Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-19, 01:25
práv? z d?vodu mapování vrh?, vad a podobných v?cí jsem pro chst, nebo alespon n?co v tom smyslu a pro kontroly vrhu, protože jinak se to zmapovat asi nedá, když lidi kolikrát ani neví, jaké má fretka rodi?e. ono je sice fajn, že je plemenná kniha, ale když mi majitel fretky pošle ?íslo, pod kterým je fretka registrovaná, nic mi to o jejím p?vodu ne?ekne, vady tam chovatel sám od sebe taky jen tak nenahlásí, bud proto, že vadu nerozezná a nebo jí prost? zatají.. takže pak se dá asi t?žko n?co mapovat

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 19.10. v 01:27.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-19, 01:45
ŽoFiRo, ale jak by se toto dalo zvládnout v praxi?
Aby statut ChS nezneužívali velkochovatelé...
To je to, co je te? problém u ChS v SKChF.

Asi jen tou legislativou (zákony, smn?rnice EU...) ale to vidim nedostate?né.

A jak kontrolovat vrhy? Kolik lidí by na tom muselo v období vrhú mlá?at makat aby pokrylo celou ?R?

P?ípadn? i okolité státy, jako se stalo v SKChF, kde z cca 30 registrovaných ChS je asi jen asi 6 z SR, ostatní jsou z ?R. (A z t?ch slovenských ChS jsou 2 nefunk?ní: moje a kamošova)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 19.10. v 01:50.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-19, 02:09
záleží na tom, co je velkochovatel, podle ?eho se to ur?uje? podle po?tu fretek? odchov?? podmínek chovu?
jsou chovatelé, co nejsou schopní zajistit podmínky pro chov jedné fretky, jsou schopní na ní odchovat t?eba 2x ro?n?, na druhé stran? chovatelé, kte?í bez problém? pe?ují o fretek deset, mají deset odchov? v roce, ale každá samice jen jeden vrh.. jak je o fretku/y postaráno si myslím, že by se dalo ohlídat tou namátkovou kontrolou, o které tu psala tuším martina...
a co se výd?lku tý?e, pokud bude chtít n?kdo na fretkách vyd?lávat, bude na nich vyd?lávat i bez chst. krom toho co jsem tak koukala, pr?m?rná cena standart mimina z chs je kolem 2 tis, z ?ehož jen o?kování a ?ip vyjdou okolo 1tis (já za první o?kování psinky, ?ip a pas platila bez pár korun 1500,-), takže kdo prodá fretku bez o?kování, ?ipu a pasu, za 500,- (jejich po?áte?ní cena bývá ?asto okolo 1tis) tak si na tom vyd?lá daleko víc, než na t?ch "drahých" z chs.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 19.10. v 02:09.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-10-19, 09:24
Milá Johano,
kolik "velkochovatel?" má CHS? - a berou od nich zveráky, které chudák?m mládát?m ud?lají v zájmu prodeje parádní pelechy a PRODÁVAJÍ VESELE ...a klidn? bez informací, ?ímž porušují zákon o ochran? spot?ebitele.

Pokud vím, tak majitelé CHS dávají k miminku nejen informace, ale i kontakt na sebe a "výbavi?ku" pro p?echod do jiného prost?edí, mnozí prodávají i na základ? kupní smlouvy

Kdo ze slovenských poradc? slovenského klubu jezdil po ?echách? A kdy?

A TAKY MI JEŠT? N?CO DLUŽÍŠ - ZAHRNULA JSI MNE DO SKUPINY KORUP?NÍK? KTE?Í RODINKA?Í - A NEJEN MNE. NEDOLOŽILA JSI, NEPROKÁZALA JSI. Ani mné ani dalším.Ono se t?žko prokazuje co není a co se jen plácá.

Ší?ení nepravdivých zpráv je v ?echách považováno za pomluvu. A ta je v ?echách ...CO? V tomto p?ípad? jde o p?estupek proti ob?anskému soužití i když se ho dopustí ob?an jiného státu
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 09:48
> Johana napsal/a:
> ------------------------------------------------>
Martino, žel toto asi ne?eší problém množen na
> "degenerovaných" fretkách mimo ChS. Budou se
> množit dál a pá? budou mít líbiv?jší barvi?ky a
> délku srsti, budou se prodávat....a lépe a dráž
> jako ty "oby?ejný" s garancí chovu z ChS.
>
> Já nejsem skeptik, sem jen realista.


ano, "postižený fretky bez vad" se budou množit dál a prodávat dráž, ale nevidím d?vod, pro? množení degenerát? jakýchkoli zví?at zast?ešovat souhlasem jakékoli instituce. to považuju za jednu z mnoha zvráceností lidstva.


ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...p?esn? proto jsem psala, pro? omezovat chs jen
> na fretky ve standartních barvách a srsti, když se
> mimo chst budou množit dál ve velkém a
> nekontrolovateln?. t?eba u znakatých fretek jsou
> pom?rn? ?asté k?ivé zuby, víc zub?, kratší ocas a
> podobn?, takže jako když už trpí na hluchotu, není
> pot?eba hlídat ani ty další vady?
>

dtto, viz výše.
a z?izovat chs s odd?vodn?ním, že je t?eba p?epo?ítávat a sledovat znetvo?ený zví?ata?? no tak to je to poslední, co by chs m?la mít za smysl, aspo? tedy doufám!!


Erin napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Milá Johano,
> kolik "velkochovatel?" má CHS? - a berou od nich
> zveráky, které chudák?m mládát?m ud?lají v zájmu
> prodeje parádní pelechy a PRODÁVAJÍ VESELE ...a
> klidn? bez informací, ?ímž porušují zákon o
> ochran? spot?ebitele.


dovolím si i tady, i když ur?eno johan?
s porušováním zákona v tomhle p?ípad? máš bohužel pravdu, to je ale nejen mimo tohle téma a i kdyby se to týkalo - tohle my skute?n? nevy?ešíme ani z?ízením chs ani ni?ím jiným. maximáln? m?žem neustále otravovat podáváním podn?t? k vyšet?ení podez?ení ze spáchání trestného ?inu.


> Pokud vím, tak majitelé CHS dávají k miminku nejen
> informace, ale i kontakt na sebe a "výbavi?ku" pro
> p?echod do jiného prost?edí, mnozí prodávají i na základ? kupní smlouvy


tohle je sice prima, ale trochu málo pro to, aby chs m?la skute?n? smysl - ostatn? výbavi?ku, kontakty, informace a kupní smlouvu dává k miminku i celá ?ada chovatel?, kte?í registrovanou chs nikdy nem?li, nemají a ani o tom neuvažují.


zbytek netuším, o ?em je ?e?, nezajímá m? to a bylo by skute?n? fajn, kdybyste si osobní spory a napadání a pomluvy a p?estupky ?ešily mimo tohle fórum, díky

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-19, 10:02
Tak te? do toho vstoupím - byla bych ráda, kdyby toto vlákno sloužilo konstruktivní debat? a diskusi, nikoliv osobnímu napadání, kv?li tomu jsem opravdu toto vlákno nezakládala.....
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-19, 10:14
Erin napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Milá Johano,
> kolik "velkochovatel?" má CHS? - a berou od nich
> zveráky, které chudák?m mládát?m ud?lají v zájmu
> prodeje parádní pelechy a PRODÁVAJÍ VESELE ...a
> klidn? bez informací, ?ímž porušují zákon o
> ochran? spot?ebitele.
>
> Pokud vím, tak majitelé CHS dávají k miminku nejen
> informace, ale i kontakt na sebe a "výbavi?ku" pro
> p?echod do jiného prost?edí, mnozí prodávají i na
> základ? kupní smlouvy
>
> Kdo ze slovenských poradc? slovenského klubu
> jezdil po ?echách? A kdy?
>
> A TAKY MI JEŠT? N?CO DLUŽÍŠ - ZAHRNULA JSI MNE DO
> SKUPINY KORUP?NÍK? KTE?Í RODINKA?Í - A NEJEN MNE.
> NEDOLOŽILA JSI, NEPROKÁZALA JSI. Ani mné ani
> dalším.Ono se t?žko prokazuje co není a co se jen
> plácá.
>
> Ší?ení nepravdivých zpráv je v ?echách považováno
> za pomluvu. A ta je v ?echách ...CO? V tomto
> p?ípad? jde o p?estupek proti ob?anskému soužití i
> když se ho dopustí ob?an jiného státu


Nejen Martina, ale ani já netušim o ?em tu Erin píše (myšleno text psaný velkým písmem a následný).
Na to že mi je vyhrožováno udáními a právním postihem ze strany n?kterých chovatelú z ?R jsem už zvyklá a nep?ikládám tomu žádný význam.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 10:35
v cz klubu pat?ím k t?m, kte?í ve z?izování chs vidí i pozitiva, nejen negativa, jako n?které moje spoluklubky :o)

jedním z nich je i to mapování chov?, ale hlavn? je to odborná rada a pomoc chovatel?m (kdo ji poskytne??), vzd?lávání, sbírání informací a zkušeností, p?íliv lidí se spole?ným zájmem (zdravé a silné fretky) do klubu, vzájemná pomoc, protože víc hlav víc ví.
a v neposlední ?ad? i "finan?ní výhodnost" pro ob? strany - klubu z p?ísp?vk?, mohlo by se tím pádem po?ádat nap?íklad víc odborných p?ednášek i pro "nechovatelské" chovatele, nebo každý rok výstava...., chovatel zase prodá dráž mlá?ata s "beranem", protože laická ve?ejnost se - logicky, ale bohužel ne vždy zcela právem - domnívá, že cokoli má od n?jaké instituce papír a razítko, to je prov??ené a tudíž kvalitn?jší.

ano, skute?n? bych byla ráda, kdyby se nám poda?ilo p?itáhnout do klubu chytré, vzd?lané a zapálené lidi, kte?í se tohodle ujmou. ale rozhodn? si nemyslím, že po pár proškoleních u jakýhkoli odborník?, a? už z britska nebo n?mecka, p?e?tení pár ?lánk? na netu nebo i n?kolika knih se z ?lov?ka stane odborník.
možná dokáže líp posoudit, která fretka VYPADÁ zdrav? - podle zub?, kostry, stavby t?la atd., která je krásná, to poznám i bez školení taky.

co m? ale skute?n? up?ímn? d?sí, je pevné p?esv?d?ení ?ady lidí, že zví?e, kterému chybí n?který orgán, základní smysl, úd, schopnost normáln? rodit nebo se starat o mladé, je zdravé a bez vad, protože jemu to p?ece nevadí nebo protože lidi se taky kv?li postižení neutrácejí... nebo že n?kdo zkouší k?ížit, protože jinak p?ece nezjistíme, co z toho vyleze...
takové argumenty, to se skute?n? síla, proti které se nedá nic namítnout - slova došla :o/

ne, tak takové chs zakládat fakt nechci. ani já, jejich horlivý zastánce ne.

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-19, 10:51
Ahoj vespolek.. koukám, že se to p?kn? "rozjelo".. to je dob?e.. uznávám všechna pro i proti, ale má vidina CHS je, že p?edevším se bude jednat o chovateslkou stanici.. tudíž fretky chovat, mazlit, milovat.. ne jen "n?kde" mít, zav?ené venku, v lét? na slunci, v zim? na mrazu, jak to bohužel i bývá.. a po?et 20ti fretek v CHS? Snad se mnou budete souhlasit, že je to moc.. ne moc, ale p?íliš.. m?la jsem jednu chvíli doma 20 fretek, 5 svých a 15 útulkových.. a musím vám tedy ?íci, že to byla maka?ka na 8 hodin denn?.. ?istit, mazlit, chovat, lé?it - krmit st?íka?kama, jezdit k veteriná?i, operace, kontroly, vstávat v noci.. je to fakt záhul... k tomu vše ostatní - "Normální" život pracovní, rodinný.. takže si myslím, že 20 fretek se prost? nedá zvládat.. a k tomu mimina.. moje vidina CHS jsou "menší" - rodinné, kde by bylo opravdu pár mlá?at - pochopiteln? je to pak spíš z lásky než pro peníze.. a pak by se to dalo trochu koridovat.. souhlasím i s kontrolami chovu, vrh? apod.. práb? tak, jak to bylo u vlkodav?, protože tak, jak to p?vodn? fungovalo, bylo super.. Nemám taky nic proti angorským fretkám, hluchým fretkám.. lidé jsou také postižení a "nevraždíme" je.. ale m?lo by se vše d?lat s rozumem, rozmyslem a ne jen pod vidinou zisku.. Pak to práv? dopadá jako v inzerátech.. prodám fretku, nemám na n?j ?as, vym?ním za 2 pytle brambor ?i d?evo do krbu.. proboha?! kam to sp?jeme? Tak jsme si s Luckou d?laly legraci, že kdybychom všechny naše fretky vym?nily za d?evo, už nemusíme kupovat uhlí :-). Je mi nad slunce jasné, že kontrola chov? je v?c velmi náro?ná, ?asov?, finan?n?, lidsky - vše za?izovat a tak... ale pomalu postupn? bychom na tom spole?nými silami m?li pracovat, jinak se z toho ?asem zblázníme.. ví se v?bec, kolik je p?ibližn? v republice fretek? kolik jich bylo p?ed 10 lety, p?ed 5ti lety, p?ed rokem, kolik je "Nár?st" ro?n?? I toto je d?ležité.. vezm?te si jen, kolik je psích a ko?i?ích útulk?.. a vznikají další a další.. azyly, depozita.. je jich ?ím dál víc.. s fretkami "to" bohužel za?íná také nar?stat... a abychom nemuseli ?asem z?izovat útulek pro fretky v každém m?st?, m?li bychom se v?novat práv? té prevenci, což "?ádné" CHS zcela ur?it? jsou.. :-) tedy - vše z mého pohledu.. :-) Alena

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 11:02
aby bylo jasno - já taky "nic nemám" proti angorám, hluchým, bezocasým, bezkulkovým a jiným postiženým fretkám.
jen si nemyslím, že by se taková zví?ata m?la cílen? dál rozmnožovat, ale p?esn? naopak.

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-19, 11:13
Aleno, up?ímn? pochybuji, že chs jsou prevencí
proti odloženým fretkám. Vždy byli a budou lidé,
kte?í si zví?e po?ídí a i p?es smlouvu, aby p?i
problému kontaktovali p?vodního chovatele, zví?e
vypustí, odloží atd...jasn?, v chs by byla zví?ata
?ipována, ale to max dohledáš majitele a b?h ví,
jak by dopadla taková navrácená fretka...

Tohle je všechno o lidech, up?ímn? m? d?sí tato
konverzace, co tu od v?erejšího ve?era probíhá.
Asi byste si mnozí z Vás m?li zamyslet nad
návratem do školy, protože v?bec ne?tete, co tu
jiní píšou a zbyte?n? ví?íte emoce. Trocha
soust?ed?ní a ?tení s porozumn?ním by zdejší
konverzaci snížila na polovinu, ne-li mén?.

Prosím, zkuste respektovat fakt, na který
poukazuje vedení klubu - t?.nejsou v klubu tací
?lenové, kte?í by byli schopní d?lat posuzovatele chovu, a? už z ?asových, osobních ?i v?domostních
d?vod?
. Je super, že Klub má tu soudnost a
nevrhá se po hlav? do neznámých vod, na kterých si
jiní rozbili ?umák. Uv?domte si, že bez silné
klubové základy aktivních ?len? se nebudou konat
ani jiné akce, jako jsou p?ednášky ?i výstavy.
Zamyslete se, kdo z Vás je ?lenem, kdo se aktivn?
podílí, nap?íklad dobrovolni?ením, na akcích
klubu, kdo z Vás d?lá n?co jiného, než jen kafrá
do n??eho, po ?em mu je šumák...jasn?, Alena a
Petra útulkujou, ví své, ale o starostech a
prioritách klubu mnoho neví. Erin je ?áste?n? v
obraze, protože ?lenem je a aktivn? se ú?astní
sch?zí, ale nebudou p?ecejen nejvíc v?d?t Martina
s Majdou, které pro Klub i dýchají? Klub pot?ebuje
nejprve získat ?leny, kte?í jsou schopní svou
odborností chs zast?ešit a navíc by m?li i ?as
chovy kontrolovat. To jde dost t?žko, když ?lov?k
pracuje na plný úvazek a na plný úvazek se v?nuje
i rodin? a taky klubu...

Pakliže si myslíte, že chs mají být, nechcete si
rad?ji založit vlastní klub, který se na chs bude
specializovat a rozbít si ?umák samy? KCHPF je
k?ehký, má své priority a cíle, kterých se snaží
dosáhnout jak nejlépe umí a takový krok, spíše
velekrok ?i veleskok mimo tyto cíle, navíc s
nejistou budoucností, by mohl být i
fatální...nechceme p?ece, aby se nám holky
zbláznily, ne?

Jinak již od v?erejšího ve?era se bavím slovním
spojením "postižený bez vad"...tohle je fakt
proti?e?ení roku...chudák ?eština...









Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Aniii dne 19.10. v 11:15.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-19, 11:58
Te? jsem se dívala na face kde jsou klubové stránky, na anketu která tam asi týden visí. Anketa je na téma - Pro? nejsem ?lenem klubu. V komentá?ích se objevují stížnosti na to, že ned?láme žádné akce pro mimopražské. Víte, ono to za sou?asné situace moc dob?e nejde. V t?ch šesti, sedmi lidech, kte?í pro klub velmi aktivn? pracují, sotva stíháme klubovou agendu, útulek, nové stránky, FN a akce v Praze. Takže pokud se najdou aktivní a schopní mimopražstí ?lenové, jsme samoz?ejm? ochotní takovou akci zaštítit a t?eba i finan?n? podpo?it. A stejná situace je i s chovatelskými stanicemi....
A ješt? jedna v?c..k p?ísp?vku Aleny...samotnou by m? moc zajímalo, kolik je v ?R fretek, ale a? tu p?emýšlím jak chci, opravdu m? nenapadá zp?sob, jak to zjistit...:-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: majda dne 19.10. v 12:01.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-10-19, 12:36
N?kdy, když se tak zamýšlím nad situací v Klubu, tak se mi vybaví m?j oblíbený dialog z filmu Léto s kovbojem:

-Doubravko, nem?lo by se spláchnout nádobí? Nem?žu najít jedinou ?istou lži?ku!

-Jist?. A? se spláchne!
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 13:23
aniii,

já bych taky cht?la chs... a nechci si zakládat jinej klub. po?ád doufám, že to p?jde i v tomhle, ?asem :o)

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-19, 13:23
Ahojky,
vynechám vše ostatní, protože to bylo opravdu probráno zhora zdola zep?edu zezadu a všelijak jinak, a z?stanu u po?tu fretek.. byly jsme min. týden na školení s Luckou, byla tam i Erin.. bylo to v mnoha ohledech pou?né a d?ležité.. zvlášní bylo, což nikho asi nep?ekvapí, že v žádných zákonech a nikde se nepo?ítá s fretkama.. jsou hospodá?ská zví?ata, psi a ko?ky.. :-) fretky nikde.. nevím už p?esn? jaká kdy padla otázka, bylo toho hodn?, ale mimo jiné bylo ?e?eno, že práv? po?et fretek v republice by pomohl - když bychom t?eba o n?co žádali.. a? už by to bylo cokoliv, napadá m? v?cí spousta, ale to je zase jiná kapitola.. Majda má pravdu, jak to zjistit? to je otázka více než složitá.. asi to nep?jde což? alespo? n?jak odhadem? nap?. i podle po?tu nov? vznikajících CHS? kolik jich bylo p?ed 5ti lety, kolik dnes.. vím, že nejsou všichni chovatelé registrováni, ale n?jak procentueln? by to šlo znásobit.. ... jinak m? nic nenapadá..
A když se trochu vrátím - klobouk dol? p?ed Majdou a ostatními, vím, co dá vše práce.. a bohužel to v?tšinou táhnou "jedinci".. ale bez nich to nejde.. a?koliv nejsem ?lenem klubu, za veškeré aktivity i podporu nám d?kuji. Alena

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-10-19, 13:45
Anii naprostý souhlas...

Ono je jednoduchý p?ijít na akci...pobavit se a zas odejít...ale té práce, co je okolo...to už návšt?vník nevidí :)

Ješt? k angorám...už jen to, že nedokáží odkojit svá mlá?ata mi p?ijde proti p?írod?....


ŽofAlen...a te? p?ipadá otázka?
Kdo by to m?l na starosti...resp. kdo by to zjistil? :)
Je jednoduché mlít hubou co by se m?lo a nem?lo...ale d?ležité je najít i ?lov?ka, který by byl ochotný pro to n?co ud?lat. :) (myšleno obecn?)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: graciijka dne 19.10. v 14:04.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-19, 14:04
P.S... když to tak vezmu do d?sledku, samy o sob? by angorky nežily.. prost? by v p?írod? nep?ežily.. ale nám lidem se líbí dlouhé hu?até kožíšky.. a tak si je vyšlechtíme.. že? :-) a když holky protestují a necht?jí kojit.. tak co.. však d?íve panovnice také m?ly kojné.. tak se prost? mlá?ata str?í jiné mamin? a hotovo.. jo jo, kdyby to tak n?kdo ud?lal nám, to bychom ?valy, což? :-)

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 14:28
to není o tom, že necht?jí, to je o tom, že nem?žou, protože nemají mléko ;o)

p?esn? jak ?íkáš - v p?írod? by nep?ežily.
stejn? jako jiná zví?ata "vykouzlená" pro zvrácené lidské pot?šení - jééé, to je hezký, nebo jééé, to je vzácný, to chci!
a s tím se já fakt neztotož?uju ani trochu, i když jinak p?iznávám chs spoustu pozitiv.

p.s. btw šlechtické rody byly prošpikovány degeneráty ;o)

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-19, 14:56
pokud by se to m?lo brát podle toho, co má v p?írod? šanci na p?ežití, pak by se m?li chovat a p?ipoušt?t pouze fretky tcho?ovité, protože jen ony by byly schopné p?ežít, jist? jsou nejsiln?jší, nejzdrav?jší a naprosto bezvadné ;o)
ne každá angora má problém mládata odchovat, v zahrani?í jsou i angorky, které svá mládata odkojí bez problém?. stejn? tak s hluchotou u jezevc?, pand a podobných, ne každá fretka s t?mi znaky musí být nutn? hluchá.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-19, 15:28
Žofiro,to je stejné,jako bys tvrdila,že ne každé 900.dít? se narodí s downovým syndromem...je to jen statistický údaj vypovídající o ur?itém faktu...a zkoušet na zví?atech,jestli budou ?i nebudou výjimkou k pravidlu je zcestné. jasn?,v p?írod? by nejspíš p?ežila pouze tcho?ovitá,ale albín ani šampá?o nemají vady se zbarvením spojené,narozdíl od všech t?ch,které tu tak bránite. Up?ímn?,porodila bys dít? postižené,kdybys o tom p?edem v?d?la? V??ím,že pravd?podobn? bys z toho minimáln? nespala,jak by takové rozhodnutí tížilo tvou mysl. ale u fretky to je evidentn? v po?ádku,v?domn? rodit postižené mlá?ata...a než n?kdo za?ne argumentovat,že je nevhodné srovnávat lidi a zví?ata...aspo? se nad tím zamyslete...
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-19, 15:44
a jak víš, že albín a šampan nenese vady spojené se zbarvením? albíni mají t?eba se sluchem problémy taky, i když úpln? hluší nejsou, mají sníženou hranici sluchu ve st?edním a vnit?ním uchu...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 15:45
albín se narodí i v p?írod? - a nep?ežije.
albín se narodí i tcho??m (nebo ?ernoch?m).
albinismus bych do toho fakt netahala, to je jiná kapitola :o)

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2010-10-19, 18:33
Holky, já vám fandím, protože lidí, kte?í cht?jí PP pro mladé je ?ímdál víc a lidí, kte?í cht?jí pomáhat v ?innosti klubu je ?ímdál mí?. Na všechno je pot?eba lidi a jejich volný ?as - nedej bože i odborníky.

307-515-842
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-19, 18:59
Ahojky ješt? jednou.. nechci do toho moc kecat, nejsem ani ?lenem klubu - p?iznám se, že když jsem si po?ídila svou první frete?ku, cht?la jsem vstoupit.. po?ád jsem jen ?etla vše o fretkách a ?etla a ?etla, až jsem se do?etla a p?es další charitní v?ci co d?lám a organizuju se dostala k Iv? Dolhy a k útulku a šup.. "spadla" jsem do toho všema deseti a jsem strašn? ráda.. ale tak n?jak m? opustily pot?eby n?kam vstupovat, protože si myslím, že to není d?ležité, pomáhat se dá i bez toho.. abych se vrátila k za?átku, navrhla bych ustanovit n?jaký tým, který by vypracoval n?jaký postup, jak a co, a p?ípdn? se snažil bod po bodu ho postupn? plnit a dopl?ovat.. abychom se n?jak pohnuly dop?edu.. jestli tedy bude zájem. Pokud by byl zájem i o mou pomoc, velmi ráda se budu ú?astnit. Alena

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-19, 19:28
Aleno,na takový tým nejsou lidi! o tom tu celou dobu mluvíme...a mimochodem,klub d?lá mnohem více v?cí,než útulek a 400 ro?n? je v podstat? nic a dá to prostor více projekt?m...
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-19, 19:54
Dle mého názoru to musí být tým minimáln? o deseti lidech. Protože mít jedno-dva poradce pro celou ?R je jak se ukázalo málo.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2010-10-19, 20:51
Jen od Vašich soused? poznatek: Jednoho - dva poradce...tak snad p?ed 3 roky. Od té doby na území ?ech a moravy byli 4 poradci pro moravu a 5 poradc? pro ?echy + ti, kte?í ty informace musí zpracovávat, kontrolovat, vypisovat pr?kazy p?vodu, vypisovat p?edky v rodokmenu, tisknout a rozesílat...a to je jen administrativní práce... hlavní ?innost je v objížd?ní vrh? a to v?as, aby jste stihli termín, kdy je majitel prodává, taky je pot?eba jet ve dvojici, pro p?ípad že naratíte na problém - abyste jej byli schopni dosv?d?it...to je mali?ká zkušennost z n?kolikaletého fungování v oblasti zpracování dat od poradc?... a to všechno zdarma a ve svém volném ?ase (veškerém volném ?ase)

307-515-842
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 21:12
hele, dodi, cítím z tvých p?ísp?vk? mali?kou pachu? z lidí a nedocen?ní tvé práce, nebo se mi to zdá? :o)

NECHCEŠ ZB?HNOUT K NÁM?! tady je to fáááák jinak!!
poj?, poj? ptá?ku, náá pipipipi... :o)

(no to by bylo, kdybysme m?li takovou zkušenou harcovnici, abysme ty protCHSáky nep?eválcovali)

není mi to FUK

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-10-19, 21:23
A když takhle objíždíte, kontrolujete maminky /mnohdy slušn? kousavé/, mimina /n?kdy taky kousavá a navíc p?ezubující/,o?kováky r?zných typ? /ob?as si ?íkáte PROBOHA - A TOHLE UD?LAL LÉKA??/ , vypisujete protokoly, ošet?ujete si kousance na rukách /n?kdy to p?kn? hnisá/, a pak vás n?kdo na?kne z korupce a rodinka?ení, protože "jedna paní povídala"....

A co se tý?e administrativy: nic jednoduchého. Jména mlá?at opisujete z o?kovák?, ale n?kte?í chovatelé vám za?nou vysv?tlovat, že ne - tak to není - Xaverovi budou majitelé ?íkat ?uní?ek, tak aby to tam bylo - a ten chudák co vypisuje rodokmen aby se v tom vyznal - ne-li zbláznil. Nevím, kolik jich Dodi psala, ale sama za sebe si typnu, že trojciferné ?íslo to bylo. A nemá z toho v?bec nic - možná ani D?KUJU
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2010-10-20, 09:00
Tohle jsem tím ?íct necht?la - nechci z toho n?co mít. Ani nepot?ebuju d?kování - po t?ch letech :-)
Zb?hnout rozhodn? ne, po tom co jsem si u vás p?e?etla, tak stejn? nejsme coby poradcové dostate?n? fundovaní posoudit, zda chov je v dobrých podmínkách a zda nejsou mlád?data odchovávána na viditeln? degenerovaných rodi?ích a zda sama mlá?ata nemají viditelné vady. Nic extra odborného nikdo po poradcích ani nechce.
Jen jsem cht?la nazna?it, že je toho opravdu hodn? a za letošní rok nadhlavu a že jeden ?lov?k to stíhat nebude. Taky se p?ipravte na to, abyste dali dostate?n? jasné podmínky hned naza?átku.
Naše podmínky byly velice benevolentní a byly postupn? zneužívány - proto se hra p?itvrzuje a o?ekává se velký odchod lidí z klubu.


307-515-842
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist