Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6
Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-09-02, 11:07
M? loni zem?el fre?ák na torzo sleziny...
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-09-05, 23:33
Prestavam se tesit na patky.

Pred 14 dny jsem nad konskym zanetem dutin obrecela umrti Cvokie...
... pred tydnem jsem orvala odjezd z Vidne (promacela mnoho kapesniku a nekolik ramen svych "skorokolegu")...
... a dnes jsem se dostala k pohrbeni Cvokie pod borovici a dub, do krasneho zeleneho chvoji a kyticek od Erin i ze zahonu Videnske univerzity. Konecne muzu zapalit svicku a doufat, ze uz bude dobre.

Jen se tak tazi, co bude pristi patek a asi to ani nechci vedet.

Od Ene mam slibene mlade, takze jen cekame, az bude moct jit od mamy. Hrozinka se se ztratou kamaradky pomalu vyrovnava, ale opravdu pomalu a nemam z ni radost. Je to pochopitelne, bez Cvokie nebyla cele tri roky, nepocitam-li kratkodobe oddeleni max. na pul dne. Asi me to upozornuje na dalsi chybu ve vychove, kterou jsem udelala. Priste se snad poucim.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-05, 23:41
Lee, p?íští pátek...KAŽDÝ p?íští pátek...bude už jenom lépe! :-))))
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-09-06, 11:35
Myslím, že p?íští pátek si pojedeš pro malou rolni?ku, kousavou, drzou a všudesrací. Chudinka Hrozinka, ta malinká jí nedá spát. Však jí ?íkám "p?iprav se a nedej se, a? t? ta potvora netrápí". Hrozinka to te? má moc t?žké, první dny, kdy tak zoufale hledala, kam ta Cvokie zalezla, už p?estála, te? se chce mazlit jako plyšová a p?es klec se o?uchává dokonce i se Šuperkou, ale moje sme?ka ji nep?ijímá, takže fretí hrátky chybí. Neboj, ta mali?ká ti p?etrhne špatné pátky.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-09-06, 15:07
Naše Žofi nesla odchod Fr?ana taky t?žce, musela jsem ji vzít s sebou na veterinu, protože stála ve dve?ích a bylo jí jasné, kam jdeme, že se s Fr?anem už neuvidí...Bránila mi, abych odešla a nechala ji tam. Tak jsme putovali všichni, Žofka celou dobu žužlala Fr?anovi uši, ve kterých našel pan doktor zán?t a prasklý bubínek, h?ála ho celým svým visícím b?ichem, za který dostala -2body na výstav?,... lou?ila se s ním.
Na veterin? pak nechápali, pro? tam v?bec Pofka je, že mohla n?co od n?j chytit, ale vysv?tlujte to...
Ješt? týden obíhala všechny pelíšky, co kdyby tam Fr?an p?ecejen byl, co když se vrátil?
Te? máme doma malého-velkého Diega Chispozu. Jméno nám dalo zabrat. Kompromis mezi Diegem a Chispem jsme vy?ešili spojením obou jmen.
Diego Rivera alias manžel Fridy Kahlo - mojí oblíbené malí?ky - byl p?kný tlus?och a náš Diego se už taky vybarvuje a dávno p?erostl Žovku, prost? PANZON :)) Diega ale vymyslel Lukin kv?li ?ákému fotbalistovi...samoz?ejm?.
Moje snahy o Chispa - ve špan?lštin? znamenající "jiskra" prost? musely ustoupit na druhé místo. Ale ve spojení Diega Chispozy je to prost? tlus?och s jiskrou v o?ích a ty lumpárny co d?lá, na to Pofka v?bec nebyla zvyklá!!!
A tak jí skon?ilo leháro v pelíšku po boku Frtika, pomalé tempo nabralo rychlost, b?icho sice ješt? visí, takže na výstav? zase dostaneme mínus body, ale ta obezita už není to, co bývala, už si nebudou myslet, že ?eká mimiska.
Diego prohání Žofce šunky, mezitím už vyhrabali spolu pár nor na zahrad?, loví gumové hra?ky z vody, perou se a vymýšlejí nové a nové v?ci, nad kterými si jen m?žu povzdechnout..."mládí nevybou?ené..."
Na Frtika si vždycky vzpomenem, když Diego vymyslí n?co nového, nebo d?lá p?esn? to, co d?lal Fr?an. Vždy nám bude chyb?t, ale život jde dál.

A tak ti Lee p?eju, aby i ty ses se ztrátou vyrovnala a p?ijala ji, protože jsou tu další kožíšky, které t? pot?ebují a ty pot?ebuješ je. Bez nich to totiž není ono :)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-09-14, 20:35
No, tak mam malou priserku doma. Furt je to priserka, protoze proste nejsem schopna vymyslet jmeno. Co koho napadne? Soutez o jmeno rozsiruji z kruhu me blizkych na verejne!:-)

Jmeno je treba originalni. Pro stribrnou fretku, ktera se doted chova totalne vzorne. Jmeno by nemelo zavanet francouzskym jmenem (nemam rada francouze), naopak anglofonni nebo severske jmeno vitam:-). Na rozdil od jinych (svych skoro pribuznych) tez neulitavam na ceskych jmenech a netrvam na nich.

Chtela jsem Jingle (Dzi-dzi), jenze si nejsem jista. Taky to muze byt Midge (tez Dzi-dzi). Teoreticky by to mohla byt Misty, ale to je na hrane. No a jeste nekolik jmen mam v zaloze, ale nejak mi furt zadne nesedi. Prijimam navrhy:-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-09-14, 23:37
Beeminnie? :)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-15, 08:34
pro st?íbrnou totáln? vzornou fretku? tak to musí být jedin? elfí princezna Arwen a nebo Galadriel:-)
Z tvých návrh? se mi líbí Jingle.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-15, 08:55
jsem se želvíkem, m? se moc líbí Arwen, pro st?íbrnou sle?nu jako stvo?ené:)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-09-15, 09:34
Jo Arwen je spica :)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-15, 10:12
Arwen, ty jo, to je fakt moc krásné. Téda Želví, tebou si nechám vymyslet jméno pro moje další p?írustky, ale to ješt? potrvá, tak 10 let :-D

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-09-15, 17:45
Což ono by jí to jméno slušelo, ale mám pocit, že už je jich n?kolik ... Ale na mne nedejte, já jsem ten, kdo preferuje jména ?eská p?ípadn? latinská. Kdyby byla moje, je sv?tlounká - Clara.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-15, 18:24
nooooo, Clara se mi taky líbí :-)))) já už jmen vymyslela hafo, každé má n?jaký zádrhel :-)))
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-09-15, 18:26
ja jsem pro tu hnusnou bakterii ci co to bylo :oP Morgan - pac az na ni budes nadavat, mas to na co svest ;o)

Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-15, 19:19
tak mn? se líbí i Clara i Morgan:-) Ale Clara asi víc. O Arwen jsem neslyšela, ale je pravda že ten film tomu dává p?edpoklady, že jich už bude víc:-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-09-17, 15:54
Tak. Tlucu hlavou do zdi. Pote, co jsem slavnostne byla "prezentovat tchore", uz i s jmenem, vymyslela jsem to ono spravne - "Noreen" (podle autora jednoho moc hezkeho atlasu). "Arwen" to opravdu nebude, protoze ze sveho okoli jich znam hromadu a nejen fretek, "Morganella" taky neprosla sitem a nakonec vyhrala "Jingle". Utvrdily me v tom navrhy na "videnskou reminiscenci" (Johano diky), takze Jingle proto, ze rolnicky zboznuju skoro stejne tolik, jako smazene bramburky a rozhodla to zkratka "Gee" a to proto, ze vyslovnosti je to stejne jako tenhle krasavec (ci krasavice? furt nevim:-) [www.gehealthcare.com] popr. jeste [www.gehealthcare.com], coz je mnohem vetsi oblibenec:-) Jeste si postezuju, ze Clara to byt nemuze, neb skorosestricka ma dceru toho jmena a prece se muj dokonaly tchor nebude jmenovat jako nejaky urvany usopleny zmetecek, ze:-)

Takze mame s Hrozinkou kamaradku Ge, naprosto uchvatne zvire, ktere nekouse, chodi na pisecek, zere vsechno, co dostane do misky, terorizovat se necha presne tak akorat a jeste nic neznicilo. Dokonce ani pana doktora nepokousalo a vcera se mnou ochotne brejlilo do obrazovky na RTG snimky svych fretcich znamych:-) Nutno zvykat uz od mala, ze je panicka trhla.

A vsem se omlouvam, jsem totiz narocna a vymyslena a dekuji za vsechny navrhy, i kdyz jsem je nakonec nepouzila.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-09-17, 16:05
Lee,gratuluju k p?ír?stku a jenom takový dotaz k poslednímu odstavci..MAS VUBEC TCHORE????
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-09-17, 16:23
Ja? Co mi Ene prodala, to mam:-) Tvrdila, ze to tchor urcite je.

Neverila jsem vlastnim ocim, kdyz za celych nekolik dnu nebylo zadne hovinko nikde mimo zachod a v pondeli jsem ji pristihla, jak pousti micek, presprintovala pokoj, vsoukala se do klece (jeste se ji tam blbe leze), aby to stihla na pisek. Jedine, co dela, ze aktivne pada z houpacky primo do misky s granulemi, cimz je vyhazuje. Vysvetlim ji, ze tohle tedy ne.

Pakarna se jmenem strasna, takze dneska doufam zvladnu zapit krtiny. Nechci se videt zitra:-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-09-17, 16:30
Lee a kde je fotka?? Pritel fotograf a zadne foto?? :o- A nebo kdy bude ukazka v zivotni velikosti? :)

Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-09-17, 16:35
Muj fotak je na studijni dovolene u fotografa a fotograf prijede na vikend. GE vypada skoro jako Gwen, ale je o malinko svetlejsi a ma svetlejsi hlavu, jen s naznaky masky a lehce prokvetly ocasek. Fotky budou, s obdivovanim nazivo to bude horsi, neplanuju v brzke dobe Prahu...z duvodu statnice a jinych povinnosti.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-09-17, 16:47
A co v Brne? :) jedu tam na vystavu :)

Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-17, 16:54
no lee jde ur?it? taky na výstavu! aspo? na ?umendu, nebo ne?
(ješt? jsme se na živo nevid?ly :o))

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-17, 19:30
holky, ale na Brno bude Ge ješt? malá :-)))) Musíme po?kat na ty fotky :-)))
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-09-17, 20:35
Jo ona je od Ene, tak to potom jo, to je nevlastní ségra Pytríska :-) a Pytrísek je taky pohodá?...nekousací...akorát to hovínko mu ob?as ujede mimo záchod :-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-17, 21:21
majdo, VLASTNÍ!! jestli se nepletu, maj jednu mámu, takže je to vlastní ségra - pytrísova a taky ba?ova... :o)
za nevlastní se berou sourozenci se stejným otcem, ale jinou matkou.

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-09-18, 15:19
Ja budu akorat (doufam ze stastne) po prvni statnici, takze pravdepodobne s silenou kocovinou a odpoledne mame akci, kam se chystam uz asi 14 mesicu, takze pokud zvladnu vylezt, mozna se doplazim na Luzanky naprosto neofiko nejak podivat.

Hrozinku vystavovat nebudu, neni duvod a Ge (u te taky neni duvod:-) taky ne, neb je jeste prte prtate. Snad jen sebe bych mohla vystavovat, ale soutez o nejvetsi priseru asi poradatel nevypsal.

Ge je Annie x Charlie, tak si to nejak vyreste, kdo je komu vlastni vi nevlastni, neb ja uz v tom mam bordel a malovat si stromecky pribuznosti nebudu, neb jsem chromajzl a tupitko:-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-09-18, 15:26
Lee gratulujeme k novemu miminku!!!

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-18, 15:45
Lee, strome?ek nemusíš, ale ty fotky bys zvládnout mohla :-))))
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-09-18, 18:42
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> majdo, VLASTNÍ!! jestli se nepletu, maj jednu
> mámu, takže je to vlastní ségra - pytrísova a taky
> ba?ova... :o)
> za nevlastní se berou sourozenci se stejným otcem,
> ale jinou matkou.

Fakt? no normalne ja mela doted za to, ze je to jakmile je jeden rodic jiny, je to nevlastni :oD

Jinak Johano, ja osobne jsem nemela na mysly na vystave, neb jak znam Lee, tak jsem myslela, ze se na hromadne akci teda neukaze, natoz ji tam tahat..


Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-19, 12:19
yasmin, FAKT :o)
aspo? u lidí to tak platí, tak snad i u fretek, bo sou to p?ece taky ?lenové rodiny! :o)

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist