Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Aja (IP)
Datum: 2005-12-08, 11:11
Ahojky:-) Koukám že tady v?ština lidí má víc než jednu frete?ku tak se na vás obracím s prosbou o radu. Mám doma už p?l roku fret?í hol?i?ku, obrovskou divošku,ale zlatí?ko. V?era ve?er byl p?ítel ke kontejner?m vynést odpaky a vrátil se dom? s p?evázanou krabicí, ?ekali jsme že tam bde kot? nebo št?n? nebo tak. Jenže byl tam tcho?ík. Zmrzlej až na kost, víc žlutej než bílej,no hr?za. Hned nám za?al olizovat ruce, prost? milá?ek. Jenže když jsme je pustili spole?n? s Riki tak za ním jenom b?hala a jakmile se na ní oto?il tak na n?j vyjela.... Na noc jsme si je netroufla ani dát do jedné klece. Takže tcho?ák spí v p?epravce na chodb? a má pro sebe celou chodbu a tcho?ice je v kleci.
No a te? ten problém, v ned?li mám dostat m?ho vysn?ného tcho?ího kluka, kterému už je taky 5 m?síc?. No a nevím jak je mám dát všechny dohromady. P?edpokládám, že dva kluci se asi nesnesou no a Riki je hysterka. Tak nevím, novou kleci si m?ž dovolit koupit až v lednu. M?žete mi n?kod poradit jak je všechny opatrn? seznámit. protže aspo? dva zatím musí bydlet spolu. Máte n?kdo zkušenosti s rozmazlenou holkou co si nakonec dala ?íct a zjistila že kluk na hraní je vlastn? fajn? Jo ješt? ani jeden z kluk? není kastrovaný, ale kastrace je plánovaná hend jak se dá Popelá? dohormady.
Moc díky za rady!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 15:20.

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-12-08, 11:19
Ajo, takže je to albínek? A kde jste ho našli? Myslím m?sto, jak je asi starý? Fretky bývají teritoriální, takže ona na n?j úto?í, protože byt je její revír. Takže proto. Ale ur?it? si zvyknou. Se soužitím dvou samc? já zkušenosti nemám. Pokud šlo o soužití medulátek a Froda, tak to byla jistá v?c. Byli to medul?iny d?ti, takže žádní vet?elci.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 16:55.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Aja (IP)
Datum: 2005-12-08, 11:27
Díky za odpov??:-)
Bylo to kousek za Prahou, ?ekla byhc že je asi tak stary jako Riky takže tak p?l roku. Jo a je to albín, teda po vykoupání už tak ?áste?n? vypadá:-)
No budou doufat, že si všichi 3 zvykonou:-)

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-08, 12:05
To Aja: Je super, že si sa toho chudá?ika ujala. ?o je to za ?udí, takto ho vyhodi?! V provm rade by som ho ale zatia? nepúš?ala k freti?ke a išla s ním k vetovi, ?i náhodou nemá ušný svrab or iné ochorenie. Prajem aby sa všetcia traja rýchlo skamarátili. Niekedy to chce viac ?asu, ale ur?ite budú kamoši.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2005-12-08, 12:26
teda to je hr?za, bohužel vánoce na krku, to zas budou útulky praskat ve švech. snad bych i byla ochotná vylepovat na zastávky a paneláky platkátky typu "nevyhazujte zví?átka k popelnicím, a dát tam webové kontakty na inzerci", ale stejn?, kdo takový trotl, že dá zví?e v zim? k popelnici, asi by se podle toho stejn? ne?ídil. je mi z toho smutno.
Ájo, kéž by bylo víc takových duší jako ty.

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-12-08, 12:33
já v??im že si zvyknou,jsou ješt? mladý.Poš?uchovat se budou,ale kdyby šlo opravdu do tuhého tak to poznáš.Popelá?e nech hlavn? prohlédnout veteriná?em na svrab a jiné "breberky".
Te? si víc všímej Riki,aby se necítila odstrkovaná kv?li novému vet?elci.Hodn? se s ní mazli a dávej pamlsky když ne n?j nevyjede.Když budeš chtít dát pamlsek oboum,tak jí dávej první.

V??im že to dopadne dob?e.Lidi jsou blbci,existují asi lepší zp?soby jak se zbavit fretky,ale našt?stí jsou i tací jako vy,co se fre?ulky ujmou.
Radši si ani nep?edstavuju co se všechno mohlo stát,kdyby jste ho nenašli.Bu? by popelnici vyvezli a fre?ák živej nebo mrtvej skon?il na smetišti,nebo by ho vy?uchal ?ákej pes,nebo bezdomovec...
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Andra (IP)
Datum: 2005-12-08, 14:26
No a te? si p?edstavte, že tohle je jednen z mála p?ípad?, kterej našt?stí dopadl.
Co ty ostatní, nenávidím lidi, co tohle dokážou, vyhodit zví?átko do mrazu, tím spíš mlá?átko.

M?j p?ítel m?l podobnej problém s ko?kama, má už asi t?i roky ko?ku a p?ed pár m?síci se rozhodl ujmout ko?átka, který m?lo budoucnost mizivou, pání?ci ho cht?li utopit.
Jenže problém nastal v tom, když p?vodní obyvatelka uz?ela vet?elce a to co d?lala je nepopsatelný-
nikdo se k ní nesm?l p?iblížit, na všechny vr?ela jak pes a p?i každým pohybu sy?ela,všechny doškrábala drápkama do krve.... druhej den už p?estala vr?et...pokrok... pak škrábat a do týdne už se s kot?teme nahán?li a hráli si.
Ale nakonec bylo stejn? nejlepší nechat je sami pospolu a nijak do toho nezasahovat a cesti?ku si k sob? našli.Na ko?i?ím fóru jsem ?etla, že u n?koho to sbližování trvalo t?eba až skoro dva m?síce, ale na konec si vždycky na sebe zvykli.



Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-12-09, 12:39
Já bych skusila dát ty klece k sob? aby se mohli aspo? o?uchávat.Stejn? by se m?la dodržet n?jaká karanténa a to pak i u toho nového fre?á?ka.Bylo by taky dobrý ho nechat prohlídnout u veta.Pokud nechceš samce kastrovat,tak jednoho nabídni k adopci.Zrovna je ?as kdy lidi cht?j fretku a mladé se nerod?j.
Je to fakt hnus vyhodit zví?e k popelnici.Až mi naskakuje husí k?že co t?ch pr?olk? tam takhle um?e a nikdy se to nikdo nedozví...Chovaj se jak neandrtálci když tém?? na každém rohu se mluví o útulcích!P?íjde mi to tak strašn? nespravedlivý že se n?kdo neumí narodit :ó(
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Aja (IP)
Datum: 2005-12-09, 14:15
Tak uz to vypda ze si a sebe fretaci pomalu zvykaj, Riki uz tak nevyvadi, uz si spolu hrajou, jenom obcas si vzpomene ze je to vetrelec a vyjde po nem:-)
Jinak Popelar je zdravotne v pohode, nejakou dobu jsme pracovala na veterine,takze se v tom docela orientuju:-)
Jsem zvedava jak se budou zitra tvarit na dalsiho fretciho vetrelce:-)
Rozhodne nechi zadneho z nich davat pryc, kdyz uz je jednou mam doma tak dostanou 100% peci:-)
A kastraci u samcu planuju (teda u jednho) ale az tak za 2-3 mesice...:-)
A moc diky za rady a za podporu:-)

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-09, 14:21
Aja, som ve?mi rada, že si Popelá?e necháš a že sa už s Rikinkou skamarátili. Inak...neviem, ?i bude sta?i? necha? kastrova? len jedného sam?eka a nebude treba oboch. Ja mám nekastrovaného samca a ke? bol v ruji (zatia? len v prvej) tak mu bolo jedno, ?i je nejaký sam?ek kastrovaný alebo nie, vôbec to neskúmal a mlátil samcov všetkých :-)
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-12-09, 14:25
:o) Je fajn, že ses ho rozhodla ujmout ;o) Držím palce, a? vše dopadne dob?e. Skute?n? je možné, že se dva samci budou mlátit. Chce to vyzkoušet a sama uvidíš, co bude potom nejlepší ?ešení.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Aja (IP)
Datum: 2005-12-09, 14:40
No ja chci casem nechat kastrovat oba, ale chci Rikince doprat mimca, aby jsme meli doma jeste veseleji, tak proto zatim chci nechat vykastrovat jenom jednoho..
No nejak to udelame,kdyz se kluci budou rvat tak bude bydlet kazdy v jinem pokoji, mame 2+1, tak se to zvladne:-)))
Nikdy jsem nevidela tak milouckyho fretacka jako je Popelar, ani jednou ans nekousnul, jenom dava pusinky, fakt zlaticko:-))

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-12-09, 19:45
U toho malého to ud?lej stejn? jako u Popelá?e než si zvyli.Pokud je necháš vykastrovat,tak by mohli být pánové v pohod?.Jé ta hol?i?ka se bude mít mezi chlapama :o) m?žeme tiše závid?t
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-12-09, 19:52
jj Kroupa si do ted uziva ze ma 2 zensky jen pro sebe ale za chvili bude mit utrum pac prijde domu Archibald ikdyz uz bez kulek :'] jinak kdyz krupici pribyly ty dve zensky, tak pac je vychovany gentleman, ktery se nevymezuje, tak si jen uklidil vsechny hracky. mlati je az ted :-)))

jinak popelar je moc pekne jmeno pro tchorika #:-}
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-12-10, 07:40
Ajo, kdyby to nešlo, už n?kolik m?síc? mám na "?ekací listin?" na nalezence paní, která moc touží po fre?ákovi, všechno má p?ipravené, jen ten chlupá? po?ád chybí.....
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-12-10, 13:27
Aja - podobný problém jako Tv?j p?ítel s ko?kama, ?eším nyní taky, ale snad to dob?e dopadne :o)

S fretkounama to bude totéž. Zvlášt? pak, jestli jsou mladí - zvyknou si. Ješt? jsem ne?etla ani neslyšela, že by se vzájemn? t?žce zranili nebo nedejbože zabili. Nekastrované same?ky bych ale pohromad? radši nenechávala. S kastrací je to jiná...

Zvedá se mi žaludek z lidí, kte?í vyhodí cokoli živého do mrazu, ne?kuli zav?ené v krabici a do popelnice!!! Mn? je blbý vykopnout i pavouka, a to je nenávidím!
Opakuji - provést totéž lidem, co provedli zví?at?m!!! Ten hajzl by si užil v krabici, z níž by nemohl - hezky nacpat do kontejneru a nedat nad?ji, že ho n?kdo zachrání!!!! Tfuj, to mám zase vztek!
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Milan (IP)
Datum: 2005-12-11, 20:22
Súžitie dvoch samcov je bezproblémové za ur?itých podmienok. Mám doma dvoch jeden a polro?ných bratov, ktorí sa ve?mi dobre znášali do doby ne? dospeli. Potom za?ali boje o teritórium. Hoci je jeden o poznanie menší ako druhý, boje provokovali raz jeden potom druhý bez rozdielu. Výsledkom boli dokúsané krky oboch.Sprievodné zvuky bitiek, to bolo nie?o ?o sa len ?ažko dalo v k?ude znies?.
Naivne som si myslel, že sa mi podarí tieto situácie zvládnu? inak ako kastráciou. Rázny koniec stup?ujúcim sa drastickým bitkám urobil vetoš a po kastrácii sú z nich perfektní kamo?i, ktorí sa sem tam pobijú a ponahá?ajú ale v?etko len v rámci hier a sem tam si spomenú aj na m?a a zapoja ma do svojich hier tiež.
Po kastrácii sa obaja uk?udnili ale len v tom zmysle že nie je u nich tá hrozná snaha dosta? sa za každú cenu k sami?ke. Táto snaha pôsobí mnohokrát hroznejším dojmom ako ich teritoriálne boje. Takže kastrácia sam?ekov celkom ur?ite prispeje k ich bezproblémovému vzájomnému spolužitiu a potla?í ich agresivitu plynúcu z pohlavných pudov. Môžem poveda? že inak sa povahovo nezmenili a ka?dý zostal svojim spôsobom nezbedník akým bol pred kastráciou.

vícero+kluci+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:51.

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-12, 14:13
Ja se docela hrozim, ze jste je na zacatku pustili k sobe - karantena ma prece jen dobry duvod.. =o/ i pres znalosti (proto se divim jeste vic) prece jen prohlidka ok, ale vysetreni trusu a usi pod mikroskopem a jine podobne.. Bylo to celkem ohrozeni samicky - podle meho nazoru..
Ale drzim palecky, aby se vsichni dobre snesli..

Mam take dva samecky a tri samicky - kluci jsou spolu Silverovi je dneska 7 mesicu, Flaviovi za tyden. Jeste se spolu neperou, Silver na Flaviovi akorat trenuje, tak je nekdy oddelim, aby mu dal pokoj :o) ale jinak zatim v pohode.. Kdyz vypustim vsechny najednou tak se nahani, skacou a lezou po sobe.. Kastrovat kluky nehodlam, mam je i na chov, takze az nadejde doba kdy se zacnou spolu rvat, tak je oddelim a budou behat zvlast..

Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2005-12-15, 21:16
Mám dotaz, náš fre?á?ek p?ichází do ?íje a m? p?ipadá, že mu nesestouplo jedno varle. Je mu 7 m?síc?, myslíte, že by se to mohlo ješt? spravit? Nebo máte n?jakou radu?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:38.

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-15, 21:45
Jestli je tomu tak, tak navstiv veta..
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Kika (IP)
Datum: 2005-12-15, 22:50
To Aja: My máme spolu 2 fre?ákov, ktorí sú nekastrovaní a momentálne obaja v ruji, spolu s 2 sami?kami (ktoré jasné nie sú v ruji). Aj sa pobijú, aj sa ponahá?ajú, a potom spolu zaspia v jednom závesnom lôžku. Predtým sme si tiež mysleli, že to nie je možné, aby sa zniesli 2 nekastrovaní samci, a už vôbec nie ke? sú v ruji, ale skúsili sme a ni? také hrozné sa nestalo. :•)
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-16, 09:29
To Jan?a: Vlani som mala rovnaký problém, zdalo sa mi, že fre?ákovi (vtedy cca v rovnakom veku ako Tvoj) nezostupuje 1 varle. Nejaký ?as sa neobjavovalo vôbec, potom bolo chví?u menšie ako to prvé ale ke? došiel do ruje mal ich už obidve rovnaké. Vtedy som sa pýtala MF na riešenie, ak varle z brušnej dutiny nezostúpi a radila mi rieši? to chirurgicky, lebo by to mohlo vies? k nádorovým ochoreniam. Ale problém sa vyriešil sám, tak ešte pár mesiacov po?kaj, ono sa to Tvojmu fre?á?kovi možno tiež spraví samo.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2005-12-16, 14:39
Nevite n?kdo pro? to naše bláznivé zví?e každou chvíli leze do vany? Jako ráno, vypil jsem kafe, koukám kam se ztratila Miky, tak jdu do koupelny a ve van? stažený ru?ník a uvnit? fretka sto?ená do klubí?ka a chrápe. To d?lá aspo? 4x týdn?. Na druhou stranu nechápu pro? nechce do vany, když je tam voda a má se koupat. To se drží jak klíšt? :o)))
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-16, 14:45
To vladimír: Chce mít soukromí :-))))
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2005-12-16, 14:53
Johana: he he, a kdy tak budeme mít soukromí p?ed fretkou :o)))) myslím že práv? Miky, která má dojem že jí pat?í celý byt si na nedostatek soukromí nemusí st?žovat.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: vladimír dne 16.12. v 14:55.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-16, 14:59
Vladimíre, tentokrát som to myslela vážne :-))). Môj fre?ák tiež chodí spáva? do kúpelne, má tam pelech, v lete skákal tiež do vane (teraz tam nevysko?í lebo má tu?ný zadok). A tiež má prístup do celého bytu, húpa?ky a pelechy má vo všetkých miestnostiach. Rovnako sa choval aj môj nebohý pes....ke? bol v byte provoz, najradšej spával v kúpelni, presne na tom mieste kde teraz fre?ák, lebo tam mal k?ud.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2005-12-16, 15:05
No možná na tom n?co bude :o)) i když jinde taky nikdo není a má tam klid.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-16, 15:42
Jo nam to delala Kitka (labrador) kdyz nekdo nechal otevrene dvere na zachod byla tam (nebo i v koupelne) A kdyz sel nekdo na zachod tlacila se dovnitr aby tam byla driv :o)
Jeste me napadlo, nemuze se jim tam libit, protoze je tam vlhci vzduh a jim to treba dela dobre?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 16.12. v 15:43.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-16, 15:50
Skôr by som myslela, že do kúpelky a na záchod chodia zveri spa?, lebo tam je vä?šinou oproti ostatným miestnostiam v byte tma.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-16, 15:52
Taky moznost :o) Ale to u fretky neni problem kamkoli zalezt - je spousta "koutu" kde je tma...
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist