Aktuální stránka:68 z 75
Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-09-13, 19:19
no dyt tady hanulka nebo kdo psali, ze po sezrani to hezky vyslo ven :)

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-13, 19:30
aha... nestíhám ?íst všechno... ste m? uklidnily... dík! :o)

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-13, 19:47
Martino, ale radši si tu buni?inu prov??...já jen co sem si pamatovala...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-13, 20:05
ale jo, to je pravda... buni?ina se rozpustí... já furt vid?la jak bobtná a bobtná.... :o)
navíc nep?edpokládám, že by se tím kluci ládovali a hlavn? - zkraje to budu hlídat. jen tak pro sichr....

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2007-09-13, 21:11
Zkuste na to nasypat trošku podestýlky,co jse používali do te?,taky ji tam hrstku p?idávám,už jen kv?li tomu,aby si na novou podestýlku dob?e zvyknul...tu p?vodní p?edpkládám žádná fre?ulka nejedla,takže když tam ucítí nebo uvidí tu p?vodní,nem?li by ji zkoušet ochutnat.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2007-09-14, 09:25
Zdravím, cht?la bych se zeptat jestli n?kdo nemáte zkušenost s krmivem Eucanuba Kitten? Nebo jaký je ve srovnání t?eba s Acanou Kitten? Nemyslím cenov?, jde mi spíš o kvalitu... Co vím tak v té Eucanub? je moc vítamínu A,( myslím 49000), m?že to být pro fre?uli špatné? DÍKY
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-14, 09:34
Eucanuba je podle mýho mín kvalitní,vyrábí se z mou?ky a ne z masa a ten vitamín m?že dost škodit,n?které fretky p?i velkém p?ísunu vitamínu A mají kožní problémy.Obecn? platí že p?emíra vitamínu A poškozuje játra,to platí i u lidí.P?ísun beta karotenu je v po?ádku,ale samotný vitamín A v extremu muže vést k cirhoze jater.Takže já bych eucanubu asi zavrhla už jen z tohoto d?vodu.Ona Acana má toho vitamínu taky víc,ale není to tolik.Pak taky zpusob konzervace by se mi asi moc nelíbil,Acana je konzervovaná vitamínem C,což eucanuba myslím nee,ta tam má konzervanty,esli se nemejlim.
Ja osobn? z t?ch kot?cích bych doporu?ovala fakt jen tu Acanu kitten a ANF kitten.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-14, 09:43
Celkem dost chovatel? te? p?echází v krmení na Totally Ferret Baby. Chci se zeptat, jestli není problém v tom vyšším procentu bílkovin - 42 %. Už se to docela blíží výše zmi?ovanému Orijenu (45 %), který není doporu?ován na dlouhodobé krmení.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-09-14, 09:43
Bóža: m?žeš mi prosím t? ?íct, jak jsi p?išla na to, že Acana je konzervovaná vitamínem C?

Podle m? teda vitamín C není konzervant.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-14, 09:52
Ness, a není to jen p?eklep? Nemá tam být vitamín E? :o/
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-14, 09:53
mirim,
ur?it?... nepamatuju si podrobnosti ani d?vody, ale už jsem to s n?kým konzultovala (silva???) a není to pro DOSP?LOU A STARŠÍ dlouhodob? dobré.
mlá?ata - ano, tam jo.
voni asi bošáci ví, co d?laj, když to maj rozd?lení do t?í kategorii... :o)

možná, že chovatelé mají "zafixované" krmení pro KO?ATA, tak automaticky jdou po "baby" i v totallu... ?

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:00
Mirim: to asi t?žko, pá? vitamíny nepat?í mezi konzervanty... což jsou látky, která zajiš?ují krmivu a pochopiteln? i strav? trvanlivost, konzervanty jsou bu? syntetické nebo z p?írodních surovin, takže se domnívám, že tu došlo pon?kud k mystifikaci...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:02
martino, m? spíš zajímá, jestli t?ch 42 % bílkovin není p?íliš i pro mlá?ata a mladé fretky v?bec. Jestli i jim to nezat?žuje ledviny.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:05
Jojo,Mirim má pravdu,sem to zmotla,vitamínem E

a Nessienko se budeš dibvit ale konzerovování kyselinou askorbovou je konzervování vitamínem C,ale Acana je konzervovaná vitamínem E,to sem si to spletla s tou kyselinoi citronovou.Ale zas takovej blud to není,konzervanty tam prost? nejsou.

Acana Kitten :
Složení
Kurecí moucka, kurecí maso cerstvé, ovesná moucka, kurecí tuk (konzervovaný vitamínem E, kyselinou citrónovou a extraktem z rozmarýnu), lnené semeno mleté (prírodní zdroj Omega 3), olej ze sledu (prírodní zdroj DHA a EPA), kurecí vývar, repkový olej, extrakt z kvasnic (MOS), koren cekanky (FOS), kvasnicové kultury (Saccharomyces cerevisiae),jucca shidigera, extrakt z mesícku lékarského (zdroj luteinu), extrakt z rozmarýnu, cesnek, morské rasy, mrkev, petrzel, rajská jablka (zdroj lykopenu), jablka, brusinky, morská sul, chlorid draselný, cholinchlorid, L-lysin, vitamín A, vitamín E, DL- methionin, L-karnitin, vitamín D3, *chelát zeleza a aminokyselin n-hydrát, *chelát zinku a aminokyselin n-hydrát, *chelát manganu a aminokyselin n-hydrát, *chelát medi a aminokyselin n-hydrát, niacinamid, riboflavin, vitamín B1, vitamín B6, vitamín B12, jodicnan vápenatý bezvodý, kyselina listová. *chelátové minerály.



*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:11
na stránkách asanu jsem ?etla dotazy, a píší že p?i poz?ení steliva, nehrozí nic, že to vyjde p?irozenou cestou :)
zítra si ho po?izujem taky tak sem zv?davá ;-)

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:13
Takže kdybych se zeptala na nejlepší krmení pro mlád?,(6 m?síc?), doporu?ili byste Totally Ferret Baby?
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:14
Mirim ja si myslím že krátkodob? tak vysokej podíl protein? nevadí,ale dýl jak dva -t?i m?síce bych s tím asi nekrmila.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:15
šestim?sí?ní mlád? už by m?lo baštit kvalitní stravu pro dosp?lý fretky.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:20
Boža: já vím, že kyselina askorbová je vitamín C, ale ten podle m? není konzervantem, ale oxidantem, pokud m? odkážeš na p?íslušnou literaturu, ráda si svoje znalosti doplním.

To platí i o vitamínu E, který je podle m? též antioxidantem... to že to uvádí výrobce na obalu pro m? není sm?rodatné.

Pokud mi to ale vyvrátíš, ráda p?iznám, že jsi m?la pravdu;-)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:21
A to je tady jaká nejlépe? Totally Ferret Adult?
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:22
Ptám se hlavn? proto, že je docela problém vybrat ideální krmení. U jednoho je vysoký obsah bílkovin, u druhého nízký obsah tuku, u t?etího to jsou chemické konzervanty...
N?kte?í zatracují ko?i?í granule, ale t?eba já osobn? si myslím, že je to spíše o obsahu než o obalu, a kdyby nap?. Acanu Kitten ve stejném složení zabalili do pytle s názvem Acana Ferret, byla by možná považována za jedno z nejvhodn?jších krmiv.
Zatím také nemám jednozna?nou odpov??, jestli je lepší vybrat si jedno krmivo a tím krmit celou dobu (nebo dokud se neobjeví n?co zásadn? vhodn?jšího), nebo po n?kolika m?sících zna?ku granulí obm?nit, jaká jsou pro a proti.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:27
Tak na to ti Mirim jednozna?n? nikdo neodpoví,pá? názoru vet? se v tomto liší,v?tšina se kterou komunikuju já tvrdí,že by se granule nem?ly m?nit,protože se trávení jednomu druhu natolik p?izp?sobí,že zm?ny d?lají potíže,podrobn? to tu n?kdy p?ed dv?ma lety vysv?tlovala Lee,ale nap?.Chylíková tvrdí p?esný opak.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:30
a co se Acany kitten tý?e,naprosto s tebou souhlasím.Spousta t?ch fret?ích které jsou i doporu?ovány je mnohem horších než zrovna toto.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-14, 10:33
Nessie,ja taky vím že tohle je oxidant,tamto antioxidant,atd atd.Ale taky vím že i v potraviná?ským pr?myslu se používají ke konzervování.A jestli t? zajímají chemický procesy toho,tak se obra? na n?jakýho chemika.
M? osobn? je to docela fuk jak to že to tak je.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-14, 12:29
mirim,

v podstat? sis odpov?d?la sama, já si fakt d?vody a podrobnosti nepamatuju, mn? sta?í - "já na to totiž mám lidi" ;o)), když mi silva ?ekne, že tohle jo a tohle ne, protože.... a to "protože" vypouštím, protože vím, že to má dokonale zmapovaný a navíc tomu (velmi dob?e) rozumí.
až se objeví, tak m? sprdne, že jí tu "pomlouvám", ale snad poví víc... ;o)

ad st?ídání/nest?ídání krmiv.... p?esn?, jak píše boža, názory vet? se r?zní - protože se fretka jako domácí mazlí?ek chová vlastn? zatím jen pár let, nejsou žádné dlouhodobé studie o vhodnosti/nevhodnosti st?ídání krmiv a tak není z ?eho ?erpat (d?ív to nikoho nezajímalo, kolika let a v jakém stavu fretka dožije).

d?vody chylíkové, pro? st?ídat, jsou v zásad? t?i (a mluvíme o KVALITNÍCH FRET?ÍCH, t?ch taky moc není, kot?cí bere ch. až jako "náhradní", by? jsou n?kdy fakt dobrý - acana kitten):

1) KAŽDÉ granule mají n?jaké mínus a n?jaké plus oproti ostatním, tak aby se to "vyrovnalo"

2) fretce se, stejn? jako ?lov?ku, m?ní v pr?b?hu života "chu?" - takže abychom jí ud?lali dob?e... :o)

3) každý v?k, p?ípadn? fyzická kondice, resp. nemoc, chce svoje

doufám, že jsem to p?íliš nep?ekroutila, takhle si to pamatuju z doby, kdy jsme to spolu probíraly.

st?ídání ale NEZNAMENÁ CO TÝDEN!! mluvila o cca 3/4 - 1,5 roku.
zárove? je ch. ZÁSADN? proti krmení syrovým masem a vejci, zd?vod?uje to tím, že fretka prý už je natolik zdomácn?lá (=zhý?kaná), že ze syrové stravy má ?asto problémy (vidí to v ordinaci tém?? denn?). prý p?i krmení KVALITNÍMI FRET?ÍMI granulemi není pot?eba takto riskovat zdraví fretky...

potr+jiná+





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:11.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2007-09-14, 12:35
Pro m? je taky t?žký najít pro naši p?lro?ní to nejlepší... Myslela jsem, že to je ješt? mlád? a proto je dob?e mít v krmivu více bílkovin. A Orijen jich má jen o trochu víc, než TF Baby a líbilo se mi na n?m, že je tam spousta zeleniny a ovoce a žádné obilí a ke všemu mnoho bylinek. Ale je to teda moc bílkovin, ano? Taky se tady psalo na tomto vlákn? (strana 66) o premium junior (happy cat) s bio formulí... Nám se nejvíc zalíbilo Ferret complete, p?ešli jsme na n?j z Vitakraftu. TF mi p?ijde taky dobrý, ale za tu cenu už by bylo lepší Holistic Select EaglePack, ne? Chápu, že neexistuje jediný správný názor... Božo, ?ím bys t?eba ty krmila, kdybys m?la jednu ( !:) ) p?lro?ní frete?ku.. Mooooooc d?kuji.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-14, 12:40
jednu fretku bych já krmila Holistic anebo(když by nebylo na trhu t?eba) Ferret Complete,a nebo zas Acanou kitten.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-14, 12:46
Já mám jednu fretku, krmín ANF a jako pamlsky mu dávám Ferret Complete, pá? FC se v SR nedá koupit. Kdyby bylo b?žn? k dostání, dost možná bych na n?j p?ešla úpln?.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2007-09-14, 13:50
Takže mezi Totally Ferret a Complete Ferret by jste volili spíš Complete?
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-09-14, 14:04
Fretka v krmivu opravdu pot?ebuje vyšší obsah bílkovin, tím spíše mladá, ale nic se nemá p?ehán?t!
Držela bych se tedy doporu?eného schématu, podle kterého mají granule pro fretky do 4 let obsahovat asi 35 % bílkovin. Krmit dlouhodob? granulema s vyšším obsahem bílkovin m?že mít špatný dopad na ledviny - vysoké množství bílkovin totiž poškozuje ledviny.

Takže TF Baby (42 % bílkovin) bych doporu?ovala maximáln? tak do p?l roku v?ku, pak bohat? posta?í TF Active, který obsahuje 36 % bílkovin.

potr+jiná+




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:12.
Avatar

Aktuální stránka:68 z 75


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist