Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:6 z 8
Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-08-16, 22:41
jinak teda co dávat fre?uli navíc? Plerasan? probican? Dáváte p?i týhle chorob? n?kdo n?co speciálního?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Milagros dne 16.08. v 23:13.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-17, 00:04
Ja Pí?ovi ten Prednison dávám rozmá?knutý v Ebi-vet sirupu. A dostává Plerasan malinko,on si vezme jen tak dv? líznutí. A žije mi s touhle diagnozou už t?etí rok. Jsou dny kdy nevyleze z pelíšku, je vid?t že mu není nejlíp. Ale jinak je hravej, lumpa?í pomalu nejvíc z mých kluk?. Ale vydrží jen chvilku, pak zase spí celý den a celou noc.
Jenomže tahle nemoc má hodn? "druh?".N?kdy je pr?b?h rychlý, n?kolik týdn? a jiný má to št?stí,že se to táhne dlouho. My m?li to št?stí. Je to skoro zázrak, vetka se vždy p?i kontrole nesta?í divit. Ale nemocný prost? je.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 17.08. v 00:07.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-08-17, 00:33
No m? je to jasný, tak snad budem mít taky št?stí v nešt?stí. Bára mi ebi-vet nezbaští, když jí k tomu dám ?uchnout za?ne d?lat takový ksichty, že se musim smát (asi jako já ve školce, když mi cpali mlíkovou polívku), zas po?ád do calopetky jí to dávat nejde, tak budem muset vymyslet n?jakou fintu. Plerasan už mám objednanej. Božo dík .

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-17, 00:36
Tak tu calopetku na?ed olivovým olejem,tím pádem tam tech vitramin? nebude tolika mužeš jí to dávat denn?. Ta malinká lži?ka ji neublíží takto.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-08-17, 10:05
No teda, to by m? nenapadlo, d?kuju.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2009-08-21, 11:46
zajímalo by m?, kdo s tím máte zkušenosti, zda by se mohli uzliny b?hem doby i zmenšovat?

Stefi ty uzliny m?la p?ed dv?ma týdny jako o?echy a tedka je má asi o velikosti t?ešn?. Tak si ?íkám,jestli to není fakt jen n?jaká infekce.

D?lali jí histologii, ale z výsledk? nevím nic, protože ta tkán nebyla odebraná p?ímo z mízní uzliny, ale jen kolem, takže ji bude muset mít znovu z druhé uzliny, ale to p?emýšlím, že pojedu asi rovnou do Brna,kde nechám ud?lat nejspíš vyšet?ení krve a r?zná jimi doporu?ená vyšet?ení.

[www.oriens.estranky.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 21.08. v 11:48.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-21, 12:16
sarussa: ?ist? laicky (ale myslím že logicky) - u lidí se zv?tšují lymfatické uzliny t?eba p?i néjakém zápalu, nebo p?i mononuukleoze (mn?la sem, múžu potvrdit) a jak onemocn?ní pomine, uzliny se "vrátí" do púvodní velikosti. Tak pro? by to nemohlo být takto i u fretek?
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2009-08-21, 13:54
jj, já sama mám zv?tšené uzliny po celém t?le, a n?kdy je mám v?tší n?kdy menší, nap? u prsa jsem si v lednu nahmatala velkou bulku a tak jsem upalovala na ultrazvuk kde mi zjistili že mám po celém t?le zv?tšené uzliny,nikdo neví z ?eho to mám, chodím k hematologovi a v zá?í mi tu uzlinu vy?ežou a pošlou na histologii. Akorát mi ?ekl že možná moje t?lo se z n??ím pere, mám atopický exém, který mám docela hodn? a taky jsem alergik a astmatik, tak možná se to t?lo pere práv? s tím a zasahuej to i ty uzliny, t?žko ?íct,omlouvám se za rozkafrávání

tak snad to bude n?jaká infekce u Stefi, p?íští týden se pokusím s ní zajet do toho Brna

[www.oriens.estranky.cz]

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2009-08-28, 18:03
Tak napíšu to taky sem, pro p?ípad kdyby n?kdo ?ešil to samé jako já se svoji fretkou.


Dneska jsem byla se Stefi v Brn? u pana veteriná?e Jekla. A jak jsme dopadly? V podstat? dob?e Smile teda prozatím. Doktor zkontroloval, poslechl, prohmatal. Výsledek je takový že to nemá zv?tšené uzliny ale tuk, takže mám tlustou fretku. Ud?lal ji sono a vyšet?ení krve. Sono v po?ádku, kontroloval ji slezinu spole?n? s t?mi "uzlinami", což má dobré, akorát má malinko zv?tšenou d?lohu, protože je tedka po odchovu znovu v ?íji a to ?íkal že je normální, že v ?íji je trochu zv?tšená. A co vyšet?ení krve, tak to dopadlo taky dob?e. Akorát m?la zvýšenou hodnotu mo?oviny, což bylo zp?sobené tím, že od rána nepila a nejedla kv?li narkóze a že byla dehidratovaná. Ptala jsem se ho že p?ed dvouma týdnama ty boule m?la ale v?tší, na což mi odpov?d?l, že je možné že m?la infekci a tak doopravdy ty uzliny zv?tšené byly a po podání antibiotik infekce odezn?la, ale to nem?že tvrdit, protože tu fretku p?ed t?mi 14 dny nevid?l, dále také že to mohl být taky ten tuk, ten se m?že taky zv?tšovat a zmenšovat. ?ekla jsem mu že m?j vet co se tý?e lymosarkomu u fretek, tak že s tím nemá zkušenosti, ale že by byl až tak blbý, že by nerozeznal uzlinu od tuku? Na to mi odpov?d?l, že je to možné, protože na první dojem se to zdá být stejné.

Takže jsou dv? teorie, budto to byl stále tuk a nebo opravdu i zv?tšené uzliny z d?vodu infekce, které po podání antibiotik ustoupily.

Na záv?r? Stefi musím kontrolovat, jak se ty boule budou chovat, ale klinicky a pohmatem je zdravá. Uzliny hmatelné nejsou. Musím jí koupit mén? kalorické granule, dotedka jsem ji krmila Acanou kitten a taky ji budu muset dávat L Karnitin, který je normáln? pro lidi a odbourává tuk.

Je pravda že Stefi p?ibrala, normáln? vždy vážila okolo 850 gram? a tedka je po odchovu a má o 100 gram? víc.

A co já? Jsem ráda a fakt mi spadl šutr ze srdce že je to tuk Smile Což asi není taky upln? nejlepší ale snad se to spraví. Ale rad?ij nebudu p?edbíhat, musím to kontrolovat.

PS: Jinak m?j názor na pana veteriná?e Jekla? Byla jsem u n?j poprvé a dovolím si tvrdit, že je to fakt jedni?ka. Vše vysv?tlí, poradí a hlavn? umí to s fretkama. Stefi ho ani jednou nekousla Very Happy A to je co ?íct.

[www.oriens.estranky.cz]

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-28, 20:25
Tak o tukových boulích u fretky sem fakt ješt? neslyšela...zajímavé....

Jinak....mn? veti u?ili, že p?ed narkozou má fretka pouze la?nit (délka la?n?ní je závislá od p?edpokádaného druhu operace a dúvodu narkozy) ale pít múže stále....

Držím palce, a? je fre?ule OK.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-08-28, 22:03
Johanko, kdysi jsem ti psala o boulích, co jsem nahmatala Megin?, te? když jsme byli na té prventivce u Jekla, tak mi ?ekl to samé, že je Megina abnormáln? vyvinutá medvídkovitá sami?ka s velice p?knou váhou a sám mi nechával Meginu prohmatat, abych ty tukové polštá?ky cítila...
každopádn? m? nikdy Jekl ne?ekl u ani jedné fretky, že nemá jíst a ani pít...Vždy m?ly všechny t?i, když sme tam jeli i jídlo i pití, takže nevím, jestli se ho Sarussa na tohle ptala...
Každopádn? tyhle výsledky s tou mo?ovinou m?la i naše Kimi, jelikož ?íkal, že i když má p?ístup k jídlu a pití, tak je z cesty vystresovaná a prost? málo pila (stejn? tak to m?la i B?l?a).

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 28.08. v 22:05.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-28, 22:19
Pe?ule, díky za info!
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-28, 22:26
tukový polštá?ky mají macatí samci na zimu skoro vždy, n?který jsou práv? na stejných místech jako uzliny.Proto vždycky když se m? n?kdo v zim? ptá na boule pod packama, tak po?káme do jara.V?tšinou mizí. Sami?ky je mívají i v lét?, podle toho jak hodn? baští a co baští.
Ja už je trochu rozeznám, hlavn? podle toho,ža ty tukový bývají jen u p?edních pacek a ne za zadníma. Uzliny bývají na více místech, za ušima, za packama, ve slabinách, za krkem. Tam tukový boule nebývají. A nebo jen na jednom míst?, ne na n?kolika.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-28, 22:32
Božo, tak toto sem nev?d?la a nikdy sem se s tim nesetkala. Díky!
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2009-08-28, 22:40
takže pro up?esn?ní, Stefi la?nila zhruba 3 hodiny a to pro jistotu, kdyby ji musel otvírat a d?lat n?jakou závažn?jší operaci a jídlo a pití jsem tam m?la sebou, které ji po narkoze hned dal :-) Jinak tukový boule má na krku, pak jakoby pod pažama, a taky mi je p?ímo dával ohmatávat. A dokonce jsem je dneska aji nahmatala u Ange, ale malinký pod pažama, takže mám asi fakt tlustý fretky, ale oni se na oko ani tlustý nezdají, ale mají tukový zásoby no. A p?esn? jak ?íká Petulevrtule, Stefi jsem dávala po cest? pít a necht?la. Takže asi tak :)

A ono aji nejspíš p?í?inou bude to, že jsem ji v b?ezosti krmila granulemi Orijen a ty jsou hodn? vysoko proteinové, takže už vím že p?íšt? ne.

[www.oriens.estranky.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 28.08. v 22:42.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-28, 23:44
sarussa napsal/a:
-------------------------------------------------------
Akorát m?la zvýšenou hodnotu mo?oviny, což
> bylo zp?sobené tím, že od rána nepila a nejedla
> kv?li narkóze a že byla dehidratovaná.

Já sem asi natvrdlá....ale jak mohla být pak fretka dehydratovaná, když si ji dávala i cestou pít a necht?la?
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-28, 23:45
no asi proto, že pít prost? necht?la :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-28, 23:50
Žofiro, ale když zví?e má žíze? a neni extrémn? nemocné (že se musí voda dotovat násilím), tak pít chce....nebo ne?
Já mn?la t?žce nemocné a moc staré psi...a s pitím problém nebyl. Je fakt že nemocnou fretku (rychle ?ukám) sem nikdy nemn?la....
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-28, 23:54
no já teda nevím, ale moje fretky p?i cestování taky moc nepijou.. ani na srazech i když mají napáje?ky na p?epravkách... prost? se napijou a nají až doma v klidu..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-29, 00:21
Tož Vl?ák pije a žere i po?as p?epravy v aut? a taky i na výletech....a to musí pít z napáje?ky od které si už p?ed víc jak rokem odvykl, bo kvúli zubúm máme doma jen misky....napáje?ku sme "vylepšili" plastovou hadi?kou, aby si ty zuby nedral dál...a i takto z ni pije.

Sorry, za OFF.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2009-08-29, 00:51
Johano tak já nevím za co m? máš :-D Ale zase tak blbá nejsem co se tý?e fretek! Pro up?esn?ní teda, Stefi jsem vzala v 6:30 ráno z klece a dala ji napít z misky, to pila, bylo to ješt? doma. Pak jsem ji dala do p?epravky kde už jídlo nem?la, napáje?ku v p?epravce m?la ale bez vody, protože po cest? vždycky te?e a tak mím fretkám dávám pít pr?b?zn? po cest?, že jim nabízím pití z jiné napáje?ky kterou mám u sebe, pro info fretku mívám v p?epravce na zadní seda?ce, takže mám nad ní neustále dohled! Stefi jsem po cest? nabízela asi 3x pití ale necht?la, akorát lomcovala m?ížema od p?epravky, což d?lá b?žn? a ješt? pro lepší up?esn?ní, vyjeli jsme 7:30 a v Brn? jsm? byly za hodinu. Takže n?co málo po p?l deváté jsme byly na klinice. Což teda nejedla a nepila zhruba ty t?i hodiny když to tak vezmu, jest? s tím co ji prohlížel a pak šel d?lat to sono a brát tu krev, vše pod narkozou. S vetem jsem se tak domluvila, že ji hned po narkoze dá krmení. Pro Stefi jsem si p?ijela ve 13:00 odpoledne až se v?d?ly i výsledky krve. A omlovuám se za rozkafrávání, a v?bec já tu vlastn? nemám ani co vysv?tlovat, já mám sv?domí ?isté a vím že se o moje fretky starám dob?e, což nemohu trvdit že na 100% to se bohužel n?kdy každý den zvládat nedá, ale snažím se pro n? d?lat maximum!!! A mrzí m? tyhle ?e?i, jako že bych ji nechala málem um?ít žízní, to tedy opravdu ne! Aspon takhle mi to teda zní :)

PS: Jinak se omlouvám, jestli moje p?ísp?vky byly trochu zmate?né. Hold mi to n?kdy d?ív píše než myslí =D

[www.oriens.estranky.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 29.08. v 00:55.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-29, 09:47
sarussa, nikdo t? z ni?eko neobvi?oval, mn? akorát zarazilo, pro? by mn?la být fretka dehydratovaná a pro? by p?ed narkozou nemn?la pít (jak sem to pochopila z tvého textu)
Tož pokud ti vadí že se na n?co zeptám (a myslím že se ptám slušn?) nebudu už na tvé p?ísp?vky rad?ji vúbec reagovat.
Sorry za OFF.

Stefi p?eji hodn? zdraví.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2009-08-29, 15:35
Johano promin, asi jsem byla v?era p?ecitliv?lá, samozd?ejm? že na moje p?ísp?vky reagovat m?že :)

[www.oriens.estranky.cz]

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-08-29, 20:34
Johanko, nem?žeš srovnávat s flegmoušem Vl?ákem, který o?ividn? cestování miluje... :-D Naše 3 vystrasované fretky, které nesnáší cestování v aut? (jak jsme ti psala, megina dokonce zvrací a sliní) jsou z cesty tak vystresované, že prost? nepijou...Jakmile naložíme fret?inec do auta, nedostanu do nich v?bec nic. Takže to, že Stefi necht?la pít není nic neobvyklého...

Sarussa: já jsem musela tvé p?edchozí p?ísp?vky ?íst n?kolikrát, než sem si n?které v?ci domyslela a psala jsem sem :-D Ono sta?í n?co vynechat a opravdu to vyzn?lo pro lidi, kte?í nemají stres fretky divn? :-D

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-29, 21:08
Já si taky nemyslím, že je to n?co divného. Moji kluci milujou výlety, ale ti mají zase problémy se normáln? najíst, nemají na to asi klid, který na to mají doma, takže vždycky jen sezobou pár granulek a doma ihned po návratu zasednou k miskám a po?ádn? futrujou:)))
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2009-08-30, 12:46
Tak všem se omlouvám za moje nesrozumitelné p?ísp?vky. Prost? fakt mi to d?ív píše než myslí :-D

[www.oriens.estranky.cz]

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2009-10-05, 12:54
Ahoj, podávám zprávu o Niki: Byli jsme na kontrole - 15 m?síc? od nálezu lymfomu - po rozboru krve a kontrole bylo zjišt?no, že je všechno v po?ádku. Prednison máme snížený na 1/4 denn? a te? - po m?síci - za?ínáme s dávkou 1/4 ob den. POoud bude za m?síc, všechno stále v po?ádku, bude snad možné lékv vysadit. Tak držte tlapky. Niki + Bea

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-10-05, 12:55
Beo, držíme a gratulujeme!!!


" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-05, 13:52
bea: úžasná správa! Moc držím palce! :-)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-22, 20:00
Vytahuju toto vlakno, protoze se chci poptat, zda tu ma nekdo zkusenost s gastrointestinálním lymfomem. Konkretne jesli mela fretecka chemoterapii, jak to zvladala, pripadne jak dlouho zila :o(
Diky..

Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:6 z 8


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist