Aktuální stránka:31 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-02-18, 21:07
vím že to sem moc nepat?í, ale moje ?in?ile loni za?alo taky hodn? slzet oko.. Moc vet? tyhle tvory nezná tak jsem prošla všechny ostravské vety.. Taky tipovali ofouknutí o?i?ek a tak.. A on to nakonec byl absces na dásni p?esn? pod tím o?i?kem..
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-18, 21:48
Hanulky, dík za inspiraci...tímto si mi p?ipomnéla, že oko múže slzet i ve spojitosti s probémem se zubama (múj už mrtvý jezev?ík, vá?ek na ko?enu o?ního zubu nebyl znatelný, p?išli sme na to až že mu slzelo oko)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-02-18, 22:26
JOhanko podle m? o?i mají spojitost s ur?itým onemocn?ním, jelikož to o?i?ko ?in?ilákovi slzelo z toho d?vodu že absces se zv?tšoval a tla?il na ?elist ?ímž n?jak zp?sobil zán?t i v o?ku..
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-18, 22:38
Kuklynko, teprve te? jsem se dostala na forum, tak to je super, že to dopadlo dob?e. Ne?íkal pan doktor z ?eho by mohly ty jeho potíže být?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-19, 08:53
Majdo, m?la sem takovou radost, že srdí?ko je v pohod?, že až doma mi došlo, že sem mu ne?ekla o sono žaludku. Jelikož mi ukazoval jen srdce,ledviny a mo?ový m?chý?, to sem si vzpom?la brzy vid? :-D
každopádn? ?íkal, že nic nenašel, vše je vpo?ádku, takže se mám zam??it spíše na stravu. Dávat jen to co má fretka, a nic navíc. M?že mít prý t?eba citliv?jší žaludek (papriku taky nestráví a hned jí vyhodí), nebo je možný (i když je to teda už po roce kastrace), že t?eba ješt? rozhozený metabolismus z kastrování,... ale sonem se nic neprokázalo. RTG b?iška tenkrát u naší doktorky taky ok, krev ok,... takže vše tak jak má být.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-19, 09:25
No pravda je, že paprika je t?žká....spousta lidí s ní má problémy. Takže asi bych se fakt pokusila držet ho trošku na n?jaký dietní strav?, jestli se mu to upraví...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-02-19, 09:56
Paparika - každá - obsahuje kapsicin a ten dráždí
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-19, 10:12
Te? m? napadá..Pitrísek po tom anafylaktickým šoku byl na diet?...dostával n?jaký konzervi?ky od Hillsu...bu? I/D nebo A/D..a docela mu to chutnalo. možná by nebylo špatný mu tím ob?as "zpest?it" jídelní?ek.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-19, 10:21
I/D je proti pr?jmu, A/D je výživný pro fretky t?eba po nemoci, co moc nežerou. I/D ?ed?ný s vodou a rozh?ácaný na kaši dávám fretkám, když nemaj na nic chu? a nechce se jim jíst... tohle jim strašn? chutná.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-19, 10:59
já to mírn? poupravím... I/D Hills není "proti pr?jmu", ale je vhodnou stravou p?i nebo po gastrointestinálních onemocn?ních, p?i rekonvalescenci po operacích zažívacího traktu, po menších chirurgických zákrocích a prost? vždycky, když je pot?eba, aby zví?e jedlo, ale zárove? to bylo šetrné vzhledem k jeho stavu.

hills a/d je bomba pro rekonvalescenty (zkušenost vlastní fretky), tady je odkaz:
[www.veterinarius.cz]

pr?j+die+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 06.10. v 19:00.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-19, 11:10
Hm, tak v tomhle p?ípad? bych asi volila I/D...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-19, 11:18
OK, jinak, my ho m?li v dob?, kdy m?li sra?*u, virozu, dostával ho pak Rocky p?ed a po hospitalizaci, když nic jinýho nesm?l. V každym p?ípad? jsou i granule a kapsi?ky... nevyjde to nejlevn?jc a b?hví, jestli by t?eba ty granule žral, ale.... za pokus to stojí :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-19, 11:20
Já vím, že jsou drahý, ale kdyby kuklynka cht?la, podívala bych se jestli se to nedá koupit ve velkoobchodu s n?jakou lepší cenou...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-19, 11:29
Majdi, tohle jde? Já myslela, že tyhle seženeš jenom u veta, tyhle speciální diety.... já je kupovala na Bílý ho?e a nikde v obchod? je nevid?la....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-19, 11:35
no já mám práv? dojem, že jsem je v nabídce n?jakýho velkoobchodu vid?la...se musím doma mrknout...:-) Jo, tak jsem to zjistila, tam kam jezdím jsou schopný mi je sehnat, ale pot?ebujou na to aspo? týden. Kuklynko, jedu tam zítra ráno, tak jestli n?co chceš tak mi písni SZ. Bylo by to ur?o levn?jší než od veta
Rynn, když se chce, jde všechno :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 19.02. v 11:37.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-19, 11:57
Tak to ?umim, já práv? myslela, že tyhle diety m?žou prodávat jenom veti :-O asi proto, že jsem to nikde nevid?la... Jo, když už jsme u toho, nááááhodou ko?i?í a kot?cí kapsi?ky od Eukanuby asi neseženeš...??? Sice to neni veterinární, ale jinde než na veterin? v Ma?arský jsem je nevid?la...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-19, 12:20
Ohledn? t?ch o?i?ek, zoubky jsme kontrolovali a není na nich nic vid?t, má je v po?ádku, jen lehce zažloutlé (nemá tolik hulit) :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-19, 13:40
Holky, ty dietní granulky a konzervy od Hills ... m?že brát jako doživotn?? zaráží m? totiž že jsou jako dietní a tak že se p?eci dieta drží jen chvíli ne? mám v tom už zmatek :))))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-19, 13:41
tak na to se rad?j zeptej veta, kuklynko.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-19, 13:48
akorát m? mrzí, že sem zapom?la na to sono žaludku, chjo...
myslíte že sta?í pro kontrolu žaludku aspon jeho rentgen?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-19, 13:53
Kuklynko, asi bych tu dietu taky zkonzultovala s n?jakým vetem...já jsem myslela zkusit to dávat mu jí t?eba 14 dní..a vid?la bys co to ud?lá, jestli se mu to zažívání zklidní...ale v žádným p?ípad? nehodlám fušovat do ?emesla vet?m...:-))) Jenom jsem ti nabídla, že to seženu..vím, že Pitrískovi to ud?lalo fakt dob?e a hlavn? mu to chutnalo
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-19, 14:04
Kuklynko, podle m? RTG žaludku na moc nebude... Tam by bylo možná na n?co kontrastní, ale asi spíš to sono, no... ale celkov?, pokud je takhle OK, zatim bych to nechala, zkusila na chvilku tu dietu, hlavn? nedávat žádný ovoce a zeleninu a vid?la bys, ne? Než ho zbyte?n? nechat vyšet?ovat... krom toho RTG taky nejsou asi to nejlepší, co by se m?lo furt d?lat...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-19, 14:07
ne,RTG máme b?íška a to bylo ok, na ten už ho tahat rozhodn? nebudu. no a to sono máme srdce a ledvin a to je taky ok, ale to už jsem tu psala. jen práv? sem zapom?la sono b?íška(žaludku) :(
no a na tu dietku se optám doktorky, máme volat po druhé, ted je na sále, tak uvidím estli by ty Hills mohl a na jak dlouho tak.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-19, 14:17
Kuklynka napsal/a:
-------------------------------------------------------
> akorát m? mrzí, že sem zapom?la na to sono
> žaludku, chjo...
> myslíte že sta?í pro kontrolu žaludku aspon jeho
> rentgen?



O to jde, podle m? RTG prost? zbyte?nej, p?ece jenom, ono to taky pro tak malý zví?átko nebude dobrý d?lat ?asto... vždy? je to mini zví?átko... Takže i p?i potížích bych mu spíš nechala ud?lat to sono, než RTG, na sonu aspo? spíš n?co uvid?j...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-19, 14:20
no a sono nám práv? chybí,... sem hlava d?ravá :-D
nevím estli jít nechat ješt? ud?lat sono s tím žaludkem, to by zvládl snad i b?žnej veteriná?.myslíte, že mám ješt? za?ídit to sono žaludku?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-19, 14:28
Kukly, neni lepší to t?ch 14 dní zkusit jenom s granulkama, bez jakejchkoliv dobrot a kdyby dávil i potom, tak jít teprve na sono? Jeho to neohrožuje n?jak akutn? a vim, jak strašn? se Rockymu sonování b?íška nelíbilo, jak vyvád?l... já byh ho zas nestresovala zbyte?n?... :-/
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-19, 14:31
budu volat naší veteriná?ce po druhý hodin?, tak se jí zeptám na ty granulky, dyštak na zkoušku je mají i u nich, tak bych zkusila jedny t?eba tam aby majda zbyte?n? nemusela jezdit pro pár balí?ku :) musím se domluvit s vetkou.
jinak už byl od zvracení klid mám dojem i 2 m?síce, možná dýl, nemá to denn?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 19.02. v 14:32.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-19, 14:39
No vidíš.... chce to asi i pozorovat, po jakym t?eba jídle to má, nebo jestli to t?eba ned?lá už jenom na upoutání pozornosti ;)) zjistil, že když za?ne dávit, hned ho za?nej obskakovat, tak to t?eba d?lá i kv?li tomu... neboj, bude to dobrý :) hlavn?, že má v po?ádnu srdí?ko!!!!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-19, 14:44
jj srdí?ko i ledviny jsou ok :) nej?ast?ji se dáví ráno v?tšinou i ve stejnou dobu v 5hod. vylítne jak blesk a honem do kouta, tam schrne podložku a heká (z 95% nezvrací) akorát ted o víkendu sem našla že zvracel odpolko, nejspíš granule. On totiž opravdu dostává jen to svoje, fret?í granulky Totally Ferret Active, sem tam o víkendu syrové hov?zí ?i ku?ecí, pasti?ku od Gimpetu Malt-Soft to si lízne dycky když ho dám do klece (už si tak zvykl) a sem tam n?jakej bonbonek - pusinky, rybi?ky, ... jiná? nic.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-19, 15:21
no tak sem mluvila s naší veteriná?kou, a ?íkala, že pokud vyšet?oval i ledviny m?l by v podstat? vid?t i zbylé orgány, tak nevím no, ale m? ukazoval jen ledviny,mo?ový m?chý? a srdí?ko. sonem a dalšíma vyšet?eníma ho tedy už trápit dál nebudu, když se nic neprokázalo:)
jinak prý m?žu nasadit klidn? ty Hill´s I/D kot?cí a to prý užívají t?eba i psi doživotn?, takže by to nevadilo, jelikož je to kompletní krmivo.
Majdí tak m?žu t? tedy poprosit o balení asi to 2kg Hills I/D pro ko?ky? :)

Aktuální stránka:31 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist