Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
" výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jackie (IP)
Datum: 2006-01-04, 22:44
Ahojky, ?etla jsme o fretkách spoustu ?lánk? a informací, ale nikde jsëm nenarazila na to, zda se zdá fretka trochu vycvi?it, myslím t?eba to, jestli je ochotna p?ib?hnout na zavolání nebo i jiné v?ci... jaké jsou vaše zkušenosti s výchovou freti?ky? Díky za rady :)

vých+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 00:59.

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2006-01-04, 22:47
JACKIE...TAK TOS asi ne?etla moc po?ádn? co? ANo fretka se dá nau?it na zavolání..jména i zvukový signál...netrestej jí za neposlušnost, ale naopak ¨když poslechne upla? jí! Doma ti p?ijde pak 100%! venku to ale neplatí, venku t? neposlechne v?tšinou ani omylem!:-) Rozhodn? nepo?ítej s tím že by si jí ?ekla st?j a ona n?kde po?kala:D to ani náhodou, ale to zavolání je jistota. Jak moje první sami?ka, tak druhá fret¨ka same?ek..oba p?idjou na zavolání..pravda..Kukulínovi to semtam trvá než se dovalí, ale p?ijde:-)
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jackie (IP)
Datum: 2006-01-04, 22:53
Ano, ano..nesmyslela jsem, že by mi za?ala p?ed o?ima d?lat psí kusy :-) ale jestli tak n?jak trochu s tím zavoláním... vím samoz?ejm? o tom, že venku musí být fretka POKAŽDÉ na védítku, ale stjen? je divné, že poslechne na zavolání doma a venku ne, ur?it? to ale souvisí s tím, že venku je jiné a nové (neznámé) prost?edí, ale i kdyby t? t?eba vid?la s n?jakým pamlskem v ruce, tak na tvé zavolání venku nep?ijde?

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-01-04, 22:55
Jackie: fretka "slyší" hlavn? když se jí to hodí. Jak už tu bylo napsáno: fretka poslouchá na slovo, jen nikdo neví na které :o)))
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-04, 22:59
:o) Fretka k tob? venku p?ijde, ale jen tehdy, když se ti chce nasoukat do nohavice, nebo chce, abys ji vzala do náru?e. V?tšinou jde ale ?ast?ji do jakéhokoliv k?oví, kanálu, sklepního okna, jakékoliv díry, než k tob?. ;o)

Teda jedna vyjímka existuje :o) M?j odchovanec Jackie - medulátko 2005, ta za tebou bude chodit jako pejsek a dokonce p?ijde i když ji zavoláš, ale to je zase vyjímka, potvrzující pravidlo, že jinak fretka "neslyší" hlavn? když je venku.
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jackie (IP)
Datum: 2006-01-04, 23:05
To Jordi : No jo, ale když t? venku na vodítku z dálky moc dob?e vidí, že máš pamlsek v ruce, tak k tob? p?ijde ne :-) ? Nebo je zkoumání siln?jší než jídlo :-P ?????? :-)))))
Tomu nev??ím :-))))

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-01-04, 23:51
Jackie: fretka ví, že jí pamlsek neute?e, p?ípadn? ud?lá smutné o?i, paná?ka nebo v našem p?ípad? záchvat kašle a dostane ho. Vždy? pani?ka p?ece neodolá, že? Ale venku je tolik zajímavých v?cí :-O
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jackie (IP)
Datum: 2006-01-05, 00:22
to vladimír : Tak koukám, že to ty fre?ule mají hezky všechno promyšlený, potv?rky :-)
Docela škoda, že ji nenalákám na ten pamlsek...asi se jen tak snadno podplatit nenechají ;)

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-05, 01:06
:o) Jak s ?ím. Pro pamsek i dokáží simulovat že kadí do záchodku, jen aby jej dostaly. Jinak já po venku pamlsky nenosím. Jsem zvyklá od psa, že ten nikdy venku nic nežral, by? by to byl jeho oblíbený "šmakos".
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2006-01-05, 07:56
Jackie: Hlavn? si pamatuj...FRETKA JE NEJLEPŠÍM CITOVÝM VyD?RA?EM! Fretka venku opravdu na zavolání nep?ijde... Prost? peláší za novinkama, dokud má šanci a majitel pro ní v tu chvíli neexistuje. Je to stejný jako bys cht?la tvrdit , že je na tob? fretka citov? závilá...znám jednu a tou je Teide, nalezenec Erinin, ale ostatním je fakt jedno pokud odjedeš a maj se furt stejn? a jsou ve svým.... :o)
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Adela (IP)
Datum: 2006-01-05, 08:46
Je fretka schopná nau?it se, že má jít tam, kam chci já?

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2006-01-05, 09:47
Adela: spatne polozena otazka, spravne by to melo znit: Jsem schopna naucit se jit tam, kam chce Fretka? a odpoved zni: Ano jsi schopna se to naucit :-)
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-05, 09:54
Jackie, môj fre?ák doma príde na zavolanie na meno aj na zapískanie...vonku tak, ako píšu ostatní: ani omylom. Okrem toho pozná povely "fuj", "nie".
Adela, tak ako píše mario: fretka rozhodne nepôjde tam, kam chceš ty ale zásadne tam, kam chce ona. Ak však budeš chodi? pravidelne rovnakou trasou, tak ju za?ne dodržiava?. Aspo? môj fre?ák to tak robí.
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: ymsha (IP)
Datum: 2006-01-05, 12:03
Jsem oním š?astným majitelem Jackie od Jordi :-) Jackinka za mnou skute?n? ?apká jako malý pejsek a jen sem tam se ode mne vzdálí n?kam dál. Myslím, že je to proto, že m?j druhý fre?á?ek Monty se jí ?asto snaží sexuáln? zneužívat %-) a ví, že ho v?as zarazím :-D Tak proto Jinak doma za mnou také chodí, obzvlášt?m, když si myslím, že jim n?co dát. K nezaplacení jsou pak chvilky, když si t?eba ?istím zuby a oni se mi oba stulí u nohou a ?ekají, až se jim zase budu v?novat :-) Jsou to ?žasná stvo?ení, i to hovínko v pokoji na novém koberci dneska ráno jsem jim už odpustila... :-)

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-05, 14:17
Fretky jsou schopne naucit se ruznym vecem.. :o) Vim jak na fretky kdyz chci aby sli za mnou - chodit na chodniku :oD - ne opravdu to funguje, pak myvam i pet ocasku ;o) V trave neni sance..
Jinak zavolani se da pilovat i venku - ale to clovek musi opravdu trenovat - a hlavne to musi byt za pamlsek.. Ale pokud se pak pokusite pamlsek vypustit, a zkusite to treba jen trikrat za sebou, uz neprijde i kdyz ten pamlsek v te ruce bude..
Jinak fretka pamlsek nevidi (pokud to neni tuba s pastou) - takze ona se spoleha na to ze tam bude.
Pak zalezi na fretce.. Na jakou narazite.. ;o) Tappi kdyz byla mala chodila za nama bez voditka - nechtela byt sama - bud beze mne, FLo a nebo psa. Takze vzdycky se nekoho drzela jako kliste.. Ted ji pustit navolno by bylo riskantni..
Jinak doma se me fretky naucili rozeznavat koho volam - to je prckum 7 mesicu a vyrustali spolu. Samo krom Xavy (ta neslysi) takze reaguje spis na vizuelni volani, takze napred se musi na cloveka soustredit a pak zvedave pribehne ;o)
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-01-05, 17:16
Potvrzuji, že Teide je opravdu siln? citov? závislý, ale p?ijde na "ku?ku?ku?..." dost spolehliv? i doma a? mne vidí nebo ne. On VÍ, že dostane - vždycky. Dokonce na "ku?ku?ku?" se n?kdy i VZBUDÍ, aby dostal - . Ty ostatní potv?rky tak závislé a snad ani mlsné nejsou.
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-01-05, 18:20
Moji tcho?i oba slyší na jméno, ale rozhodn? se nenamáhají p?ijít. Jenom otráven? vystr?í hlavu z místa, kde se práv? nacházejí, hodí po m? pohledem "babo, neotravuj,dy? jsem tady!" a zase zalezou. Když na n? ale k tomu zavolání zamlaskám, to se m?žou p?etrhnout, aby p?ib?hli, protože v?dí, že jde o žrádlo. A Fred, ten navíc ješt? velmi dob?e rozumí povelu "rozbiješ si hubu". To má odzkoušený praxí, protože mu to vždycky ?íkám, když se chystá na n?jaký nábytkový p?elet, o kterým je jasný, že ho nezvládne. Tak te? už ví, že to znamená, že se má radši vzdát svých úmysl?.
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-01-05, 19:43
To nase Terinka je neco jako Jackie. Taky moc hezky chodi na voditku a dokonce tam, kam chci ja a prijde na zavolani a drobne trhnuti voditkem:) Ma to ale jednu podminku. Musi byt na zemi sama bez Kuby. Kdyz je na zemi i Kuba, tak je z ni normalni fretci motovidlo.
Kuba je zase naopak zavislej na me. Nikoho jinyho nebere, jenom me. Kdyz ho doma pustim, tak prijde, leze do naruce, mazli se, olizuje a chodi za mnou jak pejsek. Na zamlaskani vzdycky prijde. Tyhlety intimnosti provozuje ale jenom se mnou. Pritele a bratra toleruje, jinak nikoho nepousti k telu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Bara dne 05.01. v 19:44.

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-01-05, 23:09
Nase fretky prijdou na sypani granuli, i kdyby mely pulnoc a nejtvrdsi fretci spani :))) jinak susteni sacku taky boduje-to kdyz nemuzu nekoho z nich dostat z pod skrine. na prochazkach je to ruzne-starsi Frtan nikdy nechce jit z domu, kdezto Zofka jde kdykoli a kamkoli za mnou i v tráve, zpatky Frtan ozije a bezi prede mnou na voditku a padi domu. Kdyz nam ale utece, vzdycky ho najdu u sousedu a domu uz nikdy nedojde sam :))) Zofka jeste neutekla a vic se drzi u domu. Na private v Brne dokonce pri otevrenych dverich na dvur (mame vysoke betonove zdi na dvore, tudis je muzeme nechat litat bezpecne i venku) Zofka vyleze na prah dveri a cuci, jak tam Frtan venku beha a nechce se ji vubec ven. Ochocovani se nedari, u Frtana bylo docela pozde a nakonec jsme zanedbali i Zofku, protoze jsem chodila do prace a nezbyl mi na ni tolik cas. Moje kamoska ma Stinkyho v Bratislave a ma ho od malinka a ten ji taky beha u nohy bez voditka :))) drzim palce u ochocovani fretuli :))) zacnete co nejdriv a VYDRZAT!!
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-06, 14:47
Jo s tim ze beha u nohy bez voditka.. Neriskovala bych to.. Mladata ok - ty clovek proste zvladne, ale dospela fretka, jednou ji proste zaujme neco jineho a chci videt majitele pak =o/
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2006-01-06, 15:24
Yasmin: ?ert ven když fretku n?co zaujme....jenže to vodítko tu fretku má chránit p?ed psem! Když po fretce vystartuje pes , kterýho si nevšimnete, je postroj s vodítkem jediný co vaší fretce v tu chvíli m?že zachránit život...moje slova ur?it? potvrdí Vojta a Vendula Krakenovic....Nevejt Kraken na vodítku, který mu zachránilo život, tak ho ten pes zakousl!
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-06, 15:48
Radko: to sem tam chtela dopsat! Samo to je taky fakt.. Nebo i to ze nejen chrani fretku, ale i psa - protoze jinak kdyby moje Flo nebyla na voditku, mel by ji ten pes na nose jeste ted.. ;o) Ona by ho jen tak nepustila a honit psa?!?
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2006-01-06, 17:19
::D sem n?co našla na stránkách Amrického klubu tcho?ák?

Trénink vaše oblíbená fretka
od Gerry Bucsis & Barbora Somerville

je to teda p?eklad...jmeno knihy....takže pokud si chce n?kdo vycvi?it tcho?w a mumí anglicky, mu¨?že si tuhle brožurku nechat poslat z USA ::D

[www.ferret.org]
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jackie (IP)
Datum: 2006-01-07, 00:03
Já ale myslela, že si fretka, která je už dosp?lá a od malinka chovaná, hlídá svého pání?ka, který s ní jde na procházku?...když ho tedy miluje :-))))

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-01-07, 00:29
Moj Fredy reaguje na Fuj!Neopováž sa! Dobry,pod si pre odmenu.Hlavne reaguje na farbu hlasu,ked hrabe v kvetiná?i alebo podobne a zbliaknem na neho tak bere nohy na pecia a podobne.Ked hovorím prísne ,vä?šinou po mne tak ?udne pozerá a ob?as zachr?í.To je naša re?.
Na prechádzkach ako Johana hovorí,ide stále svojou zvy?ajnou trasou,ak ju náhodu zmením už sa mu to nepá?i.Ale zase je nau?ený aj chodi? ved?a mna.Vä?šinou ked pridám do kroku pridá aj on,ked zastanem zastane.Ale bez vodítka by som si netrúfla.
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-07, 00:31
Jackie: obavam se ze jsi vedle :o) fretky davaji svou prizen najevo ruznymi zpusoby, ale chozeni vedle panicka venku mezi ne nepatri ;o) Doma to jo - to mam casto pet ocasku - venku urcite ne ;o)
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jackie (IP)
Datum: 2006-01-07, 00:40
Ach jo :-) To je špatné... a já holka bláhová si myslela, že to nau?it lze... je to každopádn? docela velká škoda... ale moc d?kuju za rady a vaše zkušenosti ;-)

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-07, 01:32
No já znám spoustu ps?, kte?í nikdy venku nebyli pušt?ni z vodítka. Bylo mi jich d?íve dost líto, ale te? už chápu (od fretek) pro?! Prost? jsou psi, kte?í jsou poslušní a nau?í se rychle chodit u nohy, ale bohužel jsou i psi, kte?í, když za?uchají dobrodružstí, vemou roha a nevidí neslyší svého pána. To te? mluvím ale o psech, kte?í nebyli zanedbaní výchovou, ale o t?ch, kte?í to mají siln? v povaze. A takovým jsou fretky podobn?jší. Prost? nebudou chodit vedle nohy a kam se chce lidem. To jenom n?kdy, když mají zrovna dobrou v?li, nebo znají dob?e prost?edí a drží se trasy. V?tšinou jsou moje procházky takové, že hodinu se ?uchá, hrabe, pokouší se dostat do každého k?oví a v tom ?ase urazíme vzdálenost asi tak baj-oko 50 - 100 m a teprve potom, až se rozhýbají, dá se ta ch?ze nazvat procházkou, protože teprve tehdy se tak n?jak hýbou kup?edu. Ovšem díry nevynechaj ani tehdy. ;o)

Ne, fretka není pes. Podobn?jší je spíš ko?ce.

A bez vodítka bych to neriskovala NIKDY! Už jen kv?li ps?m bezohledných namyšlených arogantních majitel?. ne všech, ale n?kte?í jsou skute?n? exoti.

Nejlepší je když k nám jde pes a já si je beru a majitel volá: "nebojte on jim nic neud?lá!" N?kdy v??ím, že ten pes ne, ale na to já jí?kám: "No to on možná ne, ale ony ho jistojist? kousnou!" A mám pravdu. Kdyby nebyly na vodítku, tak by na opovážlivého psa vystartovaly a m?l by je v ?umáku, tlapách nebo b?ichu, byl-li by to malý pes.

Proto je vodítko ochranou fretek i troufalých ps?. protože a? jsou psi n?kdy state?ní a jdou skute?n? blízko - fretky jsou ješt? state?n?jší a na rychlý p?íchod psa reagují v?tšinou výpadem. Moje fretky si ps? nevšímají do té doby, než na n? psi nejdou p?ímo a nestrkají jim ?umák k t?l?m.

A nev??ím, že by fretka poslechla a na psa se nevrhla, kord když se on vrhá na ni. Pro ni je rychlý p?íchod, jako útok na její osobu a proto reaguje útokem.

Pes smí pouze k Frodovi - mému samci, a to proto, že vyr?stal se psem a je na psy zvyklý a p?esto si pes nesmí dovolit p?ijít rychle a hned strkat ?ufák k n?mu. To On musí nejd?íve si psa prohlédnout a potom na n?j nevyjede. Holky na psy nejsou zvyklé a v??ím, že by kontak skon?il tak, že by se do psa zakously a natvrdo. Proto si je hlídám. Proto znovu ?íkám: "Bez vodítka je to venku bláhovost!" ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jordi dne 07.01. v 01:35.
Avatar

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jackie (IP)
Datum: 2006-01-07, 14:17
Je pravda, že když s fretkou budete obcházet stejnou trasu (procházka), tak si ji moc dob?e zapamatuje?

Re: " výcvik" fretky
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2006-01-07, 14:45
Mám zkušenost, že ano, pak je i šance, že trefí dom?...ale ne záruka

307-515-842
Avatar

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist