Aktuální stránka:106 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-06-22, 11:55
Tak pridam svou zkusenost.Ja mam 2letou samicku a pred dvema tydny jsem ji poridila mladeho samecka.Nikdy zadnou jinou fretku nevidela.Rovnou jsem maleho prinesla domu taktez s obavymi jak bude reagovat.Muzu rict,ze to bylo uple uzasne.Fretacka si od prvni chvile naprosto adoptovala a fretacek byl stastny,ze neni sam a tolik se mu nestyska.Na spani jsem je jeste asi tyden mela zvlast v klecich,ale venku behali uz od zacatku sami a moc krasne se k sobe meli.Ted uz fretacek samicku dorostl a jsou nerozlucna dvojka a naprosto stastni ze nejsou sami.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2010-06-30, 23:58
Ahoj všem vím, že to sem asi nepat?í ale není tady ur?ené téma mám otázku mojí fretce chutná multivitamínoví džus ale nevím jestli ji ho m?žu dát ovoce m?že vitamínové pasty taky ale džus je p?ece jen pro lidi.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-01, 00:05
Spíš bych se tomu vyhla z d?vodu chemického, které m?že být pro fretku toxické. Ne?íkám, že zrovna v tomhle jsou látky nebezpe?né pro fretku, ale protože to nevím, nedávala bych jí to a držela bych se p?írodních produkt?. Ale t?eba tu bude n?kdo zkušen?jší.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-01, 00:10
Souhlasím s Jordi.
A v pricipu: v?tšinou to co z "lidských" potravin fretce chutná, je pro fretku absolutn? nevhodné. Držela bych se kvalitních výrobkú ur?ených pro fretky.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2010-07-01, 00:50
Ješt? že ji toho zas tolik nechutná jenom ty pasty nechce ani vají?ko na srst ani konzervi kapsi?ky atd. jenom ty pasty tak sem cht?la mít radost že ji n?co chutná ra?i jí to dávat nebudu. Nechci ji uškodit.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-01, 00:58
pokud má kvalitní vyvážené granule, není pot?eba jí ni?ím p?ilepšovat... krom toho ty konzervy a kapsi?ky jsou až na pár vyjímek dost nekvalitní a s masem nemají nic spole?ného.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-07-01, 10:30
Ahoj,

mám ro?ní sami?ku v ?íji - už to bude od nalití vulvy cca 4 týdny.
Letos ji nechci nechat p?ipustit, takže protože nezabralo zatem?ování sem se rozhodla na injek?ní ukon?ení ?íje.
Moje veteriná?ka s tím však nemá zkušenosti, proto bych se cht?la zeptat zda neznáte jiného veteriná?e, který by mi pomohl.

Moc d?kuju :-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-01, 10:33
Zdeno, asi bychom pot?ebovaly v?d?t, odkud jsi :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-07-01, 10:40
Pardón :-D.
Jsem z Brna.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-01, 10:48
Tak V Brn? máš p?ímo Jekla ...na VFU Brno, ten fretky d?lá :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-07-01, 10:49
Zdaleka nejv?tší zkušenosti s fretkama (a to nejen pro brno) mají va Veterinární fakult? na Palackého. Funguje tam klinika pro drobné savce, tel. ?. 541 562 368. Ale musíš po?ítat s tím, že nepat?í mezi úpln? nejlevn?jší. Rozhodn? to ale za to stojí. Možná n?kdo poradí ješt? n?jakou alternativu, my jezdíme tam.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-07-01, 10:49
Majda byla rychlejší :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-07-01, 10:53
Moc d?kuju, ob?ma :-)

To, že nejsou nejlevn?jší znamená, že si musím nachystat cca kolik?

Rozhodn? se domluvím tam i kdyby m? ta cena m?la vyrazit dech, pá? nechci, aby se tomu mýmu zlobidlu n?co špatnou pé?í stalo...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:00
My máme same?ka, takže nevím, na kolik vyjde ukon?ení ?íje. Tím že nejsou nejlevn?jší jsem jen cht?la nazna?it, že jsou v Brn? i dokto?i, u kterých úkony vyjdou na polovinu (aspo? co vím z doslechu), ale tady máš zase záruku, že v?dí, co d?lají, fretkám rozumí a ur?it? to za to stojí. Pro p?íklad: kastrace našeho Míši vyšla se vším všudy na 850,00.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: terattus dne 01.07. v 11:02.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:01
M?žu v?ele doporu?it Veterinární fakultu v Brn? Kliniku chorob pták?, plaz? a drobných savc?. Je to p?ímo v areálu Veterinární fakulty. Tam jsou výborní dokto?i Jekl a Hauptman. Jsou tam od pond?lí do pátku od 8h do 15h. Myslím, že o víkendu tam mají ambulantní provoz. Dokonce nabízejí i implantát na ukon?ení ?íje, kdy ji sami?ka nedostane po dobu 3 let nebo tak n?jak (tohle p?esn? nevím, ale oni ti ?eknou).Tel:732 615 647 nebo 541 561 111

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:03
Zdena: Jen pro info, to co píša Jalinka, je furt ta samá klinika. :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:07
Jaj, tak koukám, že taky pozd?, já než to napíšu. My tam byli na kastraci sami?ky a stálo to n?co p?es dva tisíce. Ale fretinka byla v nejlepší pé?i a do týdne nešlo poznat, že by na kastraci v?bec byla... Jsou fakt výborní!!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:07
D?kuju!!!! :-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:54
Prosím pora?te:Mám 3 m?sí?ního fre?á?ka a je strašn? rozpustilý. Má plno energie, ská?e jak zb?silý po medvídkovi na prut?. Po p?lhodinovém skákání po medvídkovi za?al "sípat" a fun?l. Dostala jsem strach, aby ho náhodou neklepla pepka, tak jsem se ho snažila uklidnit.Vzala jsem ho do ruku, ale b?hem minuty mi sesko?il z rukou na zem a poskakoval jako zb?silý kolem mne, dorážel mi na nohy i když sípal. Nevím, co si mám o tom myslet, nem?že to "sípání" znamenat n?jakou zdravotní komplikaci, prosím poradte. Fretá?ek baští dob?e,všechno co mu dám zbaští, váží 1 kg. Není moc tlustý?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-07-01, 12:02
Kilo ve t?ech m?sících je docela dost, závisí to na tom, jak je celkov? stav?ný. Sípat by fretka nem?la, nem?že t?eba mít v nose n?jaké chlupy z té hra?ky, nebo prach, nebo n?co, co by ho dráždilo? Mohlo by to být i tím, že není zvyklý na tolik pohybu, ale z mých zkušeností, když je fretka unavená, tak sebou plácne a odpo?ine si, ale t?eba když je to mlád?, tak ješt? neví, že si má odpo?inout. Každopádn? kdyby se to opakovalo, došla bych k veteriná?i. Nevím, jestli fretky mohou mít astma, ale mohlo by to být n?co takového.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-01, 12:06
Kdyby se to sípání opakovalo, nechala bych pro jistotu fre?á?kovi vyšet?it srdí?ko.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-01, 12:59
Jak píše Johana, m?že to být problém se srdí?kem, ale také to nem?sí být nic. P?i opakování bych ho nechala vyšet?it.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-07-01, 13:35
AHoj
pokud srdicko, tak jedine asi vrozena vada (chlopen, arytmie, atypicke vystupy cev...) na kardiomyopatii je moc mlady.

Podobne priznaky muze udelat alergie, ale to odlisite jedine tim, ze ho na ni budete lecit a pokud to neustane je problem jinde.


Ale vzhledem k veku by se u neho mohl vyskytnou juvenilni lymfom s lokalizaci v hrudniku. Pak by tlacil na plice, ale hlavne na srdce (na celemediastinum) a mohlo by to delat tyto symptomy.
pokud se to bude opakovat urcite RTG hrudniku u nekoho,kdo vi, ze ma fretka srdce, plice, tracheu,kde to ma a jak to ma "spravne" vypadat.
Dobry RTG snimek hrudniku se eventuelne da poslat i jinemu veterinari pokud si ho vyzadate nekde pobliz Vas, ale budete muset podepsat, ze ho vratite.






"Tyto informace jsou pouze názor p?ispivajícího a jejich obsah je založen pouze na momentáln? dostupných informacích, na znalostech humánní medicíny a osobních zkušenostech. Informace jsou pouze doporu?ením a maji být aplikovány po osobním svobodném rozhodnutí majitele v kontextu s dalšími informacemi".
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-01, 13:39
Já nedávno u svého veta potkala 2 letou fretku s vrozenou srde?ní vadou... :-(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-01, 14:35
johano,
když je srde?ní vada vrozená, m?že jí mít už mimino, nebo t?eba kv?li ní zem?ít krátce po narození. takže dvouletá fretka s vrozenou srde?ní vadou je docela p?kný úsp?ch - záleží na tom, o co se konkrétn? jedná.

leny,
sípání se mi taky moc nezdá, ur?it? bych ho pro sv?j klid nechala vyšet?it. podívej se do vlákna "kam jít na veterinu" a najdi si n?koho šikovného poblíž.
jestli jsi z prahy, osobn? doporu?uju dr. chylíkovou (animal clinic), p?ípadn? jungwirthovou (snad moc nekomolím jméno, ta je z aa vet), z brna a okolí pak dr. jekl nebo hauptman (vfu, viz o pár p?ísp?vk? výše).

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-01, 14:43
Martino u té dvouleté fretky sa na tu srde?ní vadu p?išlo už dávno, ne te?. Fre?ule je taky delší dobu na lécích...tak možná proto ješt? žije.

Psala sem to spíš proto, že vrozená srde?ní vada u fretky být klidn? múže a že fretka nemusí nutn? hned zem?ít, když se nasadí vhodné léky.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-01, 15:04
aha, já to práv? podle tvého smajla pochopila obrácen? - že to píšeš jako hodn? smutnou zprávu, ale ono to zas tak tragické být nemusí :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: L?ca93 (IP)
Datum: 2010-07-04, 20:46
Dobrý den, mám doma 7 týdenní frete?ku, chovám
takové zví?átko poprvé, p?edtím než jsem si ji
po?ídila, jsem si pe?liv? p?e?etla tuhle stránku i
knihy aby m? nic nep?ekvapilo, ale ono m? stejn?
n?co p?ekvapilo :o( Mám pocit, že moje fre?ulka je
hluchá, je to šampa?ka, takže o vrozené hluchot? se
tu asi mluvit nedá.. p?esto bych pot?ebovala
poradit, jak mám zjistit jestli opravdu hluchá je,
nebo to jen hraje?

D?kuji moc za odpov?di.. :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-04, 21:14
Skus když b?há, t?sn? za zadkem jí písknout hra?kou, nebo prásknout papírový pytlík, tak aby t? nevid?la...ale u tak malého fret?te ani toto nemusí být smn?rodatné, pá? v tom moment? ho múže zajímat cokoli jiné.
U ?istých šampa?ú skute?n? vrozená hluchota prokázána nebyla. Otázka je, jakého zbarvení sou rodi?e fre?ulky.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: L?ca93 (IP)
Datum: 2010-07-04, 21:19
Tatínek je tcho?ovitý a maminka šampa? .. jinak
mockrát d?kuji za rady, ur?it? to zkusím :)

Aktuální stránka:106 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist