Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4
Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-10-06, 17:30
já myslel , že jedno až patnáct.No školu jmenovat nebudu ale vzhledem k tomu že to ekocentrum je záchraná stanice pro poran?ná a opušt?ná zví?ata....má se zví?atky spole?ného hodn?.....

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-06, 17:32
po?et 8mi fretat je pr?m?r, m?že jich být víc nebo mín, ale v?tšinou je to po?et okolo 8mi kousk?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-06, 17:42
piwi a jak je to s puvodem fretek, kdyz uz je chces pripoustet?

Navic hlidas samicku kazdy den? Hlidanim myslim, jestli ji fakt koukas mezi nohy) protoze pokud to budes delat obcas, tak taky muzes prijit oddelovat s krizkem po funuse..

Navic je mi docela divne, ze samecek ma od samicky pokousany krk (vetsinou to byva naopak). Hlavne i to, ze pises, ze ona se brani, kdyz ji on obtezuje - takze si myslim, ze tak jako tak je budes muset od sebe oddelit - samecek bude brzo v riji a pak samicce neda pokoj. Takze opravdu presne rozhodni co chces.
Pokud mladata, tak byt tebou vykastruju samce a pak az bude samicka v riji muzes ji nakryt s jinym - do te doby muzou byt bez problemu spolu. Samo je take dobre divat se na puvod - mas-li samicku ze zverace, vol radeji kastraci..
Ale podle tveho popisu mi prijde, ze se opravdu mezi sebou rvou a to neni uplne nejlepsi..

Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Pišta (IP)
Datum: 2009-10-22, 18:30
Ahojky. Dneska se nám poda?ilo obdržet žihadlo od vosy. Volala jsem na ve´terinu, vetka mi ?ekla p?ijít. Pišta dostal ždibec Claritinu a injekci kortikoid?.
Máte n?kdo zkušenosti s žihadly, pop?. jak na otok a bolístku?
P?edem d?kujem.

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-22, 18:51
V lékárn? koupíš gel na bodnutí od hmyzu.?U?inkuje na lidi a vyzkoušela jsem i na psa, s úsp?chem.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-10-22, 18:58
U fretky t?žká pomoc, ?ekla bych že vet ud?lal vše, co lze. Pokud nedostal pigáro do tlami?ky, abu mu nar?stající otok bránil v dýchání, m?la by být lé?ba dostate?ná. Pokud by byl na vosí bodnutí alergický, myslím, že už byste to v?d?li... Navíc, aplikované kortikoidy a antihistaminika by m?ly podobným reakcím zamezit.
Normáln? by sis ?obanec ledovala, potírala cibulí a nebo na to dala tvaroh, p?ípadn? Fenistil gel. U fretky nic z toho nedokážeš - pokoušela jsem se takhle Kulíškovi chladit píchanec od vosy v lét? - bez úsp?chu ;o)
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-22, 19:19
Snažila bych se držet fretku v klidu (žádné ven?ení, p?eprava-krom nutné k vetovi, vzruchy v domácnosti...) a sledovala bych ji, p?i jekékoli zmn?n? (chování, jídla, pití, vylu?ování) bych pro jistotu šla nechat skontrolovat vetovi.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Pišta (IP)
Datum: 2009-10-22, 20:24
D?kuji všem za rady.

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: olsiha (IP)
Datum: 2009-10-24, 21:42
Prosím o radu, zda n?kdo nemáte zkušenost s tím, že fretka olizuje radiátory. Mám 9m?sí?ního adoptovaného fre?áka, z toho 3m?síce u nás. Je moc milý, dob?e jí granule i mlsky. Nejprve kousal do koberc?, to už ale p?estalo. Te? za?al olizovat radiátory. Lehne si pohodln? pod radiátor a nic ho nevyruší. Máte n?kdo taky takovou zkušenost? Nevíte, pro? to fretka d?lá? Díky za odpov??.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-24, 21:59
olsiha: skušenost s tímto konkretn? nemám, ale pokud radiator neni ni?im z venku konzervovaný nebo ?erstv? nat?ený lakem, asi bych to ne?ešila. Jen bych dúkladn? skontorlovala (hlavn? pokud je radiator starší) jestli v t?ch místech kde ho fret olizuje radiator NESLZÍ nebo NEKAPE.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: olsiha (IP)
Datum: 2009-10-24, 22:09
Johanko, vše jsem kontrolovala,nát?r je starý, nikde však nic nete?e ani není rezavé, schváln? jsem je omyla, ale chutnají mu po?ád. Snad je to jen pubertální harašení a p?estane to jako ty koberce.
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-24, 22:23
olsiha: nejspíš ano. Mne jen napadlo, že p?ed pár lety takto kamo?šin ?okl zachránil byt p?ed vytopenim: lízal radiator, kontrolovali...a nic. Zavolali technika, ten jednou klepl do radiatoru v tom míst? a on za?al téct. Nebýt hafana, za pár týdnú mohli mít z bytu rybník :-)
Avatar

Re: Poradite mi,prosim...?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-10-25, 13:00
Olsiha: Není to tak dávno co jsem tady napráskala na Damiána, že je "olizova?" všeho, co ho zrovna napadne. On to má z?ejm? ze stresu, je pon?kud citliv?jší. U veteriná?e mi vždycky líže ruce až je mám fialové. Doma když n?co provede a já ho se?vu, tak si lehne t?eba ke sk?íni nebo ke dve?ím a t?eba dv? minuty jen tak nehybn? leží a olizuje roh sk?ín? nebo dve?í. N?kdy to d?lá i když se nic ned?je. Pro?, na to jsem nep?išla. Ale je fakt, že olizuje vždy stejné místa.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist