Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4
Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-17, 21:07
prima,aspon o ježky je postaráno,ale ted je spíš sezona vyhozených fre?ák?,a když Jinonoce nesmí p?ijímat,tak kde skon?í.Už jsem kontaktovala n?jaký útulky,kdyby se tam objevila fretka,aby nám dali v?d?t,ale jak to dopadne,když n?kdo poveze do Jinonic a dozví se že tam zví?e nesmí nechat?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-03-17, 22:06
No jo, ale tady v Dob?ichovicích? Že o n?m nevím??? :-)
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-03-17, 22:16
Ježci nap?. paní Dvorská, p. Hátleová
Fretky prost?ednictvím akad. malí?ky Dagmar Šimkové
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-03-18, 14:30
boža - v tom ?lánku píšou, že savce p?ijímají M?cholupy a vozí se tam náhodn? nalezená exotická zví?ata.

Achjo - taky jsem doufala, že to není pravda... :o(((
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-18, 17:58
Tento zdroj už "bohužel" opravdu vypadá d?v?ryhodn? . Doufala jsem, že to není pravda, už jen proto, že pí. P?ibylová je ?lenkou Úst?ední komise na ochranu zví?at a z této oblasti má hluboké znalosti (vid?la jsem na vlastní oka). Ach jo :-/
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: MartinaJ. (IP)
Datum: 2007-03-20, 20:13
Pravda o záchranné stanici pro voln? žijící zví?ata v Praze Jinonicích

26. února vyšel v deníku AHA ot?esný ?lánek o Záchranné stanici v Jinonicích. Prakticky tentýž ?lánek byl 16. b?ezna otišt?n i v deníku Lidové noviny.

Prvním pocitem po p?e?tení bylo zd?šení a údiv. Pražský spolek ochránc? zví?at s touto stanicí již dlouhé roky spolupracuje a v sou?asné dob? nemine den, aby v Pražském spolku ochránc? zví?at nezazvonil telefon a lidé se neptali, kam s nalezeným a p?ípadn? i poran?ným zví?etem. M?že PSOZ nadále odkazovat nálezce na stanici v Jinonicích? Co se tam skute?n? stalo, pro? se náhle p?ístup paní P?ibylové ke zví?at?m – alespo? podle denního tisku - tak zm?nil? A kam jinam vlastn? v Praze posílat tu spoustu zví?ecích nalezenc??

Jako ?lenky výboru PSOZ jsme se rozhodly p?esv?d?it se o stavu záchranné stanice v Jinonicích na vlastní o?i. V ned?li 10. b?ezna jsme kontaktovaly paní P?ibylovou osobn?. Obešly jsme areál, abychom získaly p?edstavu o tom, jak zví?ata - a to zví?ecí druhy b?žn? se vyskytující ve volné p?írod? i p?íslušníci druh? ohrožených ?i chrán?ných - žijí. V záchranné stanici pobývají nalezená zdravá zví?ata do doby, než budou moci být vypušt?na zp?t do volné p?írody. Zví?ata postižená tu naleznou azyl do konce života.

Prohlédly jsme VŠECHNY ubikace zví?at – a u každého si vyslechly jeho životní p?íb?h, za kterým se obvykle skrývala n?jaká tragédie. Zví?ata byla ?istá, bez známek stresu, ubikace uklizené (a to nikoliv uklizené narychlo a po dlouhé dob?). Podle lokace voliér a výb?h? i podle seskupení zví?at bylo z?ejmé, že paní P?ibylová se nestará jen o stravu a ?istotu bydlení pro zví?ata, ale že pe?uje i o jejich „psychické pot?eby“ – mj. o to, aby zví?ata, která to pot?ebují, mohla žít v párech ?i spole?enstvích. N?kte?í obyvatelé stanice k paní P?ibylové dokonce zjevn? p?ilnuli tak, že ji považují tém?? za svého životního partnera.

Nem?žeme a nechceme tvrdit, že vše v záchranné stanici je naprosto idylické - i tady je a bude co zlepšovat. Nap?íklad n?které voliéry a klece (navržené mimochodem architektkou z Magistrátu hlavního m?sta Prahy bez zohledn?ní požadavk? paní P?ibylové) nemají základy a zví?ata je tak mohou snadno podhrabat, nebo jsou situovány tak, že do nich jde velmi málo slune?ního svitu. Zdaleka nejv?tším problémem jsou však inženýrské sít? - na pozemek není zavedena elekt?ina ani voda. Musíme konstatovat, že za takových podmínek je obdivuhodné, v jaké ?istot? dokáže paní P?ibylová zví?ecí bydlení udržovat. Objektivn? to musí být nep?edstavitelná d?ina, jejímž výsledkem je ale to, že o zví?ata je postaráno i v „bojových podmínkách“.

I proto v nás – a nejen v nás – z?stává nep?íjemný pocit z n?kolika nezodpov?zených otázek: Kdo a pro? m?l pot?ebu vytisknout ony negativn? vyznívající ?lánky? Pro? se redaktorka respektovaného deníku inspiruje bulvárním tiskem a odmítá p?esv?d?it se o pravdivosti n?kterých tvrzení p?ímo v areálu záchranné stanice? Komu vadí jinonická stanice a její obyvatelé? Nebo snad n?komu vadí dokonce paní P?ibylová? Odpov?? bohužel neznáme...

Záv?rem snad jen prosba a p?ání, aby se všichni ti, kte?í byli a jsou vyd?šeni ?lánky v denících AHA a Lidové noviny (stejn? jako my), p?išli do jinonické stanice podívat osobn? a sami si ud?lali vlastní názor.


Jana Chlanová, Eva Vrbová
Pražský spolek ochránc? zví?at (www.psoz.cz)

Tento text je voln? ši?itelný a protože jsem paní P?ibylovou poznala a na stanici jsem byla, ztotož?uji se s ním. Moje vyjád?ení je spolu s tímto textem na mém webu www.kotatka.unas.cz

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-21, 00:48
MartinaJ: Díky moc za p?íjemnou zprávu a hlavn? za objasn?ní situace ohledn? paní P?ibylové a její Záchranné stanice v Jinonicích!
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-03-21, 10:59
vyborne, vyborne,ja rikala, ze je to divny, neb to ve zpravach ani na nove, prime ci ct nebylo, a tam by se to objevilo urco

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-03-21, 12:50
No zapla?pánbu! Bylo mi fakt líto m?nit názor a snažila jsem se najít i jiné zprávy.
Pravda ale je, že je nejlepší p?esv?d?it se na vlastní o?i.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-04-10, 11:28
[www.ceskatelevize.cz]

tak n?jaké nové zprávy..
Reportáž o útulku za?íná v ?ase 4:15



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Ivka dne 10.04. v 11:31.
Avatar

Přílohy: kontrola jin[1].utulku.JPG (48kB)  
Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-10, 15:19
Neco o zlepseni bylo i v Metropoli o vikendu taky na CT1.

Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-10, 20:15
Sakra! Je to hrozný...ale: ce bude te? s t?mi zví?aty, které v tom útulku jsou?
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-04-11, 17:00
Zví?ata tam podle m? z?stanou, jen se nesmí p?ijímat další...
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-08-23, 16:26
Nevite nekdo nahodou www stranky na utulek v Jinonicich? Ja nejsem schopna je najit :-/ Tento mesic budu mit nejakou stovecku "navic", tak me napadlo to poslat pí. P?ibylové, nebo ji tam donest nejake fretci granulky.

Hezky den vsem :-)
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-23, 16:27
a neviter nekdo kde v jinonicich to je? ja bydlim v jinonicich a netusila jsem, ze je tu nejakej utulek.... donesla bych nejake kapsiocky k jidlu nebo tak neco, co mi treba nelinka nebasti a cop mame doma...

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-08-23, 16:41
klokane: kdyz nic nenajdu, mam na pani P?ibylovou mobil, kdyz tak ji zavolam, zjistim adresu, a poslu Ti ji do SZ :-)
Ale myslim, ze adresu tady nekdo urcite vi ;o)
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-23, 16:47
tak jsem nasla tohle

název: Záchranná stanice pro divoká a exotická zví?ata
adresa: Vav?inecká ul. – SAD, 158 00 Praha 5 - Jinonice
V?ra P?ibylová
m: 602 20 50 70

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-08-23, 17:00
no, tak si asi udelame s Verunkou vylet :-)) Pokud tedy nenajdu aktivni bankovni ucet :o)

Dekuji Ti
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-23, 17:08
se tam zajdu podivat a vemu jim tam tasku plonou jiiiidla :-) at se maj dobre broucankove. Hele Beth nebylo by nmyslis po tom vsem, co se tady psalo radeji jim poskytnout pelisky a steliva a jidlo a tak nez penizky? nevim, jen mam malinko pochybnosti, aby se ty korunky ke zviratkum opravdu dostaly... nemylsim to zle, nechci nikoho soudit!!! pak vam vsem poreferuju, az se odtamtud vratim :-)

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-23, 17:10
ale žádný fretky by tam ted být nem?li,a jestli se tam n?jaká ukáže,tak ji Jirka nebo Pavla hned odvezou,protože pro fretky tam teda ideální podmínky zrovna nejsou.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-08-23, 17:33
Klokanku, myslim, ze pani Pribylova pro zvirata udelala tolik, ze i kdyby si ty penize nechala tak do zvirat vrazila tolik, co asi malokdo z nas :-(

Boza: Jde mi o to, aby kdyz se tam nejaka fretka dostane, aby mela aspon co kvalitniho k jidlu, nez si pro ni nekdo prijde :-( Po tom co ctu, kolik fretek je vyhozenych z domova, je mi do breku :-( Premyslela jsem na Acanou, ma prakticke uzavirani, takze tam chvili vydrzi.
Nebo bys mela radu jak nejak jinak efektivne (krom adopce kterou si fakt ted nemuzu dovolit) pomoct fretkam v utulku v Jinonicich nebo jinde?

A tak me napadlo, BOZO, ty jsi vlastne taky takovy utulek ;o) ze?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: beth dne 23.08. v 17:46.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-23, 17:42
taky se pridavam k prosbe o jakoukoli radu, jak jeste jinak, nez zradylkem pomoct...nenapada me, co v utulku potrebujou, ale je tohpo urcite spousta...

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-23, 17:55
jo když ji tam dovezete pytel Acany ,tím nic nezkazíte,je to vhodný pro ledasjaký zví?e,co se ji tam ocitne,to ur?it? jo.Ja jen cht?la ?íct,že jakmile se dozvíme že je tam fretka,okamžit? Pavla vyráží a p?eváží jinam ,i v M?cholupech t?eba je to rozhodn? lepší pro fretky.
Tím vubec ne?íkám že paní P?ibylová d?lá n?co špatn?,spíš že tam prost? nemá podmínky jaký by si ona i ta zví?ata zasloužila

Jo já jsem utulek rodinného typu ala holan?an :o)).

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-23, 18:03
Já m?žu na p?echodnou dobu piplat jednu fre?uli, nejlíp asi sami?ky, aby mohli být všichni pohromad?. Útulek jsem nevid?la, ale pom?žu ráda. Nicmén? na stálo jsme 3 ;-) a je to až dost, takže adopce taky nep?ipadá v úvahu.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-24, 16:42
znovu prosim o radu, co by mohli v utulku krom jidla potrebovat??? at vim, co jim dovezt

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-24, 16:46
by bylo nejlepší domluvit se s pí p?ibylovou, myslím si...

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-24, 16:55
ja to chtela jako prekvapko :-) ale asi mas pravdu, donesu ji tam jidlo a kdyztak se o zbytku domkuvime

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-08-24, 17:02
Klokanku :-) myslim ze by bylo vhodne nejdriv ji tam zavolat, protoze by tam treba taky nemusela byt a nebo bys mohla prijit v nevhodnou dobu. CHces tam jit spolu? Ja bych ji zavolala a podle potreby bych treba koupila pres net trikilovku Acany (nebo podle potreby neco jineho. Mrkni na tohle [www.zs.praha.zde.cz]
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-24, 17:10
no ja bydlim asi 5 minut odtud, kazdopadne ti mnohokrat dekuji za tu novou adresu, ja bych byvala sla na tu starou. tak se nekdy ozvi, muzem tam jit spolu...

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-24, 17:43
klokane,
tak to m? nenapadlo, že d?láš ježíška, když je srpen! ;o))
jo, to je hezkej nápad, ale asi bych se fakt rad?j domluvila dop?edu - i jak ?íká beth...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 31.03. v 16:55.

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist