Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2005-10-17, 12:22
mohl by mi prosím n?kdo poradit jak je to s o?kováním canvac proti psince? vím že v p?ípad? že ji nebudu brát ven je to zbyte?né. jenomže já bych jí nejrad?ji ukázala celému sv?tu. slyšela jsem už hodn? názor? a nenechám moje miminko(samozd?ejm? fret?í) o?kovat dokut nebudu v?d?t víc.ráda si p?e?tu všechny vaše názory.Adéla



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 12:11.

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-17, 12:45
Zbyte?né to rozhodn? není! Nevím kdo ti takovou hloupost ?ekl. P?e?ti si klidn? veterinární zákon na ovhranu zví?at. Tam se píše, že šelmy se o?kovat musejí, je to povinost, majitele! Navíc PSINKA je pro fretku mnohem horší, než pro psa. Znamená smrt fretky a dotáhnout si ji m?žeš na botách, oble?ení i o?kované zví?e ji m?že p?enášet.

:o)

O?kuje se PSINKA ve t?ech nebo dvou injekcích s odstupem 2-3 týdn? a potom VZTEKLINA. Vzteklina je povinná ze zákona ?R, psinka povinná není, ale je to z hlediska zví?ete jak riskantní, tak nezodpov?dné, pokud ji nenecháš o?kovat.

A pokud jde o CANVAC - Rozhodn? jej odmítnout! a požadovat jinou vakcínu. Duramune, Eurican, Nobivac, a jiné.




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 12:03.
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Helena (IP)
Datum: 2005-10-17, 15:18
Adélo, je možné, že ten nesmysl o zbyte?ném o?kování jsi slyšela p?ímo od veteriná?e. M? se stalo to samé. Trvej na svém a nech fre?ulku ur?it? o?kovat proti psince i vzteklin?. Jordi uvedla možné vakcíny. Jen znovu zd?raz?uji: O?kování CANVACem v žádném p?ípad?!!! Pro fre?ulky je tato o?kovací látka nebezpe?ná a n?kolik p?ípad? skon?ilo smrtí fre?ulky. Je dob?e, že p?istupuješ k chovu tak zodpov?dn?.
Nejd?íve nech nao?kovat psinku. Je li to mlád?, nech nao?kovat psinku 3x (s odstupem 3 týdn?) - jak píše Jordi. Vzteklina se o?kuje mezi 3-6 m?sícem v?ku fre?ulky.
Hodn? zdaru a a? se fre?ulce da?í!!!

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-10-17, 21:06
freti?ku rozhodn? o?kovat. A o canvacu tu myslím bylo napsáno dost, takže to už vysv?tlovat nemusím....

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: ?iko (IP)
Datum: 2005-10-18, 09:28
A jestli jsi tu blbinu slyšelo od veteriná?e(že o?kování je zbyte?né),tak ho RYCHLE VYM?NIT!!! V?dera bylo pozd?,tady na vláknech je spousta p?ípad?,kdy veteriná? n?co zanedbal,v?tšinou z neznalosti,ale neznalost neomlouvá,jak víme všichni a ty riskuješ zdraví tvého mazlíka.

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-18, 10:00
Zvláštní je na tom to, že VETERINÁ? a nezná VETERINÁRNÍ ZÁKON ??? tak ho poslat na p?eškolení, by m?li :o( ach jo, komu to sv??ujeme své mazlíky. ?asto bohužel nejde jen o mazlíky, ale i o lidi. Tam je situace obdobná.
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2005-10-20, 17:38
To že je to zbyte?né nechat jí o?kovat když ji mám jen doma mi ?ekla chovatelka od které ji mám.ted mám vtom docela zmatek. m?j veteriná? mi akorát ?íkalže ví o tom že canvac je snad jediná vakcína která se fretkám m?že dávat a že jí nic nehrozí.a Ješt? se ptal kdo že takové nesmysly roznáší.Ale myslím si že taky ur?it? neví všechno, protože ?íkal že jsem mu nasadila brouka do hlavy, a že se te? bojí aby mi jí nezabil.Ztoho akorát vyplívá, že s fre?ouškama asi moc zkušeností nemá.moc d?kuji za vaše rady.pozdravujte vaše milá?ky.Adéla

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-10-20, 18:36
JEZIS CANVAC NE!!!!!

CANVACem fretku ZABIJES!!!!!!!

ockovat musis protoze svinstvo jako psinku si doneses klidne na botach a vzteklinu musis ze zakonu!!!

na psinku treba biocan nebo eurican.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: mario dne 23.10. v 18:34.
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-10-20, 20:45
to Adela: prosímt? dala jsi si oo?kovat fretku a ?ím Ti teda nakonec ten veteriná? frete?ku nao?koval??
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-20, 21:35
Adélo: CANVAC skute?n? zabíjí fretky. Protože fretka je na psinku citliv?jší než pes, a výrobce vakcíny cht?l nejspíš ud?lat siln?jší sérum pro psy, kte?í jsou mén? citliví na protilátky, tak ud?lal vakcínu, která je siln?jší. jenže fretky tato hlavn? POLYVALENTNÍ vakcína ZABÍJÍ !!!

Veteriná?i kte?í nemají zkušenosti, nev??í, protože jim KOMORA na?izuje používat na fretky tuto vakcínu! Ale fretka pot?ebuje vakcínu, která je vyráb?na na ku?ecích embrií, ne na psích bu?kách. A CANVAC je psí vakcína vyráb?ná na psích bu?kách.

Prosímt?: pokud ješt? není o?kovaná, nedovol, aby ji píchl jakýkoliv vetriná? CANVAC. TRVEJ na jiné, t?eba EURICAN, BIOCAN, NOBIVAC, DURAMUNE. Tyto jsou odzkoušené a fretkami snášené vícemén? dob?e.
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2005-10-21, 17:45
já sem jí nedala o?kovat!na za?átku jsem uvedla že vych jí nikdy nedala nao?kovat, dokut nezískám víc informací.je to moje zlatí?ko.(te? zrovna si hraje s mim vl?ákem. maj se neskute?n? rádi). d?kuji vám všem za rady.Adéla

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-21, 18:24
To Adéla:
Uf, to jsem si oddechla. Ale na druhou stranu, ji o?kovat proti psice dej. M?že ti ji nakazit i tv?j pes. A? je, ?i není o?kovaný. EURICAN, DURAMUNE, BIOCAN, NOBIVAC, n?kterou z t?chhle si vyžádej. ;o)

A? je fre?ulka zdravá a a? je tvým sk?ítkem št?stí a radosti. ;o)
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: hadik (IP)
Datum: 2005-10-23, 16:15
PROSIM VÁS, NIKDO NENECHTE O?KOVAT FRETKU CANVACEM!!!ZROVNA V?ERA JSME K?LI CANVACU P?IŠLI O 3 M?SÍ?NÍ FRETE?KU A O FRE?ÁKA BOJUJEME S VETERINÁ?KOU.JE HROZNÝ SE NA TOHO MALÝHO TVORE?KA KOUKAT JAK SE VÁM TRÁPÍ V K?E?ÍCH.PODLE NOVÝCH VÝZKUM? JE MOŽNÉ SE Z TÉTO NEMOCI ZOTAVIT, VZÁCNÝM P?ÍKLADEM JE NÁŠ FRE?ÁK KTERÉMU VETERINÁ?KA DÁVÁ VELKÉ NAD?JE.LÉ?BA BUDE DLOUHODOBÁ, ALE SNAD HO SPOLE?NÝMI SILAMI ZACHRÁNÍME.BOJUJEME I PROTI TOMU ABY SE TO OPAKOVALO S VETERINOU, TAK DRŽTE PALE?KY, A? UŽ SE TO NIKOMU NEP?IHODÍ.BU?TE NA TO PROSÍM OPATRNÍ!!!!!!

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-10-23, 22:54
Hadik: To je hrozný :o(( ZASE CANVAC :-((( Bohužel nejste ani zdaleka první a tuším že, což je smutné, ur?it? ani poslední...
Vaší frete?ky je nám MOC líto a fre?á?kovi všichni u nás doma držíme palce!!!!
Z p?ípad? zmín?ných zde na fóru (sta?í si dát vyhledat CANVAC) b?há mráz po zádech a fretka po nao?kování Canvacem, zejména pokud je to její první o?kování, je ve smrtelném nebezpe?í. Držíme tedy strašn? moc palce, a? to zvládnete!
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: hadik (IP)
Datum: 2005-10-24, 14:54
VendulaR: Moc d?kujeme a fre?á?ek Coudy taky, je te? chudák jak t?lo bez duše, myslíme si, že se mu stejská po malý. Nejen, že nám Canvac vzal úžasnou neposedu a raubí?ku co byla pro všechnu zábavu a dovedla d?lat takový kousky, že až ?lov?k žasnul kam na to chodí, ale i d?v?ru toho našeho brou?ka, co nám te? nav??í ani pohlazení...v?tšinou se kamarádil a v??il jen m? a p?ítele akorát provokoval, ale te? jak kdybych mu nic ne?ikala. Te? taky, má jenom op?enou bradu o pelíšek a vypadá "jak když plá?e".Ur?it? se ozvu a doufám, že budu moci napsat že O?KOVÁNÍ CANVACEM P?EŽIL aspo? on.

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-24, 17:21
No, to je mi líto.
Bych k tý doktorce už nešla.
Každej správnej vet má v?d?t o canavacu jako o p?kným humusu. Naše veterina je dost mizerná,ale ku podivu m? sám vet na toto upozornil.

No, p?ejem hodn? sil.

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-10-25, 10:41
hadik: ?ekla bych, že Coudy za své chování z?ejm? až tak nem?že. To bude tou chorobou :-(
Nejsi ta "Milada", co psala Pet?e N. nedávno do poradny, že má 2 fretky o?kované Canvacem? Nebo jsou to další chudáci, co doplatili na vetovu pali?atost a neinformovanost?
Jak je Coudymu?
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: hadik (IP)
Datum: 2005-10-25, 13:04
vendula R : Kdepak Jmenuju se Radka a doplatili sme na neinformovanost a ?ekla bych že i blbost veteriná?e.Nenapadlo m?, že veteriná?, který mi zachrání št?n? od tetanu mi te? "zabije" fretku.Když už to ?lov?k prožil tak zjistí, že informace jsou, ale bohužel ho nenapadlo, že n?co takhle ubližuje.V?era ve?er sme s Coudynem byli u doktorky, tak ?ikala, že už nemusíme chodit pravideln? :), jen kdyby sme pozorovali n?co neobviklého.Krásn? jí, pije akorát je smut?ounkej.Taky sme v?era ?ešili to jestli díky tomu nemohl p?ijít o pam?t.?ikala, že vzhled k postižení nervové soustavy to nem?že vylou?it.P?íde nám, že nepoznává pokoj ani nás. M?l prolezený každý koutek a te? je na n?m o?ividný, že to tu nezná a všechno zkoumá. I nás zkouší, ale nejhorší je, že se jen mali?ko hnem a on se hned lekne a zdrhá a taky je blbý, že se z ni?eho nic prost? zakousne až do krve ze strachu a nepustí.Už sem pár kousanc? ušt?d?ila a m?la sem co d?lat mu tu tlami?ku otev?ít.sem z n?j neš?astná a bojim se, že už se mi "ten m?j Coudy" nevrátí :(




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: hadik dne 25.10. v 13:06.

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-25, 13:36
Hadik: fretecky je mi moc lito :ó(
Jinak to ze Coudy prezil je, podle toho co sem pochopila, ze je starsi - pokud se dobre chapu samicka byla mala a Coudy je starsi?
Starsi fretulky to vestinou docela rozchodi, nekdy jim to nic neudela - pokud je to jejich nekolikate ockovani..
Drzim palecky aby se vam Coudy brzo "vratil" i kdyz to nebude jako driv - aby to zvladl hodne rychle a jemu aby brzo mel zase novou skvelou kamaradku - protoze ve dvou se to lepe tahne..
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-10-25, 14:52
hadik: To je smutný, co popisuješ :o( Bu?te trp?liví, odpus?te mu ty kousance, on si na Vás a na vše ostatní bude z?ejm? muset "zvykat znovu" ale asi mu to tentokrát p?jde o dost pomaleji... Poškození mozku p?i psince je bohužel dost pravd?podobné. Už to že p?ežil je zázrak!
Veteriná?ka Vás nechce vid?t denn? - to je dobrá zpráva! Takže to znamená, že je Coudy opravdu lepší? :o)) Hlavn? že papká a pije, ostatní chce ?as!
Kolik že tedy Coudymu je?
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Jana H (IP)
Datum: 2005-10-25, 16:19
Chtela jsem se zeptat na ockovaci vakcinu trivirovaks,jestli s ni ma nekdo nejakou zkusenost.Mam 3 a 4 mesicni fretecky a chci je nechat naockovat.Diky za radu

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-25, 17:09
Pokud jdou na o?kování poprvé, je lepší o?kovat jednoduchou vakcínou, než vakcínou kombinovanou. ?ili psinka zvláš? a pro jistotu ješt? p?eo?kovat za 3 týdny a nakonec až potom vzteklinu. Je dobré i psinku spojit s leptospirózou.
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: hadik (IP)
Datum: 2005-10-25, 23:01
vendula r a yasmin:Coudymu byli v?era 4 m?síce.?ikali sme jim velkej a malá , protože Coudy byl jedinej kluk ve vrhu a je o dost v?tší a siln?jší než normální fret?í mlád?-kluk.Malá byla z 11 fre?at takže to naní taky bylo znát.Je skv?lý, že Coudy už má roupy a hraje si.Je po?ád smutnej, pro malou, ale nemá už ŽÁDNÝ K?E?E ANI ZÁCHVATY!!! :)))) Ale nevim jak vydržim dokonce života chytat fretku jen v rukavicích...vždy? to neni žádnej vztah.Kolegini ješt? bohužel po?ídit nem?žeme protože se neví jak se to m?že p?enášet, takže nám bylo doporu?eno a? po?káme.Ste moc hodní (hlevn? Vendula( že ste odpov?d?li, hodn? mi to pomáhá :) Hlavn? kdyby ste n?kdo v?d?l o n?kom kdo se fretkama již dlouho zabívá a t?eba nám mohl s Cou?ákovým chováním pomoci tak bych byla vd??ná o kontakt.Jinak mi blešá?ek d?lá samou radost, zrovna tu b?há a okukuje, doopravdy se modlím, že todle vede k lepším zít?k?m...

Přílohy: Bez názvu.JPG (5kB)  
Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2005-10-26, 00:22
To je super, že je Coudymu lépe.
Problémy s vakcinou Canvac se objevil cca p?ed rokem a vesm?s všechny fre?ata na n?j doplatili... :(
Fretky, které p?ežily vakcinaci Canvacem je opravdu málo (jestli v?bec) a tak Ti asi nikdo neporadí nic jiného, než se to jeho kousaní pokusit vydržet. Ale snad se to za ?as zlepší, protože by za pár m?síc? m?l mít zájem pouze o sami?ku (pop?. n?koho - n?co (Kraken ned?lal rozdíl mezi mnou, Vendulou a plyšovou žábou)), kterou by si mohl zatáhnout do šmajchkabinetu :-) P?eji Ti, aby si Tv?j fre?ák "?ádn?" užil a a? p?ípadná kastrace z n?j ud?lá nádherného, milého, nekousavého, 99% ?istotného medvídka jako máme i my doma :)
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2005-10-26, 02:16
hadik: Jejky, tak on je Coudy takovýhle mla?och a navíc fešák! =o)) Držíme palce i tlapky dál a máme radost, že už je mu o tolik lépe.
Jordi založila vlákno "?lánky na téma psinka". Je na stran? 2. Koukni na to, ur?it? si tam najdeš n?co zajímavého i pot?ebného. Mimo jiné se v jednom ?lánku píše i toto: ...jde o virus ve vn?jším prost?edí vcelku labilní, zni?itelný teplem a b?žnými desinfek?ními prost?edky, zejména nesnáší kyselé prost?edí. Ve vn?jším prost?edí vydrží jen ve vysušeném stavu....
Nicmén?, s po?ízením další frete?ky je opravdu rozumné po?kat, až budete mít úplnou jistotu, že je Coudy v po?ádku a vše následn? dokonale vymyté a vyprané.

Krapánek jsem si nevšimla, že je p?ihlášený Vojta...zdraví Vendula ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vojta dne 26.10. v 02:22.
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-10-26, 10:21
V Brn? už jedna fretka p?ežila - dostal ji z toho MVDr Jekl, fretka se jmenuje Terezka, ale dlouho se jí vracely záchvaty a po?ád myslím není úpln? v po?ádku, ani po cca 9 m?sících. Znovu prosím všechny, komu se n?co podobného stane, aby nechali fretku pitvat a výslovn? si vyžádali pr?kaz psinky p?ímou imunofluorescencí. Kopii pitevní zprávy je pak pot?eba s formulá?em hlášení nežádoucích ú?ink? poslat do ústavu pro kontrolu veterinárních biopreparát? a lé?iv do Brna (za?ídí vet) - trvejte na tom, aby si nechal kopii a doklad o odeslání!!!! (aby se to "neztratilo"). POkud vybude kopie i do archivu klubu, budeme moc vd??ní, shromaž?ujeme podklady a snažíme se dupat na odpov?dná místa....
Pokud máte n?kdo problém, že veteriná? nev??í a považuje potíže vyvolané Canvacem za smyšlenou hloupost, požádejte ho o e-mailovou adresu, m?žeme mu poslat záznamy pozorovaných p?ípad? i pitevní zprávy ze Státního veterinárního ústavu, které se dosud poda?ilo získat a které prokazují psinku u fretek uhynulých po vakcinaci Canvacem. Ke každému p?ípadu máme doložené i ?íslo šarže.
(P?edcházím p?ípadným dotaz?m a radám: samoz?ejm?, že to všechno jsme poslali i do ÚSKVBL, který dle zákona o lé?ivech m?l okamžit? vakcínu kontraindikovat. Pro? se tak nestalo rad?ji nespekuluji...)
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-26, 10:27
Hadíku, co na výsledky vakcinace ?íká léka?, který fretky o?koval? Možná to n?kde je, ale já jsem to nenašla.
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-10-26, 12:23
MF:S Terezkou z Brna to není tak jednozna?né,s Petrou (majitelkou Terky)jsme se nedávno bavily a sama neví co jí vlastn? je.A protože má záchvaty po?ád, dostává Phenaemaleten,stejn? jako naše Terka na epilepsii.Nem?žu soudit, pá? nemam diplom, ale všechno nasv?d?uje spíš té epilepsii.V?tšina p?íznak? je shodná jako u naší Terky,ale hádat se nebudu...
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-26, 13:12
Kac: jasne ze to nasvedcuje epilepsii, ale to taky proto ze psinka a epilepsie maji stejne priznaky - mnoho veterinaru tu psinku prave leci jako epilepsii. Terezka ma nasledky po ockovani - je mozne ze ji to narusilo mozek, ze te uz opravdu miva epilepticke zachvaty, kdo vi - ale jedno jejiste - zacalo to ockovanim..
Jinak co vim tak opravdu Terezka ma ty zachvaty neustale - jen nekdy min a nekdy vic.. :ó(
Hadik: fretulku bych poridila, ale samo az bude Coudy z toho venku a navic stejne bych radeji nejake mlade co je min. jendou ockovane od chovetele.
MF: je moc skoda, ze sem se lidi dstanou az s "krizkem po funuse" - ti co to tu ctou svou fretku ockovat nenechaji - ty co nechaji - nevi ze to neni dobre a nevi tudiz ani o pitve - ktera musi by rychle :(
Avatar

Re: O?kovat?
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-10-26, 14:38
Yasmin:jasn? já to chápu,vždy? moje terezka má to samé.N?kolik dní po o?kování canvacem za?aly záchvaty podobné epileptickým.Bez ostatních p?íznak? psinky.To znamená to co píšeš ty.Prost? ob? Terezky byli natolik silné že psinka se u nich neprojevila,ale snaha byla a na organismu se podepsala tímto.Takhle to chápu já jako laik.
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist