Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
drbe se a pelíchá (blechy)
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-08-13, 22:49
Všimli jsme si, že poslední dobou se Filís po?ád drbe. Mysleli jsme t?eba horkem, že se potí a tak... Te? jsme ale zjistili, že už má k?ži na zádech a za krkem úpln? rozdrápanou - samej strup. A když jsme ho koupali, tak jsme zjistili, že je na zádech skoro holej. Musel si tu srst vydrbat, protože jinak nelíná.
Od ?eho to m?že mít, nevíte? A co s tím?

srst+par+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 20:26.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-13, 22:50
Já bych doporu?ila jít k vetovi....
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-08-13, 23:09
Vet ur?o poradí,taky bych tam zašla.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-08-13, 23:10
100%vet

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-08-13, 23:12
To je jasný, že zajdem k vetovi. spíš m? zajímá, jestli nemáte podobnou zkušenost - co to m?že, od ?eho, apod.
Nedávno se p?est?hoval z jednoho pokoje do novýho, ?erstv? vymalovanýho, že by n?jaká alergie nebo tak...

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-14, 00:29
No t?žko ?íci. Napdá m? t?eba že chytil n?jaké parazity. I když i ta alergie by to mohla být, ale spíš bych to šla zkonzultovat s vetem.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 02:20.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-08-14, 01:05
vidim to taky na ty parazity nebo špatný šampon.. možná má citlivou pokožku.. nekoupeš ho ?asto? já t?eba používam protiparazitní šampon už jen tak,stojí totiž stejn? jako normální a prevence je prevence :o) pokud má šupinky tak d?tskej olejí?ek.

jo Paw..fretka se nepotí!!
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-08-16, 12:45
Tak mu v?era ud?lali výt?ry oušek, seškrab z k?že a trhali mu chloupky, chudák malej, nev?d?l, která bije...ale byl state?nej. Dneska budem volat pro výsledky kolem šestý, tak snad n?co zjistí.
Jakoby nesta?ily strupy co má, tak mu tam tím škrabáním ješt? dva p?id?lali a on si to po?ád škrábe, nedá si to vymluvit.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-16, 12:49
Možná bych skusila obvázat mu lehce t?lí?ko obvazem, aby se drápky nedostal na strupy.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-16, 12:59
Ivko ješt? jsem nevid?la fretku, který by obvaz vydržel déle než t?i minuty (pokud to nebyla náplast nalepená na chlupech) :o)
Paw pak sem dej v?d?t co vet zjistil. Možná bych zkusila odvar z ?epí?ku nebo he?mánku (slabý) a lehce mu to tim ot?ít aby se mu to líp hojilo, ale nevim.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-16, 13:03
Ješt? jsem to Iv?o nezkoušela, ale možná to dnes ud?lám a napíšu výsledek. Ty odvary jsou dobrý nápad. Dob?e zatahují rány. Dobrá je taky he?mánkouvá masti?ka.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-16, 13:51
jednou jsem na Terku zkoušela n?jakou takovou masti?ku (po kastraci když si vykousala stehy a necht?lo se jí to hojit) a ona ji akorát slízala, prý jí to moc chutnalo :o)

jinak ty obvazy - naší Terce zatím vydržela jenom náplast od paní doktorky, ale je pravda, že když jsme ji sundávali tak s chlupama (odst?íhali jsme to n?žkama)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-08-16, 22:30
Ahoj,
tak vet nic nenašel, takže žádný paraziti, ani plíse?.
Zítra jdeme na hormonální profil, chudák zas ho budou trápit.
Ten he?mánek jsme mu už dávali - ?aj a když ležel tak mokrej papírovej kapesník na n?j, když za?al zdrhat, tak jsem to na n?j vyždímala, aby tam bylo aspo? n?co.
Ten obvaz nás dneska taky napadl - když jsme vid?li fre?áka ve Zví?atech a lidech - ale taky mám strach jak dlouho by mu to vydrželo.
Opravdu by bylo fajn, aby si to nekšrábal, prtoože si to akorát rozdírá a nezahojí se mu to.
Takže další info zítra, i když to mu asi jenom vezmou krev a na výsledky budeme ?ekat.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-17, 10:44
Já teda nevím, ale u svýho psa jsem vždycky dávala ?EPÍKOVÝ obklady. N?kdo mi kdysi ?ek, že ?epík hojí a he?mánek namokvává, tak v tom žiju dote?..
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-17, 10:52
jj ?epík hojí ur?it?, ta?ka si v n?m koupe nohu po operaci... A já ho Terce dávala po kastraci, he?mánek vysušuje (otestovala jsem na sob?)
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-17, 10:53
To je podle m? blbost s tim he?mánkem. He?mánek vysušuje a stahuje:-) Namokvat ti m?že cokoli, když to necháš bez p?ístupu vduchu (co se tý?e zábal?)Takové jsou mé zkušenosti.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-17, 10:58
Tak díky, žila jsem p?t let v bludu...
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-17, 11:02
Jednou sem chytla n?jakou prašivou vyrážku z vody. Taksem si plácale na obli?ej odvar z he?mánku, obli?ej sem n?la jak sušenou švestku, ale druhej den sem mohla jít do školy aniž bych p?ez obli?ej m?la Mikel Jacksonovu roušku.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-08-17, 13:48
No já myslím, že he?mánek je ur?t? lé?ivej, prost? ty rány stahuje, t?eba po vytržení zubu mi dr ?íkal he?mánek nebo ?epík. Možná ten ?epík je ješt? lepší, ale mám doma jenom he?mánek.
Jsem zv?davá co nám dneska ?ekne, nejradši bych ho zabalila do n?jakýho obvazu, aby si to nedrásal, ale ned?lám s iluze, bude si to drápat i p?es to, aby to pak nebylo ješt? horší...

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-17, 13:55
Já bych se to nebála zkusit. V nejhoršim si ten obvaz sundá. Zatim m? nic jiného nenapadá, ale myslím na vás.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-08-17, 18:23
Tak jsme se vrátili od dr. Parazity ani plíse? nenašli, nic co by se p?enášelo na ?lov?ka, našt?stí když ?ekáme to malý.
Vzali mu krev z paci?ky - celkem dob?e to snášel, jenom když mu st?íhali chloupky, tak byl trochu nervní co se d?je, pro? ho držíme. Tak už ani nedutal, asi ho to ani moc nebolelo. Pak hned dostal okurku a hned zapomn?l.
Jinak dr ?íkal, že to vypadá na n?jakou hormonální zm?nu. Ud?lá test na štítnou žlázu, pokud se nepotvrdí tak by po?ítal s nadledvinkama. A m?že se stát, že budem mít fretku - skinheada...
Dostali jsme n?jaký spešl šampon na uklidn?ní k?že, aby se tolik nedrápal, takže ve?er bude boj p?i mytí (šampon má být na tcho?ovi aspo? p?t minut - chocho, jsem zv?davá...)

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-17, 18:53
Paw a kolik mu je? Co rije, nema? Treba me napadlo, kdyby byl v riji, tak by neco mohl znackovat ( to oni delaji i hlavou, za krkem a pod) na co by mel pak reakci..?
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-17, 23:57
Nemuzou mu vrazit neco, aby ho to tolik nesvedilo? (prednisolon, buscopan asi, mozna i neco na bolest, snad metacam) Nebude-li si to drbat, treba to zahoji telo samo a zas obroste... Ciste hypoteticky - alergie na blesi kousnuti? Nemuzete mit doma jednu malou blesku?:-) (stava se to i v lepsich rodinach.-)))
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-08-18, 09:40
Je mu p?t a je kastrovanej.
Dostal ten šampon na sv?d?ní, v?era už na nás rezignoval a vydržel ho na sob? mít t?ch p?t minut. Kousnutí jsme taky mysleli, že by to mohlo bejt (já vím, že se to stává, m? taky jednou pokousala, asi ve t?etí t?íd?:-)), jenže on mu za?al pelichat i ocas, kterej si nedrbe, sám od sebe....
Dneska budou výsledky kolem poledne, tak uvidíme.

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-08-18, 11:49
A nem?že být z t?ch veder n?jak podpa?enej nebo tak? Kolikrát se na k?ži žádná opruzenina objevit nemusí,ale sv?d?t to taky dokáže fest. Jinak p?ejem aby to nebylo nic vážného a brzy se vše uklidnilo.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-08-18, 13:28
Já nevím, n?kdo tu psal, že se fretky nepotí...A ono mu za?alo spíš až bylo to chladno, p?edtím nic.
Tak máme výsledky, štítná žláza to není, vypadá to na nadledvinky. V pond?lí dostaneme n?jaký prášky.
P?emýšlím vážn? o tom obvazu, asi se o to pokusíme, ale jak dlouho v tom vydrží to víb?h...

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-18, 13:38
Tak jestli to s tim obvazem zkusíš tak napiš jak to dopadlo. My jdem dnes na 3 o?kování.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-18, 14:33
Jestli obvaz, tak bych mu dala "ponozku" kde by byly diry na vsechny nohy, to by mozna mohlo drzet..
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-18, 14:37
Dobrej nápad. To bych cht?la vid?t jak bude po byt? b?hat ponožka s noži?kama.
Avatar

Re: drbe se a pelíchá
Zaslán uživatelem/kou: Václav Vachrlon (IP)
Datum: 2006-08-18, 14:38
Fretky jako šelmy se podle m? taky nepotí, jenom tlami?kou se nám vyv?trávají, ne? Alespo? myslím
Avatar

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist