Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7
Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-02-14, 12:43
No.... :o(

Asi fre?áka vezmu na Animal clinic, jak výše radí Rynn. Sice bude muset vydržet celý den se mnou v práci, ale tam mu snad pom?žou.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-14, 13:48
Runa,
držíme tlapky, abyste dob?e pochodili!
Opravdu je lepší nejprve ud?lat diagnózu a pak lé?it. Lé?ení ve stylu "pokus-omyl" málokdy vede k dobrému efektu.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-02-14, 14:18
Mirim, d?kujeme. :o)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-02-15, 12:36
RYNN - promi?, nebyla jsem te´d pár dní na netu. Niki m?la bolá?ky taky, ty ji práv? nejvíc sv?dily. Byli jsme u MVDr, K?ákala v Kolmé, ale mám z toho dost smíšené pocity - pro Niki dal n?jaký šampon a prášek (na zasypávání) a prohlísil že: Niki kousla blecha, kterou p?inesli dom? psi a ta blecha byla jenom mezinositel, ale u Niki její kousnutí vyvolalo tuhle reakci. Tak to bych ješt? brala. ALE - dostali jsme n?jaký roztok na psy - prý smrteln? jedovatý, nesm?jí si toho líznout, dokud dokonale neuschnou. No, i kdybych dokázala ty dva staré svázut a zavázat jim tlamy, nedokázala bych to u nalezeného št?n?te, kterému jsou te´d sotva dva m?síce. A jak ?ekl smrteln? jedovatý, prost? jsem to neud?lala - tedy Niki jsme vykoupali a je to lepší, p?estává se drbat a srst trochu dor?stá, Nevím, dát smrteln? jedovatý roztok s upozorn?ním, že sta?í jedno olíznutí - dost mn? to vyd?silo.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-02-15, 12:58
pane jo... :o(
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-15, 13:37
bea, nejmenoval se ten roztok Fenoform? Pokud se Fenoform ješt? vúbec vyrábí....
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-15, 14:32
Jo Fenoformem jsme taky polívali psy a ko?ky když byli zablešený. Vždycky když se to nalilo do vody tak se to zakalilo..a muselo se dávat bacha, aby jim to nenateklo do o?í a do uší. To byl p?knej dryák :-)Zapla? pánbuh že te? už se dají blechy ?ešit kápnutím Fronline za krk :-)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-15, 14:41
Majdo, Fenoform sice driják byl, ale ú?innej :-))) zabíral v té dob? jako jedinej na ?ervenou prašivinu :-)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-15, 16:00
Ú?inej byl, to zas jo, to byl takovej smrad, že i kdyby to ty blechy nezabilo p?ímo, tak se následn? musely udusit. :-) ?ervená prašivina? Co to je?
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-15, 16:05
?ervená prašivina je demodikóza
[www.veterina-info.cz]
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-02-15, 21:58
Johana: Já nevím, jak se to jmenvoalo, dal nám to do skleni?ek a m?lo se to roz?edit ve 2 l vody a tím psa nat?ít. No, ukázala jsem to naší vetce p?es psy a ko?ky a ta se dost k?ižovala, že se to ješt? užívá, tak by to mohlo být to, co píšete. A smrdí to tak, že by to porazilo vola
No, hlavn? že ten šampon na Niki zabral a tohle prost? vyhodím - p?ipadá mi nemožné uhlídat 3 psy a 5 ko?ek, aby se náhodou vzájemn? neolízli. A sebe by olizovali ur?it?. Tak jsem nakapala za krk Frontline a doufám, že to taky zabere.

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2009-09-17, 09:41
Zdravím všechny, jsem tu pom?rn? nová, zatím jsem se tu moc nezapojovala a spíš pro?ítala vlákna, mám jeden dotaz, na který jsem zatím nenašla skute?nou odpov??. Náš tém?? p?lro?ní fre?ák míša má už cca 3týdny oranžový flí?ek v kožichu. Byli jsme se kv?li tomu ukázat na veterin?, m?li tam ale hrozný fofry, vet mi p?ipadalo, že neví p?esn?, co by to mohlo být. Píchl nám Ivomec a p?jdem na další za 10 dní. Mezitím se míšovi ale ud?laly další flí?ky a má je i pod ouškama. Byli jsme p?edtím na dovolené, míša b?hal po tráv?, v lese.. tak jsem si myslela, že n?jaký parazit od myší to bude, ale když ivomec nezabírá, tak teda nevím.. Vid?la jsem, že tu už n?kdo o oražových flí?cích psal, nevít? n?kdo, co by to mohlo být a jak se to lé?í? Míša se jenom drbe, jinak mu nic není, ale moc se mi to nelíbí teda... Ješt? dodám, že na vet. jezdím v brn? na vet. fakultu, takže k odborník?m, uvidíme, co nám ?eknou na kontrole, ale ráda bych slyšela názor od n?koho, kdo z vás se s tím už setkal... Díky za Vaše rady! Terka

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-17, 09:56
možná je to hloupost, ale kdysi n?co takového m?lo naše mor?e. Vykoupali jsme n?kolikrát v Orthosanu a zmizelo to.Byl to n?jaký parazit.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2009-09-17, 09:59
terattus - náš Bobo mívá ob?as taky oranžový flí?ky po t?lí?ku. Mívá je, když je delší dobu nevykoupanej a jsou to flí?ky od kožního mazu. Bývají veliké cca 1 cm2 Jakmile ho vykoupu, tak je k?že zase krásn? sv?tlou?ká. Ale samoz?ejm? nevím, jestli Míšovo flí?ky vypadají stejn?....

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:04
Holky, v srpnu a v zá?í se v tráv? vyskytují svilušky!!!! Jsou to oranžové flí?ky (parazit který se zavrtá do k?že) a docela pekeln? to sv?dí. CHytá se to na všechny, lidi, psy, fretky
Jenom po?ád nevím, jak to u zví?at lé?it.....Lee, neporadilas bys?
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:07
jestli má n?kdo n?jakou radu na svilušky, sem s tím....bojujeme s nima celá rodina v?.Žofky...mám? pomáhá se stále st?íkat repelentem ta pokousaná místa, což je sice fajn, sv?dí to jak svi?, ale hlavn? na žofku se mi to st?íkat nechce...zkoušela jsem alpu, trochu to pomáhá, ale taky nic moc...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:13
Toto je skopírováno z www.dogforum.sk :


[www.rtw.cz] ... ziti2.html
[aura.sehnerova.cz]
[www.veterinarni-klinika.com] ... ombikuloza
[www.cz-pes.cz]
[www.spicove.cz] ... i-lidi.php

Ja to tipujem na SAMETKY nájdi si latinský názov a daj GOOGLE nájdeš viac aj v iných jazykoch

Drobní rozto?i, kte?í stejn? jako klíš?ata, jsou parazity všech savc?, s nimiž p?ijdou do styku.
Dosp?lé sametky žijí ve svrchních vrstvách p?dy Mikroskopické larvy oranžové nebo ?ervené barvy vylézají na vrcholy vegetace, odkud mohou být set?eny psem. Usazují se p?edevším na jemné k?ži spodiny b?icha, v uších a v meziprstí, sají lymfu a p?sobí silné sv?d?ní. Po nasátí se hostitele pustí, zahrabou se do zem? a zm?ní se v nymfu.
Napadení sametkami je vyložen? letní záležitost. V té dob? se mohou na psovi vyskytovat i ?ervené svilušky, které však nijak neškodí a pouze mohou zneklid?ovat psa svou p?ítomností a pohybem.
Zjistíme-li na spodin? psího t?la oranžové nebo ?ervené ploché skvrny, sta?í je pot?ít dezinfek?ním roztokem (Septonex, jódová tinktura) nebo mastí (borová mast), p?ípadn? ošet?it jednoprocentním arpalitem.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:19
Anie, vím, že u lidí se to potíralo salycilovým lihem....
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:23
anii, a tady je vtipný výtah z Johan?ina odkazu:-)

Jak se svilušek zbavíme my? Naložíme se s knížkou v ruce do horké lázn? a ty bestie utopíme. Lidé s mastnou pletí si mohou postižená místa sm?le namazat kafrovým nebo salicylovým lihem, výborná je i t?ezalková tinktura, lidé se suchou pletí se promažou d?tským olejí?kem.
Když se budeme drbat dál a dál, dovolíme se svého psa, zdali se m?žeme vypšoukat jeho sprejem. A je to!


" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:24
Díky za rady, ve?er se nalihuju :D já mám všude možn? velké boláky a už m? to štve...jinak u žofky jsem si všimla práv? oranžových te?ek, na tom nezarostlém b?íšku po kastraci svítí jak m?sí?ky v tráv?...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:25
U lidí se svilušky zavrtávají hlavn? tam, kde máš t?sn? k t?lu oble?ení..t?eba u gumy od spo?ár?..:-)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:25
Pé?o, krásn? si to napsala :) já si bohužel z mobilu nem?žu p?e?íst ty odkazy...horkou láze? si nedám, výpov?? mi pro zm?nu vyhnala na povrch ekzém :(
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:27
majdo, u spo?ár? m? to ani tak nežere, ale pod podprsenkou, to je opruz :D
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:32
No....tam taky lezou :-)))
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2009-09-17, 15:14
Míšu koupeme te? dost ?asto, protože má už asi takovou n?jakou "p?ed?íji" a za?íná být v poslední dob? dost cítit, takže kožní maz to ur?it? není. ?íkala jsem si i, jestli to není t?eba i n?jaká alergie nebo tak n?co na ten šampón, prvn? jsme používali speciální pro fretky a te? jsem koupila Proficare pro psy proti parazit?m. Spíš bych to ale vid?la na n?jakého parazita... Je dost možné, že by to mohly být ty sametky nebo svilušky.. Ty flí?ky v kožichu jsou tak 1-1,5 cm velké. Na veterinu jdu p?íští st?edu, zkusím se optat, co s tím.. ale jinak mi podle t?ch ?lánk? p?ipadá, že to není tak hrozné, když v t?ch ?lánkách píšou, že pak sami odpadnou, ne? Nemám s tím žádnou zkušenost, žádné naše p?edchozí zví?e tohle nem?lo a ani my ne.. No uvidíme.. Terka

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-09-17, 15:16
nemá to drbání se spíš souvislost s p?íliš ?astým koupáním = suchou pokožkou???
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2009-09-17, 15:20
To Anii: To nevím, nep?ipadá mi, že by m?l vysušenou k?ži, ale nevím, jak si to ov??it.. Ptala jsem se na to i veta a ?íkal, že by mu to nem?lo vadit. Drbe se hlavn? kolem t?ch oušek, tam kde to má naoranžov?lé..

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-09-17, 15:23
ono je to totiž známý fakt, že ?asté koupání vysušuje pokožku...proto se fretky zas tak moc ?asto koupat nemají ;-) proto m? to napadlo...jinakpakliže je to flek i velikosti centimetru, tak to svilušky/sametky být nem?žou, ty jsou spíš milimetrový...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2009-09-17, 15:25
Hmm... tak to jsme teda vedle... no tak holt budu muset fakt vydržet až do dalšího veta..

Re: drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-17, 15:33
Svilušky nejsou žádný nebezpe?ný parazit, jenom je to nep?íjemný....zkus koupit na koupání šampon s norkovým olejem....ten mu pokožku trochu promastí
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist