Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-10-11, 11:10
Ahoj, tak se nam zase blizi Vanoce. U nas poprve s fretkami. Pro me to bude horor, od te doby co mame dve freky funguju jako rozhodci. Pritel trva na tom, aby v domacnosti zustalo vse, tak jak bylo a fretky prestavuji. O kytky jsem prisla fretky vyhrali. Reprobedna s dirou uprostred zustala, ale je obalena pletivem.-Kompromis. Ale pritel trva na nasem umelem stromecku a koulickach. Bohuzel stromek je veliky a nelze ho postavit na stul. Takze pokud nekdo vite jak se zabezpecuje vanocni stromek proti fretkam, tak mi prosim poradte. Ty moje potvurky maj takovych hracek, ale zakazane veci jsou nejlepsi.

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-10-11, 11:39
jak se zabezpe?uje proti fretkám nevím, ale zato vím, jak jsme zabezpe?ovali "proti malým d?tem": zav?šovali jsme od stropu....
ostatn? pokud vím, zav?šování stromk? ke stropu není m?j vynález - tímto zp?sobem umis?ovali už sta?í ?echové... :o)

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-10-11, 11:43
hihi taky máme um?lý strome?ek :-) a Ferda se o n?j rád drbe, má drsný kmínek :-) našt?stí je stromek kvalitní, má dobrou stabilitu, takže nehrozí p?ekocení, a spodní patro je o chlup výš, než blbounek dosáhne, takže pom?rn? klid.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-11, 12:14
No u nás je to jasný, fretky stejn? do obýváku nesm?jí kv?li papoušk?m. Nem?žeme p?eci omezovat jen ptáky, že? Takže u nás riziko nehrozí. Prost? mají kompromis. Fretky obývají kuchy? a chodbu, Papoušci obývák. A? by se mi líbilo, kdyby fretky m?ly v?tší volnost, v našem byt? to hold nejde.
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-11, 14:09
No,tak to je dobrý. Ješt? m? to ani nenapadlo,jak to budem ?ešit.-(
Proti dce?i jsem to zabezpe?ila tak, že holt sví?ky nebyly dole jen ?okolády a ozdoby od p?lky vejš. No asi nechám ud?lat kolem stromku ohrádku.to bude vypadat:-/
Protože zakázat Matesoj p?ístup do obýváku je p?i provozu v naší domácnosti nanic. Každou chvilku n?kdo nechá otev?ený dve?e:-((

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Arnie (IP)
Datum: 2005-10-11, 18:34
No,já se p?ikláním k zav?šení ke stropu....teda spíš k takovému jišt?ní,aby se nemohl p?evrátit.Stát bude samoz?ejm? na zemi.Dol? dám asi jen bá?ky a ?okoládky trošku výš,aby nám to neo?esal a nep?ecpal se ?okoládou.Doufám,že neumí lézt po stromech :o)

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-10-11, 20:15
Tak my p?ivazovali stromek ke sk?íni u které pravideln? stojí již kv?li d?tem, takže jsme to m?li rovnou zabezpe?ené i p?ed fretkou. Bára si hrávávala se spodníma kuli?kama, ale na stromek nevylezla. Takže v poho. Letos ovšem budeme mít na Vánoce fretky dv?. Doufám, že Máša z?stane také p?i zemi.:o)))
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-11, 20:52
No.mi máme strom až do stropu,takže 2.40m
A stojan máme takovej starej klasickej železnej,ten sám o sob? váží 10Kg (nekecám) stromek je vejš,takže snad se tam tcho? nedostane.
Jinak doufám,stejn? jako Arnie, že tcho? neumí lést po stromech, i když se mrknu na toho našeho troubu,tak si ob?as myslím, že je to opice p?evle?ená za fretku:-/
A to prý, že jsou kluci líný:-/

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-10-11, 21:47
Miloušek chodil hrozn? rád na bombony co byly pov?šené dole. Pak jsme je další rok v?šely výš, ale on si pro n? dolezl a to jsme m?li pichlavý st?íbrný smr?ek.Prost? to chce stromek mít asi jedin? u stropu.Cha,cha..

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-11, 22:12
No,to teda k smíchu moc není:-(
P?ijde mi to dost divný:-((
Uvidíme,p?inejhorším Mates dostane horolezeckou výbavu a p?ez vánoce ztloustn? víc než já :-D

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-11, 22:15
No hlavne Uju aby nestlousl po cokolade!! To mi taky neprijde smesny..
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-10-12, 07:39
Uju a Yasmin.: m? to k s míchu taky nebylo, tu ?okoládu samoz?ejm? nesežral, ale ty potv?rky opravdu neznají p?ekážek .

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-12, 09:30
A my si tu na n? st?žujeme, ale vlastn? jsme tak trošku pyšní, jak jsou chytré a šikovné, co?

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-10-12, 10:30
uju,
divný to není, náhodou to bylo docela hezký, když se nám (asi 6 nebo 7 let po sob?) od stropu houpal a pootá?el nazdobený svítící stromek... :o)

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-12, 11:17
Nevím,tak n?jak mám zažitej stromek stojící na stole nebo na podlaze.
A fakt si to nedokážu p?edstavit.
po vánocích to n?kdo vyfo?te a dejte tio sem,protože fakt nevím...
Neumím si p?edstavit, jak do novýho obýváku vrtám do stropu skobu a na ní se hope stromek.
No, dole ?okoládu asi ožrat nestihne,dcera je ryachklejší než tcho? a pokud vydleze na strom,tak má prost? peška. Je to blbý,ale kv?li Matesoj rušit nebo n?jak kazit vánoce malýmu dít?ti nebudu.
Když se nažere ?okolády je to asi dost blbý,ale podle m? by bylo horší kdyby se po?ezal o sklí?ka:-(

Jo,jinak máte n?kdo živej strom(myslím v kv?tiná?i??? Te? je to hodn? IN,Možná by se tcho? spíš v?noval hrabání než skákání po strom?.
Ale otázka co je lepší nebo p?esn?ji horší.

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-10-12, 13:22
..takovy napad pro ty, co budou mit stromek stojici na zemi: co tak namazat, nebo namocit spodni cokoladicky v chilli paprickach? Myslim, zeby stacila jedna zkusenost a tchor by dal radeji prednost skakani na stul:)
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-12, 13:32
HA HA, na st?l kde "JE CUKROVÍ", že aronko, :oD Dobrý tip. když neztloustne po ?okolád? tak aspo? po cukroví. ;o)
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-10-12, 13:37
takze zustava jedina moznost,ktera by mi vyhovovala...rodiny s fretkama zrusej vanoce :-)
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-10-12, 13:43
to Jordi: no, ale musíš uznat, že st?l uhlídáš lépe než spodní ?ást strome?ku :) Proto než se tcho? zorientuje ve váno?ním menu na stole, bude potupn? vytahán a snesen dol?.....tak to bylo myšleno:)
Žiga to zkouší každé vánoce a málem se uchlámu smíchy, když se jí kone?n? povede vysko?it na st?l a najednou vidím ten nerozhodný kuku? typu: pane?ku, co vzít d?ív?
Máme tradici 9ti druh? jídel a každý ?len rodiny musí ochutnat ze všech:)
Chudáci tcho?íci, ty páni?kové zlý jim nedop?ejou ze svých granulí....:D
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-10-12, 15:04
Tak vsem dekuji za rady a napady. Stromek bohuzel mame az do stropu. Tak letos nebudou koulicky, zavesime asi jenom retezy a hadrovy masle a pokud sezeu neco nerozbitneho tak to. Pritel sice tvrdi, ze vyrobi nejakou ohradku kolem stromku, ale myslim ze fretky stejne vyhrajou.

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-12, 15:07
My máme živý v kv?tiná?i, tudíž dost malý, aby mohl stát na stole. Nicmén? zrovna te? mi ho místo tcho?? žerou svilušky :o(

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-10-12, 15:11
daj se sehnat ozdoby i z plastu,mame par doma a naprvní pohled jsou stejny jako koule skleneny,tak aspon je dat dospod
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-10-12, 15:12
Ja v kvetinaci mit nemuzu, stacilo, ze u rodicu rozhrabali dvoumetrovy kaktus a kdyz byla hlina zakryta pletivem, tak ho proste zespodu zvrhli. Ja se pak snazila dve hodiny pichajici kaktus znovu zasadit. Po zbytek navstevy stal kaktus v koupelne.

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-12, 15:38
TAK JE PRAVDA, ŽE ZE STOLU SE TCHO? BUDE ASI ODHÁN?T LÍP NEZ MEZI V?TVEMA. JINAK CUKROVÝ SE U NÁS NIKDE VÁLET JEN TAK NEM?ŽE,PROTOŽE MOJE DÍT? BY NEJEDLO NIC JINÝHO :-(
nENÍ TO TAK DÁVNO,KDY DCERA ZKOUŠELA DÁT MATESOJ KOUSEK ?OKOLÁDY A ON JI NECHT?L,TAKŽE SI MYSLÍM, ŽE JÍST JI NEBUDE,SPÍŠ JEN TAK ?ESAT(ALE TO NESTIHNE) UVIDÍME.

JINAK TY OZDOBY Z PLASTU JSOU FAKT MOC KRÁSNÝ. P?ED ROKEM JSEM BYLA NA VÝSTAV? A FAKT JSEM Z?STALA STÁT A ?UM?T.

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-10-12, 18:47
a co takhle fretecky pouzit jako ozdobicky? me by ty tri ozdoby stacily :-) jeste k tomu svetylka a nahoru spicku a je to eno nunu tip top :DD teda mam strach z tech svetylek u nas neni zadny kabel a to ani sprchova hadice v bezpeci
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-13, 10:49
Mám živý strome?ek v kv?tiná?i na balkon? a zdobila jsem si ho p?írodn? - jablí?ka, o?íšky, je?abiny, suché kv?ty, slam?né ozdobi?ky, d?ev?né ozdobi?ky, živá kvítka ve zkumavkách - každý rok jinak (balkon je zasklený, stromek je pinie) Mlsotky pro d?ti jsou na míse a na v?tvi ve váze na knihovn?, kam zv??e nemohou. Od lo?ska ale budu zdobit VÝHRADN? FRETKAMI.NA VÁNO?NÍ SCH?ZI BYLY NÁDHERNÉ SKLEN?NÉ KOULI?KY. BUDOU ZASE? Mám jich málo a ostatní nic- byly tam jen 4.
Co se tý?e ?okolády, tak naše mrše ji nejedí a cukroví také nemusí. Jo, takhle sušené masí?ko - ale to zas nemusím já.
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-10-13, 12:13
to Erin: živá kvítka ve zkumavkách? Erinko nemáte n?kde fote?ku? Neumím si to p?edstavit, ale musí to vypadat úúúžasn?.....
Jinak krásn? vypadá i taková ?et?z z burák? - neloupaných:)
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-13, 14:19
Nebo ?et?z z popcornu ;oD
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-10-13, 14:26
tak moje fretky maji rady cokoladu, sem zapomel otevreny kyblik s maltesers a uz kazda utikala pryc s kulickou v hube :-) nemeli me radi, kdyz sem jim ji vsem vykroutil :-
Avatar

Re: Vanoce
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-13, 16:24
jE,TAKY JSEM VŽDYCKY CHT?LA TAKOVEJ STROMEK NA P?ÍRODNO,AEL NIKDY JSEM SE K TOMU NEDOSTALA.TED HO MAME KLASICKEJ ABY SE ADELCE LIBIL,ALE AZ VYROSTE,TAK SI HO TAKY TAK UDELAM.PO VANOCICH BY SEM MOHJL DAT KAZDY FOTO SVEHO STROMKU,TREBA PRO INSPIRACI DRUHYM:-)

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist