Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Lenka Z (IP)
Datum: 2004-12-27, 21:02
Náš fre?á?ek má výtok z o?í. Kolem o?í má mokrý kola. Ten výtok je bezbarvej. Je to jak slzy. Vet mi dala dezinfek?ní kapky, ale nep?ijde mi, že by to pomáhalo. Nemáte n?kdo s tímhle zkušenost???

o?i+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:43.

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2004-12-27, 21:09
ja jsem matyskovi na to dala brezovou vodicku a do druhyho dne v pohode-na radu zverolekare



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:30.
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-12-27, 23:04
Brezova? Ja znam Borovou - to je na vyplach oci..
Treba bezova taky, ale jestli ses nehodou jen nespletla
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-12-28, 08:41
...je to vazne BOROVA voda!! Pozor na to, abys fretakovi nedavala do oci nejaky sajrajt...

Brezovy je sampon a ten se pouziva jinak...:o)

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-12-28, 10:01
S fretkami mám menej skúseností ako ostatní tu prítomní. Ale pokia? má výtok z o?í a kvapky od veta nezaberajú, tak by som veta navštívila znova. Prípadne veta iného. Nemusí to by? ni? vážne, ale na druhej strane to môže by? sprievodný jav nejakého iného (možno len za?ínajúceho) ochorenia. Prechladnutie, zápal dýchacích ciest, zápal p?úc. Nechcem straši?, ale po mnoharo?ných skúsenostiach so psami sa mi potvrdilo, že zviera nemá výtok z o?í pre ni? - za ni?. Ak ide napr. o podráždenie šampónom, nadmernou prašnos?ou, vä?šinou sta?ilo o?i párkrát vymy? Oftalom, a výtok (slzenie) prestalo.
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-12-31, 12:38
U psu je casta folikularni konjuktivis (takove "drobecky" na vnitrni strane 3. vicka) - nevim jak u fretek...Skrabe si ty oci? Jestli jsou cerveny, tak to asi moc videt nebude...Nezmenila jsi nejak radikalne zradlo? Nepouzivas novy prasek na prani? Nova vune na zachode? Novy parfem?
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Lenka Z (IP)
Datum: 2005-01-01, 21:25
Neškrabe si to. D?lá mu to jen n?kdy t?eba týden a pak zase týden nic... tak nevím ?ím by to mohlo být. Veteriná?ka ho poslouchala a prohlídla a zápal plic ap to prý není.

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Woody (IP)
Datum: 2005-01-02, 13:39
Muj fretci kluk Ferda miva taky mokre kolem oci, ale objevovalo se mu to vetsinou tehdy, kdyz jsem mu dala CALOPET (kterou miluje) nebo piskot nebo jsme si pohrali.. nejvic to bylo pote, co jsem si ho dovezla domu (je utulkovy) z prazského srazu. No nedalo mi to a ochutnala jsem to a je to fakt slane, tudiz slzicky.. nemyslim, ze je to neco spatneho, ja si proste myslim, ze i zvirata maji emoce a dokazou je napriklad slzama projevovat.
Takze si myslim, ze i u Vaseho fretacka to muzou byt slzicky.. zkuste vypozorovat, kdy se mu to stava, z jake priciny... Jestli ma teda mokre oci porad, tak to bych mozna zkusila jineho veta, kdyz borova voda nezafungovala..
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-01-03, 13:32
Míša má od miminka jedno o?ko taky takové- mokré -, byli jsme u veta, ten sd?lil, že zán?t tam není a doporu?il Optal nebo borovou vodu.Po ?ase jsem vypozorovala, že mu oko zaslzí po procházce, z?ejm? prach nebo pyl z trav a kyti?ek.
V zim? mu skoro neslzí. Možná je trošku alergický.
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-01-03, 16:25
Sice to není o fretce, ale k o?ím to taky pat?í.
Já mám zán?t spojivek už 5 dní, dostala jsem na to antibiotika a ophthalmo-framykoin. Nesmím koukat na tv a na pc. No a te? tady sedím ve slune?ních brýlích a zkouším pro?íst to co jsem jindy nestihla a když ned?lám to, tak koukám jak se mi v akváriu kulej rybi?ky a ?ekám kdy se rozplavou. To ze m? bude mít doktorka radost.
Avatar

Bezová štáva
Zaslán uživatelem/kou: Ade (IP)
Datum: 2005-05-25, 21:49
Jak s d?lá bezová š?áva?????



Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:06
Hezký den na foru, vytahuji toto vlákno z d?vodu slzení naší frete?ky Kimi...
Není to ?asté, má to n?kdy po ráno, když se probudí a nebo p?es den...Je to jen jakoby takové klasické slzení, jak kdyby jí do o?i?ek n?co spadlo...Když jí to opatrn? set?u, tak je pak zase klid. N?kdy to má i když vstane p?es den...N?kdy zase celý den nic...Koukala jsem jí na o?ka, má to trošku zarudlé u spojivek, m?že to být zán?t? Když se slzení objevute jen nahodile a nesv?dí jí to a nemá žádné potíže?? žádný výtok v tom není...Je to jen ?irá voda...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 18:45.

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:17
Mému fre?ákovi se toto stává taky, ne sice po každém probuzení, ale n?kdy má o?i mokré. Jak už sem psala, vet mi na toto ?ekl, že když je sekret ?irý a to slzení nahodilé, nemi to problém.
Jestli je to zánét spojivek, to na dálku t?žko ?íct. Mn? tenkrát vet fre?áka prohlížel....
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:21
A jak dlouho to ma? Ted se to probiralo u fretacka Vikyho...mohlo fretku nekde "ofouknout", muze to byt z toho. Pak nekolik z nas ma fretecky, ktere maji vlhke kolem ocicek. Jen se mi ale nezda to zarudnuti, takze bych sla k vetovi...
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:31
O?í?ka m?žou slzet z mnoha r?zných p?í?in - prach, pr?van, viróza, zán?t spojivek, poran?ní (p?i h?e a pod.), zar?stající ?asa,....
Slzící o?í?ko m?žete otírat vatovým tampónkem namo?eným v borové vod? a nebo fretce kápnout do o?í?ka Opthalmo-Septonex.

o?i+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:42.
Avatar

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:49
Lucifinko, p?ed t?emi týdny jsme se st?hovali, takže jsme šli p?es venek, ale to byla v krabici...Takže to jí asi nic neofouklo...Byla zima a my s ní ven nechodíme, takže jsme m?li strach, aby nenastydla, proto byla zav?ená...
No zarudnutí...Když to tak vemu, tak mi to p?ijde jakoby jen normální spojivka...Sem tam n?jaká ta žilka, jak u normálního oka u ?lov?ka...
Pro sichr jdem k vetovi, to je jasné...Jsme z ?eské Lípy, tady moc vet? o fretkách nic neví, tak jsem cht?la být chyt?ejší...To samé d?lám s mor?aty, mám známou veteriná?ku, která se specializuje na mor?ata, tak volám vždy jí a pak jdu s informacema za veteriná?em, jelikož tady se lé?ejí jen psi a ko?ky...

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:50
My nevíme p?esn?, jak dlouho to má...Všimli jsme si toho, je to tak 2-3 týdny...

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:53
zán?t spojivek vypadá stejn? u fretky jako u psa, ko?ky... proto nevadí, když p?jdete k jakémukoli dobrému vetovi.

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:57
pro Martinu: díky, n?co takového jsem cca pot?ebovala slyšet ;-))

Re: Výtok z o?í
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-02-21, 22:51
Tak jelikož má Šelmy taky kroužky kolem o?í?ek, tak jsem mu rad?ji koupila borovou vodi?ku a budu vyplachovat. Dnes jsem se radila s vetkou, tak ?íkala, že to chce tak 3x denn? a když se to za t?i dny nezlepší, tak že nasadí antibiotika.... tak snad se to zlepší =o) v o?í?kách nic zlého nevid?la, tak by se to m?lo spravit.

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist