Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-02-19, 19:47
Prosím o názory, pop?. zkušenosti se zvláštními vlastnostmi "fretkoun?." Každá fretka má své koní?ky, ale nikdy jsem neslyšela, ani ne?etla, že by d?lala to, co náš Vendelín: 1. Vášniv? sbírá nože - pouze ostré, kuchy?ské. Jak n?jaký dopadne, velký ?i malý, okamžit? ho odnese do jedné z r?zn? rozmíst?ných skrýší (v?tšinou t?žko p?ístupných). 2. Stejn? vášniv? a pravideln? koupe své hra?ky - p?edevším žlutého buldoka, Elvise Presleyho a bílého slona - ve své misce na vodu. Koupe je jak malé d?ti - posadí je doprost?ed a packami je omývá. Posléze je uloží na místo - do igelitky nebo starého povlaku. Máte podobné zážitky?


lump+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 21:31.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Webmaster (IP)
Datum: 2003-02-20, 07:05
Nase Mys spis zachranuje svoje hracky z vody - v lete kdyz dostane lavor s vodou, jestli by se v nem sama nenamocila - sama se nenamoci, jen kdyz musi zachranit hracku. Pripadne se namoci, kdyz pije z hrnku caj a kdyz uz nema zizen, zacne se v hrnku potapet...

Jeji oblibenou veci nejsou nastesti noze, ale zachodova stetka, kterou se neustale pokousi ukrast a schovat... S nozi by to bylo horsi, protoze si casto schovava svoje veci do postele...

Co nechapu je jak ji chutna mydlo - kdykoliv se dostane v koupelne na umyvadlo ihned zacen mydlo olizovat - ale ne chvilku, klidne by ho snedla cele. To same mydlo ve skrini mezi povlecenim a pod...

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-02-20, 20:48
To s tím koupáním ve skelnici nebo hrnku s jakoukoli tekutinou souhlasí. To d?lá Vendel taky - Myslím, jak tam namá?í hlavu, prohledává dno a zleje celé okolí. Mýdlo nežere, zato vše, co je mastné - máslo, sádlo, masti?ky, parfemované krémy, neparfemované krémy, ple?ové masky...

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Honza (IP)
Datum: 2003-02-23, 09:55
S t?mi noži nevím, ale to koupání hra?ek je podle m? jasný projev jejich velmi velkého mate?ského pudu i když se musím p?iznat, že bych to ?ekal spíš u sami?ky.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-02-24, 14:50
On není same?ek, on je eunuch! Já taky myslela na otcovské pudy... Pokud je mají fretky tak silné, je možé, že ani kastrace nepomohla v touze po potomkovi (ale ten buldok se mu trochu podobá - celý tatínek), snad je spokojený (myslím tcho?).

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-02-25, 15:24
Moje fretka má zase v oblib? lézt do pytle s práškem na praní, taky miluje všechno mastné. Jo a když má vousy od jogurtu nebo tvarohu, tak si je jde ut?ít jedin? na koberec.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-02-25, 18:53
O koberec? Tak to máte tedy kliku. Vendelín používá jako ubrousek nejrad?ji povle?ení. Jo a tuto zimu se nau?il stát ve sn?hu na zadních (poté, co ujde - nebo je spíš tažen - zhruba 5 metr?) a objímat mi nohu tak dlouho, než ho zvednu a nacpu pod bundu, kde je spokojený. A prášek na praní jsem ješt? nezkoušela. V??ím, že by ho též zajímal.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2003-02-25, 21:10
To šplhání po nohách je klasika. Náš ?enda na procházce tímto zp?sobem žebrá na všech ostatních fretka?ích, protože ví, že pani?ka ho nutí b?hat. Obvykle b?hem chvilky svým prosebným výrazem n?koho p?esv?d?í, vleze mu do batohu na b?iše (fret?í nosítko) a shora pozoruje vyplešt?né domácí fretky :o). Myška dokonce zamlada byla tak obratná, že mi po kalhotách vyšplhala nahoru.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-02-26, 22:53
B?hat ho nedonutím. Pokud ho nezvednu, zaryje se do záv?je, kde zavile hledí, noruje a jinak p?edvádí, že on si tam m?že klidn? zem?ít. Pokud ho vytáhnu ven a táhnu ho za sebou, zap?e se všema ?ty?ma a "sá?kuje," tudíž ho nemohu tahat neustále, jinak bych mu obrousila noži?ky až k t?lu. P.S. Momentáln? vykuchal už t?etí botu, ukradl 4 sponky a šel koupat buldoka. N?kte?í z mých p?átel tvrdí, že je chudomyslný.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: David (IP)
Datum: 2003-02-27, 09:14
Ahoj lidi! Taky mám "auti?ko", teda fre?áka Ferdu - na procházce sm?rem od domu je autí?ko ON - cestou zp?t Já,nechápu ja k na t?ch krátkejch nohách dokáže tak mazat. A co se týká hra?ek - nejlepší je ?lov?k, ale chvilka nepozornosti a Ferda se mstí.... v lepším p?ípad? smrdutou navštívenkou a v horším p?ehrabe alespo? jeden kv?tiná? - už jste "p?esazovali" vzrostlou palmu 4x za odpoledne?

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-02-27, 22:27
Myslím, že je t?eba volit mezi tcho?em a palmou. V p?ípad?, že bych musela palmu p?esazovat po?tvrté, uvažovala bych o p?esazení tcho?e. Jeho hrabací a nornické pudy uspokojují v zim? záv?je, v lét? kompost nebo písek. Doma kyti?ky nemáme, a pokud ano, ve velkých výškách. Už se nám totiž stalo i to, že nám, po chvilce nedozírání na Vendelína, bouchla televize. Až po delší dob? jsme p?išli na to, že ta mrcha do ní p?evrhla vázu s kytkama, kterou jsem na ni neproz?eteln? postavila. Kdepak, tcho?ové a kyti?ky k sob? nepat?í!!

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Chiara (IP)
Datum: 2003-03-02, 20:57
Nas fretak zas najradsej skryva papuce. V momente, ked ich vidi, zacne "upratovat" ale nastastie dodrzuje stabilne miesta, takze ich netreba moc hladat. S vychadzkami mam obdobne skusenosti, smerom "von" ho nosim a smerom "dnu" masti tak, ze mu nestacim. Raz som na neho vyskusala trik, ze som ho odniesla dva krat "von". Pomsta bola kruta. Jeho vyraz "posledneho nevinniatka na umretie" je nezabudnutelny...;-)))...a tak som si ho musela odniest aj "dnu". Zaujmalo by ma, ako vie, ze ideme domov, ked chodime stale inou cestou? Zeby dalsi inteligent v rodine?...;-)))

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: David (IP)
Datum: 2003-03-17, 12:43
Markéto, budes se divit, ale podarilo se mi Ferdu dostat... . Zrovna jsem likvidoval kyti?ky , které nep?ežily mou vzornou pe?i (tzn. vsude byl dostate?ný ...) a do toho Ferda uražený, že se mu nev?nuju. Bylo nádhern? vid?t jak ta mrcha poo?ku sleduje jak se zachovám ... a já nic. Tak uraženou fretku by jsi asi težko hledala. Jemu se zhroutil jeho promyšlený, "mstící" systém. Bohužel tato lé?ba šokem není všelék, ale docela funguje, jen se nesmí dát p?ed fretkou najevo, že to vadí (ikdyž už je ?lov?k zelený vzteky)

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: David (IP)
Datum: 2003-03-17, 13:01
Jezdívám s Ferdou k našim, ale nebývá to moc ?asto. Nevím jak je to možné, ale Ferda si fantasticky pamatuje cestu kudy se šlo a to i po n?kolika m?sících.
A co se týká návrat? z necht?ných vycházek, když ho nechci pustit p?ímo dom?, simuluje, že vlastn? jen tak z rozmaru se prochází a pomalinku, polehounku se p?ibližuje dom?.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Sarka (IP)
Datum: 2003-03-25, 19:44
Je to zajimavy, ale nas Fred ma rad taky vsechno mastne. Kdyz delam rizky okamzite je v kuchyni a lize podlahu. Jsem rada, ze je to normal. Nase fretulka Bucy mi zase krade papuce a gumy na gumovani a Fred pak ponozky - ale jedine bile - coz nechapu proc. :-)

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-03-25, 20:47
Tuk od ?ízk? je po?ád lepší než masti?ky na ekzémy a rozli?né krémy, u kterých už nelze ?íci, že nebyly testovány na zví?atech, neb je tcho? testuje s láskou a chutí kdykoli je dopadne. Ponožky ho nezajímají, boty tahal kdysi, t?? má radši vysoké, šn?rovací, které pe?liv? rozebírá zevnit? na prvo?initele. Je však ochoten smí?it se i s polobotkama nebo teniskama. Ale s t?ma ponožkama to bude podobné, jako pro? ten náš sbírá pouze ostré nože a jídelní ho nezajímají, i když mají um?lou nebo m?kkou st?enku.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: baribal (IP)
Datum: 2003-03-27, 23:59
Nejv?tší zábavou našeho fre?áka jsou šus?avý sá?ky - mikrotenové, igelitové - hlavn? když vydávají šus?avý zvuk. Je z nich úpln? vedle, ?ádí, vyskakuje a kvoká. A pak krabice (lepenkjové apod.) - do nich se schovává a vykukuje z nich po nohách. Extra kapitolou jsou boty - narve se v p?edsíni do botníku a postupn? vyhazuje všechny boty. Pak se tam uvelebí (v prázdném botníku) a vít?zoslavn? vykukuje - te? už je to jen JEHO!

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-03-28, 00:05
Igelitky, pop?.mikrotenové sá?ky a tašky jsou, myslím, klasika u všech tcho??, jsou to ropáci! Boty a botníky též - též klasika. Nyní máme nové police na knihy, a pokud nejsou v polici "nah?ácané", tcho? je okamžit? vyhází a ud?lá tam pelíšek pro svého žlutého buldoka a bílého slona (pískací hra?ky, které koupe a ukládá).
Taky mi p?ipadá ?ím dál podivn?jší, jak d?sn? dupe - když p?ecválá pokoj nebo sko?í z postele, zní to tak, že by se za to nemusel styd?t pr?m?rný mamut (a to není Vendel nijak p?erostlý a tlustý).

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Petra P. (IP)
Datum: 2003-03-28, 12:34
Naše Mája taky strašn? dupe. A to je holka. Našlapuje po?ádn?. Aspo? je slyšet, když odn?kud b?ží. Máme ješt? jednu, Jesinku, ta je malinká (vzrustem) a ta zase našlapuje jako myška. Dost ?asto se jí poda?í hryznout m? do nohy, protože jí neslyšim, že ke mn? p?ichází. Pak z toho má samoz?ejm? strašnou radost :o))). Už to má dokonale natrénované. Když sedim u po?íta?e, tak mám nohy radši naho?e na vedlejší židli.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-04-01, 14:59
Moje Nikita, ta do nohou nekouše (teda m? nekouše, ostatní jo), ale za to má nejradši moje ruce a to v místech, kde to nejvíc bolí (mezi palcem a ukazová?kem), tam se obzvláš? siln? zakousne, práv? má období ?íje a to je opravdu agresivní mrška - stále s ní bojuju. Poslední dobou, když se jí n?co nelíbí, t?eba že nejdeme na ven, nebo na dvorek tak za?ne kvokat, a snaží se m? kousnout práv? do rukou. Ob?as mi v této chvíli p?ijde jak smysl? zbavená. Když je hodn? rozdovád?ná, tak rdousí hadr sto?ený do roli?ky a b?há jak blázen po celém byt? (nejvíc se jí líbí když p?ed ní utíkám a ona m? honí). Co se tý?e dupání, tak Nikita je tichá, slyším ji akorát tehdy, když ?ape po linoleu.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Webmaster (IP)
Datum: 2003-04-01, 17:26
Kdyz byla Mys v riji tak jeji nejlepsi kousek byl vysplhat se po zaclonach az ke stropu a tam se dosti dlouho drzet, nez ji nekdo objevi a sunda dolu :-)

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-04-01, 22:24
Na záclonu šplhal Vendelín jen v raném mládí. Taky ?ekal až ho sundáme.
Mimochodem - taky se vaši bestiášové to?ej dokole?ka jak st?elený, když se jim nese jídlo?

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Webmaster (IP)
Datum: 2003-04-02, 07:39
Myš se neto?í jak st?elená zato když byla v ?íji tak couvala jak motorová. :-) Ob?as to d?lá i te?.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-04-02, 11:06
S tím couváním to znám. Vždy když jdeme ven, tak nejde normáln? pop?edu a t?eba deset metr? couvá :). Ješt? k tomu hon?ní. Nikita je schopná m? honit po zahrad? t?eba p?l hodiny, taky se ji líbí, když p?ed ní uskakuju. Ješt? že m? p?i tom nikdo nevidí, asi by si myslel, že jsem blázen. Je to jak s malýma d?tma, ?lov?k ze sebe ud?lá i p?knýho d?bila.
Nikita hrozn? zbož?uje sk?ín? s oble?ením, hlavn? si tam ukládá látkový mí?ek - její nejoblíben?jší. Když zjistí, že jsem blízko její voliéry, tak v ní za?ne b?hat a d?lat rámus, abych si jí všimla.

Taky je Vám vašich mazlí?k? líto, když je dáváte do jejich pelíšk?, voliér atd. ? M? hrozn?, hlavn? když musím n?kam jít, a ona se za mnou dívá.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-04-03, 01:10
Couvání? Na to jsem si už zvykla, na rozdíl od mého partnera, který zavile tvrdí, že je tcho? chudomyslný. Couvá i do vlasního pokoje (tcho?, nikoli partner), t?eba práv? i pár metr? - nechápu, jak se trefí prdelkou do mezery mezi dve?ma v pom?rn? velké rychlosti (pokud dostává žrádlo b?ží vždy pop?edu).
Má sice vlastní klec, ale tu používáme sporadicky - pokud jsou u nás ?emeslníci (Vendelín miluje jejich brašny i je samotné - vše se dá hlodat, okusovat, vyhrabat, odnést...), nebo pokud v?tráme apod. Jinak, po p?est?hování na Šumavu, má vlastní pokoj, kde má i vlastní postel (p?vodn? jsme mysleli pro návštevy, ale bohužel, málokterá návšt?va snese spaní v tcho?ecím pelíšku, by? by to bylo opravdu oby?ejné lože po babi?ce). Má na ní vlastní deku se starým povlakem - v povlaku spí nejrad?ji - a zbytek místnosti slouží jako šatna a odkladišt? r?zných - pro tcho?e velmi interesantních - v?cí. P?esto je mi ho líto, když ho na noc zavírám, protože se tvá?í, jako bych ho zavírala do vzduchot?sné bedýnky 2x2 centimetry. Takže je úpln? jedno, jak velký "kvartýr" tcho? má, neb chce zlobit zásadn? n?kde jinde.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-04-03, 13:30
Tak dnes ráno jsem si užila docela legraci. Nikitu pouštím ráno než jdu do práce a potom ji mám po práci pušt?nou celé odpoledne. Dnes ráno se vyšplhala k oknu (našt?stí používáme okenní sít?, takže vypadnout nemohla) ale procházela se v okn? jak modelka, prohlížela si lidi, kte?í chodili okolo, když jsem ji tam tak pozorovala, p?išlo mi to hrozn? k smíchu. Kdbych ji z toho okna nesundala byla by si tam snad i ustlala. Jinak je Niki v ?íji a kde m?že, tak si d?lá pelíšek.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-04-14, 13:05
Vendelín umí další kousek. Nejenže napadá ko?ky (a hlavn? malou Paštiku) normáln?, ale poslední dobou si pe?liv? vy?íhá, když má n?která z ko?ek klid a pocit bezpe?í a vleze do postele. Tam leží na pe?in? nebo na prost?radle - ta doty?ná ko?ka - ale jen tak dlouho, než tcho? vleze pod pe?inu nebo prost?radlo a zárove? pod ní. Tam do nebohé šelmy tak dlouho strká ?umákem, až ji vyžene. Má v tom krku a ?enich d?snou sílu - jak dokáže zvednout 6kilovýho kocoura hlavou, to mi vysv?tlete.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-04-14, 15:18
Jakou má fretka sílu v ?umáku už jsem taky poznala. Kle?ela jsem na zemi, ?ekala jsem až ke m? p?ijde, ona m? zezadu podlezla, aniž bych o ní v?d?, a štouchla m? do b?icha. Docela to bolelo, a trochu m? nadzvedla. Sílu ty malý mršky maj, to musím potvrdit!!!

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Chiara (IP)
Datum: 2003-05-02, 23:26
Prisla jar a s nim dalsie podivuhodne spravanie sa nasho fretaka. Zerie minimalne, ale o to viac ma energie (kde ju pre boha berie?). Nase prechadzky teraz vyzeraju tak, ze on vlaci mna po celom sidlisku a ani po dvoch hodinach pomerne rychlej chodze nechce ist domov. Dnes mi prave vynadal clovek slabsej natury, ze preco tu fretku nezoberiem na ruky, ved uz chudatko nevladze chodit. Pravda bola asi taka, ze som si dovolila vybrat sa smerom domov, co sa fretakovi nepacilo a tak urobil "rohozku". Aj vy mate teraz taketo skusenosti?

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-05-04, 20:48
Vendelín nadále pokra?uje v "sá?kování" sm?rem od domova a ve zb?silém úprku sm?rem k domovu. V této oblasti na n?j jaro nep?sobí. Stihl si však už vybudovat rozsáhlou sí? nor a chodeb pod kompostem, kde je krásná a m?kká hlína (je ob?as problém ho odtamtud dostat, neb se spolehliv? zamotá na vodítku). Též mi každý ve?er pomáhá zalévat - snaží se dostat pod proud hadice, a pokud ho zasáhne, utíká zp?t do nor, kde chvíli prská a ská?e, než celou akci opakuje.

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist