Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4
Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-21, 12:40
žofalen,

ne?íkali jsme, že d?láme "spoustu akcí", nebo aspo? o tom nevím.

vyjmenovávala jsem aktivity klubu (= NEJEN AKCE, ale taky t?eba jednání s ú?ady), ty základní. a psala, že si musíme VYBRAT, kterým dáme p?ednost, a které odsuneme.

znovu opakuju - lidí, kte?í n?co d?lají, je stabiln? asi 6-8.
pro klub, fretky, ostatní fretka?e. zdarma, ve svém volném ?ase. krom? toho mají rodiny, zam?stnání, i jiné aktivity (pokud stihnou).

mn? spolyká práce pro klub v posledním p?l roce (p?íprava ?ádu na ochranu zví?at, p?íprava srazu, webovky staré i nové + tisíc a jedna další "mali?kost", v sou?tu halda) denn? pr?m?rn? 5 hodin ?asu. víc FAKT nedám :o)

taky bych ráda, kdybysme registrovali chs. to ale není jen o tom, n?komu vydat papír s razítkem :o)
na registraci bude pot?eba "aparát" minimáln? 10 lidí (v?. poradc?).


není mi to FUK



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 21.10. v 12:43.

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-21, 13:26
Ahoj Martino, dej mi prosím p?esnou adresu na fretku, mám p?ipravený dopísek pro tebe. díky. A.

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-21, 13:36

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-21, 14:10
posláno :-)

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-10-21, 18:50
Zistit orientacny pocet fretiek v SR alebo v CR nemusi byt az taky problem. Minimalne fretky clenov klubu a predane mladata so ZoP vieme zistit. A co register fretiek? Ked uz to robime, preco nevyuzit. Zoberieme pocet fretiek predanych do CR a poslednych povedzme troch rokoch, pridame cca 20% fretiek, ktore su zo zverakov a neregistrovane a mame orientacny pocet, ktory podla mna nebude daleko od realu. Myslim ze tych 20% navyse pokryva uhyny fretiek zo ZoP a predaj neregistrovanych fretiek. Co vy na to? Z nasej ZoP sa to da v pohode zistit.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-10-21, 20:51
Majo, mám pocit, že v ?echách bude po?et fretek ze zverák? v?tší. Když jsem se na ?arod?jnicích i na podzimním srazu ptala, odkud fretku mají, tak zhruba polovina ú?astník? byla ze zverák? nebo z útulku
Napadlo mne zkusit dotaz mezi veteriná?i - nap? Kolik fretek jste za poslední rok o?kovali - ale vím, jaká je návratnost dotazník? papírových i internetových. A vzhledem k tomu, že fretky nemají "své" specifické vakciny, neusp?jeme ani u výrobc? p?íp. dovozc? vakcin. Navíc mnozí majitelé fretky neo?kují.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2010-10-22, 00:14
P?iznám se, že Chovatelské stanice jsou mimo oblast našeho (mého a manželova) zájmu, protože jedeme jen a pouze v útulkových fretkách, ale...
Chápu, že by chovatelské stanice, které by zašti?oval Klub, byli jakýmsi d?kazem a p?íslibem kvality.
Ale po?ád mi uniká naivita n?kterých, že by to pomohlo proti p?emí?e fretek a proti rádoby chovatel?m, kte?í kryjí cokoliv ?ímkoliv a pak to prodávají za 200,-, apod.
Ti tu bohužel budou po?ád, tak jako budou po?ád lidi, kte?í shání fret? zadarmo.
Tak jako je to u ps? - lidi p?ipouští o?echy, jejichž potomky pak nikdo nechce a stejn? tak si každý druhý zájemce koupí zmršeného yorka, protože stojí 30% normální ceny.
Jak tedy vznik regulérních chovatelských stanic pom?že na trhu s fretkami?
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-10-22, 09:35
Nevím, zda pom?že v chovu vo?ech?, ale CHS povinn? ?ipují - kolik je v útulcích ?ipovaných? - a kdo si koupí "papírovou", hlídá si ji jak p?ed út?kem, tak p?i krytí./samoz?ejm? m?že se stát všelicos, nemáme záznamy o rodi?ích až do páté generace a i tam m?že dojít k mutaci/ Oni ti majitelé CHS v?dí, s kým krytí konzultovat.Poradci se znají a i když si tady o nich ?tu všelicos, pár /stovek/ fretek v ruce m?li, n?kte?í i zdaleka slyšeli ?i ?etli n?co o genetice. Chov v CHS je odpov?dný, ne že "nakreju až p?ijede z dovolené ten co má samce p?es ulici". Samoz?ejm?, jsou lidí, kte?í koupí toho zmršeného jorkšira, protože je za 200, taky ho mají rádi, ale vy, co máte útulky, víte svoje, co se k vám dostane.
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2010-10-22, 11:29
Erin, já nepopírám, že ChS jsou zárukou kvality. Naopak, v??ím, že pokud by to bylo dob?e ošet?ené, tak to fungovat bude.
Jen nev??ím tomu, že to zabrání nezodpov?dným chovatel?m, desítkám fretek k adopci a plným útulk?m.
Protože vždycky se najde n?kdo, kdo nakryje cokoliv, protože si chce užít "miminka" a pak je pustí do pole, když pro n? nebude mít odbyt..
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-22, 12:06
a já nesouhlasím... nebo bych to upravila -
chs BY M?LA BÝT zárukou kvality.
a neošet?í se to nikdy dokonale, a i kdyby, ned?lejme si iluze, všichni jsme jen lidi :o)

(tohle neplatí jen o fret?ích chs, ani zdaleka ne, dokonce ani jen o chs v?bec. platí to všeobecn?)

chs by m?la být pro fretky i zájmce o n? v?tší jistota, že všechno je tak, jak má být.



není mi to FUK



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 22.10. v 12:08.

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-10-22, 12:23
pro Jeanette "Jak tedy vznik regulérních chovatelských stanic pom?že na trhu s fretkami?": NIJAK, regulérní stanice nemají pomáhat trhu, to není jejich cílem!
Avatar

Re: Chovatelské stanice v ?R
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2010-10-22, 12:44
Jordi, to já vím, že nepom?že, a že od toho tu ChS nejsou. Jen jsem tady narazila na názory, že to pom?že práv? s t?mi špatnými chovateli.
Jinak proti ChS nic nemám. Bude-li na to síla a podmínky, tak pro? ne.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jeanette dne 22.10. v 20:17.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist