Aktuální stránka:38 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-18, 12:53
Acana - balení po 18 ti kilech a Ontario 15 kg pytle. Po více kilech snad nikdo ani ned?lá.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-18, 13:45
acanu nechci, má debilní tvar a dusí se mi tím, ontario je moooc malý balení :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-18, 13:57
Ne?íkej, že se ti Acanou dusí :-o tak já už nevím co ve velkém balení. A pro? je Ontario v malým balení? Jaký je problém koupit dva ty pytle? aspo? ti to nebude tak dlouho v?trat.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-18, 14:14
acana se jim seká na pat?e mezi horní zuby a dost se tím dáví, daleko víc než jinýma granulema. zvažovala jsem granule brit kitten - 20kg pytel, mají ho v nabídce tak objednávám a odevšad mi chodí maily bo mi volají, že není na sklad? a nebo že už se tohl balení nevyrábí :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-18, 21:33
Ty jo sekal mezi zubama ? Te? se d?sím co by se stalo kdyby se to stalo n?které z mých fretek co mám venku, nebo t?eba když jsou vedle v pokoji a já je neslyším a oni by se mi dusili granulí. Ach jo ty fretky už fakt neví co by...

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-18, 21:36
tak já mám dv? na balkon? a i tak kolikrát slyšim a nebo m? i vzbudí jak se tam n?kdo z nich dusí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-18, 21:42
Mn? se p?ed lety pár krát stalo že se fre?ákovi zaseklo na horním pat?e mezi zuby granule ANF (trojuhelníkový tvar) ale po ?ase s tím už problém nemn?l a nemá dote?. Stále krmíme ANF.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-19, 11:16
Asi se to m?že stát s každou granulí. To je pravda. Mn? se to zatím nestalo s žádnou zna?kou. Zapla?pánb?h. JInak po tom Brit Care jsme mn?li strašn? ?ídké a smradlavé hovínka. Bylo to strašné.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-19, 19:01
Mn? se stalo, že se Julii granule ANF zasekla mezi horními zuby na pat?e. Fretka kašlala, slintala, prskala, hrabala packama v tlami?ce - m?la jsem pocit, že je v posledním tažení a protože jsem cvok, ?ekla jsem Dýchání z ?st do ?st. Otev?ela tlami?ku zmítající se fretky a ona tam za?obnutá granule. Vyndala jsem jí pinzetou a bylo. Ale tu hr?zu zážitku NIKOMU nep?eju. U Ontaria žerou až se zalykají, ale jinak v po?ádku, myslím, že velikost i chu? vyhovují.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-09-20, 11:23
M? se to stalo u staré Acany, že se Do?e zasekla mezi zubama, jenže jí se to všeobecn? stávalo s jakoukouliv granulí, je prost? holka šikovná no:)) Damián se mi jednou granulí p?ímo dusil. Te? mají Ontario a zasko?í akorát hltavému Dracovi, našt?stí bez následk?. Jinak Zuzi, ono je to asi jedno jestli je máš venku, nebo doma, protože ani doma s nimi nejsi 24hodin denn?. Já je mám doma, slyším co d?lají v noci, ale když jsem v práci a n?co by se stalo, tak jim stejn? nem?žu pomoct:/
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-10-01, 10:39
Zkoušel n?kdo krmivo Beaphar Care??? vid?la jsem ho u nás ve zverimexu prvn?, tak by m? zajímalo zda s ním n?kdo má zkušenost :-)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-01, 10:42
pokud se nepletu, tak je to "vylepšený" XtraVital, zrovna v?era jsem ho vid?la na exo-eko a asi nic moc, pom?rn? málo tuku, taurinu a tak..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-10-01, 10:43
Jo jo, je to bývalý XtraVital
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-01, 10:59
?ili pro fretku nevhodný humus (info pro pxnxdx)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-01, 11:02
složení [www.happyanimals.cz] už mají na prvním míst? maso, tak že by zm?na?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-01, 11:12
tak opravuji - podle složení to nevypadá až na takový "humus", je v n?m jen málo tuku (spíš pro starší fretky) a hodn? vysoký obsah popelovin (zát?ž ledvin, jestli se nepletu).

ostatní složky jsem nezkoumala, jen tyhle t?i údaje, to pro m? osobn? k vyhodnocení, zda se tím zabývat víc do hloubky nebo jako krmivo vylou?it, sta?í.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-01, 11:19
mn? to p?ijde tukem pro starší fretku, ale zas se mi zdá, že pro starší fretku to má trochu moc bílkovin (púvod bílkovin sem neskoumala, znad podle popisu budou živo?išné, ale ?ert ví)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-10-01, 11:24
JJ já jsem si ?ikala, zda to není XtraVital ale nebyla jsem si jistá... my krmíme Ontariem, pop?ípad? FC,takže zm?nu neplánuju, ale kdyby to bylo n?co extra skv?lého na trhu, docela by m? to zajímalo... tak nic :-) P?esn? tak jsem si to myslela...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-10-01, 12:05
Mn? se na tom složení navíc nelíbí ty obecný pojmy - maso, obiloviny... ono jde taky o to, jaký obiloviny a jaký maso.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-01, 12:59
jelikož se mi v mrazáku nedopat?ením octl pytel mražených makrel (kuchaných, syrových, nijak neupravených), tak m? napadlo jestli je možný to dát fretkám? (teda pokud se nepošavlim hned po otev?ení pytlíku, o porcování n??eho takovýho ani nemluv? :o/)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-01, 13:04
Já bych se makrely fretce bála dát....kosti. A taky...n?které ryby sou pro fretku toxické, jen si nepamatuju které. Kontainer bude jist?jší :-)))
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-10-01, 13:08
O toxicit? pro fretky jsem neslyšela. Každopádn? nadm?rné krmení n?kterými druhy ryb by mohlo zp?sobit nedostatek vitamínu B1 - ale to bys musela rybou krmit hodn? ?asto.
Bála bych se t?ch kostí. Já teda ob?as dávám syrové rybí filé, ale tcho?i z toho moc nadšený nejsou.
potr+ne+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.10. v 21:26.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-01, 13:13
já je rybama nekrmim v?bec, nekupuju to, nejim to, hnusí se mi to :o) teda hlavn? ten smrad, jednou jsem jim koupila pastu od gimpet, tuším power plus a hned po otev?ení jsem to šlehla do koše, bo to nehorázn? smrd?lo po rybách :o)
ale jinak ryby z akvárka mizí, to jooo :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 01.10. v 13:14.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-04, 14:59
nedavno jsem si ?etla složení u gimpetek, tak m? napadlo, jaký má význam dávat fretce vitamínový pasty s obsahem BHA a BHT? :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-04, 15:06
?ekla bych, že žádný, resp. ?ist? jako semtam odm?nu, protože jim to v?tšinou chutná.
p?idávat ale vitamínové pasty je jinak v podstat? zbyte?né až škodlivé (p?evitamínovaní). pokud ?lov?k krmí kvalitním krmivem, nechá si ob?as ukrást kousek jablka nebo hroznového vína (dv? mouchy jednou ranou - radost fretky ze zlod?jiny + vitamíny) není t?eba p?idávat vitamíny v pastách.

výjimku tvo?í fretky nemocné a po operacích, ale to už se jim zase nedávají gimpetky, ale calopet, který je zahrnutý spíš mezi lé?iva než vitamínové pasty.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-04, 15:16
Martino, Žofiro to myslela asi s ohledem na obsah konzervantú E320 a E321 (BHA a BHT) ozna?ovaných jako karcinogénní (i když schválených EU), ve výrobcích zn. Gimpet.
Já výrobky Gimpet nepoužívám, když tak Calopet a Bezopet od Vetoquinol tam tyto konzervanty nejsou (myšleno nejsou uvedeny výrobcem na originálním obalu)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-10-04, 15:18
Já bych zas až tak neplašila - ob? ty látky jsou škodlivý v ur?itém množství - já t?eba kv?li tomu bych nekrmila Merlinem. Ale v past? to zví?e toho sní minimum... I když, na druhý stran?, pro? vlastn?...
No, já obecn? pasty moc nedávám, tak to mám jednodušší :-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-04, 15:27
johano, já to pochopila a vzala to "z opa?nýho" konce :o)
takovýhle dilema bych m?la v p?ípad? krmiva, ale v p?ípad? vitamínový pasty m? to rozhodn? netrápí, spíš vidím jako "škodlivý" do nich v?bec pasty cpát (ve v?tším množství) než to, že je v nich n?jakej konzervant (viz silva)

prost? nep?ehán?t s vitamínovejma pastama - a není t?eba ?ešit bht...
(a s calopetem a bezopetem taky opatrn?!)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-04, 15:36
Martino souhlas, když sou kvalitní granule, tak ty pasty vyjíme?n?.
Já Calopet akorát jako "znehyb?ovadlo" p?í st?íhání nechtú nebo vážení (?iže cca 1x za 10-14 dní) a Bezopet ob?as když rapidn? p?estr?uje :-)
Granulema s obsahem BHA a BHT bych taky nekrmila.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 04.10. v 15:38.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-04, 15:50
já gimpetky taky moc nedávám, maximáln? když pot?ebuju do fret? dostat léky, jako t?eba ten Sanicell, jsou to pom?rn? veliký tablety a i když dávám jen 1/4, tak je toho hrozn? moc a t?eba s calopetem to dát nejde, bych ho musela dát taky hodn? a to každý den nejde. co jsem tu ?etla o gimpetu, tak ta se m?že dávat i ve v?tším množství, moc vitamín? v ní není.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:38 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist