Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6
Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-19, 22:41
Lee - držíme tlapky, aby se to povedlo!! :-)))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-20, 07:07
Lee: Je zvláštní, že Cvokie v laborato?i nemá v podstat? žádné posuny oproti normálu a p?itom sono a RTG ukazují tak závažnou v?c... Krakenek m?l p?i splenomegalii laborato? dost divokou - hlavn? KO. Ale je fakt, že byl z?ejm? v mnohem pokro?ilejším stádium choroby a hlavn? jeho stav se velmi rychle zhoršoval, úm?rn? tomu, jak obrovskou rychlostí se slezina zv?tšovala. Byl zkrátka v mnohem horší kondici než Cvokie, když operaci podstupoval. A co se tý?e toho, jak píšeš, že Cvokie je oproti nálezu normální, veselá, zdrav? se tvá?ící fretka, je z?ejmé, že dokud slezina nedoroste obludných rozm?r? (kdy fretce za?ne utla?ovat plíce, st?eva a zaplavovat organismus kdo ví jakým sajrajtem), je do té doby fre?ule naprosto bezp?íznaková, š?astná fretka. Vždy? Krakenek ješt? 3 týdny p?ed smtí zvesela hopkal po lese...

Cvokii budeme držet palce i tlapky, a? operaci v po?ádku zvládne a Tob? p?ejeme pevný nervy ;o) Hodn? št?stí! Posíláme Cvokince jednoho and?lí?ka strážní?ka :o)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-20, 12:01
moc moc drzim palce!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-22, 13:02
tak doslo i na Frtana, je na klinice a delaji mu vysetreni, jestli jeste bojovat, ci ne...vcera vecer byl uplne mimo a dnes mu vet prohmatal brisko a zjistil vodu na plicich a arytmii. Vezmou mu krev a udelaji RTG, v 1 pry budou vysledky, ale sance je malinka.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-22, 13:07
jezisi:( Ach jo...i tak drzim palce...Se to zase sype nejak v posledni dobe:(
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-01-22, 13:18
ach jo..držím palce
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-22, 13:46
Jejda, to jsou zvraty :´o( P?eji Fr?anovi i Tob?, a? to zvládnete! I když to co píšeš nezní moc povzbudiv? - hlavn? aby netrp?l... Myslíme na Vás.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-22, 13:49
Tohle je muj oblibeny autor a vzpomnela jsem si na to... [www.pismak.cz] (vytrvejte, dlouho se to natahuje).

Ano, ja jsem taky (skoro)doktor. O to je to horsi.

Jdu povzbudit Frtana, jeste ji stihnu snad...
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-22, 13:59
Držím všem fre?ulím i páne?kúm palce!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2008-01-22, 14:01
Moc, moc držíme tlapky.

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-22, 14:04
Vsem dik za podporu, Lee jestli jsi ve skole, muzem se potkat pred klinikou, pojedu tam za chvili...
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2008-01-22, 14:07
Fr?ane hodn? sil a doufej v to lepší, život je n?kdy nevyzpytatelný
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-22, 14:21
fr?an: Taky moc moc moc držim palce... A? to dopadne co nejlíp...
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-22, 15:56
Krev byla špatná a ani nezareagoval na infuze, m?l toho víc najednou a našt?stí to netrvalo dlouho... už je mu dob?e. Bulim, ale beru to state?n?, Žofka si lehla do p?enosky kde byli spolu naposled. Byla jsem s ním do poslední chvilky a ani nevim, v kolik naposledy dotlouklo jeho srdí?ko. Asi kolem 14hod...Vezu si ho v pátek dom?, tam mu bude dob?e.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-22, 16:06
fr?ane, drž se a vybre? se... to pom?že :´(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-22, 16:06
Fretane, moc me to mrzi... Vybehla jsem rychle, abych Te chytila, spatne jsem to pochopila. Byla jsem na skole, ale kolem te jedne, pak jsem smutnila na spratelenem oddeleni kvuli zitrku. Frtanek mel u vas hezky zivot a... proste nevim co rict. Prala bych si, abychom toho dokazali vylecit vic, nez ted. Je to vsechno strane smutne.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-22, 16:46
Holky dik vsem, Lee ja jela po jedne hodine na kliniku, pac ta asistentka mi nebyla schopna rict co bude a ja si ho chtela vzit tak jak tak domu. Volala jsem Dasi o tve cislo, ale pak uz to slo rychle a nepotkaly jsme se. To nic, stari nejde vylecit, jen oddalit, ale tady uz to nemelo smysl.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-22, 17:20
To je smutná zpráva :ó( Ale to, že jsi s ním byla do poslední chvíle mu odchod mezi fret?í and?lí?ky ur?it? uleh?ilo.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-22, 23:43
ja doufam ze jo, ale stejne ho to chvilku bolelo, ty injekce jsou bohuzel velke, bylo to pro nej ze zacatku neprijemne, ale jsem rada, ze jsem s nim zustala. zazili jsme spolu tolik, ze jsem mu to slibila.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-23, 16:08
Cvokie ma po splenektomii, slezina byla hnusna a eklhaftna. U jednoho konce vyrustal jakysi spekovity nador, ktery snad i omezoval krveni, castecne vrustal i do okoli, ale to se zadaptovalo.

Ted si ji vezu domu na kapacky, zitra jdeme na kontrolu. Na nadory druhe dva se nesahalo, neb nevedeli, co to je a jak se to bude chovat. Pravdepodobne je to cosi z nadledvinek, ale vubec to neni nikde popisovane, takze nas cekaji jakesi specialni sezonni testy a mozna lecba - pry ted je cosi superhyper noveho, co v republice nebylo... ze bych mela prvni pokusnou fretku?:-))

Dekuji vsem za podporu, az se trosku seberu, treba vyplodim nejaky delsi prispevek...k veci.-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-01-23, 16:11
Zrovna jsem myslela na to, jak jste dnes dopadly.
Tak držíme dál palce, aby jí (i tob?) bylo dob?e...
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-23, 16:11
Držíme packy, a? se Cvokie brzy zotaví! :o)
Že si ty fretky ale vždycky dokážou vymyslet n?co speciálního...aby to nebyla jen taková n?jaká "oby?ejná" nemoc.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-23, 16:12
Lee, tak držím palce a? se Cvokie rychle po zákroku zotaví!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-01-23, 16:15
No kone?n? že víme, co se d?je. Držíme packy a napiš, jak jí je.
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-23, 16:53
Lee tve prispevky jsou vzdy taky superhyper, fakt nezklames :) posilam virtualni prstik Cvokii a prani brzkeho uzdraveni
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-24, 13:57
Takze jsme prezily noc, prisla me podporovat kamaradka, abych u te intenzivni pece neusnula. Cvokina stocena v klubicku pod topenim, po pulhodine dostavala davkovanou infuzi, behem noci nekolikrat leky. Na Reconvalescentku od Roayalu se mi vykaslala (ja ja jak blb co pul hodiny chystala novou teplou kasicku "tak akorat"), ukecat se nechala na Calopetku a rano asi na 30 granuli. Vodu z jakehosi me zahadneho duvodu pije jen ze strikacky, z napajecky nechce. Nebo kdyz ji pridrzim po vodovodem, to lovi praminek.

Na kontrole vsechno v poradku (hlavne meli oba dr. moc prace, takze to bylo velmi velmi rychle), na 10 dni mame ATB a zacinam rozkrmovat. Chtela jsem prstem kamarada doktora, ale nechtel (tak aspon Frtanuv "virtualni prst", diky:-)

Testy se budou delat v unoru - jak se zacne prodluzovat den, teoreticky je sance, ze ty nadory jsou hormonalne zivene v zavislosti na fotoperiode (kdyby o tom bylo neco publikovane, tak si to nactu, ale jaksi pry nic neni) a pak by se dala zkouset jakasi terapie, pry je cosi noveho v zahranici a je to uspesne. Nadory to sice nevyleci, ale hodne zmensi a vubec prodlouzi zivot. Obecne jsou vsichni prekvapeni, ze s tou velikosti, do ktere to narostlo, fretka nevykazuje zadne priznaky.

Co byla s tou slezinou se uvidi, az prijde histologie. Je stejne dobre mozne, ze to byly dve veci spolu nesouvisejici nebo jedno byla metastaza druheho. Nikdo nevi.

Takze ted aktivne lecime maroda a tesime se, cim prispejeme vede:-) Bohuzel se potvrzuje teze nasi doktorky, ze veterinarska zvirata nemuzou byt zdrava nebo mit banalni kaslicky a prujmicky. Kdyz uz jim neco je, tak je to nejaka prasarna...
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-24, 14:02
Lee, hlavn? že operace dopadla dob?e, Cvokie žere a pije...a zotavuje se...ostatní se uvidí. Držím palce, aby ta alternativní (nebo jaká) lé?ba zabrala!
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-24, 14:16
Johana: ona neni alternativni, jen je to novy preparat (fyzicky i ucinkem) - proste nekdo v zahranici vymyslel novy lek a uz se to tam s uspechem pouziva a pokud by to podle tech vysledku na jare vypadalo tak, ze by Cvokie mohla na tuhle lecbu odpovidat, mohlo by se ji to zacit davat. Moc jsem o tom nezjistila, vcera jsem nemela moc kapacitu a dnes doktori zas nemeli cas.

Alternativne zkusim fretici zarivat:-)
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-24, 14:25
Lee, Žofiro nedávno psala o alternativní lé?b? nádorových onemocn?ní u psú...to mn? asi zmátlo...
Avatar

Re: Zvetsena slezina, postarsi fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-01-24, 15:47
veteriná?ovo zví?e - pokusné zví?e. Hodn? št?stí, kousavice!
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist