Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7
Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-18, 11:58
Múj fre?ák se už cca 3 týdny dost drbe a za?al v posledním týdnu hodn? pelichat, pesíky i podsadu. Srst má stále krátkou letní, akorát mu ta podsada p?edtím jak te? za?al pelichat zhoustla. Je to normální? Múže to být tím, že je v dost teplém byt? a nechodí te? ven?
Že by mu bylo horko se nezdá, spí zalezlý v hamace, jinak je úlpn? zdravý, srst má lesklou, hebkou. Koupaný byl cca p?ed 2 týdny, stejným šamponem jako používám vždy už 3 roky.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-18, 13:02
Johanko, Meggie má taky furt letní srst, kra?ou?kou a to sem tam ven chodíme, v pokoji, kde jsou je kolem 20°C. Rocky taky, má sice trošku delší, ale po?ád nemá zimní... Jinak je fakt, že nelínaj, ale kamarádce te? fre?ák taky pelichá a to ven chodí ?asto... Asi jsou opožd?ný :))
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-11-18, 15:12
Bobeš te? taky pouští chlupy, p?ed 14 byl jak krátkosrstej jezev?ík, te? už se mu to prodloužilo, ale ješt? z n?j leze ta letní srst. Když jsem mu v?era vy?istila ouška, tak jsem vypadala taky skoro jako fretka -taaak krásn? chlupatý tepláky... :o)

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-18, 15:51
Tak jsem dneska zkoumala po?ádn? Meggie, tky trošku líná, ne n?jak moc, ale trochu jo, ale po?ád je na krátko, nemá úpln letní sest?ih, ale ani ne zimní... n?co mezi tim, tak podzimní?
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-18, 16:09
Když sem dneska p?evlíkala klec, všechno fleecové bylo plné hlavn? podsady...pro? na zimu strácí podsadu????
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-18, 16:15
Johanko, on ti ješt? ur?it? obroste, Te? hodn? fretek pelichá všechno, co m?že... jsou holt divný :) nebo se zkus zeptat veta na n?jaký vitamíny na srst, Rocky je dostal kv?li tomu holýmu b?íšku- krásn? mu to zar?stá a celkov? má hutší srst. Dostal jednu injekci...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-18, 16:22
Rynn, on je i tak chlupatej zatím dost. Já se na to ptala vetky, která roky chová fre?ule a ta mi ?íkala, že fretky z letní na zimní srst nepelichají, jen jim zhoustne podsala a dorostou pesíky. Ale ta vetka má fre?ule na balkon?...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-18, 19:13
Johanko, vem si, kolika lidem te? poslední m?síc fretky línaj :)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-18, 19:15
Rynn, jo já koukala, akorát mn? zarazilo to línání podsady. Ale te? sem se dívala do poznámek a vloni i p?edloni sem fre?ákovi na podzim dávala Ferretone...a letos ne. Tak možná je to i tím...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-11-18, 21:57
hele, johanko,

nechci t? zbyte?n? strašit (vím, že i bez toho seš na vl?áka "p?ecitliv?lá" - myslím to bez urážky, tak to ber, PROSÍM!! s rezervou), ale napadlo m? to už v souvislosti s tím vl?ákovo trucobdobím... jestli náááááááhodou (ale fakt to ber s rezervou!!) nem?že mít n?jaký zdravotní problém, t?eba i banalitu, a proto chodí vedle místo "do" a mohlo by s tím t?eba souviset i to línání (mimochodem, rynn, pelichaj ti slepice, mrkni, co máš doma a jestli ti to pelichá a KVOKÁ, jsou to tutov? slípky, n?kdo t? šeredn? vobalamutil!! ;o)))))

ale mám dojem, johanko, teda nemám dojem, vím jist?, že kluci (všichni t?i) ztráceli nejen vrchní srst, ale i podsadu - te? asi p?ed 14 dn?ma-m?sícem... nekone?ný období to bylo!! nekone?ný t?i ned?le...

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-18, 22:03
Martino, máš pravdu, že jsem paranoidní, pokud jde o Vl?áka :-))) Ale vet ho precizn? prohlídl p?ed 10-dn?ma (odb?ry se ned?lali, vet nevid?l dúvod)...tak ho budu pozorovat. Zmn?ny v kvalit? chování, žraní, stolice, ?úrání nejsou...vyjma toho, že chodí mimo WC a pelichá
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-11-18, 22:14
hmmmm, tak to fakt bude jen fret?í naschválizmus, nic jinýho. jak ?íkám - aspo? KONE?N? zjistíš, jaký to je - mít doma SKUTE?NOU fretku.... ;o))

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-18, 22:20
...no jo... zakrslý vl?ák pochopil po letech že je fretka :-))))
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-19, 15:15
martina: Já vim, že fretky línaj, ale když se to vlákno tak hezky jmenuje... a zase, když kvokaj, tak t?eba i pelichaj :D
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-11-19, 16:04
no práv?!!!
;o)))

(já vím, že to víš, vždy? já taky v?tšinou tvrdím, že PELICHAJ..... :o))

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-19, 21:11
Kvoká to, moze?ek to moc velkej nemá, n?kdy se to i pokouší lítat... tak jakej je v tom rozdíl? Slepice nebo fretka, vyjde to nastejno :))
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-11-20, 08:42
Rynn, a pak se divíme, že n?kte?í chytráci jsou schopni fretkám cpát zrní!!! Bodej? ne, když pelichají a kvokají! ;oD
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-01-25, 10:44
Ahoj, te´d jsem vyndala Niki z klece a všimla jsem si, že má na krku - první obratle - srst hrozn? ?ídkou a v noci se drabala a drbala. P?itom jsme koupali naposled o Vánocích. Nevíte, co s tím ? Mám radši jít na veterinu? JInak je v po?ádku, b?há a papá v pohod?.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-25, 10:48
bea a nedrbe si i uši? Že by n?co s ušima....
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-25, 11:29
taky to m?že souviset s ?íjí, b?ezostí (i falešnou), vým?nou srsti, parazity (ti v uších nejsou okem vid?t)...

po?ádn? prohlídnout (srst, uši), promyslet (není v ?íji? nelíná? jak moc - p?im??en? nebo víc?) a p?ípadn? veterina... :o)

nebo jestli jich máš víc - netahá jí n?kdo za k?ži na krku? takhle jsem m?la olysalýho i samce od druhýho samce...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 25.01. v 11:31.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-01-25, 12:25
Niki je kastovaná, už skoro t?i roky a zatím to nikdy nem?la, doma je sama, ko?ky ji nijak netahajá, nedá se ,uši, pokud to m?žu zjistit má naprosto ?isté a ty si ani nedrápe, spíš boky a ten krk. Nem?že to n?jak souviset s v?kem ?- v dubnu jí bude 5.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-25, 12:36
ur?it?, m?že to souviset s onemocn?ním n?kterého vnit?ního orgánu (nadledvinky??) práv? kv?li v?ku. asi bych sko?ila na veterinu, už pro sv?j klid.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-01-25, 12:54
Taky myslím. Víte, kde je te? MVDr. Chýlková? Jinak jsme chodili k?MVDr. K?ákalovi do Kolmé - ale hlavn? s pejsy - máte s ním n?kdo zkušenosti? (tedy ohledn? fretek).

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-25, 12:56
Co vím Tak Chylíková p?jde na Bílou Horu a Knákal je podle spousty fretka?? výbornej. Ale každej má jiné zkušenosti.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-01-25, 13:02
Tak to zkusím. Je tam v pond?lí odpoledne, tak držte palce, a? je to jen n?jaká ptákovina. ?ím je starší, tím o ni mám v?tší strach. Fre?ule nám prost? dávají zabrat.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-25, 13:34
bea- doporu?uju Hnízda na Bílý ho?e (jak tam pak bude Chylda), K?ákal se mi taky celkem zamlouvá, ale na Bílý ho?e maj ur?it? lepší vybavení, laborku a tak... www.animalclinic.cz
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-02-14, 12:01
Bea: M?žu se zeptat, jak jste dopadli? Fre?ákovi (6 let) se asi ud?lalo n?co podobného jako Niki. Na zádí?kách a na krku má takové t?i bolá?ky - bouli?ky, které si po?ád drápe až do krve, takže je samý strup a srst mu na t?ch místech taky neroste. Nejd?ív nám na to dal vet Bactroban, kterým jsme to mazali 2x denn? po dobu 14 dní. To v?bec nepomohlo. Tak mu vet píchnul injekci proti rozto??m (zapomn?la jsem název). To pomohlo tak na týden - nezmizelo to, ale drbal se o troši?ku mén? a dneska jsem koukala, že se mu asi d?lají další dva bolá?ky. Tak m? zajímalo, co jsi se dozv?d?la Ty.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-14, 12:34
Runo a d?lali mu z toho n?jaký st?ry?
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-02-14, 12:37
Ne, žádné st?ry ani jiné vyšet?ení, jen se na to díval a prohmatal to.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-14, 12:38
Hm, to bych teda p?edpokládala, že než mu píchne injekci proti rozto??m, tak mu ud?lá st?ry....
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist