09, 22:24
jinak když mé fretky m?ly n?kdy podlitiny, bylo to spíš fialovo-?ervený, dežto rostoucí srst modro-fialová.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:107 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist