Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:5 z 8
Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-10-23, 21:58
Holky, moc díky za držení tlapek. Peetje, ješt? za vyu?enou nedostala úpln?, ale doufám, že to tak bude. Po?ád se ješt? bojím. Myslete na nás dál a držte tlapky hodn? pevn?, hlavn? toho 4.11. odpoledne.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-11-05, 17:44
NIKI, zdá se, VYHRÁLA!!!!!!! V?era jsme byli na odb?ru krve po 4. chemoterapii - krev v po?ádku, malinko snížené bílé krvinky, jinak je NIKI BEZ NÁÁLEZU
Váha 860 gr, ?ilá, veselá. Kontrola po 14 dnech. máme dále Prednison, pokud bude všechno v po?ádku, bude se snižovat. Nepoušt?jte tlapky a držte dál.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-05, 18:22
bea: Mám hroznou radost! :-) Dál držíme všechny kon?etiny... te? už bude zaru?en? všechno v po?ádku :-)

Bea: mn?la bych prosbu - bylo by možno sepsat celý prúb?h onemocn?ní (od prvotních p?íznakú po diagnostikování onemocn?ní) a lé?by i s p?esnými názvy podaných lé?iv a reakcemi Nikinky? Možná kdyby byla ochotna pomoct s tim veterina, kde Nikinku lé?í(?). Myslím že mít to v jednom ?lánku by bylo super....pro jiné majitele a možná i veteriná?e....
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-11-05, 18:36
Johano, už mi o to ?íkala Vendulka - ud?lám to. Na záv?r sd?lím výslednou sumu za lé?ení, ?ímž se rozhodnete nechovat fretky a budeme mít klid.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-05, 18:38
BEO!! Já mám takovou radost!!!! Jupíííí
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-05, 18:43
Bea, super, díky! Nevédéla sem, že Vendulka už to chtéla....:-) Výsledná suma za lé?bu bude taky ur?it? pro chovatele zajimavá...
Držte se!
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-11-05, 18:43
MAJDO - prosím další Calopet - šlo by to na p?íští st?edu?

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-05, 19:54
No jasn?...d?ív ho nepot?ebuješ?
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-11-05, 22:14
Majdo, posílám soukromou zprává, abychom nezat?žovali fórum.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-11-21, 14:20
Ahoj, tak poslední hlášení - pak už bude - doufám, mén? ?asto. Dnes jsme absolvovali s Niki RTG celého t?lí?ka - museli jste všichni držet tlapky strašn? moc pevn? - MIKI je ?ISTÁ. Oba nádorky na ?elisti a velký na stehýnku jsou pry? a všechny orgány má ?isté. Jak ?íká Chylíková- nedá se ?íci, že se to nem?že vrátit - ale tenhle stav prý se dá už uhlídat Prednisonem a m?la by z?stat v po?ádku. Musí se to hlídat - po 14 dnech budeme snižovat Prednison na 1/8 2 x denn?, pak bude kontrola a pokud bude všechno dále OK, bude se dávka dál sniovat NIki už dohání zase svoji váhu - dnes je to 900 gr.
V dubnu oslaví šesté narozeniny - doufám, že do té doby se ješt? zlepší a že to vydrží hodn?, hodn? dlouho. Všem vám díky za pomoc. Niki posílá taky sv?j dík a všem fret?í pusu na ucho.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-21, 14:27
Tak to je Beo skv?lá zpráva, mám velkou radost..podrbání Niki :-)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-21, 14:50
Beo, to sem hrooooozn? ráda :-)))
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-11-21, 14:57
Beo, to je báje?né! Gratulujeme a držíme palce dál, a? se Niki da?í lépe a lépe.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-06, 20:47
Prosím o radu :-( Dnes jsme pod packama na boku Megince nahmatali 3 bulky - dv? m?kké a 1 tvrdší - byli jsme na o?kování - je to v míst? vpichu... Jsou velké asi 2 cm. Frete?ka se chová stále stejn?, hraje si, papká, pije... Zkoušela jsem shahat na Kimi a B?luš, ale ani jedna je tam, v tom míst? nemá :-( Je možné, že by to byla rakovina? Nebo jen n?co s uzlinama? P?edtím je tam nem?la...Nem?že to být jen podkožní tuk? Na veterinu jdeme, to je jasné, jen chci slyšet názory :-( D?kuji za každou odpov??...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-07, 10:02
Petule, múže to být cokoliv....ale jak píšeš že pod packama (to jako pod každou packou má 3 bulky?) a v míst? vpichu....já myslím, že jako reakce na o?kování by ty bulky snad nebyli 3, ale jen jedna....no nevim kde to p?esn? má. Pod packama sou lymfatické uzliny....Každopádn? dej hned véd?t co vet. Držím palce!
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-12-07, 11:04
Petule, t?eba to není nic, ale jdi co nejd?ív na veterinu - Niki tu bulku na stehýnku m?la také m?kkou. Naberou vzorek a budeš klidn?jší - budeme držet tlapky, aby to byla n?jaká ptákovina.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-07, 18:07
V?era sem konzultovala s Božou :-) Už sem klidn?jší :-) Prohmátla sem v?era nejd?ív jen naší hubendíru Kimi, ta to tam nemá, pak sem zkusila až pozd? ve?er B?l?u a ta to tam má taky, takže to nic není :o) A ta t?etí bulka je po tom vpichu po o?kování, je trošku m?k?í...Vystrašila sem se, díky tomu o?kování, už sem m?la p?ed o?ima to nejhorší, ale díky tomu, že máme ješt? 3 fretku, sem zjistila, že to v tom podpaždí je asi ten tuk nebo ty žlázy...Má to tam jak B?luš, tak Megie...Oddychla sem si, bulku po o?kování hlídám, objevila se 2 týden po o?kování, nejd?ív byla úpln? tvrdá a te? postupn? m?kne, tak snad bude brzy pry?...Musím ?íct, že sem si pak ve?er odfoukla, jen sem zapom?la napsat, že to je našt?stí planý poplach, ale d?kuju za rychlé reakce...M?la sem napsat hnedka...Omlouvám se...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 07.12. v 18:10.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-07, 18:13
Pe?ule, hlavn? že to nic vážného neni....až pújdeš t?eba o?kovat, dej to jen pro jistotu skouknout vetovi....já tcho?ounovi žádné lymfa?áky nenahmatám....možná proto že je špekatej :-)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2009-04-16, 13:20
Ahoj, po delší dob? a hlavn? pro všechny, kdo s témhle bojují . dnes byla Niki na prohlídce a odb?rech krve - je naprosto v po?ádku, takže další kontrola bude až za p?l roku. Prednison ( 1/2 denn?) z?ejm? bude až do konce života, ale nijak ji to neomezuje, U nás chemoterapie zabrala a pomohla - to jen snad, kdyby n?kdo práv? tohle ( nedej Bože) rozhodoval, že to snad stojí za úvahu. Posílíme všem moc pozdrav? a ješt? jednou díly za držení tlapek. NIKI a Bea

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-16, 13:39
Beo, tešíme se s tebou, a? ti Niki d?lá rodost moc-moc dlouho! :-)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-08-14, 21:56
Ahojky všem, tohle vlákno vytahuju fakt nerada, bohužel musím. V?era sme byli v Brn? u Jekla a moc nás nepot?šil.. Bára(2roky) až do v?era bez názanaku problému, krom toho, že ob?as zakašlala.. Dostala prednison a noroclav 2xdenn?, snad sem to napsala dob?e. Ráno ješt? b?hala upln? no problem, ale od té doby po?át chrní, jen vstane de na záchod, najíst a spát.. V?era byla teda celej den na cestách, tak možná je to tím, ale.. Máte n?kdo zkušenost?

Jinak d?kuju Pavle za podporu po telefonu p?ez petulivrtuli, bez vás bych se holky asi zbláznila.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-14, 22:08
Milagros, moc držím palce a? je fre?ule OK! Prosím, jak si u 2-leté fretky p?išla na problém, jaké mn%ela p?íztnaky nemoci (krom toho ob?asného zakašlání)? A jakou diagnozu stanovili veti v Brn??



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 14.08. v 22:16.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-08-14, 22:45
d?kuju moc za podporu, ono se na to p?išlo náhodou. V ?ervenci mi um?ela v Brn? po operaci Nessinka, náš vet po?ád že jí nic není, po?ád n?jaký testy a tak, až sem se naštvala a jeli sme k Jeklovi, bohužel už pozd?.. Tak sem usoudila, že veti tady u nás v?dí tak velký kulový (až na vetky z Jablonce) a vzala sem Báru do Brna preventivn?, no a dostala sem takovouhle pecku.. Za p?ípadný p?eklepy se omlouvám, ale hrozn? se mi klepou ruce



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Milagros dne 14.08. v 23:07.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-08-14, 22:52
jo teda p?íznaky v podstat? žádný, možná víc spala, sem tam kuckala, jinak si nic moc neuv?domuju, diagnoza je lymfom, d?lal rtg, sono, krev, možná ješt? n?co, ale já byla jak v mrákotách, takže vim celkem prd co mi tam ?ikal. Dneska teda až na to ráno, to b?hala asi hodinu po?ád spí a je taková nemastnáneslaná, nevim jak to popsat no.. ach jo

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-14, 23:01
Taky držíme palce a všechny fret?í tlapky. Musí to být t?žké, takhle z ni?eho nic, ale zkus to brát tak, že když se na to p?išlo takhle brzo, tak je to dob?e, Bar?a už má léky, které jí pomohou, kdybys tam s ní nejela, tak bys to sice nev?d?la, ale o to by to pak bylo horší a léky by pak t?eba už nemusely pomoct... Hodn? síly.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: raki (IP)
Datum: 2009-08-14, 23:06
Tak to m? mrzí, taková mladá fretka, ale snad prednison pom?že. Unavená asi bude z toho cestování. Gedgi taky m?la lymfom, p?edtím byla taky taková spavá a po prednisonu jako vym?n?ná.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-08-14, 23:11
Holky d?kuju, já mám d?snej strach jestli ji neni blb? z t?ch prášk?, no uvidim ráno, snad se z tý únavy vyspí.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-15, 10:59
Milagros, múžem žel jen moc držet palce, a? léky zaberou! Snad to bude jen únava ze stresú z cesty a vyšet?ení...možná taky reakce na žatátek podávání lékú - to se ale fakt jen dohaduju.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2009-08-15, 23:30
Milagros, tvoji fertky je mi moc líto a úpln? chápu co tedka prožíváš :( Já prožívám bohužel to samé. Ale 100% se to dozvím b?hem p?íštího týdne.

Nechce se mi to znovu psát a tak to p?ekopíruju ze slovenského fora, protože kdybych to m?la psát znovu tak tu budu zase jen v slzách, to už sice jsem :( Moje Stefi m?la v kv?tnu taky terpve dva roky. Jinak tohle jsem psala v pond?lí.

Tak za?nu od za?átku, když m?li prcci po 3. týdnu, Stefi se zase za?ala jakoby dusit a zvracela, pak to bylo zase dobré, zvracela asi 3x za sebou, jeli jsme s ní hned na veterinu, kde ji prohmátávali, poslouchali a vše bylo ok nic se nenašlo. S vetem jsme se shodli na tom, že stejn? tedka kojí a že ji nem?žeme dát n?jaké antibiotika. Tak že ud?láme n?jaké vyšet?ení až nebude kojit a nebo v p?ípad? kdyby se to opakovalo ?i horšilo se to bude ?ešit hned. Pak byl zase klid jakoby ji nic nebylo, celou dobu jedla, pila, chodila na záchod, byla aktivní. TO i b?hem té doby co 3x zvracela. Už jsem tu psala d?íve že když byla 3. týden b?ezí tak se taky sem tam dusila a pak to zase bylo dobré jakoby nic, že si ?lov?k fakt myslel že to jsou chlupy.

Jenomže já si asi p?ed 10 dnama všimla malých bulek u krku :-( Jsem si jistá 100% že je tam nem?la, protože ji beru každý den a mazlím se s ní. I s p?ítelem jsme se na tom shodli. Prost? se ji to ud?lalo z ni?eho nic, nebo asi už to n?jak za?ínalo ale bylo to nepatrné. A asi už to kašlání a zvracení si myslím ukazovalo na tohle, nebo jsem n?co zanedbala a nevšimla si toho :´( Vím jak to bylo u našeho psa, m?l rakovinu lymfatických uzlin a vše se to odehrálo b?hem dvou týdn?. Bylo to hrozné ze dne na den byl úpln? bez duše :´( Se Stefi jak jsem si toho všimla jsem jela taky k vetovi okamžit? a byla tam taková vetka která tomu moc nerozum?la, prost? jen ?ekla že to m?že být n?jaká infekce nebo ta rakovina. Prohmatala ji a ?ekla že uzliny má i trochu zv?tšené na nohách. Ale že nebudeme zatím p?edbíhat a že at je aspon do toho 6. týdne kojí a pak budeme n?co ?ešit a nebo v p?ípad? že by se horšila tak okamžit?. Jenomže ona se nehorší, normáln? žere, pije a je aktivní o 106, jinak vetka mi ?ekla že se bude snažit zjistit o tom více informací, je tam nová zrovna vystudovaná a tak se asi u?í.

Jelikož fretata budou mít ve st?edu už 6. týdn? a Stefi se uzliny zv?tšily, ale jinak žádné p?íznaky nemoci nemá, jela jsem na veterinu a vyžadovala si pana Gálka. Vet ji prohmatal a ?íkal že uzliny má opravdu velké a to všude a tak šel Stefi rovnou uspat a odebrat vzorek na histoligii. A ?íkal mi že at si ned?lám rovnou velké nad?je :´( :´( Že to vypadá zle, že n?kdy to má pomalejší a n?kdy rychlejší pr?beh. Jsem mu ?íkala totiž že akorát krom? t?ch uzlin se mi zdá ok. On sám ?íkal že u fretek s lymfosarkomem nemá ješt? zkušenosti, že jen u ps?, ale že už si o tom taky ?etl a od jiných vet? zjistil n?jaké informace, ale že je hodn? malé procento, že se s tím v podstat? nic nedá d?lat. Dal ji tedka na 2 týdny antibiotika, takže jsem musela Stefi odstavit od mládat, bylo to hrozné dívat se na ni jak se s n?ma mazlí a ani netuší co s ní je :´( A zase mi te?ou slzy.

No cítím se hrozn?. Na veterin? jsem nebyla schopná ani mluvit jaký jsem m?la záchvaty, p?ítel se m? snažil uklidnit ale prsot? ono to nejde, já se tak strašn? bojím. Já prost? ?ekala že mi vet ?ekne že tam n?jaká šance je, ale on ne. A já o ni nechci p?ijít!!!! Výsledky se dozvím za 10 dní a to se asi zblázním s té nejistoty.

A co prcci? Bojím se toho že to budou mít t?eba taky, ale vet m? uklidnoval, že je to nepravd?podobné. Že s mléka se to rpsot? nep?enese a že to nemusí být ani genama. Ach jo, co mám tedka d?lat, jsem s toho fakt zoufalá a budu doufat v n?jaký zázrak. Stefi je zatím v pohod?, veselá a hravá. Ale co p?íjde? Co? Ach jo nechci to ani v?d?t :´( :´(

Nad?j? však umírá poslední!!! Ale kdykoliv se podívám na Stefi a na ty prcky te?ou mi slzy a vybaví se mi hned co jsme prožili s Arnym, který m?l lymfosarkom ´:´(

Prosím at se stane zázrak a není to nic vážného!!!!

A jak vypadá u nás situace ted? Stefi je od prck? odd?lená, prckové jsou v pohod?, jsou hodn? aktivní a zdravý. Stefi je zatím taky v pohod?, což musím zaklepat, normáln? je pustím a b?há, no spíše hledá ješt? mládata, chodí,hledá a kvoká.

Ach jo ted už jen v?d?t ty výsledky a aby to nebylo tak vážné jak to vypadá :(



[www.oriens.estranky.cz]

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-08-16, 22:41
Sarusso, to je mi tak moc líto, tahle nemoc je fakt nehorázná svin?. T?eba se to u vás nepotvrdí, dej hned v?d?t jak ste dopadli. Já to cejtila stejn?, vetovi sem musela druhej den volat znova, protože jak ?ekl lymfom, se mi totáln? zatm?lo a nic nevim, ješt? oplakáváme Nessi a hned zas toto. Ale te? sem se nas..la a s tou mrchou se budem prát co to dá. Já doufám, že když máš p?i týhle sm?le trochu št?stí, tak tu s náma ty naše holky m?žou ešt? dlouho bejt. Držte se, nejste v tom rozhodn? sami.

Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:5 z 8


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist