Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:2 z 8
Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-13, 15:49
Runa: moc vám oboum držíme palce!
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-15, 08:46
Moc d?kujeme. :o)

Budulínek dokonce i p?íbírá! :o) P?ed týdnem nám na Bílé Ho?e navažili 650g!!! (než onemocn?l, tak m?l kolem kila - fakt je to pidísek). Te?, po týdnu na antibioticích a kašovité strav? máme 750g. :o) Je to sice po?ád hrozn? málo, ale aspo? to jde trochu nahoru. :o)

Cht?la jsem se zeptat, jak moc mu m?žu dávat kot?cího mlí?ka od Gimpetu? Za ?ty?i dny zpracoval celou lahvi?ku a hrozn? mu chutná. Tak abych ho kv?li tomu nep?edávkovala.

Mám pro n?j rozmixované granule a ty mu na st?ída?ku smíchávám s tím mlí?kem a kot?cími vlo?kami nebo s rozmixovaným va?eným ku?ecím masem a ku?ecím vývarem. K tomu 2x denn? trochu Malt-Softky, 1x denn? vitamínovou pastu a ješt? ob?as trošku activie. Hamánka od Hamé nechce. A/D Hills jsem ješt? nezkoušela.

Nem?la bych n??eho ubrat nebo naopak p?idat?
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-05-15, 09:03
Runo dej mu cokoli si vezme a bude mu chutnat. Je jasné že dlouhý život p?ed sebou nemá,takže nemusíš se ?ídit n?jakými zásadami o správné výživ?. Jde o to,aby m?l sílu a cítil se dob?e. Jen dávat pozor na pr?jem, ale když mu nebude nebude nic po šleha?ce, dušené šunce, po ko?i?ím mlíku, jogurtu, mletým mase hov?zím, nebo mixovaném mase, klidn? mu to dávej, všechno je to zdroj energie.
My máme stejnou nemoc u Pídi, našt?stí se poda?ilo ji zachytit na uplném za?átku, takže se nám pomocí lék? a sirupu Plerasan V a sirupu EBi-Vet pro fretky da?í Pí?u udržovat jakž takž. Jsou dny kdy jen spí, ale jsou dny kdy si hraje a lumpa?í.Taky váží 800gr, m?l vždycky kilo, taky je to prt? . Zatím to zvládáme už skoro rok a p?l.

Takže držím moc a moc palce ....

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-15, 09:06
Boža, moc d?kuju. :o) Pí?ánkovi také držím pale?ky, a? mu to ješt? dlouho vydrží!
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-15, 10:18
taky si myslím, že bys budulínkovi mohla dop?át v podstat? všechno, co baští (ze stejného d?vodu, který uvádí boža a taky proto, aby trochu p?ibral). p?esto bych se poradila s chylíkovou, abys naopak nevhodnými potravinami budulínkovi neublížila. nezdá se mi hlavn? šunka - moc soli i pro lidi, natož zví?ata a p?íliš tu?ná šleha?ka, to už není o p?ibírání, jako spíš o cholesterolu... :o)
podle m? záleží na tom, jak dlouhý - alespo? p?ibližn? - má život p?ed sebou. jestli se po?ítá na týdny, tak asi opravdu není o ?em p?emýšlet, jen mu ten ?as co nejvíc zp?íjemnit. kdyby to ale m?lo být déle, tak je škoda mu ho zkracovat...

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-15, 11:06
Ta délka života, to je práv? to, co nikdo nedokáže ?íct. Ono se to asi nedá odhadnout. První ve?er po vyšet?ení to vypadalo, že Budlík nedožije rána a te? zase jan?í jako zdravá fretka. Takže se nechci poušt?t do n?jakých "divo?in". Ráda bych mu leccos dop?ála, ale v rámci "zdravé fret?í stravy", s ob?asným h?íškem. :o)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-05-15, 11:28
za prvé existuje ku?ecí šunka light, bez soli,
za druhé cholesterol z líznutí šleha?ky,achjo !

kdo má takové nemocné zví?e doma, tak sám pochopí, že sice opatrn?, ale ?lov?k se prost? snaží dát mu cokoli dobrého zbaští. Ono ani moc není d?ležitý,jestli n?jak p?ibere, ale jak je v kondici, a to mu pom?že držet i t?eba trochu medu a tak pod. Jasn? že ne kila denn?. Ja myslím že Runa to chápe dob?e.

ostatn? tohle jsou rady od veta, ne moje výmysly, jak tu nejen martina vždycky proti m? za?ne argumentovat.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-15, 12:00
Boža, p?esn?, jak píšeš. Dop?ála bych mu tém?? cokoliv, jen to nechci p?ehnat, abych mu v dobré ví?e spíš nep?eplácala žaludek. :o)

Zkoušela jsem mu t?eba dát tvaroh s medem. K tomu ?uchnul a hodil po m? takový pohled, že by m? to na míst? zabilo. :o) Ale zase mu hrozn? chutná máslo. Tak mu jednou týdn? v ned?li nechám "sváte?n?" olíznout trochu z prstu, když d?lám "sváte?ní" snídani. :o) Ješt? zkusím, co by ?íkal na to hov?zí. Šleha?ku doma nemám, protože ji nejím a celou flašku kv?li fre?ákovi asi kupovat nebudu. Myslím, že takovou spot?ebu asi mít nebude. :o)

Cht?la jsem se tu jen poradit, jestli mu nemíchám zbyte?n? moc v?cí najednou. :o) Nebo jestli to není moc jednostranné a necht?lo by to naopak n??ím obohatit - klasika - okurka, melounek ?i ješt? n?co dalšího. :o)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-05-15, 12:26
Jojo, nep?ehán?t ur?it?, ale to sama víš.
Ovoce a zeleninu mu mužeš zkoušet dávat a jestli si n?co z toho vezme a nebude mu nic, tak jen dob?e. T?eba bobulky vína v?tšinou baští dob?e, Pí?ovi ji dycky rozloupnu, vyndám peci?ky, meru?ky ,broskve, ale jen zralé, i jablí?ko si vezme , všechno jen kousek, ale klidn? denn?.
Prost? se mu snažíme zlepšit náladu i n?jakou dobr?tkou. Prost? vyzkoušej, co má rád.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-15, 15:00
božo, bu? v klidu. neargumentuju PROTI tob?, ale PRO budulínka. p?e?ti si to, prosím, znovu.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-22, 07:40
Tak jsme o ned?le bez antibiotik a ?ukám na d?evo, zatím je všechno v pohod?. :o) Máme dokonce "už" 800g, takže s p?íjmem potravy problémy zatím nejsou. :o)

Jen jsme se v?era s p?ítulem bavili o v?ních do bytu. Budulínek má pokoj sám pro sebe, ?íkám mu "budlíkárna", fre?ák se správn? jmenuje Budli, (po jednom z mnoha severských král?), ale když je hodný, je to Budulínek. Takže v budlíkárn? mám takovou tu mašinku, co každých 37 minut "pšoukne" do pokoje v?ni. Je tam už asi tak p?l roku. No a p?ítul vypráv?l, že ?etl ?lánek o tom, jak všechny tyhle v?n? do bytu, na WC, do auta obsahují chemikálie, které mohou zp?sobit r?zná nádorová onemocn?ní. Myslíte, že by souvislost s fret?ími nádory a domácími v?n?mi mohla být? Docela dost fretek tím trpí a hodn? z nás v pokojích, kde fretky bydlí tyhle v?n? používá...
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-22, 09:08
Runo, nevim, jak je to s t?ma v?n?ma. Vim, že by se nem?ly vdechovat, když jsou ?erstv? st?íknutý, ale nevim, jestli všechny, to by m?lo bejt i na obalu.
Jinak my tyhle v?n? po byt? nepoužíváme, jenom na WC to máme, fretky to ve svym pokoji nikdy nem?li a stejn? Romeo lymfom m?l... tohle asi nezjistíš, fretky na tohle prost? "trp?j" a asi nevyzkoumáš, jestli je to v?ní, vlivem prost?edí, jakou roli tam hraje d?di?nost, nebo jestli je to prost? osud :-/
Jinak jsem ráda, že je Budulínkovi dob?e a držíme po?ád palce a packy, a? mu to takhle vydrží co nejdýl...
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-22, 09:38
Runo, jsem moc ráda, že se Budulínkovi da?í :-)
S t?ma vún?ma a vším co je dle rúzných správ karcinogenní: Já rakovinu mn?la a když sem se ptala na onkologii, jak je to t?eba s "e-?kama" tak se mi vysmáli, že pokud nemá organizmus dispozici k onemocn?ní, tak mu nic takového škodit nemúže. Samoz?ejmn? v rozumné mí?e. Takže i ty osv?žova?e bych brala tak, že kdyby to p?ímo ?lov?k vdechoval t?eba 8 hodin vkuse ve výrobn? a mn?l dispozici k rakovin?, tak možná.....
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-22, 09:53
asi jak píše johana.... všeho s mírou - i tvrzení, že z n??eho je zaru?en? rakovina.

budulínek nám d?lá radost! :o)

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-22, 11:09
Já mám ty smrádky do zásuvky skoro všude a Petr taky prská, že to jsou hrozný srágory karcinogenní...
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-05-22, 11:11
Runo, moc ti a Budulinkovi drzime palce a tlapky.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-22, 18:07
Jedna z teorií o lymfosarkomu je genetická dispozice.
Další, nyní asi pravd?podobn?jší teorie je bohužel taková, že lymfosarkom zp?sobuje virus (jistý typ retrivoru).
Zdroj nap?íklad:
"Susan E. Erdman, Phyllis J. Kanki, Frances M. Moore, Susan A. Brown, Thomas A. Kawasaki, Keith W. Mikule, Karin U. Travers, Steven F. Badylak, and James G. Fox. "Clusters of lymphoma in ferrets." 1996 _Cancer Investigation_ Volume 14, Number 3, pages 225-230. "


Jinak co se kancerogenity týká, je to velmi složitý proces, který ovliv?uje mnoho faktor?. To, že n?co "zb?jí" zp?sobí primárn? špatný "likvida?ní" mechanismus v jené bu?ce. V Bu?ce b?žn? vznikají ?ásti DNA (v jádru), které je proto, že se "nepovedly" zlikvidovat. To d?lá t?lo samo. Je mnoho faktor?, který zp?sobují, že bu?to selže tento "samolikvida?ní" mechanismus (hlavn? genetika, vnit?ní faktor) a potom existuje mnoho látek (kancerogeny, vn?jší faktor) které zasahují do DNA tak negativn?, že to ani t?lo "zdravé" nedokáže zlikvidovat.
Kancerogenita je velmi složité téma hlavn? proto, že zde figuje významn? mnoho faktor? (vnit?ích i vn?jších...) :-(
U n?kterých typ? nádor? je již známo jestli jsou nebo ne hlavn? vnit?n? (geneticky, imunologicky) podložené (rakovina prsu, st?eva - colorektální carcinom...) a u jiných je známo, že je vyvolávají vn?jší faktory (rakovina jater u alkoholika...) u n?kterých se ví, že je mohou zp?sobit viry (rakovina jater, pokud je ?lov?k pozitivní a chronicky má hepatitidu C...)
Prost? je to v?da... zatím ne jasná :-(

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-07-09, 11:18
Dnes v 8h ráno dostal Budulínek injekci a usnul. Te? už se snad seznamuje s ostatními fre?ulkami v jejich nebí?ku a je mu tam dob?e.

Všem vám moc d?kuji za vaše rady a pomoc. I díky nim jsme to s Budulínkem zvládli být spolu ješt? takhle dlouho. D?kuju.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-07-09, 11:21
Runo, to je mi moc líto....ale je mu už dob?e a nic ho netrápí....vybre? se, nedrž to v sob?, uleví se ti....
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-09, 11:53
Runo, taky je mi to moc líto :( ale jeho už nic nebolí, to bolí pak jenom nás, že nám odešel kamarád :(
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-07-09, 12:20
Runo, to je mi moc líto a myslíme na Vás!!!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-07-09, 12:54
Tak andílek Budulínek už je také mezi dalšími chlupatými andílky :ó( Ješt? te? bre?ím, když si vzpomenu na Krakenka ...
Ale "urvali" jste si ješt? dva spole?né m?síce a v??ím, že jste si je spole?n? po?ádn? užili a s Budlíkem si za tu dobu stihli ?íct vše podstatné ;o)
Myslíme na vás, 2V + 2K + 1?
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-07-09, 13:13
p?idávám se k projev?m soustrasti... :´o(.... a p?eju co nejd?ív novýho tcho?e, kterej sice nenahradí budulínka, ale pofouká bolest, která tady dole po n?m z?stala...

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-07-09, 13:40
D?kuji za morální podporu... tolik to bolí, ale d?ležité je, že už nic nebolí Budulínka. Ješt? v?era ve?er ?ádil a byl nadšený ze staronové klece, v?bec z ní necht?l ven, jak se mu v ní líbilo. A ráno jsem ho našla na podlaze, úpln? ledového, s ohromným nateklým kr?í?kem. Jen ležel, na?íkal, t?ásl se a nedokázal se ani pohnout. Veteriná?ka ?íkala, že další lé?ba už by byla jen trápením.

Ješt? mi to tak úpln? nedochází, jsem v práci a nemám tolik ?asu o tom p?emýšlet, ale až p?ijdu dom? z práce a uvidím tam ty prázdné pelíšky, hra?ky, se kterými si nikdo nehraje....

Ale za ty dva m?síce jsem hrozn? vd??ná. Byl to bojovník a state?ný fre?ák!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Runa dne 09.07. v 13:41.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-09, 13:48
Runo, drze se, drzim ti palce.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-09, 14:12
Runo, to muselo bejt hrozný :( ale tys mu aspo? pomohla od jakýkoliv bolesti, to je dob?e... vim, jak to bolí, ale je fajn, že byl až do konce ?ilej a š?astnej...
Po?i? si novýho kožicha, to pom?že nejvíc... a ?im d?ív, tim líp...
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-07-09, 15:00
Ur?it? bych si po?ídila dalšího fre?á?ka.
Ale musíš v?d?t, že každá fre?ule je totální originál a nikdy nenahradíš Budulínka.
Já kdybych popsala každého mého albína, tak p?esto, že vypadají skoro stejn?, popis bude úpln? odlišn?j. Maj úpln? jiný povahy a charakter, každej je úpln? jinej.
Nikdy se žádnej nebude opakovat, ale každého mám ráda...
Je mi to moc líto, že jsi o Budulínka p?išla, moc to musí bolet, a dlouho bude. Jediné co m?žu napsat "Bu? state?ná"...

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-07-09, 16:45
Runo-je mi to šílen? líto, drž se a vypla? se. No a jak ?íkají holky, další kožíšek ti ot?e slzi?ky.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-09, 16:55
Runo - drž se - i když je to moc bolestivé - drž se.. !

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-07-09, 19:37
Celou dobu jsme sledovali a Budulinkovi drželi pale?ky, tlapi?ky i drapky z brušperského pelíšku. Je nám to moc líto a ur?it? naše Giginka v nebí?ku Budulínkovi vše ukáže, ona tady byla moc šikovná a trp?livá...

Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:2 z 8


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist