Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Vanessa (IP)
Datum: 2005-12-02, 23:34
Ahojky! Mám 3 m?sí?ní št?n? a po posledním od?ervení jsem v jeho výkalech objevila škrkavku. Cht?la bych od?ervit i našeho fre?áka, aby je také nem?l. Ale nevím jak a ?ím. Psa od?ervuju Cestalem plus. Myslíte, že i fretku m?žu takto od?ervit? A kolik se jim toho dává? U psa je to 1 tabletka na 10kg. Co myslíte, jak je to u fretek? P?edem moc d?kuju za odpov?di. Vanessa



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 18:59.

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-12-02, 23:54
Doporu?ila bych spíše nechat ud?lat rozbor trusu fre?áka a až teprve n?co vet najde, tak se s ním zkusit poradit. Pokud je jedna tableta na 10 Kg, tak fretka váží (samec) od 1,2 Kg do 2,5 Kg (možná výchylka na ob? strany ;o) :o/ Z ?ehož vyplývá, že by to bylo 1-2/10 tablety. Asi se spíš poradit s veteriná?em. A ten rozbor, pokud možno zítra, nechat ud?lat zítra, nebo co nejd?íve.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Vanessa (IP)
Datum: 2005-12-02, 23:58
D?kuju za odpov??. Nevíte kolik by mohl ten rozbor stát? Práv? te? na to n?jak nemám...:-/ ?ekám na výplatu:-)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-12-03, 00:18
Tak z hlavy to nevím. a pohybuje se to jako se vším. Cena u jednoho veta m?že být o dost odlišná oproti cenn? druhého. P?íklad: já dala za ultrazvuk 200,- kdežto jiný ?lov?k dal 500,- Takže t?žko ?íci. Nechci plácat blbosti. Možná zavolat na veterinu, která ordinuje v sobotu a optat se. :o) To bude nejjist?jší.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Vanessa (IP)
Datum: 2005-12-03, 00:27
A myslíte, že je to až tak akutní? Ne, že bych pro fre?áka necht?la jenom to nejlepší, ale možná je zbyte?ný let?t na veterinu v sobotu a p?iplácet když by to mohlo po?kat...

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-12-03, 00:55
Co vím, tak fretka má rychlé trávení a pokud by m?la n?co ve st?evech, rychle se dehydratuje. Ale jak moc to je akutní nevím, protože nejsem vetriná? :o) Ale lze t?eba prozkoumat zrakem bobek, vypadá-li normáln?, jako jindy, a jí-li fre?ák tak jako normáln?. Není-li n?jak malátný nebo n?co takového, tak by to po?kat možná mohlo, ale jistá si nejsem. Nechci však ani plašit.

Jen snad bych doporu?ila po podání jakéhokoliv od?ervovacího p?ípravku, podat mu také pastu Probican, která obnovuje mikroflóru ve st?ev?. Je to dopl?kové krmivo pro psy a ko?ky a dá se sehnat u veta. Na fretku sta?í 1/4 oto?ky, ale zpravidla nejde zmá?knout, oto?í-li se jen málo. Je to taková jakoby st?íka?ka s oto?ným kole?kem, které je záražka proto, aby se vytla?ilo jen pot?ebné množství ;o)
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2005-12-03, 12:20
Já teda fre?á?ka od?ervuju - jmenuje se to Banminth a je to pro ko?ky, stojí to u veta cca 150K? jsou toho 3 dílky a jeden dílek - cca na 1kg. Jsem s tím spokojená a znám lidi s fretkama, kte?í to používají taky a vše bez komplikací....
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: KatkaM (IP)
Datum: 2005-12-03, 22:03
V?era jsem byla s naší omladinou na prvním o?kování a p?i té p?íležitosti jsem se ptala i na od?ervování, protože krom? fre?ulí máme doma i ko?ky a psy. P?estože jsou pravideln? od?ervovány, ?lov?k nikdy neví. Na ko?ky používám Vitaminthe, který mi byl vetkou, která sama m?la fretku, doporu?en i na fretky. Je to "šroubovací st?íka?ka", kdy p?i obsahu 5ml je 1 dílek na 0,5 kg ž.v., což mi p?ipadá jako dobré dávkování.
Máte n?kdo s tímto p?ípravkem u fretek zkušenosti? A jak ?asto od?ervujete?

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-12-05, 08:36
Já jsem fretky ješt? neod?ervovala.V tomto dávám na radu MF že je lepší lé?it až nemoc a zbyte?n? nezat?žovat organizmus fretek.Nechávám pravideln? d?lat rozbor trusu a zatím jsme to m?li vždy OK.Pravideln? ale od?ervuji psa abych minimalizovala nákazu fretek.P?ecijenom psice lítá venku n?kolikrát denn? a tak má víc p?íležitostí n?co chytnout.
Já osobn? bych nepodala lék bez doporu?ení veta.Ale zase pozor na veta co nerozumí fretkám!!!
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-05, 09:01
Ja tiež fre?áka neod?ervujem, 2x ro?ne vždy pred o?kovaním nechám urobi? rozbor trusu.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-05, 13:38
Tohle jsem vybadala v lete:

Zaslán uživatelem/kou: Lee (---.chello.upc.cz)
Datum: 2005-07-08, 22:02
Toz vysledek badani:-))

Fretky trpi zejmena na tyto parazity: Toxocara leonina a cati, Ancylostoma sp. (canina a braziliensis), Dypylidium can., Giardia, Coccidia (ta je nejbeznejsi, hlavne u mladat a zvirat stresovanych). zdroj Chodoby fretek, MVDr. Svoboda

Doporucene odcervovani:
Pyrantel (v Banmithu a Drontal Junioru) - pobere Toxocara sp., Ancylostoma, Uncinaria
Praziquantel (v Droncitu)
Metronidazol (v Entizolu)
Doporuceni z prirucky davkovani a pouzivani spec. medikamentu pro mala zvirata, Doc. Knotek, MVDr. Knotkova

MVDr. Svoboda doporucuje ivermectin (v Ivomecu) - lecivo aplikovane injekcne, vetsinou ale pro velka zvirata. Primo na Coccidie je sulfadimethozin - narazova davka a pak devet dnu za sebou polovicni.

Vithaminte ma jine ucinne latky - niclosamid a oxibendazolum.

Nechtejte po me vedet, jak se ty mrchy jmenuji cesky, to jsem uz stastne zapomela:-)))

A dodavam v zime, ze kdyz najdu parazita v sobotu vecer v hovinku, fretka vydrzi do pondelka, protoze to rozhodne neni akutni a zivot ohrozujici stav a vet by me asi prerazil, kdybych ho tahala z postele jen proto, ze chci tabletku na odcerveni.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-05, 13:55
Hele Lee, Ty si skorovetka :-))).... ja dávam robi? 2x ro?ne z trusu bakteriológiu aj parazitológiu. Myslíš, že je to treba, alebo by sta?ila len parazitológia?
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-05, 14:17
A ma Vlnak nejake problemy? Spatne pribyvani na tele? Casto se vracejici prujmy? Pokud ne, tak je bakterka dost zbytecna, neb vzdycky tam nejakou Coli a Entrobakter apod. najdou. Myslim, ze parazitologie by mi (osobne) stacila.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-05, 14:21
Vlnak problémy nikdy nemal, to len vet mi robí akosi automaticky obidve vyšetrenia....ni? proti, ale predsalen nie som milionár, tak ak to netreba, na?o vyhadzova? za to peniaze :-)))
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-05, 14:34
Toz mu to rekni, ze chces jen parazitologii. Pokud se nepletu, nesouvisi jedno s druhym, snad by mely byt i dve zadanky (alespon v CR).
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Zuzík (IP)
Datum: 2005-12-07, 14:22
Hele a kolik vlastne stojí rozbor trusu ??? Jo a jeste me napada, nekdo tam psal, ze ho nechava delat 2x rocne pre dockovanim. Mozna se pletu, ale ja myslela, ze preockovava se uz jen 1x rocne.

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-07, 14:28
Hehe, zalezi co preockovavas. Takovou myxomatozu treba 2x rocne (ale tyka se jen kraliku:-))). Proste jednou pred ockovanim (nebo nekdy kousek po nem) a pak holt za pul roku.
Zalezi na labine, kam to vet posle...Ja si myslim, ze by to mohlo byt 200-300Kc, ale pocitej s tim, ze se ceny mohou menit kraj od kraje, vet od veta...

Toz, tohle je MVDr. Barnet, Liberec (VetLab) - osobne s tim nemam zkusenosti.
Trus:
- paraziti flotace, larvosk., sedim. á 80 K? (v sériích každý další vz. 60 K?)
- mikroskopie,trávení 120 K?, celkov? 2 metody s flotací 200,-K?
- feces patologie celkov? 400,-K? (mikrosk.,flotace,pH,Chymotrypsin)

A na Plzen me to nepusti, ale muzes to zkusit (cenik mam doma) - www.alplzen.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lee dne 07.12. v 14:33.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-07, 14:30
To Zuzik: Rozbor trusu stojí v SR od 250,- do 350,- SKK. Preo?kováva sa skuto?ne len 1 x ro?ne. Ale aj psinka a aj besnota. Psinku preo?kovávam na jar a besnotu na jese?, takže robíme rozbor pred každým o?kovaním.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-22, 15:36
Máte n?kdo zkušenosti s od?ervovacím p?ípravkem DRONTAL?
V lékárn? m? dali letá?ek a vidím, že o tom píše i Lee, ale jaké jsou s tím zkušenosti ohledn? fretek.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Kika (IP)
Datum: 2006-04-23, 00:52
Jordi,podla m?a je Drontal vynikajúci prostriedok na od?ervenie.Ja sa nespolieham na rozbor trusu,ktorý nemusí parazita v podstate ani odhali? a fretky odcervujeme preventivne. Prostriedky, ako napr. Drontal su velmi šetrne a naše fretky nemali po nom žiadne problémy. Pre nás bol skôr problém dosta? Drontal do fretiek. Nakoniec sme vyhrali. Urcite budeme odcervovat aj fretatka Drontalom Junior podla nami zauzivaneho postupu ako pri steniatkach. Vnutorne parazity sú ove?a väš?ie potvory ako "zataz" organizmu pri odcervovani.
Dana
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-23, 01:18
Kika: díky ;o) nechci se spolehnout pouze na reklamu, a tak proto se ptám. No a pravd?podobn? to asi v té lékarn? prodávají, když dávají letá?ky ;o) Už jsem se dívala na stránku drontalu a tam píšou, že to je voln? prodejné. P?esto bych se poradila s vetriná?em, to bezesporu, ale rovn?ž m? zajímají zkušenosti chovatel? ;o)
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-04-23, 13:14
Ja taky odcervuju pravidelne, pri 2-3 kockach a 1 psovi to nechci riskovat, stejne nam kocky vzdycky neco pritahnou domu a obcas zerou z jedne misky nebo pijou vodu atd. takze odcervujem vsechny. a fretky chodi ven, kde muzou taky cokoliv chytit uz jen tim, ze si pak umyji kozich po prochazce.

mame vyzkousene: PANACUR, LOPATOL, VIBRAC, ale nejcasteji stejne odcervujem BANMININTHem. zadne potize nejsou.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-23, 17:31
Ja mam dobre zkusenosti s Drontal Puppy - je to tekute, takze nebyva problem odmerit na vahu a do fretky bez dohadovani dostat. Myslim, ze si uctujeme cca 10 Kc za 1ml, pricemz fretce (mym) toho staci cca 0.45ml. Davkovani je ale jine nez pro psy, nekde jsem to tu psala...
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-02-14, 10:12
blinkal vám n?kdy fretík po od?ervení?
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-02-14, 10:15
M? ne, ale já od?ervuji pastou a né práškem.

(jestli jen n?co špatného nespolk??)
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-02-14, 10:20
no, jedl to samé, co Ferda - a ten je fit...tak uvidíme, snad to bude OK
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-02-14, 12:55
taky sme odcervovali pastou a rekla byhc, ze je asi nejlepsi, dostanu ji do neho lehceji a to uz je vyhoda:)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-14, 13:42
My od?ervovali jenom Strongholdem, takže pohoda...
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-14, 14:53
Fre?áka neod?ervujem...viz. vyššie. Ale pri od?ervovaní psov sa mi niekedy stávalo, že poe za nejaký ?as po podaní tabletky zvracal....dokonca ma vet na to upozor?oval, ako na možný ved?ajší ú?inok lieku.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-02-14, 18:43
Rynn: myslim, že Strongold neni proti tasemnicim (nejsem si jistá jestli zrovna proti tasemnici, ale na jeden druh "zadnicového parazita" není ú?inný, to vim jist?!!!)
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist