Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-14, 18:48
Ivka: je to možný, já ho nechala dát hlavn? kv?li blechám. Jinak budem nechávat vyšet?it bobky... nechci, aby zvraceli :(
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-02-14, 20:38
veterinrka mi odcervovala mysky pastou pro kocky. Myslim, ze se jmenovala bathminth a bylo to uplne bez problemu.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-02-14, 21:45
Bara:Tu pastu jsem si taky koupila,ale bez úsp?chu.Kluci se ni vrhli v p?edstav?,že je to gimpetka,jednou si lízli,zjistili,že ne a pak by si rad?ji nechali vyrvat jazyk než,aby tu trochu sežrali.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-02-14, 22:39
Já mám tuhle pastu taky, ale pro psy. Je to celkem jedno, jenom dostane mali?ko. Já je o??rala tak, že jsem to smíchala s maltkou a pak jsem to strkala zp?t do tý násosky u tuby maltky a oni nic nepoznali. A to Pin?our je po?ádnej preparatér!
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-02-15, 10:20
To my jsme s veterinarkou nacpali tu pastu do mysek nasilim:) vzpouzely se, prskaly, ale nakonec polkly a sly se urazene schovat do prepravky.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-15, 20:37
Dneska sem (jako p?ed každým o?kování) odnesla na rozbor Vl?ákúv prus. A už mi pani doktorka volala, že tam má n?jaký nález. Zítra si jdeme pro léky.
Dote? mnél vždy trus v po?ádku.
Zítra dám v?d?t víc, co je to za nález a jaké léky nám dali.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-16, 20:18
Vl?ák má v truse škrkavky a kokcídie. Na škrkavky dostal dnes pastu O-Vitaminthe a na kokcídie tekutinu do vody = L-Sulfakox (dávkování na jeden den, bere se 3 dna pak 2 dny pauza a zas 3 dny)
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-16, 20:20
Kde to cudák vzal? :( t?eba n?kde venku?
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-05-16, 20:23
No je videt ze delat torbor trusu se vyplaci! Tak brzke uzdraveni..

Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-16, 20:43
Rynn a Yasmin, díky...v??ím že po t?ch lécích to bude OK. Dnes po té první dávce pasty z n?j vyšla stolice n?jaká sv?tlejší (žádné škrkavky sem sice nevid?la, ale moc sem nezkoumala a hned likvidovala) On jinak žádné problémy nemá a ani nemn?l...to byl rozbor preventivní.

Ano, asi to chytil venku na procházce, prost? od trusu jiného zví?ete, žel naše lokality sou obs..né od pejskú až hrúza. Ješt? mné napadlo, jestli od sami?ky, kterou sme mn?li 4 dny doma na krytí. To nijak ve zlém...stát se múže cokoli...majitele sami?ky už sem o problému informovala...

Každopádn?: d?lat rozbor se vyplatí...jen od?ervovací pasta by na ty kokcídie nezabrala.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-16, 20:50
Johana: Tak a? je co nejd?ív OK... jak ?asto necháváš d?lat ten rozbor???
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-16, 20:55
Rynn: do te? sem dávala d?lat rozbor trusu 2x ro?n? (až do v?era vždy negativní, fre?ák má 3 roky), ale po této zkušenosti nevím jestli nebudu 4x ro?n?.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-16, 21:00
My to práv? nechali d?lat p?i preventivce, kterou chcem 2x ro?n?, plus asi ješt? p?ed o?kováním, tak jestli to sta?í :-/ hlavn?, a? se t?ch ?ervík? zbaví...
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-16, 21:16
Rynn: já p?eo?kovávám psinku cca na za?átku júna a vzteklivu v októbri (od októbra do cca marca fretkoun ven vechodí)...a vždy p?ed o?kováním sem dávala d?lat rozbor trusu (jako i te?). Ale usuzuji, že ho budu dávat d?lat i v tom meziobdobí....prost? 4x do roka.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-16, 21:24
My jsme práv? byli na preventivce v b?eznu, o?kování budou mít ?erven/?ervenec psinku a n?kdy v zá?í vzteklinu, takže je n?jak nechám ješt? p?itom rozebrat a asi p?i vzteklin? zase preventivku... no jo, od?ervovat zbyte?n? se mi taky nechce :-/
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2008-06-04, 14:47
Mám dotaz, jak se koukáte na od?ervování malých fre?átek, který jdou od mámy k novému majiteli (7-8 týden)?
Ve spoust? inzerát? ?tu : "budou o?kovaná a od?ervená "
díky za odpov??. Chci se o tom poradit s vetem, ale ráda bych znala i názor chovatel?
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:02
Mn? opakovan? n?kolik vet? ?íkalo, že fretky na parazity netrpí a rozhodn? nemá smysl od?ervovat "plošn?".
Vhodn?jší je p?i preventivní prohlídce vyšet?it bobky a od?ervovat, až když je k tomu d?vod.... A pokud nemá parazity matka, pro? by je m?li mít mr?ousové?
Podle m? spousta veteriná?? na fretky aplikuje automaticky postupy vhodné pro psy, pop?. ko?ky.
Takže m?j názor zní: NE :-)))

prev+mlá?ata+par+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 18:59.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:03
Jo muj nazor je tez takovy...nekde to tu psala u Vendulka...
...je to presne tak jak pise Silva...
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:11
Te? m? jen napadlo, je to ale docela ásadní dotaz ( zas m? n?kte?í nekamenujte že to nevím!)
Jak dopravíte ten trus k vetovi?? A v jakém množství nebo tak?? A co t?eba ?idší bobky, co jsou t?eba po merlinu nebo po TF?

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:16
Kamculenko, bobky se sbíraj na vyšet?ení po dobu 3 dn?, pokaždý sta?í mali?kej vzorek, dáváš je dohromady, ne každej den zvláš?. Dá se to zakápnou kapi?kou vody, ideální je krabi?ka od filmu, taková ta ?erná, nebo tak n?co na ten zp?sob.
Bobky se skladujou v lednici. A pak sta?í to vzít a dojet na veterinu, kde ud?laj rozbor.
Mn? i Chylda ?ikala, že když bydlej spolu v kleci, že jim to nemusim odebírat zvláš?, ale prost? každej den z n?jakýho bobku kousek vzít a p?ihodit do krabi?ky.
A jinak, pokud by parazity m?l jeden, prej je budou mít pravd?podobn? všichni a pak by se teprve od?ervovalo.

par+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 19:03.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:17
kamcu, já dávám trus na rozbor pravideln?. Takže: do vymyté (nejlépe vyva?ené i s deklem) skleni?ky (od détské výživy) sbírám 3 dny vzorky (aby byli co nejmí? od Zverlitu, sta?í i jen 1-2 cm p?i každém odebrání), po?as té doby mám tu skleni?ku na spodku lednice. A t?etí den to odnesu k vetovi. Pokud to nejde odebrat z "vystlaného" záchodku, tak záchody (všechny) vysypat a vybírat z ?istých.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:18
kamcul: já si fret?í bobany vozím nechat vyšet?it p?ímo do SVÚ na parazitologii [www.svupraha.cz] N?kte?í veti to dokonce vyšet?í sami v ordinaci nebo pošlou n?kam na vyšet?ení (to ale už vyjde dráž).
Ideální nádobka na sb?r trusu na vyšet?ení na parazity je t?eba pixli?ka od kinofilmu (film do fo?áku). Na parazity je dobré sbírat vzorky z bobe?k? (kus bobku, klidn? i celý - jak se poda?í) po dobu 3 dn?!
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:18
Johnako, já sbírala cca p?l cen?áku denn?, n?kdy ani to ne a Chylda pochválila za bohatý vzorek :)) dohromady ta "hrouda" m?la po 5 dnech tak 1x2 cm a sta?ilo to...
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:29
No a nem?žu to t?eba zalít vodou? Protže nevím, jak to t?eba poznat, že to vyschlo nebo tak... my práv? máme ?ídké bobany po TF, tak nevim, asi špachtli?kou nabrat a ot?ít to o skleni?ku nebo tak že....

Jde totiž o to že m?j vet od?ervuje pravideln? Banminthem,... jen te? p?ed kastracemi jsme dostali n?jakou drobou?kou tabletku a bylo no...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:37
Rynn, když mn? se to takhle líp nabírá :-))) a vetovi je to fuk....

Kamcu, nabírám to starou plastovou malou lži?kou.

B?žné od?ervovací prost?edky nezabírají na v?echny parazity....nap?. ta pasta neú?inkuje na kokcídie....proto se ten rozbor d?lá...
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:41
Johana: mno dobré v?d?t no... :-) my práv? dostali i n?jaké tabletky od veta, te? nevim názvy, je to doma v o?kováku...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:41
Kamcu, já to nabírám dv?ma špejlema na zp?sob ?ínskejch jídelních h?lek, nebo starym jídelním nožem :)))
A jak jsem psala, bobky m?žeš práv? zakápnout trochou vody, ne asi, aby to plavalo, ale práv?, aby se to nevysušilo. Pak to šoupneš do lednice a máš to... Akorát si to pak nesple? s n?jakym dochucovadlem do jídla :))
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:47
Rynn no tak to snad ne,... i když ješt? se u nás nikdo necht?l pochlubit Probicanem v gulášu, ale tak to snad neee... No takže zakápnout a šup k vetovi... no rozbor uší d?lá vet sám, ale dáre?ky bude asi posílat do laborexu. A rozbory sou cenov? asi jak rozbory krve co?

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2008-06-04, 15:59
takže asi sta?í když dám na rozbor trus od maminy a pokud to bude o.k, tak i mr?ata jsou vpo?ádku...
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-04, 16:04
Petik: mno, to nevim...t?eba moje Zuzka pochází z venkovního chovu, kde mi sama chovatelka ?ekla, že tam za nima chodily toulavé ko?ky... tak mamina nevim, mlád? jsme od?ervovali rad?ji...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist