Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-07-21, 16:23
Ahoj
v?era jsem si odvezla z jinonické stanice pro voln? žijící handicapované živo?ichy fre?áka. Pojmenovala jsem ho Kubík
Doma mám již ro?ního albína Ference.
M?j p?íb?h s Ferencem najdete jako první p?ísp?vek v diskuzním fóru v tématu "Fretku?- hlodavce nikdy!".
Po p?l roce co mám Ference jsem usoudila, že mu bude lépe ve dvou.
Rozhodla jsem se „op?t“ pro fretku v nouzi.
Moc jsem cht?la tmavou sami?ku.
Samoz?ejm? jsem si odnesla, jak jinak, bílého same?ka.
Když ho vytáhli z králikárny a podali mi ho se slovy, nic o n?m nevíme, jen to že se našel, ?ekala jsem mohutné zakousnutí na seznámení. P?esn? tak jak to d?lával t?i m?síce m?j milovaný Ferenc.
Místo toho chv?jící se Kubík objal celým t?lí?kem mé p?edloktí, olízal celé okolí a jemn? se nepovolujícím štípnutím ujistil, že ho tam nenechám. Cestoval v aut? v p?enosce na d?tské dece. Ležel a ani se nehnul, tak oddaný, že mi bylo jasné, že to není žádná divoká fretka, ale ocho?ený, p?ítulný a ukázalo se že i ?istotný fre?á?ek.
Práv? probíhá seznamování, které prob?hne v plné síle o víkendu na chat?.
A p?íští týden… paní doktorka Chylíková. Už jsme objednáni.
Zatím Vás zdravíme Pavla Ferenc a Kubík

Přílohy: Kubík.JPG (50kB)  
Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-21, 16:27
To Pavla: Sklá?am sa pred tebou! Urobila si zas jeden krásny skutok! Nech Ti Kubík prinesie va?a radosti!
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-07-21, 16:28
Ten je krásnej :-)
Tak p?ejem s Matýskem hodn? úsp?ch? a radosti :-)
Vážn? bych ocenila, kdyby jsi podrobn? popsala seznámení dvou fre?ák?. Ráda bych ješt? jednoho dom? po?ídila ale už te? se t?esu strachy, jak seznámit Matýska s jinou fretkou-klukem.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-07-21, 16:28
Ješt? jsem zapomn?la.
V Jinonicích mají ješt? prý dva tmavé nalezené same?ky. Jeden je v pubert?, nemusím popisovat :-)a druhý snad ne.
Kdyby jste o n?kom, kdo by m?l zájem o nalezeného fre?áka v?d?li, ur?it? by to bylo vítáno.
Stanice pro voln? žijící handicapované zví?ata
tam má 600 zví?at.
Fretky nevím jak se tam mají,ale p?eci jen nejsou voln? žijící, tak jim ur?it? schází lidské pohlazení a tak.
Pavla

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-07-21, 16:40
Uju:
seznámení jist? rádá popíši.
Zatím mám jen instrukce od zkušených.
Nejprve je jasné, že Kubíka musím nechat vykastrovat. Jinak by se dva same?ci prý asi nesnesli, a je fakt že kouše Kubík do ference, ne naopak. Takže to je jeho da?, za to, že bude mít "lepší život". To ud?láme p?íští týden.
Jinak týden mají spát každý ve svém v jedné místnosti. Poušt?t je mám nat?ída?ku.Kubík má bývalou Ferencovu klec, ale je pro n?j akorát. Ferenc má totiž novou t?ípatrovou, kde doufám budou ?asem bydlet oba.
Takže poušt?ní probíhá v intervalech: hodinu Ferenc, hodinu Kubík.
Je pravda, že rozmazlený jediná?ek (tedy krom? ?ty?ech ko?ek a psa) Ferenc trochu v kleci proti tomu opat?ení protestuje, ale nezdá se uk?ivd?ný ani uražený. Je celý zv?davý, že existuje taky jiná fretka a zdá se, že to chce opravdu jen ?as.
Jen toho kvokání je o 1000% více než p?edtím.
V podstat? kvokají furt, oba. Ob?as si p?ipadáme jak ve slepi?árn?.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-07-21, 19:57
Pavla, je to krásný, že jsi dala dalšímu opu?t?nýmu fre?ákovi domov. P?eji Ti i s Milouškem, a? jste všichni v pohod? -Ferenc ,Kubík.ostatní zví?átka.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-07-21, 20:01
Tak se pridavam k prani, sama tise zavidim nejradsi bych hned jela nekam pro nejakou dlasi fretecku, misto by ted bylo, ale mamka..(( nebudu ani povidat kazdopadne drzime palecky at se mate vsichni radi:oú
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-07-22, 11:34
Uju:
myslela jsem si že je budu seznamovat minimáln? za týden, a ne d?ív než bude Kubík vykastrovaný.
A v?era, v?era jsem je prost? pustila oba najednou, žádné st?ídání, a byl sekec, ale dobrý.
Chvíli se jako kousali a tahali za k?ži za krkem, ale v?bec žádné jiné zvuk než kvování, tak jsem je nechala. Ale byla to fakt podívána, sranda, mám to nato?ené na kame?e. Když te? na to koukám s kolegyn?mi, ?íkají, že se v?bec "ne?ežou" jen tak "nacvi?ují". Po chvíli už jenom lítali sem tam a kvokali a ob?as se váleli a kousali se, ale moc ne. Kdyby jsem tam m?la ruku já, myslím že to bylo takové štípání, žádná krev, v?bec.
No a pozd?ji už Ferenc Kubíka hledal, když jsem si ho vzala do klokanky. On je totiž Kubík starší než prdlej Ferenc, a není vykastrovaný, je dvakrát tak veliký a Ference p?epere když se naštve, ale nemá na n?j dost vytrvalosti, takže ho p?ed ním po ?ase schovám do klokanky, kterou nosím doma na sob? i s Kubíkem a pohoda. Jo, a hrozn? m? p?ekvapilo, jak Kubík umí chodit na procházku, naprosto zp?sobn?, super. To Ferenc neumí. Tak zatím ahoj

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-07-22, 12:12
Taky se s Míšou p?idáváme k p?ání co nejvíce parádních tcho?ích zážitk?
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-07-22, 18:58
Zase slzím dojetím! P?eju spoustu úžasných zážitk? a hodn? zdraví celé sme?ce lidské i tcho?ecí!!!
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2007-02-26, 12:45
?lánek o stanici,jestli je to vše pravda,tak je to hrozný!

[www.ahaonline.cz]

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-02-26, 12:54
JanaN:vypada to tam dost otresne, ale zas bych na to davala bacha, prece jen to je v AHA! a tam uverejnej cokoliv

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2007-02-26, 13:01
Je pravda,že bulváru se nesmí v??it všechno.Odkaz jsem našla na jedné psí diskuzi.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-02-26, 13:06
janan: se taky podivej,odkud sou fotky-je tam zminenej archiv, takze asi vyfotili sefouvou utulku a pak vzali z archivu fotky tech chciplejch zvirat,aby to vypadalo verohodne

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-02-26, 13:38
Já bych tu ženskou zav?ela a na magistrátu, který jestli jsem správn? pochopila je z?izovatelem - bych vyhodila ?lov?ka, který má na sv?domí, že se tam nekonaly žádné kontroly.
Je mi z toho zle.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-02-26, 14:17
Holky, tohle opravdu pravda je a to do posledního sloví?ka!!!!!!!!!!!!
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:19
Ivka - jak to víš? Máš v?rohodný zdroj?
T?žko ?íct, ?emu v??it - ta paní, která to tam vede, mi vždycky p?ipadala trochu prašt?ná, ale nic o ní a útulku osobn? nevím.
Co vím je, že m?l útulek už n?kolikrát problémy a cht?li ho zav?ít - kv?li pen?z?m.
Takže to klidn? m?že být i nafouknutá pomluva, jako další kapka pro jeho zni?ení...?!?!?
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:29
Mam naprosto v?rohodný zdroj, ale z d?vodu bezpe?nosti :o) a pro dané slovo nebudu jmenovat.
Ano, paní se k ostatním lidem chová asi jak nejlépe umí, ale uvnit? útulku je to úpln? jiný ?lov?k.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:32
Když to je pak Ivko t?žký:-) každý se odvolává na zdroj a v?rohodnéé informace, ale nikdo nikdy ten zdroj neuvede, to taky není moc d?v?ryhodné:-))
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:36
Že t? taky pošlu do po?adu "V??te, nev??te"!!!!! :-))

Jsem ráda, že ten ?lánek vyšel a budu se modlit, aby byla paní vyhozena, vykopnuta a vyd?d?na a aby se útulek dostal do správných rukou.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:37
Holky, co s tím budeme d?lat? :-(((((
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:39
Nevím,jak dlouho byl v ?tulku Teide,ale umo?en? nevypadal, byl jen špinavý. Možná by nám víc ?ekla akad. malí?ka Dáša Šimková, napíšu jí. Nebudu odsuzovat a posuzovat n?co, o ?em málo vím.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:41
Jsem zrovna p?emýšlela taky majdo. Jestli sepsat pod hlavi?kou klubu petici nebo stížnost nebo já nevim co .... Nebo sepsat petici ve svých m?stech a pak to poslat najednou ??????



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Ivka dne 26.02. v 15:50.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:42
Pokud se zví?e dostane do rukou D. Šimkové tak m?že d?kovat zví?ecímu bohu....
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:43
No petice m?žem taky, ale momentáln? p?emýšlím nad tím zavolat tam a zjistit, jestli jsou tam n?jaký fretky a dostat je tam odsud...
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:50
majdo na to zapom?n,jestli tam n?jaké jsou a jsou k mání ,tak ona je dá,když tam s prosíkem p?ijdeš.A ty co nechce dát prost? nedá i kdyby ses postavila na hlavu.
A pokud do budoucna chcem od tamtud dostávat fretky,tak n?jaká hurá akce tomu teda rozhodn? nepom?že.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 26.02. v 15:52.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:55
Pavlo, jsi úžasná :o)) P?eji kluk?m, aby si padli do oka a stali se z nich dob?í kámoši :o) a Tob? d?lali jen samou radost!

Vzhledem k tomu, že onen ?lánek je uve?ejn?n v bulváru, nep?ikládala bych mu velkou váhu. Záchranné stanice obecn? mají dost t?žký život, musí žebrat o každou korunu a každou získanou t?ikrát obrátit v ruce, než rozhodnou, do které z mnoha pot?ebných v?cí (renovace kotc? a voliér, krmivo, veterinární pé?e,...) ji investují :-/
Paní P?ibylová se stará ve své záchranné stanici o mnoho zví?at a navíc se aktivn? zapojuje do ochrany zví?at a p?írody i na vyšší úrovni. Navíc jako jediná je ochotná s námi spolupracovat a p?ijmout nalezené fretky, což žádná jiná stanice v Praze d?lat nechce. Osobn? jsem v této záchranné stanici nikdy nebyla, ale z d?v?ryhodných zdroj? vím, že to tam sice nevypadá jako v nóbl zví?ecím hotelu, ale o zví?ata je postaráno. Že by m?la ve své stanici takový nepo?ádek, to se mi nezdá.... Problém je v tom, že se do stanice dostává mnohem v?tší množství zví?at, než na jaké má kapacity.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2007-02-26, 15:57
Do Jinonic jsem volala asi p?ed 2ma m?síci,jestli tam nemají n?jakou k adopci.Paní mi ?ekla,že tam fretku k adopci m?li naposledy víc jak p?ed p?l rokem a že už je moc neberou.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-02-26, 16:02
Vendul ta gratulace Pavle má 2roky zpožd?ní :o)

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-26, 16:06
Hm, tak to se mi povedlo...a p?itom jsem si ?íkala, že je mi divný, že si teprve druhýho klu?inu bere, když si myslím, že už má dva, ale pak jsem si ?ekla, že se asi mýlím...nenapadlo m? kouknout se na datum ;o)
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist