Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4
Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-20, 10:31
nemyslím si, že by n?kdo, kdo se kolem fretek motá n?jakou dobu a "pár" jich vid?l a m?l v ruce, nepoznal viditelné vady nebo špatné podmínky k chovu.
to ur?it? ano - pokud není slepý, tak ur?it?.

horší je to s vadami, které vid?t nejsou nebo s t?mi, na kterých se neshodneme, jestli mezi vady pat?í nebo ne - a na to už si myslím je t?eba ten odborník, kterého my nemáme, nebo o n?m nevím.

no a nastavit pravidla - tak to bude taky o?íšek, to je jasné.

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-10-20, 11:43
Citam, citam a nestihams a divit. Ale je dobre, ye sa tato debata rozvinula. U nas sa bohuzial benevolentne podmienky zacali zneuzivat a poctivo priznavam, ze sa nam to vymklo z ruk. Ja som tento rok musela totalne vypustit (kto rozbieha vlastnu firmu a ma na krku okrem zverinca priserne aktivneho sarkana pochopi) a nestiham sa divit.

Co sa tyka CHS a ich vedenia, musite mat jasno v tychto veciach:
1. kto
2. ako
3. kedy
4. za co
5. za akych podmienok

1. poradcovia, admininistrativa
2. pocitace, programy, tlaciarne, papiere, formulare, formaty tlaciv
3. volny cas, veeela volneho casu
4. peniaze, peniaze, peniaze (nie na plat, ale na pokrytie bodu 2)
5. presne stanovene pravidla

Pokial nebudu splnene prve 3 body, do posledneho sa ani nepustajte.

Tolko z mojej strany, z 5 rocnych skusenosti, kedy som to najprv stihala sama, potom sme boli dve, potom stale viac a viac.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2010-10-20, 11:47
Marti - pokud jsou málo i vetové se složenýma zkouškama z genetiky, které kolem sebe máte, tak už zbývá dostat na svoji stranu a zapojit do poradcovství jen Pána Boha. Protože kdo jiný bude v?d?t, co se narodí mamince, o jejímž p?vodu nikdo nic neví.
Takovéto vady se projevují až po více známých generacích. Nejsem genetik - takže víc to rozkecávat nem?žu.
No a pokud Pán B?h nebude mít ?as, tak vám zcela jist? pomohou názory pozemských vet? (kte?í v?dí, co je fretka) na to, co je vada a jak chov sm??ovat. Sta?í i pro za?átek projít vady vylu?ující z chovu psy, ko?ky, potkany - je tam spousta vad shodných, které se vyskytují i u fretek.

307-515-842
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-20, 12:42
takže jsme zpátky na za?átku

nejsou lidi, o pen?zich nemluv? :o)

a p?itom jsme se o chs tak p?kn? "hádali" už tenkrát.... [forum.fretka.cz] .... pamatujete? :o)

(ti "vetové kolem nás" - no, bylo by fajn, kdyby na tuhle aktivitu m?li chu? a ?as. no, možná mají, t?eba o tom jen nevím. kéž by :o) )

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2010-10-20, 13:25
Peníze mít m?žete - sta?í to dát do pravidel - nejen platit ?lenské, ale platit bu? jednotlivé kontroly (proplatit výjezd poradc?m) nebo to platit tak jak u nás, pevnou ?ástkou za vystavený kus PP, + n?jaký poplatek za z?ízení CHS. Naše pravidla jsou zve?ejn?ná všem - sta?í kouknout.

A co se lidí a chuti týká - jist? se rádi zapojí všichni, kte?í z ?R pomáhali našemu klubu. Slovenský klub jist? nebude sed?t na informacích a tutlat si je, myslím, že vám rádi p?enechají agendu a již zpracované podklady ke stanicím na území ?ech a Moravy. Pokud se mýlím, Maja m? opraví :-)

307-515-842
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-10-20, 13:36
Ja teda ak bude politicka vola zo strany ceskych poradcov kludne prenecham cinnost ceskych CHS pod ceskym klubom vratane ludi a pripadne aj zvysku penazi, ak nieco bude zvysne. Na programe plem. knihy sa pracuje, akurat ze chlapci trosku podcenili zlozitost mojich poziadaviek a tak chudaci makaju.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-20, 15:25
to už vypadá nad?jn? :-)

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-20, 15:55
Nedá mi to...co vypadá nad?jn?? ?eský klub má asi 10 opravdu aktivních ?len?, co v podstat? d?lají vše kolem klubu, akcí a útulku....kde má klub vzít další tým lidí na chs? Že pom?že slovenský klub? To opravdu nesta?í...nebo se mají ti aktivní roz?tvrtit, aby toho stíhali víc? Aspo? takhle to vidím já...dokud nebude více aktivních ?len?, kte?í jsou ochotní v?novat ?as, kapacitu mozkovou a nejspíš i finance, tak o chs podle mého názoru nemá cenu ani mluvit...nejsem vyložen? proti chs, jen si myslím, že prost? na to nemáme kapacity...
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-20, 16:06
copak o to, já bych vaší nabídku brala všema deseti (a na program se každopádn? t?ším).

otázka je, jestli by to braly i ty ?eské chs, zhý?kané vašimi "benevolentními podmínkami" ;o)
(to není narážka na vás - n?jak se za?ít musí a ?lov?k nep?edpokládá p?edem úpln? všechno, zvláš? když sám je poctivec)

no já si každopádn? s touhle myšlenkou hraju už dlouho a nechce se mi ji opustit. uvidíme :o)
(možná za?nu vyvád?t mladý :o))





není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-20, 16:10
Chudák Diesel :D
MArti, když to tak ccheš, roz?tvrtíš se? I když, ty by ses musela asi rozsekat na desetinky, abys stíhala :D
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-20, 16:16
stránky budou už brzo hotový.... bude hafo ?asu, neboj! ;o)

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-20, 17:16
já pokud budete chtít, nabízím také svou pomoc.. ale co p?esn? by asi cht?lo n?kdy dojednat na n?jaké sch?zce.. když by se našlo pár aktivních "blbc?", kte?í by do toho šli :-) V každým p?ípad?, když by se našlo dost lidí z r?zných kout? republiky a každý m?l potom "sv?j" rajon, tak by se nemuselo jezdit sem a tam p?es celou republiku.. prost?.. víc hlav víc ví a t?eba by se dalo dát n?co dohromady.. know-how mi tedy chybí.. to bych ráda ?erpala od zkušen?jších, ale úpln? k zahození snad taky nejsem :-)

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-20, 17:17
Martino, ty už vyvádíš dávno :-))))
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-20, 18:06
Já bych velice uvítala, kdyby ChS chovatelú z ?R registrované v SkChF p?ešli pod CZ klub. Je jich snad 25. A tito lidé jsou p?evažn? ?leny v SKChF jen kvúli tomu, aby mn?li statut ChS - ?est pár vzácným výjimkám, kte?í pro SKChF i dost d?lají.
Takže i s timto se musí po?ítat: jakmile ud?luje klub statut ChS, bude mít i dost ?lenú, kterým pújde jen o toto...sice zaplatí ?lenské a poplatky, ale do vlastní ?innosti klubu se nijak nezapojí, spíš opa?n? - budou klub vyt?žovat ?inností (kontroly vrhú, vystavování dokladú, vedení administrativy a v neposlední mí?e ?ešení dost zapeklitých problémú/stížností)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 20.10. v 18:57.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-20, 22:19
hergot vy jste št?drý!!
ale my ty problémový nechcem!! ty si nechte! ;o)

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-20, 22:22
Martino, ale tyto problémy budou jestli si CZ klub ud?lá statut vlastních ChS ?asem stejné :-) S tim musíš po?ítat....
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-20, 22:25
a no jo furt
tak mi neberte iluze
vždy? já vím :o)

je mi (a nejen mn?) jasný, že to "není sranda", však vidíte, jak moc se do toho cz klub hrne...

kruci kdybych já byla víc na ty p?írodní v?dy!! tak se do toho kousnu a nepustím... ale já jsem spíš technickej typ :o(
(no, možná se te? leckomu ulevilo, chápu :o))

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-20, 22:45
Martino, já su taky jen blbej technik :-)

No ale snad ?asem a se zdravou selskou logikou i ti "technici" dokáží zorganizovat ty "fundovaný" aby byl kvalitní výsledek :-)

Já ráda (i když jen na dálku) pomúžu!
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: AGITA (IP)
Datum: 2010-10-21, 07:46
Dobrý den,
?etla jsem dnes n?jaké p?ísp?vky tady i v jiných sekcích.. práv? jsem napsala p?ísp?vek do ZASE INZERÁT.. Nechci do toho nijak kecat, ale i "mému" p?ípadu by ur?it? pomohlo, kdyby byly registrované chovatelské stanice.. nemohlo by se potom stát jako m?, že si neznalec koupím fret? po?ádn? neodchované, 4týdenní a do týdne mi zem?e..Mám moc ráda frete?ky a p?imlouvám se tímto i za n?.. ony by také byly ur?it? rády... Gina.

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-10-21, 09:08
Agita: je jasné, že od kvalitního chovatele bys takové mlád? nikdy nedostala..ale jak i za pomoci poradc? chovu a CHS p?edejít neuváženému množení fretek od neznalc? a pen?zuchtivých lidí (což si myslím, že byl žel tv?j p?ípad)? To je podle m? bohužel ne?ešitelná situace.... :(
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-21, 09:10
Agito, problém je ten,že neznalec než si koupí fret?, by nem?l být neznalec. Tohle je podle mého kámen úrazu - že si n?kdo po?ídí fretku aniž by si na?etl a zjistil, jaké zví?átko si vlastn? po?izuje. Jééé, ono to kouše...a ježíš, ono to smrdí a zna?kuje...no a kam s tím? A pokud si ?lov?k na?te dop?edu info, pak ví, že fret? se od maminky nedává ve ?ty?ech m?sících a hlavn? si zjistím, v jakých podmínkách je fre?átko odchovávané.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: majda dne 21.10. v 09:46.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-21, 09:40
opravím rozho??enou majdu - ve 4 TÝDNECH, samoz?ejm? :o)

on je to fakt problém. taky si myslím, že by bylo fajn registrovat DOBRÉ chovatele, p?esn? i z toho d?vodu, co píše agita.

no jo... ale... dát n?komu "berana kvality", to není jen o tom, že chovatele "znám" a on je fakt dobrej... (krom mnoha jiného) je t?eba mít skute?n? ov??eno, jak se stará nejen o mlá?ata, ale i o dosp?lé fretky - jestli pro n?j odchov není jen prestižní nebo finan?n? zajímavá p?íležitost.

co všechno taková registrace chs obnáší, nazna?uje výše p?ísp?vek maji...

ale bude-li skute?ný zájem ?len? klubu za?ít "ukazovat prstem na dobré chovatele" (abych nahradila mnohozna?ný výraz CHS), ur?it? se do toho pustíme - záleží jen na lidech.

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-21, 09:47
?ty?ech týdnech jsem samoz?ejm? myslela, p?eklep :-) Kafe ješt? nedorazilo tam kam m?lo a mozkové bu?ky pracují ješt? v no?ních sekvencích :-)
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-21, 10:57
Ahoj vespolek..
koukám koukám že situace ?ádn? vedených CHS je více než žádaná.. Opravdu bych v tomto moc ráda pomohla, protože si myslím, že je to velmi d?ležité.. viz p?ísp?vek Agity.. Když vstoupím do klubu, budu moci pomoci? Vezmete m?? Alena - Fretky na p?d?..

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Lucík (IP)
Datum: 2010-10-21, 11:11
Ahojky p?ipojuju se k Ále taky se ráda zapojim a pom?žu nemám problém vstoupit do klubu být ?lenem a pomáht sn??ím co má smysl.Lucka-Fretky na p?d?..:-).

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-21, 11:15
a ješt? jeden d?vod pro? se do toho pustit.. mí?í k nám z Jarom??e 2 fretky.. jedna z nich je mim?o, které si paní koupila ve zverá?i, kde jí ?ekli, že je to jako pes a ko?ka, a ona doslova ?ekla: ONO MI TO DOMA POKOUSALO DÍT?!!! Tak šla fretka z domu.. asi to není ten správný zp?sob prodeje fretek.. dle mého názoru fretka do zverimexu nepat?í.. i za to bych cht?la "bojovat" - vymítit prodej fretek ze zverimex?.. U nás ve zverá?i mají dva fret?í kluky už 3 m?síce.. jsou neskute?n? velcí, v prostoru cca 80x40x40 cm, ve sklen?ném akváriu, stále na n? svítí sv?tlo, misky mají ?asto prázdné, v rohu neustále nakadíno, a vzít si je do ruky = rovná se sebevražd? prst?.. Už mockrát jsem je odtamtud cht?la vykoupit.. ale ?emu pom?žu.. ?eknou si fajn, prodali se a oba najednou, a objednají další.. a kapsu si namastí všichni a já budu mít o dva divochy více.. to nepovažuji za tu správnou cestu, i když mi jich je strašn? moc líto... :-( vím, že je to všechno b?h na dlouhou tra?, ale když na ni nenastoupíme, ani nem?žeme dob?hnout.. Alena

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-21, 11:45
Žádné, sebelepší pravidla pro chs nikdy nezamezí t?m, kte?í chs nebudou mít, aby m?li odchovy za sebehorších podmínek. A i naopak...i bez chs je mnoho úžasných chovatel?, co má doma t?eba 1 odchov za rok a dává mlá?ata ?ipované, o?kované, s hra?kama, s krmením...JE TO O LIDECH

P?esta?te prosím tak lobovat za chs, holky z útulku, jste jediné 2, co by byly ochotné do toho nyní jít...fakt nejsou lidi...
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-10-21, 12:00
ŽoFAlen: Obávám se, že eventuální vznik chovatelských stanic na prodej/neprodej fretek ve zverimexech bude mít nulový vliv. Zverimexy nejspíš dražší fretky z chovatelských stanic brát prost? nebudou a lidi, co si bezhlav? koupí ve zverá?i jakékoli mlád?, hlavn? aby bylo levné, tak ty budou existovat nespíš taky po?ád.
Zverimexy jsou úpln? jiné téma. klub p?ipomínkoval nov? vznikající vyhlášku o prodeji zví?at ve zverimexech a pr?b?žn? se snažíme aspo? ty nejhorší p?ípady n?jak ?ešit. (Cílem je, aby zverimexy prodej fretek pouze zprost?edkovávaly, ale to je práv? taky b?h na dlouhou tra?.)

Tohle všechno je práv? d?vod, pro? já osobn? momentáln? pro vznik chs nejsem - p?i sou?asném po?tu aktivních ?len? a financí a nejednotnosti názor? se bojím toho, že chs by pohltily veškerý náš ?as, peníze a energii a na jakoukoli jinou ?innost by chyb?ly kapacity.

P.S. V Klubu jste samoz?ejm? vítané, o tom není pochyb. Jenom p?edesílám, že zatím chs asi opravdu hned tak nebudou...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 21.10. v 12:02.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-21, 12:09
Ahoj, já se té myšlenky vzdát nechci.. vše je jen o lidech, to je pravda.. a jsme fakt s luckou jediné dv?.. :-( :-( to je víc než smutné.. nejsou lidi.. to nikdy na nic.. nepostavil se po?ádný pavilon pro Muchovu epopej, tak se te? hádá celý národ.. atd atd.. a co se t?ch zverimex? tý?e - i to se dá práv? postupn? zm?nit, když se bude chtít.. probírali jsme to na školení min.týden.. bylo nám sd?leno, že když se bude v?d?t, kolik je v republice cca fretek a tak, dá se alespo? p?edložit návrh.. KDO NIC NED?LÁ - NIC NEZKAZÍ.. ale abyste se hned neurážely.. ne?íkám, že ned?láte nic, jen mám pocit, že to vzdáváte p?íliš brzy s odvoláním na to, že nejsou lidi.. když si to ?ekne každý, opravdu nebudou.. ne?íkejte, že by to nešlo... to m? tedy váš - klubový p?ístup - opravdu velmi zklamal.. a když už "rejpnu" - ?íkáte, že klub d?lá spoustu akcí.. na netu jsem našla nemocnici, víkendový sraz - a o jiných ani zmínka.. jaké to jsou .. neptám se "drze" - nejsem v klubu - tak prost? o nich jen opravdu nevím a zajímalo by m? to.. t?eba jsou jen málo vid?t.. což je škoda :-(.

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Lucík (IP)
Datum: 2010-10-21, 12:17
Ne?íkám že by se to m?lo rozjet hned te? ale za?ít pracovat na sistému a pravydlech atd. a až si bude Klub jistý že je nato p?ipraven muže to trvat rok dva i více ale pomalu a jist? se p?ipravovat na Chs v ?echách je to hodn? práce a nedá se to stihnout okamžit? pokud se to d?lá ve voném ?ase je to oto horší otovíc by bylo dobrý se za?ít p?ipravovat schromaž?ovat info zajít na n?jaké školení p?ednášky nebo tak.Výme že to není jednoduché
ale i když pomalu ale rozjet to a ne jenom mluvit co by se muselo atd.

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist