Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-04, 16:09
Kamcu, cenu si nepamatuju, d?lala nám to taky Chylda, nebo i p?edtim na Bílý ho?e ty laborantky... ame myslim, že do 200,- to bude ur?it?... Protože vim, že jsem platila za rozbor dvou tcho?ích bobk? (jako dv? krabi?ky se vzorkama), ?išt?ní kamene a preventivku cca 400,- za jednoho... v?etn? juknutí na ušní maz pod mikroskopem...
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-04, 16:23
No já si to myslela no.. d?kujuuuu :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2008-06-05, 08:54
kamculenka: díky. My máme fretku i prcky doma ve volié?e, ale asi to holt nechám podle toho co mi navrhne vet .......
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-05, 09:00
Petik: jist?, nikdo jiný by ti nem?l poradit lépe... (no i když i tohle je spekulativní)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2008-06-05, 10:37
no práv?, s vetama je to n?kdy holt tak, že jim v??íš a pak na to tvoje fretka doplatí (viz m?j p?ísp?vek o o?kování Canvacem)
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-05, 11:09
Petik:holt je to tak ž se musíš ?ídit i svými poznatky o fretkách...hlavn?..ne jako ten co dal fretce p?i 37 supních (prý zvšená, p?itom je to hranice podchlazení) dithiaden a frete?ka um?ela no...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-20, 19:13
Tak jsme poslali hovínko na rozbor a máme masivní izo...... nerozumn?la jsem tomu moc zn?lo to jako izotopy. Co to znamená? O tom jsem neslyšela. Zítra jedeme od?ervit. Za jak dlouho po od?ervení se o?kuje?
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-20, 19:33
adelaida, tak izotopy to asi nebudou :-) netuším co by to mn?lo být. Když mn?l múj ty škrkavky a kokcídie, tak dostal léky a pak po dobrání (na ty kokcídie to totiž bral asi týden) se po týdnu délal další rozbor (pro jistotu)
Co ste dostali na od?ervení?
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-20, 19:42
Nedostali jsem nic, protože jsem tam jen volala na výsledky, proto jsem tomu nerozumn?la, já vím, že to nejsou izotopy, ale zn?lo to tak podobn?, jedeme tam zítra sice si p?iplatím za víkend, ale aspo? s tím za?nem n?co d?lat. Tak zítra pisnu víc. Musím ho dneska ješt? zvážit a nechám veta a? se na n?j koukne jestli je jinak v po?ádku.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-20, 20:16
adelaido, a? ti ?ekne p?esné co to je za parazity...celkem mn? to zajímá...pak písni a? se zas néco nového dovim. Držím palce.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-21, 12:19
Tak máme isospory. Dostali jsme Baycox orale p?tiprocentní. Denní dávka 1,2ml a mám mu to dávat p?t dní. Taky nám n?jak sípe takže dostal antibiotika - Noroclav injek?n? a dom? tabletky noroclavu. Taky dostal Catosal injek?n? na to jsem se zapomn?la zeptat co to je. Nevíte n?kdo?
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-21, 12:23
Catosal je tuším na podporu metabolismu a zvíšení odolnosti.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-21, 12:34
co sou ty isospory? Vyhledáva? mi akorát hodil že n?co kolem rostlin...ale to je asi blbost....
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-21, 12:38
Nevím co to jsou isospory. Cht?la jsem aby mi vetka napsala cože to máme za breberky a ona napsala isospory.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-21, 12:40
Kokcidie – isospory a kryptosporidie, parazitují uvnit? bun?k hostitele nej?ast?ji ve st?evech. Nemocný jedinec trpí nechutenstvím, je malátný, trpí silným pr?jmem. Kokcidie ?asto komplikují pr?b?h jiných onemocn?ní, op?t zejména u št??at. Tak to jsem našla já. Takže máme vlastn? kokcidie
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-06-21, 12:47
Jo, ja jsem nasla, ze to jsou jednobunecni parazite nachazejici se ve strevech...bezne odcervovaci pasty na ne nestaci, tak proto asi mate ten Noroclav.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-21, 12:48
Ne noroclav jsou antibiotika a máme je na ten náš kašel a sípání na parazity máme Baycox
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-21, 12:49
jo tak jako že kokcídie sou isospory? Tak ty mn?l i Vl?ák....vloni. Dostal na to L-Sulfakox. Tady je n?co o kokcídích: [www.fretka.sk]
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-21, 13:01
Tak Izospory jsou rod kokcidií. Je pravda, že alfi mn?l žlutý pr?jem když se k nám dostal, ale te? se to dost spravilo tak od?ervíme, p?elé?íme kašel a bude z nás zdravý fre?ák
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-05-10, 20:19
Ahoj, m?že mít zví?ata roup d?tský? Nebo je to jen lidský parazit.

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-05-10, 20:40
tady sem vytáhla n?co ze skript bezobratlých, ned?lám parazitologii, takže nevím, ale je tam napsáno parazité obratlovc? i ?lov?ka

?ád: Ascaridida (škrkavice)
Paraziti obratlovc? i ?lov?ka' Vají?ka odcházeji z tšLa hostitele s trusem. Jejich obal je
silnost?nný a drsný, takže snaclno ulpívají na ruzném substrátu - i nap?. na zelenin? a ovoci.
P?enos velmi odolných vají?ek je možný nejen výkaly zne?išt?nou potravou ale rovn?ž p?dou,
vodou i vzduchem.
Ascaris lumbricoides (škrkavka d?tská) dorustá do 10 - 30 cm. Jako nejb?žn?jší parazit ?Io'
v?ka je rozší?ena po celém sv?t?. Po poz?ení vají?ek, která jlŽ obsahují mladého jedince, pro_
nikají tato raná stadia z tráviciho traktu do cévního systému a odtud dále do plic' Po pruniku
do prudušek jsou vykašlávána a op?tovn? spolknuta' Definitivn? se uchýí v terrkém st?ev?,
kde zp?sobují poruchy zaživáni a ?asto i zán?ty, ucpání a perforace. U nás je nákaza škrkavkami
vzácná (asi 1 %o popu7ace)'
Enterobius vermicularis (roup d?tský) dorustá do 3 - 12 mm. Parazituje v tenkém a tlustém
st?ev? ?lov?ka, zvlášt? d?tí. Sami?ky kladou vají?ka v okolí análního otvoru a vyvolávají p?itom
sv?d?ní. Zne?išt?nými prsty je potom kontaminováno okoiní prost?edí, v?etn? potravy.
Z polknutých vají?ek Qe moŽná i autoinfekce) se líhnou juvenilové, kte?í dospívají v tlustém
st?ev?. Nákaza zp?sobuje krom? zaživacich poruch také celkové oslabení. Slabší nákazy ale
mohou prob?hnout bez povšimnutí. V d?tských kolektivech (jesle, školky) je i u nás tento
par azit pom?m? hoj n? rozší?ený'

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-10, 21:33
škrkavka d?tská [www.najmama.sk]

roup d?tský [cs.wikipedia.org]%BD

škrkavka psí [cs.wikipedia.org]%AD

Nejsem odborník, ale letinské názvy maj tito paraziti odlišné - tož nevim jestli jde o stejné parazity a o stejné hostitele které tito paraziti mohou mít.

Co sem vyzv?d?la kdysi od vetú ( v SR /a tu se výraz "roup" nepoužívá/), škrkavky se múžou p?enášet z ?lov?ka na zví?e a opa?n?. Ale nevim, jestli všechny škrkavky.

Už 30 let praktikuju: Když je zví?e (pes, fretka) zdravotn? OK, nechávám d?lat zví?eti 2x ro?n? rozbor trusu. Kdybych mnéla pocit že v po?ádku neni, nechám ud?lat rozbor trusu okamžit?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 10.05. v 21:43.
Avatar

Re: Od?ervení
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-11, 19:16
Jsou to t?i r?zní paraziti
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist