Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Eva (IP)
Datum: 2005-09-27, 15:07
Jak mam odnaucit kousani? Mam fretci holcicku, jsou ji pry tri mesice a dva tydny. Je ze zverimexu. Jak mam postupovat? Vzdycky ji pustim,tak blbne s hrackama, lita po mistnosti,kdyz ji konecne nalakam,at jde ke mne, tak se dlouho rozmysli, pak pomalu prijde, rafne me a zdrhne. To je vsechno. Tak ja nevim. Jednou jsem ji chytla, i kdyz kousala, myslela jsem,ze se zklidni, ale psoukla si. Takze vsude smrad a mne tekla krev... Uz nevim co s ni. Starne a porad se netuli :)

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-09-27, 15:26
Najdi si ve vyhledava?i - kousání a pod., je toho tady mraky
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-09-27, 17:34
To Eva: 3 mesacna fretka je v idealnom veku na kusanie...suhlasim s Ivetou, vyhladaj si temy kusanie a citaj. Mas fretku, co sa divis...;-)
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Eva (IP)
Datum: 2005-09-27, 18:03
Ja vim,jen chci radu,jak ji "chytit". Nikde jsem to nenasla. Potrebuju jen vedet,jak zacit. Vim,ze to chce trpelivost.

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-27, 18:32
Jak ji chytit, chce také n?jakou tu zkušenost. ;oD Jen tak bez zkoušení a kousanc? to t?žko svedeš.
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-27, 19:23
No,zkus ji lákat na pamlsky.Nejlépe n?co co je hodn? vo?avý-takže asi maso:-)
Mates když zak?i?ím jídlo-tak se m?že p?etrhnout:-)

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-27, 19:32
No zkousej si ji vzit kdyz spi - a chovat ji.. Silver taky nechce se nachat chytit a utika prede mnou, ale kdyz chci tak si ho do ruky proste vezmu..
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-27, 23:45
Mates se taky nechce muchlat a nevydrží na klín? nebo se n?jak muckat:-/
Ale je pravda, že ?afnout si m? nedovolí:-)
To t?eba p?ejde až si víc zvykne:-/

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-09-28, 02:26
Kdyz zlobi tak mazlit kdyz nezlobi tak mazlit kdyz spitak mazlit :--) Nejlepsi je vzit ji zhruba tam kde ma nohy obouma rukama a pak si ji polozit na predlokti aby ji nozicky plandaly dolu sice to chvilu trva, ale kdyz ji k tomu das Calopet nebo gimpet pastu, tak uvidis ze co nevidet si sama prijde pro mazleni mam ted chvilu dve novy ulicnice Leelu a Pepinu a uz to taky umi Nebo vyzkousej kdyz je na zemi dat ji na zadicka a na obou bokach ji skrabat to se pak zacne olizovat a natahovat, jinak bez kousani to fakt nejde a az je to moc velkej mazel tak ti to i chybi(ne nejsem masochista :-))

Lovu zdar a mazleni obvzlast
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-28, 05:06
Mario prijd si to tve drbani vyzkouset na Silvera - ten te o to vic pokouse - napred zacne mecet a pak chnapat.. :o)
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-28, 10:45
No, já jsem si taky všimla, že Mates je daleko víc p?ítulnej venku,tam, kde to nezná,Potom se moc rád chová nebo po?ád lozí na nohu(asi má strach) a já jako jeho pani?ka toho dost využívám,když se chci pomuchlat(po?ádn?) jdem ven:-)

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-09-28, 13:03
Alb?a je lechtivá, takže když ji za?nu lechtat po bokách tak se za?ne zachvíli ohán?t t?ma jejíma upírákáma. A zakousnout se umí po?ád. Já s Alb?iným kousáním bojuju do ted.A to už má p?es t?i roky. Je ze zoo a to že ?lov?ka vid?li až p?i odb?ru na n? m?lo obrovský dopad. Všechny frete?ky z tohoto vrhu koušou i své pání?ky. Dokáží si zvyknout jen na jednoho ?lov?ka ale i tak to neí stoprocentní. Ob?as mám dojem jestli nejsou sk?ízený s n?jakou lasi?kou nebo kunou, když je nedají tak úpln? ocho?it.
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Hana Horá?ková (IP)
Datum: 2005-09-29, 02:25
Moje první fretka bílá Beki kousala natvrdo celý život, n?kolikrát nám prokousla i nehet až na kost, nesm?la vid?t holou k?ži a stabiln? úto?ila...i tak s náma bydlela v byt? :-) M?li jsme ji od cigán? a prodali nám ji moc malinkou. Venku ale byla ráda, že jí nesu a na kousání zapomínala. Cizí prost?edí by mohlo pomoct. Bude hledat zázemí. Pak mi Beki neublížila ani na dovolené pod stanem, kdy byla strašná bou?ka, napršelo jim do voliérky a já ji musela vzít do spacáku...byla vd??ná za teplo a spala schoulená v mumii, zatím co já si hlídala celou noc nohy :-) ale to rad?j nezkoušej :-)

307-515-842
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Miel (IP)
Datum: 2008-02-09, 23:29
Ahoj,
taham stare vlakno o kousani, neb potrebuju poradit a konecne vyresit cim dal tim neudrzitelnejsi situaci.

Takze jde o tohle: Mam doma ted uz skoro dvouletou samicku. Od malinka jsem se snazila, aby nekousala (navstevy - vetsinu vydrzeli jedno priblizeni a vic ji nechteli videt ani v kleci, chozeni na vylety). Bohuzel uspech mam doposavad jen castecnej - jinak receno me nekousne, ale vsechny ostatni ano. Potrebovala bych ji odnaucit kousat uplne. Nebo aspon manzela..

Do nedavna jsem praktikovala stridavy venceni - kdyz byl manzel doma fretka byla zavrena a naopak. Jenze od srpna mame doma prirustek v podobe miminka. Dokud aspon obcas pres den spalo, tak to slo - fretka se probehla a vsichni byli spokojeny. Jenze ted uz je ji pul roku a pres den skoro nespi. Kdyz vecer usne je zas doma manzel.

Zatim funguju tak, ze se vecer na cca pulhodiny zavru s fretulkou do jinyho pokoje nez je muz a nez je dite. Jenze to taky moc nejde neb mam na triku, ze se mu stranim atd.. Takze jedina moznost je vysvetlit fretulce, aby si manzela nevsimala a mohla bejt celej vecer pustena s nama v obyvaku.
Jenze me uz nenapada jak. Prosim poradte...

Predem moc dekuju za pomoc..

k+velká+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:59.
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-10, 09:59
Uf...když se fretka s manželem nesžila za dva roky, je to asi celkem problém. Pá? první krok na sblížení by asi musel udélat manžel...hrát si s ní, brát do rukou, krmit, hladit...aby ho fretka za?ala brát jako autoritu a ne jako hra?ku na kousání. Jenže tohle asi u vás moc do úvahy nep?ichází. Co bys ješté mohla udélat ty, to fakt nevím....akorát...možná by pomohla druhá fretka (že by si hráli spolu a tak se vylítali)...ale to taky jen možná. A taky nevím, jestli je to v tvé situáci momentáln? zvládnutelné.
Takže moc sem nepomohla. Doufám že nékdo na ?ešení p?ijde. Držím ti moc palce.
P.S.: Tvou situaci ti fakt nezávidím, ale p?íspévek mn? i potéšil....jiní by rovnou napsali inzerát "Prodám fretku protože máme malé dít?"...
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-02-10, 10:20
Miel, asi by taky záleželo na tom jak moc kouše.t?ea moje skoro ?ty?letá sami?ka za?ala po první falešné b?ezosti (cca v 8m?sících) každého "ochutnávat" a zkoušet co vydrží...ale zase m? nikdy nekousla, takže já ani nevím jak "moc" kouše, takže t?eba mám strach když si jí hladí n?kdo cizí...ale když je n?kdo vytrvalej a n?jakym jejím štípnutím se nenechá odradit, tak ona to ?asem vzdá.takže jestli nekouše do krve, ale jen jakoby štípe, zkouší co smí, tak by možná pomohlo kdyby byl manžel vytrvalejší a n?jaké to štípnutí by vydržel...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-10, 11:01
Máme ten samý problém, Kryštof m? nikdy nekousnul, do všech ostatní se s chutí zakusuje jako pitbull. P?ítelák se ho snaží už p?l roku uplácet dobr?tkama, se st?ídavým výsledkem. Tohle je opravdu b?h na dlouhou tra? s nejistým koncem...








Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 19:05.
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2008-02-10, 11:37
My máme teraz podobný problém s Leom. Po kastrácii mu prešla ruja, ale znovu sa vrátil do puberty a za?al skúša?, ?o si môže dovoli?. Rýchlo pochopil, že m?a nemôže kúsa?, ale zameral sa na moju polovi?ku. Nedávno tu bolo krvi ako z prasa?a. Mal pokúsané obe ruky a aj nohu. Ja to riešim tak, že pri najmenšom náznaku, že by chcel niekoho pokúsa?, tak ho chytím za krkom a trasiem ním. Tak to robia aj zvieracie mami?ky, ke? ich deti neposlúchajú. U nás to celkom zaberá. Ale je fakt, že ja mám fretiek viac a vä?šinou si vybíjajú energiu medzi sebov.
Bude to chcie? vela trpezlivosti, ke?že má fre?ulka už dva roky a na manžela sa asi zamerala. Ja osobne si myslím, že by sa mal hlavne zmeni? jeho prístup ku fretke, ale neviem, ?i je to možné, lebo ho nepoznám. Pokial sa jej bojí, tak to fre?ula pozná a má z toho ovela vä?šiu rados?. Držím palce!
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: ride. (IP)
Datum: 2008-02-11, 09:54
MNO JÁ MOHU ?ÍCT ŽE ZA POSLEDNÍCH 7 LET MÁM UŽ RUCE NAU?ENÉ TAKŽE N?JAKÉ TO KOUSNUTÍ UŽ S USM?VEM SNESU ALR DOB?E MÍ?ENÝ KOUSANEC T?EBA DO KUŽE MEZI PALCEM A UKAZOVÁ?KEM JEJEJ TO SI OB?AS TAKY ZANADÁVÁM KDYŽ JSEM UŽ P?ESV??EN ŽE TA NAŠE MRŠKA JE NAU?ENÁ NECHÁ SE UNÉST P?I H?E A TO JE PAK ZASE MALEJ ŠAKAL....

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Miel (IP)
Datum: 2008-02-17, 22:45
Moc dekuju za par nazoru.. Bohuzel moc nepomohli.. Manzela asi nepresvedcim, ze je to vlastne roztomila hodna potvurka.. No nejak to snad zvladnem - manzel se momentalne po vecerech bavi sam s pocitacem. Tak snad to casem bude ok :(

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-02-17, 23:36
Já jsem m?la ten samý problém s prvním fre?ákem Ferencem.
Nejd?ív kousal všechny i m?, po n?kolika m?sících m? jen ob?as a asi po roce už m? nikdy.
Ale manžel byl cílem kousání stále.
V dob?, kdy už já jsem si to s Ferencem docela vy?íkala, manžela furt ješt? kousal.
M?la jsem s tím šílenou pakárnu, ale pak jsem se naštvala a ?ekla manželovi, že Ference v podstat? jenom ignoruje a nevšímá si ho. Ferenc?v pán jsem byla jen já. Manžela jsem donutila, aby si ho trochu oblíbil.
Zní to divn?, ale za?li jsme d?lat blbiny všichni, když Ferenc "natáhl" po manželovi, tak jí chytil. Prost? stejn? tak, jak si to s ním vy?izuji já, když jde po m?. No a manžel to prost? odkoukal, a za?al na n?j šahat. S v?domím, že ho asi kousne, a že až ho kousne, tak mu jí trochu napalí, no. Nev??ila jsme tomu, ale povedlo se. Hráli jsme si a po prvním kousanci do manžela ji od n?j chytil a po?ádnou. P?íšt? byl už opatrn?jší, ale zase to zkusil, i když ne tak razantn?, a zas ji chytil, ale útoky m?li sestupný charakter a po dvou letech už by ho ani nenapadlo kousnout.



"Tyto informace jsou pouze názor p?ispivajícího a jejich obsah je založen pouze na momentáln? dostupných informacích, na znalostech humánní medicíny a osobních zkušenostech. Informace jsou pouze doporu?ením a maji být aplikovány po osobním svobodném rozhodnutí majitele v kontextu s dalšími informacemi".

Přílohy: avatar II.jpg (56kB)  
Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-02-18, 10:12
To my jsme tu naší ?urdu taky museli odnau?it kousat...Adoptovali jsme jí asi cca p?ed 5 m?síci a p?edchozí majitelé ji skoro v?bec ven nepoušt?li, takže byla nevydovád?ná...Nejd?íve jsme to zkoušeli malými "lepá?ky"...Ale to bohužel po?ádn? nezabralo...Sice nachvilku p?estala, ale potom pokra?ovala...Takže jsme jí jednoduše za?ali taky kousat...Jemn?, ale aby cítila trošku bolest...Ze za?átku z toho m?la srandu, zjistili jsme, že koušemem málo...Ale te???? V?tšinou, pokud nemá v ten den pubertální rapl, sta?í jen zvýšit hlas a nebo zvednout výhružn? dla? a Kimi se zklidní...Jde jen o to, se jí v?novat a n?které kousance vydržet a ukázat jí, co si m?že dovolit a co ne...Prost? jí vymezit hranice...

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:16
Máme 2 fretky, Montyho (3,5) a Jackie (2,5). Monty kousal od doby co jsme si ho dovezli a trvalo celkem dlouho, než p?estal, ale dneska už kousne jen ob?as a to p?i hraní, kdy už je hodn? rozdovád?ný.
Jackie, to byla malá pira?ka, kterou jsem m?la jako malinkou v??n? zakousnutou v nose nebo ve rtech. Nekousala nijak drasticky, takže jsem to ignorovala a ?asem ji to p?estalo bavit. Jediné co jí z?stalo je štípání do noh pod pe?inou. Ne tak u p?ítele, kterého se snaží vyprovokovat kousáním, aby si s ní hrál. Kousne ho kdykoli jde kolem :-) P?ítel na ni nadává a taky ji moc nemusí. I když oto?il, když jsem mu polopaticky vysv?tlila, že mu neumí jinak dát najevo, aby si jí všímal a hrál si s ní. Na ní jde opravdu vid?t, že si s ním chce hrát. Pokaždé ho kousne a hned za?ne zdrhat, p?i?emž naježí ocásek a kvoká jak o život :-) P?ítel trochu oto?il a sem tam ji prožene, ale nejsme spolu ?asto, takže se k ní po?ád nevytvo?il vztah, který bych cht?la.
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2008-02-18, 12:28
Souhlasím s holkama, které píšou, že musely p?esv?d?it manžele (p?ítele), aby se trochu "zapojil" - snažil dávat pochoutky, brát fre?uli do ruky, hrát si....... Po dvou letech prokusování rukou do krve se ten m?j zap?el, zkusil p?emoci strach "Zapojil se" a výsledek se dostavil. Fre?ule ho provokuje ke hrám a ch?apá, ale s klasickým hryzáním to už nemá nic spole?ného.
Tak držím palce....

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: spuky (IP)
Datum: 2008-02-18, 13:44
No já jsem dostala spukyho od p?ítele knarozeninám a taky ze za?átku se bál,ale 4 den to jsme jeli stanovat-bylo to v lét? už spinkal u m? sto?enej v klubí?ku a jen jsem se hla už koukal abych mu náhodou neutekla:-))
Ale taky si rád kousne zvlášt ted když je v pubete a chce si hrát michal je od n?j pokousaný,protože ví že míšovi to jeho kousání až tak nevadí tak dovád?j
U m? zas ví,že když kousne víc,že si sním pak nechci hrát a nekouse m? na to má Michala:-))

Akorát s náma žije d?da a toho spuky kouše velmi ?asto-doruky on má vystouplé žíly a on to prost? cítí,ale hlav? ví že se ho bojí.To bude možná tím

Elleany

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-18, 13:56
se žílama kousání nemá nic spole?nýho, jen se strachem - ten fretka cítí, to je pravda. a nejen fretka, každé zví?e.
strach rozezná i v?tšina lidí, p?estože ho "necítí", a podle toho se k protivníkovi chová.

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-18, 14:28
Naše Meggie sice nekouše m? a p?ítele, ale do cizích lidí si s chutí štípn?. Ovšem ne do každého. Má n?jaký zvláštní klí?, podle kterého je rozd?luje. Dle mého pozorování bych ?ekla, že nekouše zkušené fretka?e (m?žou dosv?d?it vladimír, Lorinka nebo JanaG), na t?ch nezkušených, pop?. "nefretka?ích" si ráda pochutná. :o)))
Takže bych ?ekla, že je v tom opravdu strach a nejistota. A n?které fretky jsou potv?rky, když to vycítí, tak toho hned využijí. :o)))
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: spuky (IP)
Datum: 2008-02-18, 14:29
jj asi máš pravdu,ale je boží chlupatec jeden-a zas do krve nekouše

Ze za?átku když kousal,vždycky jsme ho vytáhli z pelíšku a jen co rafnul tak jsme ho zav?eli,zachvíli jsme ho zas vytáhli a takhle po?ád dokola dokud to nepochopil.Ale on kousal jen ty první dny protože nás neznal,taky jsme ho chovali když spinkal,to moc pomohlo.Ale každá fretka je jiná takže to co zabralo na n?j nemusí nutn? zabrat na další.

Elleany

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-02-22, 19:48
Jo jo, u nás to probíhalo úpln? jinak, ale ú?inn? =o) na Šelmyho by zavírání do klece v?bec nezabralo ;o) byl to raubí?, teda on stále je, ale už ví, že nesmí kousat =o)

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Kouse :(
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-02-22, 20:06
a jakou vyukovou metodu jste zvolili? :-)



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist