Jít na stránku:  123456789Další
Aktuální stránka:1 z 9
frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Mon?a (IP)
Datum: 2005-05-30, 22:51
Hezký ve?er.M?žete mi prosím Vás n?kdo poradit.Cht?la bych si po?ídit malého fre?á?ka.Bydlím v rodinném domku s velkou zahradou.Mám 2 d?ti a pokoje plné kvítek Myslíte si že je pro m? frete?ka vhodné zví?átko.M?že se t?eba venku poušt?t i na volno nebo se musí vodit jenom na tom speciálním vodítku?V mém okolí neznám nikoho kdo by se v?noval chovu frete?ek a tak bch byla vd??ná kdyby mi mohl n?kdo poradit.

z+vhodná+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 12:46.

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-30, 22:57
Mon?o: Je dobré si pro?íst tyto stránky, nebo i jiné, a ješt? lépe koupit si knížku. 99 K? stojí opravdu za to. Potom se ur?it? bužeš um?t rozhodnout. ;o)

Fretka ti ur?it? kytky na pokoji nenechá.
Ur?it? ji nem?žeš pustit jen tak na volno.
A je t?eba ji vychovávat, stejn? jako psa, nebo ko?ku. Nem?že to z?stat na d?tech.


;o)




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 17:10.
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Helena (IP)
Datum: 2005-05-31, 09:20
Ahoj Mon?o. Naprosto souhlasím s Jordi.
Navolno fretku pustit venku nem?žeš - to bys ji asi vid?la naposledy. Je to takový zvídavý tvore?ek a neposeda, který se dokáže protáhnout i tím nejužším otvorem, pop?ípad? se podhrabat. Navíc nemá vyvinutý smysl pro orientaci. Ve volné p?írod? není frete?ka sama schopná p?ežít. I doma, pokud ji máš pušt?nou mimo klec musíš mít o?i všude (v?etn? všech ?len? domácnosti) a hlídat zav?ení všech dve?í, oken, atd. V?ele doporu?uji p?e?íst vše o chovu na www.fretka.cz. Tam se dozvíš co pot?ebuješ a znalosti doplníš ze zakoupené knížky.

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-31, 09:24
Ahoj. To co napsali holky je fakt. Já jenom mohu dodat, m?j poznatek "fretka a dít?" Náš Matýsek se s t?íletou dcerou snáší dob?e. Jen je dost pot?eba hllídat,aby mu samou láskou neublížila.No, a ob?as je t?eba kouknout co mu hází do klece.

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:03
Stím protáhnutím se nejužším otvorem - takhle mi Fló skon?ila u plame?ák? v zoo..

Pro?ti si všechno co jde pak si ud?láš obrázek o tom jestli ano nebo ne..
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:13
to Yasmin: chodíš s fre?ulí do ZOO? Já se tam s ní cht?la projít, ale nevím, jestli by m? tam pustili.
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:16
No nekolikrát sem tam byla.. Se psem se tam muze, ale s fretkama myslim, ze nekdy delaji drahoty - ale me se to jeste nestalo..
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:21
Yasmin: a jak to dopadlo s Flo u plame?ák?? to mohlo bejt docela dobrý... ;o)))

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:44
No byla sem v soku a ona z toho mela svandu.. Ja se ji snazila vytahnout co nejrychleji ven a ona si se mnou hrala na honenou.. ;o) Ale jinak v pohode - zadnej plamenak nedosel k uhone ani zadna fretka..
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-05-31, 14:45
Pre?ítajte si vlákno:

[www.fretka.ifauna.sk]

a zistíte, kade a kam všade fretka dokáže vliez?.
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-31, 15:53
Se psem se m?že do ZOO?? M? n?kdo tvrdil, že to nejde. ???

Smysl pro orientaci má náš filda asi tak dva bloky od domova. To vždycky nasadí tempo a maže dom?, jakoby mu za patama ho?elo. A p?esn? ví, že bydlíme v p?ízemí, první dve?e, jen si vždycky nepamatuje na jakou stranu se dve?e otevíraj, takže než vytáhnem klí?e, tak rejdí na práhu a ?ufá, kde se to už otev?e.
A t?eba u tchán? nebyl skoro rok a pak jsme p?išli, šla jsem mamce naproti a pak zpátky a taky p?esn? v?d?l kudy, jaký dve?e od baráku a jaký dve?e v baráku. (A taky v?d?l, že srával do rohu, takže tam rychle upaloval vytvo?it óóóbrovskou hromádku, našt?stí jsem pod n?j rychle šoupla toale?ák...:-) ))

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Helena (IP)
Datum: 2005-05-31, 16:00
P?ed pár dny k ve?eru, když už se nezdálo takové vedro, jsem šla s Bobinkou do zahrádká?ské kolonie na procházku. Známá nás pozvala na jejich zahradu a Bobinka si to namí?ila rovnou k chatce, kde se zdál nejv?tší chládek. Nic zlého netuše jsem jí popustila vodítko. Ta mrška objevila pod chatkou tak 4cm úzkou škvíru a rovnou šup pod chatu. Než jsem se vzpamatovala, byla tam schovaná celá. Švíra tak úzká, že se tam nedalo sáhnout. Po prvním šoku jsem jí za?ala tahat ven, ale ?ím víc jsem táhla - za?ala se tím víc vyvlíkat z kšírek. Krve by se ve m? nedo?ezal.
Už jsem vid?la, jak asi se známou bachujeme okolo celé chaty v rojnici o pouhých 2 lidech a ?ekáme odkud Bob?a vyb?hne a šup do další zahrady. No š?astn? to dopadlo - já s od?enou rukou a orvanými nehty od podhrabávání a Bob?a trochu poma?kaná od toho, jak jsem jí rvala ven.
Jen se oklepala a divila se, pro? tolik vzruchu, když se cht?la p?eci jenom podívat.........A známá, ta se asi ješt? dnes diví, co se to tam odehrálo a jestli jsem normální......

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-31, 16:33
do zoo jak do který, n?kde jim nevadí vlastní zví?e, n?kde naopak jo - aby zbyte?n? nenervovali svojí zv?? v klecích....

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-06-01, 13:32
V Praze od lonska psi muzou, p. Fejk to zduvodnuje prave "mirnym stresem" zvirat, at se maji na co kouknout a nesedi jen tupe v rohu... Pokud to je pes socializovany, nerve lidi a zvirata, neni prehnene hlucny, tak se k tomu priklanim...
POkud vim, brnenska zoo se to chysta zavest taky, pokud uz to nezavedla..
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-06-01, 14:37
NO, on hlavn? Fejk má psa, že. Když jsme cht?li oficiáln? povolit fretky, tak to nešlo. A nemyslím, že by fretka v bat?žku nebo na vodítku p?sobila zví?at?m v?tší stres, než št?kající tele. No, ale fretku nikdo z vedení nemá... :o)
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-06-01, 14:44
Toz nejvyssi cas na osvetu!!!
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-06-01, 15:02
To máš marný. Zkoušela jsem to ze všech sil, dokonce to bylo projednávané na sch?zi vedení, veteriná?i ?íkali, že to není riziko, zoologové ?íkali, že to není riziko, ale nakonec to smetli, že "by tam pak cht?l chodit kdekdo s kde?ím". Na blbý argument se t?žko n?co namítá, tohle není o rozumné odborné diskusi.
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-06-01, 15:06
A kruci! To jsem si myslela, ze jsou rozumnejsi...ze bych jim tam sla ze sportu zvedat mandle?:-)
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: mon?a (IP)
Datum: 2005-06-01, 16:50
Ahojte všichni.Moc vám d?kuji za odpov?di.Dala jsem na vaše rady a snažila jsem se toho co nejvíc nastudovat.Hodn? jsem se nasmála i tady na t?ch stránkách,hlavn? m? pobavil LUX.Myslím si že jsem z tch frete?ek ?ím dál víc na v?tvi a doufám,že je moje rozhodnutí správné,ale frete?ku si chci co nejd?ív po?ídit.Spíš se u m? jedná o takový ten prvotní strach jestli to zvládnem a jestli si budu v?d?t se vším rady.Ale tady podle t?ch stránek se zdá,že co nevím já tak ví n?kdo jiný.A jak se ?íká kamarádi m? ur?it? nenechají ve štychu a každá dobrá rada drahá.A propo.........Našel by se n?jaký chovatel v okolí Vsetína,pop?ípad? Zlína ,Abych se eventuáln? mohla podívat na frete?ky v jejich domácím prost?edí a získala p?edstavu jak to chodí u FRETEK. Mon?a.

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-01, 16:59
jestli t? n?jvíc pobavil LUX, tak tos ur?it? ne?etla TCHO?ECÍ LUMPÁRNY, PODIVNÉ TCHO?ECÍ VLASTNOSTI a podobná starší vlákna... vra? se k nim, opravdu to stojí za to! :o))

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Mon?a (IP)
Datum: 2005-06-01, 20:02
Marti díky za tip.M?la jsem jít odpoledne okopávat zahrádku,ale celé odpoledne jsem prohlížela tady ty super stránky.Jsem z toho hotová.Zítra z práce poletím dom? jako vítr a první si zapnu po?íta? a budu zv?davá co tady zase n?kdo hodi do placu.

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-01, 20:21
to víš že jo, pr? na zahrádku.... pak ti jí p?ekope tcho?! ;o))))
(já taky nejvíc ?asu v?nuju tcho?ovi a stránkám)

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Mon?a (IP)
Datum: 2005-06-01, 21:02
Marti,nebyla jsem na internet n?jak moc zvyklá,ale tady m? to p?ipadá,že jste vy fre?áci jedna velká rodina.Moc se mi to líbí.S t?ma hláškama jste všichni super.Ur?it? tady budu trávit víc ?asu než by bylo zdrávo.Chudáci moje d?ti.Doufám,že fre?á?ka brzo seženu abych se mohla stát právoplatným ?lenem vašeho fóra.Doufám,že budu mít taky tolik zážitk?.

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: janica.j (IP)
Datum: 2005-06-01, 22:14
m?j muž si taky myslí že jsem se zbláznila,když tady vysedávám.A to ješt? neví ,co ho ?eká až si donesu fre?áka dom?.Jen doufám,že t?ch h.... bude co nejmí? a navyhodí m? i s tcho?em na dv?r.

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-01, 22:32
Mon?o, nejsme sice ze Vsetína, ale náš jeden zájemce o fre?átko je, a byl se u nás v Pond?lí podívat. :o) Jestli chceš, m?žeš p?ijet taky. Mám ješt? dva krásné bílé kluky. Jo a aby jste v?d?li, tak Jumbo už se snaží kakat v záchodku, tak p?esn?, že se dokonce už jako jediný nato?í správn? do rožku ;o) Když tomu nový majitel pom?že, bude z n?j asi ?istotný fre?ák. :oD

Pro Mon?u: ;o)
[www.galactica.cz]
[www.galactica.cz]
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-06-01, 23:15
Monco, proc jen clenem naseho fora? Proc ne rovnou clenem v nasem klubu?? ;-)
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-02, 00:25
mon?o a janico,
nevím jestli vás to uklidní, ale T?I?TVRT? ROKU p?ed po?ízením prvního tcho?e jsem si p?stovala (velmi úsp?šn?) závislost na t?chto stránkách (teda tenkrát ješt? vypadaly jinak), ?TVRT ROKU p?ed po?ízením prvního tcho?e jsem se stala ?lenkou klubu chovatel? a p?íznivc?..... a nem?la jistotu, že n?kdy v?bec n?jakého tcho?e mít budu a kdy....
sta?í? :o)))))
nevím, jestli jsme jedna velká rodina (ale možná se to tak dá ?íct?), ale jedním jsem si skoro jistá. každý (nebo tém?? každý) z návšt?vník? t?chto stránek je tak trochu trhlej. teda n?kdo trochu a n?kdo trochu víc... :o)))) (a pevn? doufám, že jsem nikoho neurazila, to opravdu nebylo mým úmyslem. a kdyby p?ece jen - pak on je tím tém??em... ;o)))

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-06-02, 13:14
Martina - M? jsi teda neurazila - jsem na svou potrhlost hrdá!!!!

mon?a + janica - já jsem do klubu zas prozm?nu vstoupila až po více než 4 letech, co navšt?vuju stránky a mám doma tcho?e. Ani vám nepovím, pro? vlastn? - nevím - jakobych se podv?dom? rozmýšlela, jestli ta mrcha tcho? za to stojí :o))))

janica - m?j p?ítel m? považuje za magora už dlouho. Pokaždé, když m? vidí vysedávat u stránek, má v?tšinou dv? možné hlášky - Bu?: "Jen jim to tam všechno napiš,! Jen jim ukaž!" nebo "Zase píšeš na vévévé ichtylové cé zet?!" (Nebohého Vendelína oslovuje totiž poslední dobou zásadn? "ichtyle", ale není v tom sám - podobné oslovení mají všichni samci v naší chaloupce:o)))))
Avatar

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-02, 13:43
...v?etn? drahouška...?! ;o))))))

Re: frete?ka
Zaslán uživatelem/kou: Mon?a (IP)
Datum: 2005-06-02, 15:54
Ahoj všichni.Takže už jsem doma z práce a první co d?lám,je,že už tady zase sedím.A to jsem m?la z?stat do 15.00.Dokonce ješt? nemám ani vysvle?enou mik?u.P?kn? m? to bere,co ?íkáte.Dneska jsem si koupila knížku o fretce.Ješt? že mám svého drahého muží?ka až do ve?era v práci.Aaspo? si to p?kn? užiju.Jdu si uva?it kafe a prostudovat tu knížku.Dneska mám pro zm?nu naplánovaný ?klid doma.V?era zahrádka neklapla,tak uvidím,kolik toho zvládnu dneska.Cht?la bych ješt? pod?kovat JORDIMU za nabídku,ale manžílek se mnou zásadn? dmítá kamkoliv se jet za ,,dementem´´podívat, používá zásadn? tady ten výraz od v?erejška ,co jsem mu dala p?e?íst ty p?ísp?vky...LUX,ZVÍ?ECÍ VLASTNOSTI A LUMPÁRNY atp.Zkrátka tomu v?bec nerozumí,ale já tím pádem opravdu musím sehnat n?koho ko bydlí blízko m?.Jinak m?žu na fre?á?ka zapomenout.A pokud možno tak bych moc cht?la sehnat fre?á?ka s tou klasickou tcho?ovitou barvou.Je mi to líto,ale albínci se mi nelíbí.Snad se na m? chovatelé sv?tlovlasých,pardon,vlastn? sv?tlochlupých frete?ek nebudou zlobi.Tak zatím ahoj všichni.

Jít na stránku:  123456789Další
Aktuální stránka:1 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist