Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7
Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-03, 13:47
Jestli se m?žu málo vnutit, tak jsem jednou koukala na Planet Animals a tam m?li jednoho psa, který byl bleškama doslova žrán zaživa a normáln? na n?j použili n?jaký mycí preparát proto bleškám. Myli ho sice dvakrát, ale pomohlo mu to.., takže t?eba zkusit ten šampón?
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-11-03, 13:49
Paw, základ je správny: dezinfikova? všetky pelechy. Na psov som úspešne používala šampón Orthosan. Existuje veterinárny a aj humánny, ten sa používa napr. pre deti v škôlkach (vši) je šetrnejší, je dosta? v drogériách. A možno by sta?ilo aplikova? Frontline...Zdroj b?ch...?ažko poveda?... Ale fretka mohla chyti? 1 blchu už dávnejšie (kým chodila von) a tá sa mohla na nej rozmnoži? (hnidy sú skuto?ne ?ažko vidite?né) a jednej blchy si na fretky (ktorá sa prirodzene škrábe ?astejšie ako napr. pes) všimnú? nemusíš...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-11-03, 21:14
Tak zítra n?co na koupání tcho?e proti blechám koupíme. Všechno vyperu a vy?istím.
Myslíte, že taková blecha, m?že p?esko?it z jedný poli?ky do horní? Tcho? spí v nejspodn?jší polici, kde má svoje hadry a kousek vejš, jsou hadry na uklízení a pak tam mám deky a v?ci pro mimino - to už je nejvýš. Tak jestli mám vyprat celous k?í??

A nejspíš m? ty svin? pokousaly opravdu, mám hodn? kousanc? a po?ád se drbu. Ach jo.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-04, 08:29
Já myslím, že m?žou. My jsme m?li taky letos v lét? blechy a deratizovali jsme celý pokoje. Moje fretky mají volnej pohyb po dvou pokojích a když jsem vyprala a vyst?íkala jsem pelíšky a fretky, tak to nepomohlo. Tak jsme vzali fretky, vykoupali je, a v p?epravce s nima odjeli k p?íteli na barák. U nás jsme to vyst?íkali a den to tak nechali. Pak vyv?trali, umyli a teprve se fretule mohli vrátit. Ale zabralo to:-) Jsme bez blech:-)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-11-04, 14:26
Ha?ule a ?ím jste to vyst?íkávali?
A ?ím jste koupali tcho?e?
Já peru všechno s ?ím tcho? p?išel do styku, takže i postele jsem p?evlíkla, komplet jeden m?j šuplík s prádlem, kam se chodí válet (šuplík "se" rozbil a nejde zasunout). Má pohyb všude, ale spí jenom ve svým pokoji, takže ho chceme odpoledne vykoupat až koupím? n?jakej ten antiblešín a pak budu prát všechno z tý sk?ín? a už ho tam nepustím.
Za jak dlouho po tom koupání se to zlepší?

Dneska po n?m zase jedna lezla a nebyli jsme ani jeden schopnej jí chytit:-((

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-04, 14:35
První jsme prodt?edí st?íkali Arpalitem, ale to nepomohlo. Potom jsme nakoupili chemický zbran?, normáln? Biolit (takovej zelenej, je na n?m p?ímo zezadu napsaný, že slouží i k hubení blech), tcho?e je ale p?i a tak den i po deratizaci t?eba dát n?kam mimo a pak zem? opláchnout, vyprat atd... Jinak tcho?i byli okoupáni v Ortosanu (což pomohlo tak na p?l) a následn? nast?íkáni Frontlinem.(100 procentní usp?šnost:-))
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-11-04, 15:14
No my práv? nemáme tcho?e moc kam dát. Možná ke tchýni, ale moc se mi nechce. Možná bych ho spíš dala n?kam do vedlejší místnosti a potom ho nast?hovala zpátky.
Kde všude ty blechy m?žou být? Na ?em p?ece parazitují, ne? Na tcho?ovi pochopiteln?, ale jinak? ?íkám si, že budou ur?it? v t?ch hadrech, ve kterých se válí ve sk?íni. Pak v jeho r?zných hadrech v kukan?, bydlíšku, p?epravce...Ale t?eba v obýváku, kde se každý den jenom prob?hne a zablbne? Ani tu nespí, ani neleží?

Práv? jsem odb?hla, tcho? se vzbudil, tak jsem za ním šla, prtoože se drbal, tak jsem jednu svini chytla a spláchla do umyvadla. Nešla ani rozmá?knout, jsou n?jaký odolný...

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-04, 17:21
Máte asi n?jáký blechy v brn?ní...:-)
No a já myslím, že když tam jen prob?hne, tak z n?j snad neslezou. A ur?it? by sta?ilo je dát vedle do místnosti - pokud vám t?sn?j dve?e....Jde o to, aby to nedýchali a pak následn? nelízali, takže je to t?eba potom umýt. Ale ?eknu ti, že u nás byly blechy opravdu všude a st?íkali jsme všechno. Drželi se i v koberci a posteli....no bleší kalamita...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-11-04, 21:25
Tak jsem ho vykoupali v Ortosanu a i po vykoupání se drbal a našli jsme mmu asi t?i živý a pár hníd. Te? vyvá?ím další pra?ku. Tu polici ve sk?íni p?jdu zatím aspo? odsavit, nemáte ten správnej biolit - všechna na klíš?ata, pavouky, molice...blechy ne.

Ach jo, chudák Filís se snaží do tý sk?ín? dostat, stojí u ní a škrábe dve?e...Nechápe, že je to pro jeho dobro...

Tak my snad tolik blech mít nebudem, ale taky to po?ád vyst?íkám, hlavn? ten jeho pokoj a všechno vyperu a uvidíme, jak dopadne.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-05-07, 10:11
Jak jsem psala do vlákna "Sraz v Z? regionu" Karamelka se nám n?jak drbe.
Mám v plánu ji vykoupat, ale pak nevim jestli jí mam znova post?íkat Frontlinem. Naposled jsem jí post?íkala p?ed 14 dny..tak by m? zajímalo jestli by jí to mohlo n?jak uškodit???
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-05-07, 10:33
Ivko, uškodit asi ne, otázka je, jestli to má smysl. Myslím, že Frontline by m?l p?sobit nejmén? 1 m?síc od aplikace.
Navíc - nejsem si úpln? jistá, ale není v návodu napsáno, že n?jaký ?as p?ed a po aplikaci by se nem?lo koupat?
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-07, 10:41
Koupat by se nemn?lo cca 5 dní p?ed a po aplikaci Frontline. A nedrbe se prost? proto že za?íná línat? Po aplikaci Frontline by fakt bylo divné, kdyby chtla blešky...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-05-07, 10:43
Jj, ale asi z d?vodu spláchnutí toho Frontlinu. Taky nechápu jak by mohla dostat n?jakou braberku, když je tim naplácaná. Ale víc budu v?d?t až jí uvidim na vlastní o?i.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-05-07, 10:45
Je pravda, že pelíchá, m? to v?bec nenapadlo...No, uvidim..on Pe?ka je taky n?kdy plašan.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2007-05-07, 12:16
Ahoj, Filípek se taky te? drbal, tak jsme m?li strach, že zase bude mít n?jaký brebery a zase to p?estalo...tak je snad ok...snad nás zítra vetka nevyhodí:-)))

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-07, 14:36
Ivka: Mám teda dojem, že se nemá koupat 2 dny p?ed a dva dny po a jelikož ú?inkovat má proti klíš?at?m cca 5-6 týdn? a proti blechám asi 2 m?síce, nest?íkala bych ho... Zkoušeli jste ji vyškubat??? I když Meggie je vyškubaná, má krátkýho ježe?ka a stejn? se škrábe, ale to mám dojem, že spíš bude hormonama (bude faleška...), má i lupy.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-05-07, 14:43
Já jí škubu i "kartá?uju", ale furt má chlup? jak Jetty..
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-07, 14:45
Ivka: Já Meggie vyškubala jednou, když už m?la narostlou novou srst, takže práv? je na ježe?ka a nemá jí už co padat...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2007-05-15, 11:10
Muze mi nekdo poradit........Nase funky se az extreme drbe posledni mesic,a nevim cim to je.Koukala jsem blechy vubec nema.Kdyz ji zafoukam do srsti tak mi jeji pokozka prijde naprosto v poradku.Vim ze to muze byt samponem.....pouzivam nejaky sampon z nemecka ale ted si nevzpomenu jak se to jmenuje,ale pry je to dobra znacka.Muzete mi poradit nejaky sampon ktery mate nekdo vyzkouseny...po kterem se vase fretka nedrbe?

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2007-05-15, 11:25
Poradite?

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-15, 11:27
Zdenina: Šampón pro fretky od firmy Bernina.
Ale drbat se múže proto, že pelichá (nebo za?íná nelichat), drbat se múže když má ?iji, nebo jestli je b?ezí...
Jak ?asto koupeš?
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2007-05-15, 11:35
Diky doufam ze ho dostanu u nas ve zverimexu.No prave ze je v riji,ale bude ji asi koncit protoze jsem ji v sobotu a v nedeli nakrejvala.Takze to muze byt jedno k druhemu.Ale nepripada mi ze by linala nejak moc tak normalne,ale myslim si ze ma jeste zimni srst.A koupani koupu proste jak kdy nekdy kazdy tyden,nekdy za dva,nekdy za tri,to je ruzne.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-05-15, 11:47
Já se musím mrknout, co to mám za šampon..ale kluky koupu tak jednou za dva, t?i m?síce...je pravdou, že se nemaj kde zmazat a hlavn?..Kryštof z toho má takový trauma, že se vzpamatovává ješt? druhej den :-)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2007-05-15, 12:05
To je prave ten problem ze nedokazu rict cim to je ze se mi tak drbe.Nekdy ji koupu take casto,ona je albinka,a casto se mi venku zprasi.Tuhle mi lezla pod smrky,u nas pred barakem a kdyz vylezla byla cela od smuly a nalepila na sebe spotu jehlici takze jsem mela v jednu chvili pocit ze mam na voditku jezka ane fretku.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-15, 12:07
Zdenina: Možná ji zkus koupat mí?, když se ti na procházce ušpiní, tak ji jenom vyt?i vlhkym hadrem, ale šamponem ji koupej tak jednou za m?síc, t?eba se to zlepší...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2007-05-15, 12:17
Dobre pokusim se.Ale johana psala take ze to muze byt riji nebo brezosti,a my jsme ted o vykenku nakrevali.Brezosti to nebude protoze se mi drbe uz dobrej mesic nebo 3 nedele.[/u]

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-15, 12:19
Jasn?, že m?že, Meggie se taky v ?íji hrozn? drbala, pak jsem ji vyškubala a drbe se celkem po?ád, blešky ale nemá, spíš se drbe ješt? v normálu... Ale šamponem koupat každj tejden mi p?ijde moc i tak, já je koupu cca 1x za m?síc šamponem a vodou a sta?í to bohat?... pak je maximáln? sem tam ot?u mokrym ru?níkem nebo tak...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2007-05-15, 12:19
Vyprala jsem ji take pelisek v prasku je dost mozny ze jsem ho spatne vymachala.Prala jsem to v taidu.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2007-05-15, 12:27
U nas je to koupani hrozne nepravidelne,tuhle jsem ji koupala dvakrat v tydnu protoze poprve jsem ji koupala protoze nebyla dlouho koupana a po dvou dnech mi skocila do kyble kdyz jsem vytirala plovouci podlahu.A tam jsem mela specialni srac na podlahy takze jsem se bala aby ji to neco neudelalo tak jsem ji vykoupala znovu.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-15, 15:59
Zdenina, já koupu jednou za mnésíc. Prášek a aviváž nijak ne?eším...nikdy se nezdálo, že by to fre?ákovi (teda mému) vadilo.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist