Zvracení a pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Kika n (IP)
Datum: 2005-07-24, 11:47
Lidi?ky pomozte! Máme 12ti týdenního same?ka a od v?erejška má pr?jem a zvrací. Nemohli jsme sehnat granule Vitakraft, které bez problém? baštil a tak jsme koupili jiné. Mohlo by to být z toho? Pora?te mi, co mu mám dát k jídlu. N?kde jsem ?etla, že by to mohla být rýže s ku?ecím vývarem. Dnes bohužel ty Vitakrafty nikde neseženu. D?kuji Nini.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 03:08.

Re: Zvracení a pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2005-07-24, 12:08
Jdi k doktorovi, jídlo ?eš potom. Tak bych alespo? konala já.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Eowyn dne 24.07. v 12:15.
Avatar

Re: Zvracení a pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-07-24, 15:23
Zaru?en? jdi k veteriná?i, m?že to být viroza . Dieta - va?ené ku?ecí maso bez soli a omastku!!, rýže va?ená. Slabý ?erný ?aj neslazený taky m?že být.Ale hlavn? to chce doktora!!!!

Re: Zvracení a pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Helena (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:03
Dle Petry N. ?ádí te? u frete?ek velmi nebezpe?né virozy. Je lepší vyhledat veterinární pomoc. Taky se podívej na nov? založené vlákno SOS! Nemocný Kryšt?fek.
Možná sn?dl n?co, co uniklo tvé pozornosti. Hlavn? dbej, aby m?l dostate?ný p?ísun tekutin.
P?eji hodn? št?stí.

Re: Zvracení a pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:35
To all: ak máte podozrenie na nejakú virózu u viacerých fretiek, odporú?am obmedzi? or zruši? hromadné stretnutia. Prajem všetkým fre?uliam skoré uzdravenie.
Avatar

Re: Zvracení a pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:25
Hmmm, vypadá to p?esn? na virózu, kterou prošel Kraken i Karrie a další... Zvracení ?ehokoli co zbaští (i vody), pr?jem (pozd?ji i do zelena). Je t?eba co nejd?íve zajít k vetovi, aby nasadil lé?bu!!! Snaž se do n?j dostat n?jaké tekutiny (ku?ecí vývar apod.). Karrie byla po dvou dnech OK, Kraken až po 5-ti. Držím palce.
Avatar

Re: Zvracení a pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-07-25, 21:09
VIRÓZA
* zdroj nákazy: tráva, vzduch, ?lov?k, vlastn? cokoliv
* inkuba?ní doba: 2 dny
* infek?nost fretky pro ostatní: cca dva dny po vymizení p?íznak? je to v pohod?. Možný p?enos onemocn?ní i na ?lov?ka.
* doba trvání: 3-5 dn?
* p?íznaky: zvracení (i vodu), zelený pr?jem, apatie
* lé?ba: tekutiny (voda, ku?ecí vývar), klid, léky proti zvracení (Ranital, Degan), probiotika chránící st?evo (Probican pasta). P?i dehydrataci injek?n? infuzní roztok pod k?ži- vst?ebá se, pop?. infuze do žíly.
* možné komplikace: druhotná bakteriální infekce (lé?í se antibiotiky: Synulox, Clamoxyl – jedna dávka ú?inkuje 3 dny)
* prevence p?enosu: po dobu akutního pr?b?hu nepoušt?t k jiným fretkám, ?asto vyklízet záchod, ostatním podávat preventivn? Probican a vitamíny, posilovat imunitu vhodnou stravou a vitamínovými dopl?ky

Ur?it? jd?te na veterinu! Držíme palce a? je lépe!

pr?j+



Celkem upraveno 8×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 19:31.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist