Jít na stránku:  12345678Další
Aktuální stránka:1 z 8
LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-08, 00:35
LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)

je zhoubné onemocn?ní mízních uzlin (event. jiných orgán? obsahujících lymfatickou tká?) vycházející z lymfocyt?.

lym+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 23:52.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-08, 00:39
Zaslán uživatelem/kou: Runa
Datum: 2008-05-07, 17:19

Od ned?le mi vetka na Kladn? píchá do Budulínka antibiotika, že mu lé?í "angínu". V?era mi ?ekla, že se jí to n?jak nezdá, a? si zajdu do laborky v Holešovicích nechat odebrat vzorky. Volala jsem rad?ji hned na Bílou horu. Chylda se nás ujala už dnes ráno a vzorky odebrala. Od 15h vím, že Budulínek má v krku lymfom. Vzhledem k tomu, že je Budlík hrozn? malinký (sice je mu 6,5, ale je to prcek), nemohou mu ani zavést kanylu, aby mu mohli naordinovat chemoterapii. Takže ješt? 7-10 dní budeme podávat antibiotika co nasadila kladenská vetka a pak už jen budeme ?ekat... :´o(
Nádor se od ned?le dost zv?tšil i p?es podávaná antibiotika a já se hrozn? bojím, že to bude mít fakt rychlý pr?b?h... :o( V ned?li to ješt? vetka nahmatala jen jako drobné zv?tšení (údajn?) a dnes už to Chylda našla velké p?es celý kr?ek...
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-08, 00:40
Zaslán uživatelem/kou: Rynn
Datum: 2008-05-07, 17:58

Runa: Tak to je mi moc líto :( u Romea, kterej m?l taky lymfom, jsem ani chemoterapii necht?la a nechala ho radši uspat. Práv? na Bílý ho?e (ale Hnízdo) ?ikal, že je to dost rizikový...
Tak držim palce, a? ho hlavn? nic nebolí a vy a? to zvládnete :(
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-08, 09:51
Tak já ješt? p?idám debatu mezi mnou a Vendulkou, kdy mi v noci p?es SZ radila co a jak.
Vendulko, ješt? jednou moc d?kuji za Tvoje rady, ochotu a ?as. :o)

R: Vendulko, mohla bych T? požádat o pomoc,
prosím?
Budulín se te? najedl (rozmá?ené granule s
kapsi?kou, aby se mu to dob?e polykalo),je to
asi 5 min. A te? za?al zvracet, p?epadává na
bok, lehá si na záda, vrže zoubkama, ale
zvrací jen sliny. Nevíš, jak mu mohu pomoci?
Nechce se napít ani nic. Utíká p?ede mnou a
schovává se. Nechce na sebe nechat sáhnout.:o(
Omlouvám se, že se obracím na Tebe, ale nevím,
koho jiného požádat, te? v deset ve?er... :o(
Moc d?kuju. Veronika

V: Ahojky :o) Omlouvám se za zpožd?ní... Jak je
Budulínkovi te?? Podle toho co píšeš to
vypadá, že mu ten lymfom už z?ejm? za?íná
ucpávat jícen nebo žaludek :o(( Až mu p?estane
být nejh??, nechá se chytit a pomazlit. Pokud
takhle bude vypadat i další krmení, píše se mi
to t?žko ale asi nebude jiná cesta než mu z
toho trápení pomoci a nechat ho uspat :ó( Ale
pokud zítra slouží Chylíková,ur?it? bych to
konzultovala s ní.
Klidn? piš, já hned tak spát nep?jdu
V.

R: Te? už spinká v rybi?ce od Majdy. :o) Jinak
jak píšeš, nechal se chovat, i když to
normáln? nesnáší a ležel mi na rameni a
povídal...
Když byl u n?j kolem poledne táta na kontrolu,
tak se prý normáln? najedl, dal si vitamínovou
pasti?ku a v klidu usnul. Žádné zvracení, nic.
Te? ve?er se vrhnul na jídlo s hroznou chutí.
P?ipadá mi ale, že to moc nerozkousal a
zlhtnul to po kusech. A pak to tam bu?
neprošlo nebo to nesnesl žaludek nebo co.
Protože pak nakonec vyzvracel i to krmení a
byly v tom celé kousky té kapsi?ky a docela
velké kousky granulí...
A moc moc d?kuji za rady.
Opravdu je možné, že by se to od ned?le tak
strašn? rychle zhoršilo?

V: To je dob?e, že je mu líp :o) Myslím že te?
bude rozumné mu dávat baštu spíše kašovitou
(má?ené granulky, rozh?ah?ané konzervi?ky,
mixované ku?ecí maso) tak jak jste s tím
za?ali a hlavn? mu dávat mnohem menší porce
(spíše porci?ky) a krmit ho o to ?ast?ji.
Nechte mu pak vždy jednu porci?ku v misce i na
noc a? nemá v jídle tak dlouhý prostoj. Suché
granule úpln? odbourejte.
Po t?chto opat?eních by se to m?lo teoreticky
zlepšit. Ale pokud je už lymfom opravdu hodn?
veliký a za?al mu utla?ovat jícen nebo
žaludek,m?že Budulínek zvracet dál. Zkuste to
a uvidíte a podle toho se pak rozhodujte
dál...
Pokud se choval a dokonce Ti i povídal (což
jak píšeš b?žn? ned?lá) je vid?t, že to co se
stalo vyd?silo nejen vás ale i jeho :o(
Pokud ale zvládnete ten fígl s krmením a on
nebude zvracet a svíjet se bolestí, m?že to
být ješt? n?jakou dobu dobré - než se lymfom
ješt? víc zv?tší. Ale pokud by tohle nešlo,
pokud by trp?l (a v?? tomu, že to poznáš), je
na vás, abyste mu pomohli.
Stejn? tak hlídejte dýchání - lymfom v krku
m?že utla?ovat nejen jícen ale i pr?dušnici!
Je to hrozný, je mi vás moc líto - my jsme si
n?co podobného prožili s Krakenkem a opravdu
není o co stát... Bu?te silní a m?jte
Budulínka rádi - te? vás pot?ebuje víc než
kdykoliv p?edtím. A až to bude nutné, tak mu
pomožte v klidu odejít mezi fret?í and?lí?ky -
on vám za to všechno bude neskute?n? vd??ný.
U tohoto onemocn?ní je takhle rychlé zhoršení
celkem b?žné - taky jsme to zažili. N?kdy se
poda?í tohle onemocn?ní po delší dobu
"zakonzervovat" tak, že fretce "nic moc neni",
než se rozjede naplno a n?kdy je to jako
lavina...
Držím vám palce a? to zvládnete!
Vendula

R: Vendulko, hrozn? moc d?kuju. O lymfomu jsem si
tu hledala informace dopoledne, kdy jsem
?ekala na zrávu od paní doktorky. Nic
povzbuzujícího jsem ale nenašla. O Krakenkovi
jsem také ?etla, je mi ho líto. Tím spíš, že
vidím u nás, jak mu asi bylo. :o( P?ipravovala
jsem se na rychlý pr?b?h, ale až takhle rychlý
m? stejn? zasko?il.
Zkusím Budulínka krmit t?mi kaši?kami a
uvidím, jak mu to p?jde. Snad tu bude chtít
ješt? n?jakou dobu být a popere se s tím. :o(
P?inesla jsem si pe?iny k n?mu do pokoje,
abych byla u n?j, kdyby se n?co d?lo. Po?ád
spinká a v po?ádku oddychuje. Tak p?jdu zkusit
taky usnout, i když je mi jasné, že toho asi
moc nenaspím.
Ješt? jednou moc moc d?kuji za pomoc a
podporu.
Krásnou dobrou noc.
V.

V: Takovou ob?tavou pani?ku si Budulínek
zaslouží :o)) K bašt? mu m?žete zkusit sehnat
ješt? tohle [www.hame.cz] nebo na veterin?
koupit AD konzervu od Hillsu - je výživov? moc
dobrá ale malá a drahá a nám ji fretky
nežraly...
Hodn? št?stí, klidnou noc a napište, jak
bojujete.
Pa, V


Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-08, 10:00
Tak hlásím aktuální stav:

V noci Budulínek t?ikrát jedl - bez zvracení, jen to v n?m hrozn? bublalo a škrundalo. Pak vždycky chvili?ku stál úpln? strnulý, dokud škrundání neustalo. Chvilku pobíhal a pak si zalezl do p?epravky do houpa?ky. Nechala jsem mu na výb?r mezi pelíšky ve volié?e, rybi?kou od Majdy a p?epravkou. Zvolil p?epravku, tak jen doufám, že mi nenazna?uje, že chce odnést, ale že se mu jen líbí fungl nová houpa?ka, která tam visí. :o)

Pak v noci asi 4x kašlal, takový dusivý kašel, jako když chce n?co vykašlat ven, trochu i sípal. Vždycky jen chvíli. P?i t?etím "záchvatu" jsem mu dala trochu vitamínové pasty kašel okamžit? ustal. Tak nevím, jestli v tom nehrají roli i chlupy, protože se po?ád drbe a olizuje. Te? taky kašlal, ale to už sta?ilo na n?j jen promluvit a p?estalo to.

Trochu pobíhá, ale jen po svém pokoji, do zbylých ?ástí bytu se nepouští, i když jsou otev?ené dve?e. A po?ád spinká. Ale když se vzbudí, tak hned b?ží k misti?ce a spokojen? se krmí.

Tak snad to takhle n?jakou dobu zvládneme...
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-05-08, 10:06
Runa: To je nám moc líto, držíme pale?ky, a? je mu lépe a jeho p?ípadný odchod bude opravdu jen vysvobozením.. myslíme na vás :´-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-08, 10:26
taky mi je fretá?ka moc líto, my jsme tohle p?ožívali v listopadu s našim pejskem Arnym (4 roky, zlatý retrívr), šlo to u n?j taky strašn? rychle a chemoterapie by už ani nepomohla, vše se odehrálo b?hem 2 týdn?, p?estal z ni?eho nic jíst do té doby ješt? den p?edtím lítal na zahrad? a hrál si s náma,vzali jsme ho k vetovi, kde mu dali antibiotika, pak jsme si všimli že má po t?le na uzlinách samé boule, tak jsme jej vzali k veteriná?i a ud?lali mu biopsii a ruzná vyšet?ení a zjistilo se že má rakovinu lymfatických uzlin :´( my jsme mu poslední chvíle cht?li co nejvíce zp?íjemnit, doktor ho dopoval injekcema, které p?sobili na 2 dny, že nem?l bolesti a choval se jako d?ív zase si hrál, ale jakmile injekce p?estali p?sobit, tak to bylo zase znovu, zv?tšovalo se to a m?l je po celém t?le ty uzliny, pak už to za?alo aji tla?it na plíce a jednoho dne Arny šel a najednou se vyvrátil, jako že omdlel. A to jsme si ?ekli že už jeho trápení ukon?íme, taky necht?l moc jíst, dávali jsme mu namleté maso s ríží a vývarem a m?l takové energetické pasty od veta, ted si nezvpomenu jak se jmenovali a po nich m?l v?tší chut k jídlu. Arny byl jeden z nejdokonalejších pejsk? a mám na n?j moc hezké vzpomínky, které mi navždy z?stanou.

Veteriná? taky ?íkal že je to hrozné, že zví?ata trpí už takovými nemocemi, že ta p?íroda je nevyspitatelná. A že u zví?at je to b?žné, že jeden den si s vámi hrají a pak se stane tohle, protože zví?ata bojují do posledního okamžiku.

Runo: tob? a tvému fretá?kovi p?eju hodn? sil a modlím se za Vás aby to u vás nešlo tak rychle jak u našeho Arnyho, protože je to fakt hrozné, když ze dne na den se stane tohle a jde to tak rychle a ty tomu zví?átku nem?žeš ani pomoci :´( pomoci mu m?žeš jedin? vysvobozením ikdyž takové rozhodnutí bývá nejt?žšími rozhodnutími v život?



[www.oriens.estranky.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 08.05. v 10:35.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-08, 13:26
Runa: Koukám, že noc i další krmení jste zvládli na jedni?ku :o))
K tomu pokašlávání - lymfom v krku ur?it? zužuje pr?svit jícnu i pr?dušnice (ale zatím je neuzavírá, což je d?ležité), takže když tudy putuje potrava, m?že to Budulínka p?i nebo po krmení nutit ke kašli. Možná bude rozumné mu tedy te? každý den dávat trochu Bezo-Pet nebo Malt Soft pasty, aby se tak usnadnilo putování potravy trávicím traktem.
Co se tý?e toho, že si Budulínek vybral na ležení p?epravku, tak u nás je to úpln? stejný - kdyby kdokoliv z našich fretek (Krakenek, Karrie nebo Kulíšek) dostali vybrat t?eba mezi dvaceti pelíšky, tak vždycky zvít?zí p?epravka s hamakou uvni? :o)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-05-08, 13:40
Runo,je mi to moc líto a držte se!!!
Co sem vlezna p?ed 30 mina forum tak jen ?vu a ?vu, achjo....to už je druhý smutný vlákno:-((

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-08, 13:42
runo,

?a?a m?l taky nádor, ne v krku, ale v t?le. když jsem to zjistila, bylo už pozd? - m?l ho prakticky p?es celou b?išní dutinu. taky m? tenkrát hrozn? trápilo, že jsem na to nep?išla d?ív, jestli je to možný, že bych si ni?eho nevšimla... chylíková mi tvrdila, že možný to je, že skute?n? n?kdy nádory vyrostou hrozn? rychle. n?kde tam je malinká špendlíková hlavi?ka a b?hem 14 dn? - m?síce je z ní pomeran?...
tenkrát jsem si myslela, že m? chce ut?šit, abych nem?la vý?itky, že jsem n?co zanedbala. jenže pak jsem podobný pr?b?h zaznamenala i u spousty jiných fretek a jiných fretka??...

já m?la tu výhodu, že ?a?ovi vlastn? prakticky do konce "nic nebylo", jen jedl ?ast?ji a v menších porcích - víc najednou se mu do b?icha prost? nevešlo - a byl trochu unaven?jší. možná m?l i n?jaké bolesti, ale ur?it? ne velké - choval se vpodstat? normáln?. tenhle stav trval 14 dní než m? to donutilo jet za chylíkovou - spíš zkonzultovat, co by to mohlo být než se skute?nými obavami o ?a?ovo zdraví. dom? už jsem se ale vracela sama...

takže si rozhodn? nevy?ítej, že bys n?co p?ehlédla nebo zanedbala - naopak, jestli se nepletu, tak s ním chodíš k vetovi, kdykoli je t?eba. tohle je prost? n?kdy dlouhodob? udržitelné a n?kdy naopak, p?es veškerou pé?i, hodn? rychlé onemocn?ní. a nic by na tom nezm?nilo ani to, kdybys p?išla k vetovi t?eba o m?síc d?ív.

držte se, budulínkovi i tob? hodn? sil.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-08, 13:45
jo, m?žu potvrdit - u nás taky vždycky zvít?zí p?epravka, u všech t?í... :o)

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-08, 13:52
Holky, moc vám všem d?kuju za podporu a pochopení... Hrozn? pomáhá to, že se tu m?žu vypovídat a že mi tolik radíte jak dál. ?lov?k se v tom necítí tak sám. D?kuju!

Vašich zví?átek, která si tím musela projít, je mi moc líto. Vím te? naprosto p?esn?, jak se cítila a jak jste se cítili vy. Našt?stí je jim už jen dob?e a žádné hnusné boule a bolesti je netrápí. :o(

Te? jsme se vrátili z veteriny. Dostali jsme další dávku antibiotik (Marbocyl) a ješt? dev?t nás ?eká. Každý den jedna. Prosila jsem o prášky, ale tyto léky jsou prý zatím jen v injekci a netroufám si píchat Budulínovi injekce sama.

Doktorce se ten lymfom dokonce zdál na pohmat o n?co menší. Ale ten se p?eci nezmenšuje, ne? Jen roste?

Na bublání a škrundání nám doporu?ila bílou Activii. Když to Budulínek nebude chtít, koupím mu Probican.

Hned po p?íchodu sn?dl zase roz?ah?ané granulky s kapsi?kou a rozmíchané vodou. P?isypala jsem mu do toho i trochu kot?cích vlo?ek, ale to nevím, jestli jsem už nep?ehnala?

Te? zase spí. Ale celou cestu vykukoval z ba??žku, lezl mi až na hlavu, aby dob?e vid?l a byl hrozn? zv?davý. :o) Je to obrat o 100% oproti v?erejšku. Tak snad mu to vydrží...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Runa dne 08.05. v 13:55.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-05-08, 13:56
Runa, tak to je skv?lý!!!Kéž to dob?e dopadne, lámu si tu p?st?, až je mám modrý!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-05-08, 14:05
Brušperský pelíšek p?eje Budulínkovi a jeho pani?ce hodn? sil a trp?livosti.

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-08, 15:20
Moc d?kujeme... :o)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-08, 15:42
Runo, lymfom se m?že, p?i správn? nastavené lé?b? i zmenšovat. Ale v?tšinou se to d?je až po podání kortikoid? ?i cytostatik. Pokud na to zabírají ATB, tak je to zvláštní - v tom p?ípad? bych si skoro myslela, že se nejedná o zhoubné nádorové bujení ale spíš o zdu?ení lymfatických uzlin z d?vodu n?jaké infekce.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-08, 15:56
Já nevím, myslím, že doktorka Chylíková by se v takové diagnóze asi nespletla. M? ta boule menší nep?ipadá, ale nejsem vet, nepoznám to.

Hlavn? se nechci p?ed?asn? radovat. Spíš ?ekám, že to te? budeme mít jako na houpa?ce. Jeden den v pohod? a druhý den p?esn? naopak.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-08, 16:07
kazdopadne na vas myslime a drzime pesticky, hodne sil!

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-08, 16:07
Ne, nemyslím si, že by se pletla. Jen teoretizuju s tím, co píšeš... ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vendula R dne 08.05. v 23:34.
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-08, 16:26
Ale moc bych si to p?ála, aby se spletla.. :o)

No, Budlík už sn?dl t?etí porci... Jí víc než kdykoliv p?ed tím. Activia mu taky šmakuje, tak se nám snad povede tu st?evní flóru po t?ch antibioticích n?jak srovnat. :o)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-08, 21:07
Runo, strašn? moc držim palce, a? to jde co nejlíp a co nejdýl...
U nás to bylo, jak psala Martina, furt dobrý, akorát asi dvakrát b?hem 14 dn? divn? kašlal... a pak najednou z ni?eho nic p?estal jíst, další den jsme ho nechali uspat (to bylo v pátek) a Hnízdo ?ek, že by se do pond?lí udusil :( takže tam to fakt bylo rychlý, kortikoidy nám nabídnul, že mu to trošku uleví, ale už to nic nespraví a že po tý chemoterapii, kdyby se šptn? napíchla žíla, mu t?eba "upadne" noži?ka :( proto jsme do toho nešli...
Ty nádory jsou hnusný, rychlej pr?b?h bez n?jakýho varování :( a je to ?im dál ?ast?jší mi p?ijde :(
A mn? už se chce taky zase bre?et, takže si jdu p?e?íst n?co veseljšího...
Takže moc všichni držíme packy a piš, jak to vypadá...
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-08, 21:15
ba ne, ono to nebude ?ast?jší - to jen chodíme se zví?atama víc k doktorovi, takže se na to ?ast?jš p?ijde... d?ív prost? zví?e chcíplo a nikdo to moc ne?ešil, nikdo nezjiš?oval, pro?. v?tší pé?e a starostlivost nastala až s boomem domácích mazlí?k? - a fretky jsou to u nás cca 10 let, nebo spíš 5.
stejné je to u lidí - neumírají víc na rakovinu, jen je ?ast?ji známá p?í?ina smrti.
no a v neposlední ?ad? se to hlavn? dozvíme - díky internetu...

jsem ráda, když ?tu, že se budulínkovi ulevilo a že mu chutná. hlavn? ta chu? k jídlu je moc dobré znamení - i kdyby nic jiného, aspo? je mu fajn... :o)

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-05-09, 11:05
Moc Budulíkovi držím p?sti?ky a Fitch paci?ky, a? se mu da?í po?ád tak dob?e jako te? :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-09, 18:59
D?kujeme za p?sti?ky, pacinky a všechnu podporu. Zdá se, že to pomáhá. :o)

Ješt? v?era brzy ráno (tak v 5h) m?l Budulínek dusivý kašel a odpoledne zvracel. Asi toho sn?dl moc. Takže jsem naordinovala ješt? o trochu menší misti?ku a dostává papání ob jednu nebo dv? hodiny. Ale po téhle zkušenosti už sám jí po troškách (jsem mu to p?i uspávání vysv?tlovala, že nesmí hltat ;o) ).

Od té doby ale už žádný kašel, žádné zvracení a žádné škrundání v b?íšku. :o) Sice je po?ád dost unavený, ale už b?há po celém byt? a všechno ho hrozn? zajímá. :o) Ráno jsme byli na další dávce antibiotik a i druhá veteriná?ka (v ordinaci se st?ídají dv? a ob? už velmi dob?e známe) m?la pocit, že je boule o mali?ko menší. :o) Takže nechci to zak?iknout, je to moc krátká doba na to, aby se dalo cokoliv vyvozovat, ale zdá se, že se nám da?í prát se s tím docela dob?e. :o) Hlavn? teda Budulínek je bojovník. :o)

A takhle hezky Budulínek spinká... :o)[/img]
Avatar

Přílohy: Obraz000(1).jpg (52kB)   Obraz002.jpg (70kB)  
Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-09, 19:02
ten je roztomilou?kej :-) tak držím p?sti?ky at to jde po?ád dob?e a at mu je líp :)

[www.oriens.estranky.cz]

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-09, 19:52
sarusso, sladkej ?umá?ek :) tak mu po?ád moc moc moc držíme pale?ky a pacinky, a? po?ád takhle krásn? bojuje :)
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: madani (IP)
Datum: 2008-05-09, 20:07
Taky p?eji hodn? št?stí a hodn? síly, budete ji pot?ebovat - ty i fre?á?ek. P?ipomn?lo mi to mou úpln? první fretku p?ed 8 lety - m?la to samé. Jen ješt? chci ?íci, že ty stavy zlepšení a zhoršení se strašn? rychle st?ídaly, po každém zlepšení nastala fáze zhoršení a o n?co horší než ta p?ed tím. Moje fretka "vycítila" konec sama a poslední den než vydechla naposledy se se mnou jen lou?ila - po?ád se mazlila, tiskla a chovala se tak odevzdan?, jako by byla smí?ená s osudem. Škoda, tenkrát ješt? takovéhle stránky neexistovaly, píšu až te?.
Takže znovu hodn? št?stí...
Martina Liberec

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-13, 14:01
Runo, jak se da?í Budulínkovi?
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-13, 14:51
Všem op?t moc moc d?kujeme za podporu. Moc nám to pomáhá. :o)

Budulínek je na tom zatím velmi dob?e... ?uk, ?uk, klepu na d?evo. B?íško mu sice už zase škrundá, ale po?ád by n?co baštil, n?kam lezl a od n?kud padal. :o) Kdybych nev?d?la, že je to mar?dek, tak bych ho ani z žádné choroby nepodez?ívala. :o)

Doufám, že nám tohle vydrží. Jsem hrozn? vd??ná za každý den, každou hodinu, kdy vidím, že ho nic nebolí a že je mu dob?e. :o) Ješt? až do soboty 17/5 budeme denn? chodit na injekci a pak uvidíme. Snad to se to s dobráním antibiotik n?jak nezhorší... :o(
Avatar

Re: LYMFOM (MALIGNÍ LYMFOM, LYMFOSARKOM)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-13, 15:39
Bezva zprávy :o)) Tak a? Budlíkovi ta ?ipernost a chu? k jídlu dlouho vydrží! Moc držím palce, a? se to s ukon?ení podávání ATB nezhorší.
Avatar

Jít na stránku:  12345678Další
Aktuální stránka:1 z 8


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist