Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2007-07-18, 14:37
Tak zdravim, po delsi dobe jsem zavitala. Mam nekolik dotazu a jednu prosbu.

Prosbu o to, abyste se snazili a nerozkecali mi vlakno. Dekuji.

Uvod do situace: mam zdiagnostikovane neoplazie u fretky na slezine. Slezina je zvetsena a tuzsi (resp. spis tuha, zvetsena taky, ale zatim nic kritickeho). Fretka kastrovana, v dobre kondici (zatim), 4 leta. Zatim mam sono a hotovou prohlidku, krev a biochemie odejde v pondeli. Soucasne asi udelam RTG. Predpoklada se hemangiom/hemangiosarkom.

Dotazu je vic.

1) Je samozrejme moznost udelat splenektomii (odstraneni sleziny). Zajimalo by nas, kolik fretek tohle podstoupilo a s jakym vysledkem (taky jaka byla diagnoza) - jestli odstraneni sleziny (v pripade, ze nejsou metastazy) vede k signifikantnimu zlepseni kvality zivota, nebo jestli fretka tak nejak preziva, stejne jak by (pravdepodobne prezivala s nadorem).

2) Z osobniho hlediska by me zajimalo, pokud to neni moc bolave, kdo se s nadory u fretek potkal - vim ted o Krakenovi, Olze a Milouskovi, zbytek mi unika. Muzete-li napsat, napiste - kde, jaka byla diagnoza, kdo to resil a jak.

3) Ma nekdo k dispozici nejakou relevantni literaturu? K dispozici mam Svobodu, Foxe a Carpentera, az se dostanu do Brna, mozna nekde nekoho presvedcim, ze najde. Idealne v AJ, z NJ to taky necham prelozit, jinak se moc nechytam.

4) Potrebuju ohlasy, zda jste (nekdy nekdo) davali (psovi, kocce) Sanicell (viz [www.sanicell.cz]), zatim mam jen ohlasy od nasich pacientu, taktez si minim popovidat s distributorem.

5) Konzultovat minim s nekolika vety, ale rada bych mela v ruce nejake vysledky, na ktere bohuzel cekam, zatim bych si pripadala jako trubka a hystericky majitel.

Zatim nas cekaji kontrolni sona po 14 dnech a krve, jak to pujde. Mozna jeste cytologie, ale do toho se ale vubec nechce.

Takze dekuji a vymysli-li nekdo neco, budu moc rada. Za snahu dekuji!

lym+




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 23:50.
Avatar

Re: Rada, konzultace, napad...
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-07-18, 15:52
Kuko mel slezinu odstranenou, tak se asi poptej MajiZ
Vlakno Kuka

Avatar

Re: Rada, konzultace, napad...
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-18, 16:14
Ahoj, Lee!
Moc nás mrzí, že i Tvoje frete?ka (Hrozinka?) má problém se slezinou :o( a moc vám budeme držet palce, aby tento p?íb?h m?l veselejší konec než ty p?edcházející!

Obecn?, po zkušenostech se splenomegalií a její následnou lé?bou u fretek zde na DF, je bohužel procento p?ežití u tohoto onemocn?ní velmi malé :o( Navíc se ukazuje, že problémy se slezinou trpí více same?ci než sami?ky (nebo se sem zatím dostaly zprávy pouze o same?cích). Jediná sami?ka s Lymfosarkomem byla Dášenka, kterou na konci její cesty opatrovala Aronka. Ale v jejím p?ípad? šlo opravdu o postižení uzlin a ne sleziny.

O Krakenkovi už víš. Nevím ale, zda jsi ?etla naše vlákno, kde celý pr?b?h onemocn?ní popisuji. Vlákno Karrie + ?ert = mimínka / a KRAKEN, od strany 2: [forum.fretka.cz]
U Krakenka byla histologicky potvrzena malignita.

Posledním fre?á?kem, který se pral se stejnou chorobou byl Maxík od Leyly. Jeho p?íb?h je taktéž v našem vlákn?, tentokrát na stran? 7, skoro dole [forum.fretka.cz]
U Maxíka se histologie ned?lala.

Jimy od Jany B taktéž zem?el na nádor sleziny. Nádor ale "o sob? dal v?d?t" až tak pozd?, že Jimymu žel nebylo pomoci. P?i operaci paní doktorka jen konstatovala, že rozsah poškození orgán? už není slu?itelný se životem - nádor (prvotn? z?ejm?) sleziny, pror?stající do st?ev a okolí a Jimyho tedy ani nebudila z narkózy.
Histologie se zde ned?lala, ale dle slov paní doktorky "nádor vypadal malign?".

Kuko od Maji Z jako jediný splenektomii p?ežil a do minulého týdne, kdy z?ejm? podlehl viróze, si spokojen? užíval lumpáren. U Kuka ale byla splenomegalie údajn? zap?í?in?na ne nádorem, ale usk?inutím cév. Bližší info nemám.

Pe?ulka od Pavito taktéž podstoupil splenektomii, ale p?vodní "problém" byl jinde: "... operoval se nádor na nadledvince. Výsledkem je frete?ka bez ledviny, nadledviny, sleziny a kousku jater a sešívanou cévou. Bohužel se nádor dostal i na tyto orgány.". Pe?ulka operaci zvládnul, za?al jíst, ale: "bohužel p?esn? do týdn? jsem milá?ka nechala uspat. Problém byl ve zbývající ledvin?, protože nenastartovala. On ty ledviny asi už musel mít špatné, i když to nebylo znát. Takže t?žko ?íct, kdyby ledvina byla funk?ní, jak dlouho byl tu se mnou ješt? byl. Nádor m?l být nezhoubný, prý že na histolce dávali ruku do ohn? (odb?r se d?lal ješt? p?ed operací), ale p?esto se rozší?il na další orgány."

Jinou literaturu, než co výše uvádíš jsme taktéž nesehnali.

Držíme moc palce i tlapky, a? u Tvé frete?ky lé?ba dopadne lépe, než u všech výše uvedených frete?ek!

slez+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 21:17.
Avatar

Re: Rada, konzultace, napad...
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-07-19, 00:45
Ahojky, já se taky p?idám...Na veterin? v Brn? našli Fr?anovi zv?tšenou slezinu p?i kontrole. Byli jsme pak ješt? konzultovat u mé "o?kovací a praktické" vety, ke které chodíme od za?átku v P?íbo?e. Ta neshledala slezinu až tak vymykající se normálu.
Pak jsme jeli na výstavu do Prahy, kde skoukla Fr?ana paní Dr. Chylíková a taktéž nevid?la žádný problém. Jenže na krevních testech v Brn?, které jsme na to d?lali se ukázalo, že má nízkou hladinu cukru v krvi a ješt? další v?ci vymykající se normálu (výsledky rozboru krve jsem p?edala i mé vet?, m?žu dodat). Byla jsem už objednaná dokonce na operaci, ale tu jsem záhy zrušila, po dalších konzultacích.
Dodnes Fr?an žije a ve svém d?chodovém v?ku sice není aktivní hopsající fretkou, ale zato ho nic viditeln? netíží. Cukr mu zvyšuji hrozinkama, dodávám mu sílu pasti?kama a hov?zím syrovým masem. T?lí?ko mu op?t obrostlo svalí?kama, žebra mu nelezou a je dostate?n? zavodn?n. Zdá se mi, že se má fajn aniž by m?l n?jaké léky a viditeln? má krásnou srst a nejdou mu opravdu vid?t ani cítit žebra. Žere a pije sám, vylu?uje normáln? atd. Jediné, co ho te? tíží, jsou tahle vedra. Když se chudák p?eh?eje, motá se mu hlava. Snažím se tomu zabra?ovat, le? do ledni?ky ho zav?ít nem?žu :))
Prost? si myslím, že kdybych s ním šla na operaci, asi by už tu nebyl. Tak si ješt? užíváme spolu a i když opravdu není aktivní a nehraje si, jsem ráda, když si dojde pro pomazlení a kokinka ;o)
Pro ujasn?ní, kdo nás nezná, Fr?anovi je 7 let a naše veta práv? ?íkala, že už na n?jakou nemoc má právo a operace by mohla urychlit jeho odchod. T?eba i proto, že by ho otev?eli, našli by metastázy po celém t?le a stejn? by nic neud?lali a narkóza by mu mohla p?itížit, protože by kv?li vyšet?ení b?icha a narkóze nežral pár dn? a to by ho oslabilo.
Dokud vidím, že ho život baví a netíží ho, jsem ráda za další den strávený s ním. Jinak jsem p?ipravena trápení ukon?it, ale zatim není d?vod.
Avatar

Re: Rada, konzultace, napad...
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-19, 09:41
mohla bych požádat v této souvislosti aby jste sem napsali ?ím byly tyhle onemocn?lé fretky o?kované proti psince.Moje vetky razí teorii,že všechno se vším souvisí,tedy i toto,jsou to onemocn?ní související s lymfatickým systemem,a tudíž i to o?kování muže mít vliv,co Lee ??Co ty na to?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Rada, konzultace, napad...
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-07-19, 14:34
Fr?an byl o?kován dlouho Canvakem, v té dob? se nic jiného prý ani nedávalo. Dostal první o?kování v r. 2000. Pak po fret?ích p?ednáškách zm?na na Novibac puppy v r. 2006. Canvac mu žádné problémy nezp?sobil, byl celou dobu zdravý a v kondici, dokonce byl ve venkovní volié?e i p?es zimu. Myslím, že v jeho v?ku je to i stá?ím. ?ert ví...
Avatar

Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2007-07-19, 20:11
Vsem dekuji. Vendule za rozsahly, ale strucny vycuc, Frtanovi za trochu optimismu, ktery mi dodala. Maje napisu, az seberu odvahu.

Bozo, co se tyce meho ockovani, je to Eurican. Co se tyce vseho se vsim, nevim, az budu mit kus sily, zkusim se nad tim zamyslet. Nebo se nekoho zeptat.

Co se tyce dalsich informaci, jedna se o Cvokii (tu starsi, prvni a rozmazlenou), ve ctyrech letech ma pravo mirne nestihat rozvernou dvouletou Hrozinku.

Podstatou problemu neni az tak ZVETSENA SLEZINA, mirne zvetsena si bude, ale nijak kriticky. Problemem jsou jakesi noduly, kavernozni utvary vyklenujici pouzdro sleziny, ktere jsem si na tom sonu nasla. Predstavuju si je jako "3D modriny" - pro velmi hruby odhad, vidala jsem neco takoveho na skole (a zvire uhynulo evidentne na neco jineho!!). Planuji delat sono jak to pujde (brisko je vyholene, Cvokie pri trosce vulgarniho presvedcovani:-)) drzi i bez sedace) a nahravat to, aby byl videt postup ci ne.

Hodne napovi hematologie, ktera se bude bohuzel brat v pondeli (logicky - par dni sem ci tam, ale ja jsem zoufale nervozni), pri ni se udela RTG, kdyby se nahodou uz nekde neco vytvorilo - stejne bude spat, na odber krve uz to zvire neukecam.

Chtela jsem nasadit Sanicell, dohodli jsme se v praci, ze se tim nic nezkazi a pomoct by to mohlo - jen abych neco delala. Bohuzel jsem vytahla spatnou sarzi, prochazi to v srpnu, coz nemam sanci zkrmit (vlkodavovi mozna), takze to musim jit vratit, neni to uplne levna vec:-(

Jinak zvire blaznive je v relativni kondici, proti "vyzrane" (o dva roky mladsi) Hrozince ma trosku povisle brisko a celkove je krehci, coz ovsem celou dobu pricitam velmi rozdilnym odchovum a podminkam za mlada. Zere bez problemu, minuly tyden se mohla zadusit melounem, ktery si aktivne branila, s Hrozi se perou, az chlupy litaji. Vydrzi behat a skodit hodinu (skoro na minutu) - bez prestavky, pak se nekam stoci na ctvrt hodiny a pokracuje. Rozhodne neni v terminalnim stadiu, abych se musela bat, ze prijdu a z klece bude koukat jen jeden cumak. Jenze jsem proste nervak.

Toz tak a diky vsem!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-07-19, 20:27
Lee moc držíme palce a hlavn? se neukvap. M? taky vyd?sili na klinice, jak je to opravdu nutné operovat a že bez toho nevydrží a vidíš! Je to už p?l roku! Bez lék?, bez stres?, jen jsem upravila jídelní?ek a dodala mu ješt? víc energie. Nenech se do ni?eho nutit a prober to ze všech stran. Pro a proti. Cvokinka je mla?oška, baba jak víno, tak není boha!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2007-07-19, 20:36
Me nikdo do niceho nenuti - nastesti. Spoustu veci si muzu zvazit sama, k okamzite splenektomii se netvari nadsene ani nase nova pani doktorka (z fretek a ostatnich "exotu" statnicovala, takze ji docela verim), ted se rozhodovat jeste nemusim, ale az budu muset, rada bych vedela, jak to probihalo jinde. Zatim to proste vypada, ze to nebude onen lymfosarkom, ktery mel treba Kraken. Chci videt ten profil krve, pak budeme vedet vic, vcetne toho, jak a cemu pomahat. Samozrejme ze vim, ze taky existuje (a na vlastni oci jsem ji videla) cosi jmenem "benigni nodularni hyperplazie sleziny", proste na te slezine jsou boule a slezina je zvetsena a jinak nic. Zivot jde dal a nikomu to neprekazi. Samozrejme ze vim (a mame je v kartotece, znam je osobne, ...), ze je spousta zvirat, ktera maji nejaky druh nadoru, pomalu to roste, chvili se to treba zmensuje, a ziji s tim spokojene dalsich par let...a pak je treba prejede v pokrocilem veku auto, selzou jim ledviny, ci ja nevim co jeste. Proste ten nador je jen "vedlejsi". Vsechno to vim, budu to tisickrat opakovat...kdyz nejde o moje zvire. Pak je ze me kandidat na "nejhysterictejsi majitelku stoleti".
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-19, 20:46
Lee, já vím že nemáme rozkafrávat....ale moc vám držím palce!!!! Dej mi pls v?d?t další info. d?kuji!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-07-20, 01:45
Lee vsak vis, jak jsem to myslela. Me taky nikdo nesvitil lampou do ksichtu jak na STB, ze ho musim operovat, ale nekteri doktori jsou taky zvedavi, co to vubec je a chteji to videt. Nedivim se jim, me by to taky zajimalo, ale radsi si pockam...Hodne zdaru!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2007-07-20, 15:42
Lee,
taky ti moc držíme pale?ky, tlapi?ky, p?sti?ky aby se frete?ka uzdravila a byla s vámi ješt? hoooodn? dlouho. Bohužel v našem p?ípad? to byla otázka týdne a vyšší moc rozhodla, jak rozhodla. Doma se pak podívám do o?kováku a napíšu co všecko Maxík m?l za o?kování. Pro up?esn?ní jen dodám, že o jeho p?vodu jsme nic nev?d?li, zachránili jsme ho ze zverimexu na Fló?e v Praze p?ed dv?ma lety. Byl kastrovaný, jednou m?l velký zán?t žlázek a ob?as m?l pr?jmi?ky. Jinak byl zdravý jako ?ípa, aspo? jsme si to mysleli ;-(
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-07-27, 14:07
lee,
tak jsem se zaradovala, že t? tu zas vidím, ale jen do chvíle, než jsem si p?e?etla, co t? p?ivedlo. moc m? to mrzí, vím, jak se každá/ý z nás trápí, když n?co trápí naší fretku. držte se ob? a d?j ur?it? v?d?t, jak dopadáte.

a ješt? mám prosbu - já vím, že je to t?žký, taky s tím mám problém (však víš), ale zkus se objevovat ?ast?ji, moc tady chybíš! a nejen ty...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 27.07. v 14:08.

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2007-07-28, 13:17
Tak povzbudiva zprava je, ze fretule bez protestu basti prasek (v Calopetu, oleji, melounu - stridame), chut do zivota ma (aneb ulovila jednoho chudaka psa a pokousala Erin), krev bohuzel nevysla, neb ji nejaky chytrak neprotrepnul a ona se srazila. Takze me to ceka znovu. Sono je furt (po tydnu) stejny, takze holt sonujeme, zkousime sanicell a uzivame si zatim relativniho zdravi.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2007-11-02, 13:51
Dalsi info, pokud nekdo sleduje maroduv vyvoj:

Jsou hotove rentgeny, predpokladame, ze bez metastaz (resp. jestli tam jsou, neni boha, aby je nasel, mam excelentniho rentgenologa a superhyper pristroj) a aspon se vyloucila dilatacni kardiomyopatie.

Sono mam tentokrat jine, takze nevidim posun, ale jeden z utvaru se jevi jen jako vazivo, zatimco druhy je krveny smisenou krvi (sice nevim, co to pro me znamena, ale jako poznatek je to dobre). Krome toho je na sonu jeste cosi, coz teoreticky muze byt slinivka, ale nikdo za to neruci. Taky to nemusi byt nic.

Krev stale neni.

Na zimu je presrstena, byt to nebylo tak rychle, jako predchozi leta (jeden den tmavy tchor a druhy den rano uplne bila hlava), pribrala taky, byt si nejsem jista, kolik z toho dela ta slezina.

Fretka je ospalejsi, ale ne apatictejsi, coz ve sve nucene naivite budu pricitat nastupujici zime. Zere v norme, kam chce, tam si vyleze, ale nevydrzi tolik, co ta potrhla mlada.

Medikace je tezka, takze doslo akorat na upravu jidelnicku (pridava se vit. B a rybi olej v ruznych formach) a z "potravnich doplnku" (abych mela pocit, ze neco) Sanicell a Plerasan.

Zijeme, prezivame a doufam, ze dlouho budeme. Je to mirne narocne na nervy.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-11-02, 14:17
Lee, díky za zprávy. Nedávno jsem si ?íkala, jak se Cvokii asi da?í... Držíme dál palce, a? to zvládáte! Teoreticky si ?íkám, že by to ve vašem p?ípad? nemuselo být tak zlé. U fretek, které m?ly zhoubný nádor sleziny (Krakenek a z?ejm? i Maxík) se stav strašn? rychle zhoršoval - každý den byl vid?t propad :o(
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-11-02, 14:21
?usky! Já mám te? doma nahá?e. Fr?an na léto v?bec neshodil zimák, zato te?, jak je kosa, za?al shazovat. Našt?stí už má pidi semiš, tak do Vánoc by to mohl stihnout.
Stále jsme bez lék?, jen na vitaminech a na mase v jakémkoli stavu a druhu-samo krom? vep?e. Baští te? docela dost, je i aktivnejší než "zazimovaná" Žofka, která celý den prochrápe.
Delší dobu jsem je nevážila, takže nem?žu posoudit, ale podle stavu bez srsti, není zas až tak chudý a zdá se, že slezina je furt stejná.
Lee je to t?žké, ale ?ím víc budeš stresovat, tím víc to na ni p?eneseš. Když jsem lítala do pelíšku kontrolovat co chvilu Fr?ana, akorát se vždycky vylekal a nechápal, co to po n?m furt chci. P?eju pevné nervy a hodn? zdaru poprat se s nemocí tvé fre?ulce!



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: fr?an dne 02.11. v 14:25.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-11-02, 21:45
Díky za zprávu, vezmi si plechovou rukavici a pohla? ji za mne
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-18, 10:24
Takze "novorocni novinky", paklize me vylevy nekdo jeste sleduje. Utvar na slezine se od prvniho zachytu (1.1 x 1,2 cm) zvetsil na vcerejsich 3.1 x 2,7 cm, navic na sonu byly odhaleny dalsi dva utvary, priblizne kuloviteho tvaru a velikosti kolem 2 cm, z nichz jeden pravdepodobne souvisi s velkou cevou (zadni duta zila).

Po patricnem vysetreni - utvar na slezine cni z jejiho zadniho konce do bricha, ty dva utvary muzou byt mizni uzliny (pak tedy pravdepodobne nejaky druh lymfonu), nebo nadory nadledvin (a pak tedy hrozi vykrvaceni do dutiny brisni, az se prokousou tou zilou) nebo nadory na jatrech.

Ceka se na krev, ktera by mela byt dnes hotova. Zajimave na tom je, ze Cvokie krome toho, ze bricho uz zvetsene ma, nevykazuje zadny problem. Zere i vyprazdnuje se stejne jako poslednich pet let, vyleze kam vzdycky vylezla, neni olezla (pak bych zvazovala ty nadledvinky), nema nervove priznaky (pak mozna inzulinom)...nic. Klinicky zdrave zvire, diagnostikove mi ovsem uz domlouvaji protekcni navstevu u skolniho patologa.

Takze tak.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-18, 10:39
hmm, to je drsne...Fr?an ted zacina spatne travit syrove maso - posledni dobou byl naky divny, zvracel a mel pak krece v brise, ale nevedela jsem z ceho. Pak jsem si vsima, ze po syrovem kurecim, to kdyz se priznaky projevily drive nez minule, to trebas chtel zvracet az druhy den rano, ale mel jen penu u huby a ja sem nevedela vubec co se deje. Jinak vse jak pises, normalni zvire, ktere nic nepostrada, zere, kadi, vse ok.

Drzim nadale palce!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-18, 10:52
Lee, tvé informace sleduju s velkým zájmem. Nejen proto, že jde o tvou fre?ulku, ale i proto, že jako laikovi sou mi jasné a srozumitelné a tím i jako chovateli velmi cenné.
Držím moc palce, aby se i naproti zhoršujícímu se nálezu da?ilo Cvokii takto dob?e co nejdéle!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-18, 11:00
Lee, jenom bych opakovala to, co píše Johanka. Držím p?sti :-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-01-18, 11:04
P?sti?ky a tlapi?ky držíme všichni. Je nám moc líto, co se d?je. Pusinky posíláme :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-18, 11:16
Dekuji:-)

Fretka je ted urazena (vcera docela dlouho sono a rentgeny a kousnout do doktora si mohla jen jednou), dnes odber a kousnout si nemohla, ted spi v kancelari pod stolem a pani doktori me utesuji. Jeden, kdykoliv me vidi:"Tak co, uz ti ten tchor chcipl?" a druhy:"Koukej, aspon bude zajimavy clanek. My to napiseme. To bude super!" Jsou vpodstate strasne protivni, ale mysli to dobre a domlouvaji mi kde koho, jsem rada, ze aspon na jednom oddeleni mam zastani:-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-18, 13:33
Lee tady mas taky zastani, my jsme tu taky s tebou a fretuli prejeme kdyz nejde uzdraveni, tak aspon poklidne a bezbolestne ziti po tvem boku na moc moc dlouho!
Urazene fretce dej k ohryzu pracky tech otravnych kolegu :)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-01-18, 14:15
Lee: p?ipojuji se k všeobecnému držení palc? a tlapek!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-01-18, 19:20
Tak jestli muzu za Lee - podle vysledku krve ma pry Lee zdravou fretku, ale podle sona a RTG ne :o/
Jinak ve stredu budou odebirat slezinu aby nerupla, tak drzte tlapky!

Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-18, 19:22
držíme, držíme!!!!!!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-18, 23:22
Taky moc držíme palce a packy, aby to dopadlo co nejlíp :)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-19, 22:38
Potvrzuji rychle Yasminine info.

Na vysledky krve jsem cekala dele, nez bylo dohodnuto (a nemam moc mail). Podle krve mam vpodstate zdrave zvire (lehky posun v leukocytech smerem k diferenciovanejsim formam, takze pravdepodobne reakce na nejaky starsi proces/traumatizaci, ale v radech "o kousicek", opet mirne zvyseni jakehosi enzymu, o kterem vubec nic nevim, takze asi neni moc dulezity a jinak nic), podle toho, jak se chova, tak je taky normalni. Slezina se prokazatelne zvetsila a i kdyz se snazime si namluvit, ze ty dalsi dve veci jsou "artefakt", tak artefakt nejsou. Co to je, jaksi nikdo netusi.

Jsou hotove rentgeny i sona (sona 2x, od ruznych lidi, bohuzel "ty divne veci" tam jsou a nikomu to nic nepripomina), rentgeny jsou slusne, dutina hrudni uplne v poradku a jen ta silena slezina (pravdepodobne tlacici na streva).

Na stredu je domluvena splenektomie s tim, ze se podivame, co jsou "ty divne veci zac". A bud se vyndaji, nebo se tam nechaji (nepujde-li to vyndat) a fretka se necha dozit tak. Snad by mela mit sanci i tak, je v dobre kondici. Narkoza by nemela byt problemem, diky tomu, ze vypada zdravotne tak, jak vypada. Pak pravdepodobne cca 4 dny na intenzivni peci (coz minim z osobnich duvodu zredukovat na "intenzivni peci v domacich podminkach"). Operuje Hauptman, asistuje Jekl, vydupala jsem si ucast na sale (s odkazem na svou budouci praxi:-), takze jestli se neslozim, tak na ne dohlidnu:-) Je to docela o nervy, protoze hysterka jsem prvotridni, ale je to lepsi, kdyz jsem se rozhodla, ze to holt asi budu muset risknout.

Vsechny tri dekujeme za podporu.
Avatar

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist