Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4
Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-09-18, 16:50
d?kuju moc

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-18, 18:46
Nepochybn? to je zán?tlivý proces, zdrhej na veterinu co nejrychleji, na nic ne?ekej.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-18, 20:56
Další variantou je i možnost perzistentní tkán? vaje?níku v b?išní dutin? po "nedokonale" provedené kastraci.
Z toho d?vodu m?že dojít po stimulaci hormony (tvo?ené v této tkáni) k aktivaci proces?, které vývijí popisované p?íznaky.

Ur?it? bych ud?lala krevní obraz. Zejména stav bílých krvinek, tzv. differenciál.
Tam mohou být vid?ny známky zán?tu a pak by se jednalo spíše o to, co popisuje Erin.pro známky zán?tu by sv?d?ila i zvýšená teplota,nicmén? být nemusí.
Pokud nebudou známky zán?tu, tak rozhodn? p?istoupit k UZ (sono) b?icha a pátrat po této "perzistentní?"tkáni vaje?níku.
Pokud by tam n?jaká z?stala, bude nutné ji chirurgicky odstranit.

Bohužel neznám další symptomy fretky a její celkový stav, navíc jsem ji osobn? neznám.
Z toho d?vodu tyto informace ber pouze jako m?j názor na v?c, které vycházejí z informací do te? zve?ejn?ných.



"Tyto informace jsou pouze názor p?ispivajícího a jejich obsah je založen pouze na momentáln? dostupných informacích, na znalostech humánní medicíny a osobních zkušenostech. Informace jsou pouze doporu?ením a maji být aplikovány po osobním svobodném rozhodnutí majitele v kontextu s dalšími informacemi".
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-18, 22:41
Cht?la bych jen upozornit Erin na obsah p?ísp?vk?, které se v minulosti týkali "diagnostiky na dálku".

Z informací Martiny a Silvy jsem se dozv?d?la, že takováto diagnostika na dálku typu "nepochybn? se jedná o..." je na úrovni "v?štecké kule".

Já s Tebou naprosto souhlasím v tom co jsi napsla výše a myslím si, že jde opravdu o nejpravd?podobn?jší variantu.

Jen jsem T? na toto cht?la upozornit, aby si eventueln? v budoucnu nemusela ?elit takovým na??ením. Byla by to škoda.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-18, 23:09
Cht?la bych jen upozornit Pavlu, že p?ísp?vky se týkaly, vysokoškolák hrubky ned?lá

jinak d?kuji, že se mnou v?cn? souhlasíš. Tady se nic jiného nenabízí a ?ešení problému bych nechala na veteriná?i
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-18, 23:20
Vysokoškoláci z ?R hrubky d?lají... Jéje, to by jsi koukala.
Nicmén? moc d?kuji za opravu a promi? mi m?j slovenský p?vod, snažím se...

Nicmén? "?ešení"problému, tím si asi myslela diagnózu, vi?... t?ch je víc, ale Tvoje je skute?ne nejpravd?podobn?jší.


KELFIK:
prosím dej v?d?t, jak to vypadá, a? se laicy a profíci mohou pou?it...

D?kujeme


Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-18, 23:21
krom zán?tu se nabízí práv? i ten vaje?níky, bo u u nás to tak bylo. Žofka m?la takovej jakoby hnisavej výtok, tak jsem ?ekala n?jaký zán?t v mo?ových cestách (už byla kastrát, takže zán?t d?lohy jsem zavrhla) a byl z toho nádor na "zbytku" vaje?níku...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-19, 08:27
trochu mimo - pro Pavlu - ano, bohužel i vysokoškoláci chyby d?lají a to je docela nedobré. Ono to sv?d?í o leda?ems, to nebudu rozebírat na foru, ale jen takový drobe?ek - když se jednalo o granty ve vysokých sumách, komise velmi ost?e vy?azovala ty návrhy, kde byly hrubky - zd?vodn?no: kdo si nedá pozor na pravopis, není pro nás d?v?ryhodný.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-19, 11:29
a jé, když není do ?eho rejpat, tak se budou hledat alespon hrubky :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-19, 11:37
Pavla Z, Erin:

ob? prosím - zanechte vzájemného poštívání, nevede to k ni?emu dobrému a nikomu a ni?emu neprospívá.

díky

----------------------------------------


pavlo,

tady je asi nejmarkatn?jší ukázka toho, o ?em jsem tehdy mluvila ("v?št?ní z koule"):
Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z
Datum: 2009-06-29, 23:32

Je to typický ileus, ucpání typuju na n??ím z ,molitanového materiálu n?kde v míst? dvanácterníku, zachrání ji pouze operace do 8-mi hodin,od t?d, zvládnout by to m?l kdokoli kdo zvládne anestizii fretek.
Pot?eba okamžit? do žíly p?i p?ijetí: omeprazol , ATB (proti aerob?m Noroclav, Synulox plus ATB proti anaerob?m Enroxil...) a hydratace plus výživa...

(tady navíc nejde jen o to, že skute?ný problém byl úpln? n?co jiného)

nechci roztá?et další kolo hádek, s tebou osobn? opravdu nemám žádný problém a vím, žes pomohla mnoha fretkám i lidem. jen si myslím, že by bylo vhodn?jší se ve svých p?ísp?vcích držet trochu víc "p?i zemi", alespo? tak, jako nap?. zde ve vlákn? "Další variantou je i možnost perzistentní... " .

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-19, 18:47
Kelfíku, jak se vede?
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-09-19, 19:16
tak veteriná? mi ?ekl, že pokud normáln? žere, tak mám po?kat..ale bavila jsem se ješt? sjiným a ten mluvil o zán?tu, takže zítra razíme

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-19, 19:21
no rozhodn? není na co ?ekat!!
naopak - VYM?NIT VETA a to OKAMŽIT?, dokud (snad) není pozd?.

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-09-19, 19:26
jedu hned ráno,tak zítra dám v?d?t, jak jsme dopadli

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-20, 11:27
Kelfik, tak co?

___________________________________________


Martino:
asi jsi to špatn? pochopila.

Tebou "vytažený" p?ísp?vek z 29.06.09 (viz výše) vznikl jako ukázka toho, jak by vypadalo to Vaše "v?št?ní z koule".
Myslíš, že bych v?d?la, že jde o ileus houbi?kou na nádobí? Prost? jsem jenom p?edvedla,jak by podle m? m?lo vypadat v?št?ní z koule.

Mrzí m?, že jsi to do dnes nepochopila.

To, že to m?lo jinou p?í?inu samožr?ejm? vím. Zuzku jsem sama posílala na AA vet, kde jsem to domlouvala, zde Zuzky p?ísp?vek z 30.06.09.

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-06-30, 23:43
...
Jinak - obrovský dík Pavle Z. (prosím, toto nesouvisí s diskuzí o diagnozách, která se mi celá zdá zbyte?ná a kontraproduktivní! Tam asi nejde ani ?íct, co je správné a co ne) Pavla zafungovala, už o nás v?d?li, když jsme p?ijeli, a slíbila že ráno cinkne ješt? Jungw. která by ráno m?la p?ijít. Ta m? totiž nakonec po telefonu vyhecla a? tam jedu - i když asi bych se k tomu taky rozhodla, jen v no?ních hodinách po té domluvené návšt?v? tady...


Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-20, 12:37
tak to máš pravdu, pavlo, nepochopila (a nebyla jsem sama). a up?ímn? ?e?eno se mi te? docela ulevilo, když to ?íkáš... :o)
ale tohle jsem vytáhla jen jako opravdu odstrašující p?íklad, nikoli jediný. hledat další nebudu, nemá smysl to zas probírat, myslím, že k tomuhle tématu už jsme si ?ekly všechno (a snad to k n??emu bude ob?ma stranám).

žes tehdy byla se zanou ve spojení (a pomáhala) vím, sledovala jsem její p?ípad, stejn? jako vím, že není jediná, komu´s pomohla a pomáháš, jak opakuju už pon?kolikáté :o)

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-09-20, 17:11
tak fre?ule má zán?t pochvy, tak dostala inj. ATB

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-10-05, 21:33
Ahoj prosím vás nechci plašit ale mám samce fre?áka(8m?síc?) který má celý krk pokousaný od své sami?ky(5m?síc?) už jsem se na tento problém jednou ptal..... a sice to není hluboký ale už mi to fakt d?lá starost....taky je zvláštní že se jí to nepokusý nikdy vrátit(teda ona ho vždy p?epere a to je polovi?ní)???????????????????????????????????

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-05, 21:38
pokud se koušou tak, že mají na krku rány a strupy, tak bych je odd?lila. pokud se budou po?ád kousat do toho samýho místa, rány se nebudou hojit, budou se zv?tšovat a za ?as m?že dojít k tomu, že tam p?estane r?st srst.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-05, 21:44
Same?ek múže být v tom páru pasivní a sami?ka dominantní povahy. Asi bych je odd?lila a po dovršení pohlavní dosp?losti nechala kastrovat oba.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-10-05, 21:58
To m? p?ipadá trošku p?ed?asné rozhodnutí vzhledem k tomu ,že jsou spolu tprve první týden(samce už mám dýl) a onaho kouše pouze když jí sexualn? opt?žuje radši bych ješt? po?kal s tak radikálním rozhodnutím jako je kastrce??????????????????????????

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:02
pokud je chceš mít spolu, tak je kastrace nejlepší ?ešení, jinak to prost? nep?jde. on jí bude obt?žovat po?ád a v dob? plné ?íje daleko víc a ona se bude bránit, takže pak budou okousaný oba dva. a o neuhlídaném po?etí ani nemluv?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 05.10. v 22:02.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:07
no tak je snad m?žu odd?lit a v dob? kdy bude sami?ka zralá na po?etí je p?ipustit a pokud sami?ce nevyhovuje tak jí nechat p?ipustit s jiným fre?ákem a k tomu mému ji dát t?ebas jednu z dcer pokud se budou snášet zkrátka kastrci chci zvolit jako poslední možnost nechci je p?ipravit o možnost pá?ení?????????

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:08
piwi, já taky napsala že bych je TE? odd?lila a po dovršení pohlavní z?elosti (to bude u obou nejd?ív na ja?e 2010) nechala kastrovat. Do té doby múžeš skoušet co to ud?lá.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:08
piwi - nehled? na to, že u sami?ky m?že nastat problém s opakovanou ?íjí, tj. vícekrát ro?n?. nejlepší je, aby sami?ka m?la jednu,maximáln? DV? ?íje za rok.
Více ti doporu?uji si p?e?íst v již založených vláknech (podívej se hned na úvod, kde jsou rady pro za?áte?níky) :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:17
pokud vím tak jsem napsal do p?edchozího komentá?e že ji neChám p?ípusti ,,až bude pohlavn? zralá" a to s více ?íjemi vím a dote? jsem byl toho názoru,že lze ji nechat p?ipustit a pokud jí v téže roce p?ijde další ?ije dát ji in?kci na ukon?ení ?íje..........

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:21
p?ipustit jí sice m?žeš, ale co pak s mladýma? v?? tomu, že ted už zdaleka není o mladé takovej zájem jako byl d?ív a spousta se jich neudá, ne pokud chce ?lov?k vybrat n?koho kdo se o fretku opravdu postará a nepošle jí kurýrem prvnímu blbovi co si o ní napíše... takže co potom? navíc ani nakrytí problémy s ?íjí nevy?eší a ?íje se m?žou opakovat i po porodu, m?žou nastat komplace v dob? b?ezosti a podobn?. opravdu to není jen o tom, že si po?ídim dv? fretky a když to na n? p?íjde, budu je množit...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:30
No já doufám, že s mými kontakty studenta ekologické školi seženu dostatek zodpov?dných pání?k? pro všechny fre´tata............ a kdy by nastali problémi se kterými bych si nev?d?l rady z?ejm? bych požádal o pomoc našeho pana ?editele...vede už léta jedno ekocentrum takže zkušeností by m?l víc neš dost nebo znám taky pár zoologu z okruhu plze?ské zoo.....No prost? v??ím, že to zvlánu

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-05, 23:58
když si tedy tak v??íš a p?vod fretek taky jist? znáš, tak hodn? št?stí..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-06, 00:01
piwi - doufat a v??it m?žeš. To už je na tob?, ale p?edstav si, že dostatek t?ch zodpo?dných pání?k? neseženeš. Ono se totiž m?že narodit jedno fret?, nebo 10.

BTW m?žeš p?iblížit, co je to za ekoškolu a ekocentrum? docela by m? to zajímalo (co všechno to má spole?ného se zví?atama).

Nehled? na to, podívej se na r?zné stránky útulk?, kolik tam je momentáln? necht?ných fretek (a to je ješt? ta lepší varianta, že se do t?ch útulk? dostanou ... )

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist