Aktuální stránka:85 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-11-28, 13:05
Já o fretce ?etla taky až 20hodin!!!:o)
Ale cht?la bych poznamenat, že to teda Vendelín nenaspal ani omylem!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2008-11-29, 15:08
To Martina, Marketa: suhlasim, je to horsie a horsie...
teste sa, ze sa dieta nesmiera po zemi a nejaci pre kazdu pitominu.
Co sa rozpravania tyka, ten moj sarkan rozprava stale viac a viac a bohuzial velmi trefne, momentalne si opakuje basnicky a pesnicky zo skolky, co je sice chvalyhodne, ale ked pocujete po xty prvy krat Mocilaaaaa konopeeee mociiiiiilaaaaaaa (opileckym vyrazom) mate dost.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-12-04, 02:40
Vítkovi jsou dnes 4 týdny :o))
Pond?lí a úterý bylo pon?kud pekelný - Vítek si prochází r?stovým spurtem, což znamená, že ve dne v noci plá?e nebo jí. A pak ješt? zvrací :o( V?era jsem šla spát až ve 4 ráno... Dnes už ale bylo plá?e o n?co mén?, tak snad už bude zase lépe.
M?jte se fajn :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-04, 10:42
Vendulko, drž se, není to lehké. Bude líp. A taky bude po?ád n?co. My už s mírnou nervozitou vyhlížíme zuby.
Te? je Elinka nachlazená a kašle. Dnes strávila polovinu noci u m? v posteli, jinak by se ani jedna z nás nevyspala. Dostává kapky, tak bude, doufám, brzy ok. V úterý máme první lekci plavání, snad se ob? do té doby dáme m?jak do kupy.

Jinak ?umím jako blázen. Ella se už staví na všechny 4. Ješt? p?ed dv?ma dny d?lala takové to zadek nahoru a zase dol?. Te? už na kolenou vydrží i pár vte?in. Procvi?uje se p?i každé p?íležitosti. Dokonce se u toho pokouší i couvat. :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-04, 11:00
vendulko,

soucítím s tebou. první dít? jsem psychicky naprosto nezvládala. bu? to bylo tím, že jsem nebyla naprosto p?ipravená, co m? vlastn? ?eká nebo n?jaký "poporodní šílenství", nevím. kluk FURT ?val a V?BEC nespal (nebo aspo? já m?la ten dojem). byla jsem absolutn? nevyspalá, šílen? nervní, totáln? zoufalá, v??n? u?vaná a taky vyhublá na kost - když nervím, tak nejím a to málo, co jsem sn?dla, ze m? vytáhnul ten malej upír... :o)

vydrž, bude líp, dokonce p?ijde ?as, kdy se v noci i V Y S P Í Š .... ;o)

a když se narodil druhej kluk (prvnímu bylo málo p?es dva), bylo to naprosto v pohod?. sice jsem asi 4 m?síce zase spala denn? jen kolem 4 hodin, ale v?d?la jsem DOP?EDU, že to bude záhul, tak m? to nezasko?ilo a snášela jsem všechno mnohem líp. a - p?ekvapiv? - kluk furt NE?VAL a SPAL :o) jen, bohužel, místo v noci spal ve dne. no, aspo? jsem m?la p?es den víc ?asu na toho staršího... :o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-12-05, 03:02
Mirim, Elinka je šikulka :o))
Moc vám p?eju, a? se brzy uzdravíte! Musí to být d?s, když takhle malé d??átko stoná - s virózou má ob?as dost co d?lat dosp?lák, natož takovéhle píd?...

Martino, kdyby všechny ženský tušily do ?eho jdou, tak už lidstvo dávno vyhynulo... ;op

Vítek je práv? šestou hodinu v kuse vzh?ru. St?ídav? d?sn? roztomile kouká, bre?í, jí a zvrací a ne a ne jít spát. snad už ale te? bude kone?n? dostate?n? u(na)kojen a zalomí to ;o) Já, zatím co ho krmím a uspávám, jedním prstem datluju na no?asu, jinak bych se na internet nedostala v?bec...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-12-05, 09:00
Vendulko u první dcery jsem taky po nocích koukala do PC a protože sestra má stejn? starého kluka jako já dceru tak jsme si po nocích volaly a ut?šovaly se :-)
S druhou dcerou jsem byla klidn?jší i když mn? taky n?které v?ci ješt? zasko?ily. Myslím, že tak u pátého dít?te bych byla klidná matka. Teda spíš naprosto otup?lá a flegmatická matka.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-05, 10:46
Chci se zeptat zkušen?jších matek. Je normální, že Elinka te? za?la mén? jíst? Za poslední m?síc p?ibrala tak 60 % toho, co p?ibírala d?ív. Doktorka m? ujistila, že je to v po?ádku, že se mimink?m okolo p?l roku zpomaluje r?st a p?ibírání na váze.
Ale dnes t?eba Ella jedla o p?l šesté ráno, a když jsem ji o p?l deváté nabídla sunar, asi 2x si cucla a necht?la. A dote? o jídlo neprojevila zájem. Ovšem když jí, tak sní celou láhev (120 ml).
Nevím, jestli je to tím nachlazením, ovšem tuhle zm?nu v jídle sleduji už víc než týden...
Jinak je na tom už lépe. Kašle mén?, a když, tak odkašlává. V noci už nemívá záchvaty kašle, spí celkem dob?e.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-12-05, 13:41
Mirimko je to normální! Adélka i Stázka d?laly to samé. Ada te? v p?ti letech vydrží i dva dny v?bec nejíst a pak to zase dožene. Uvidíš, že zas bude období kdy se bude cpát hlava nehlava

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-07, 10:22
Tááákové jsme už veliké a šikovné! :o)
Avatar

Přílohy: P1080253.JPG (94kB)   P1080270.JPG (96kB)  
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-12-07, 10:44
Mirim, to je ale šiklka, ježiš toto letí, za chvíli už bude chodit, pak do školy, na rande....

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-12-07, 11:00
Mirimko, toto letí :-)
Elinka roste do krásy ;-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-07, 11:19
D?kujeme za pochvaly. :o)
Letí to strašn? rychle, ale s tím rande, petronelko, ješt? nestraš! :oD
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-07, 11:26
Mirim krásné fote?ky :-))) Až na to, že jak vidim, jak ty mr?ata rychle rostou, tak si dycky uvédomim, že já stejnou rychlostí stárnu :-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-07, 11:48
Johanko, já teda nevím, jak seš na tom fyzicky (zdravotn?), ale psychicky ur?it? nestárneš! Když tu n?kdy ?tu ty tvé p?ísp?vky, tak si myslím, že seš prašt?n?jší než kdejaká dvacítka! :o))))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-07, 11:51
Mirim díky, to souhlasí :-))) akorát ?lov?k nesmí koukat do zrcadla.... což zvládám vcelku lehce :-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-12-07, 20:30
Johana - nic si z toho ned?lej. Mn? velmi ?asto evokuje pohled do zrcadla jakousi pohádku z dávných dob, z níž si nepamatuju nic jiného, než že každé zrcadlo,do n?hož se daná postava podívala, prasklo :o)
Neporadíte n?kdo? Trápí m? to už dlouho. Kráska a zví?e? N?jaká Grimmovka? Já fakt nevím...jen se nesmím dívat do zrcadla :op
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-12-07, 20:43
jste mi p?ipomn?ly jeden vtip se zrcadlem..

Vykoupaný a osprchovaný muž se utírá ru?níkem p?ed zrcadlem a ptá se: "Zrcadlo, zrcadlo, kdo má nejv?tšího ?u*áka na sv?t??" "JÁ", ozve se manželka z pokoje........


Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-12-07, 20:43
Markéto klid, já když kouknu do zrcadla, tak tam není štíhlá dívka jako p?ed ?ty?iceti lety, ale tlustá bába a po ránu i strašidlo. Ty zrcadla, to jsou mrchy!!!!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-07, 21:48
Markéto, pohádku s praskacím zrcadlem nevim....ale napadlo mne "Království k?ivých zrcadel" :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-12-08, 00:33
No, p?es veškeré út?chy spíš Království k?ivých hub :op
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-08, 09:11
Jejda, zapomn?la jsem nahlásit m??ení a vážení z 2.12.
68 cm
7,38 kg
A obvod hlavy máme mírn? nad pr?m?r, tak jsme dostaly doporu?enku k neurologovi. Jsem up?ímn? zv?davá, co nám ?ekne.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-08, 10:10
hlásím, že vítek je nádherný a HODNÝ miminko, je celej vendulka a SMÁL SE NA M? a máááálem ?íkal "teta". no, ?íkám, že málem! :o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-08, 10:16
Hodný, jo? Tak jsem up?ímn? zv?davá, co na to Vendulka. :o)))

A ohledn? podoby jsem ?etla toto:
"Podle v?dc? to p?íroda za?ídila tak, že prvních 14 dn? po porodu je dít? celý tatínek. Tak, aby on m?l jistotu, že neživí podstr?ený krk."
;oD
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-08, 10:31
no však vendulka m? taky prosila, abych to ne?íkala p?ed vojtou. tak jsem to teda p?ed vojtou zatajila a ?íkám to až tady a te? :o))

vítek byl zlatej, ale to jen proto, že to je chlap. tak se p?ed náma (babama) p?edvád?l v tom nejlepším sv?tle! mn? to je jasný, že doma to vypadá jinak, v mým v?ku už m? p?ece chlap nevoblbne... :o)))

p.s. prvních 14?? no jo, tak to možná proto! vždy? vítkovi je UŽ celej m?síc!!! :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 08.12. v 10:32.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-12-09, 09:41
Martino, všechny jsme tety, protože nás VO?UCHAL
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-12-11, 16:55
Helejte, ale já ?etla, že podstatn? déle než 14 dní. A když jsem pozorovala d?ti své sestry, byly zpo?átku (zejména te? už dvouletá hol?i?ka) podobné MN? a doty?ná nete? je celá já (tedy jako já v jejím v?ku:o))) dodnes.
Tak nevím. Možná je to tím, že je teta ú?a a mohla by je zakousnout spíš než mírumilovný tatínek :op
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-21, 14:01
P?lro?ní Ella pózuje s Ch?apíkem na naší nové pohovce :o)
Avatar

Přílohy: P1080287.JPG (87kB)  
Re:
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-12-23, 03:03
No to je p?ece jasný, že Vítek je nejhodn?jší (a taky nejkrásn?jší ;o) miminko - hlavn? p?ed všema tetama a strejdama se snaží neupustit slzu i kdyby mu šlalapli na ku?í oko...on p?ece V?BEC a NIKDY neplá?e, on vlastn? ani neví, co to plá? (natož vzteklý plá?) je... ;op
Ale je fakt, že ušíšán tolika tetama, šel Vítek v noc sch?ze spát zmožen už o p?lnoci! Ale hned druhej den si to zase vynahradil... ;o)

Co se tý?e té podobnosti v prvních 14-ti dnech života otci, tak Vítek byl nejspíš podobnej (jak s oblibou ?íká Vojt?v kolega z práce) opravá?i pra?ek... Zkrátka, ani m?, ani Vojtovi ne. Ale hned byl NÁDHERNEJ :o))) takže je jistojist? náš ;o) :o) Ale te? je celej já - už to máme i zdokladováno fotkama z mýho mimin?ího období.

Já i oba moji klucí, Vojta a Vítek jsme spokojení a v po?ádku. Jen po?ád n?jak nestíháme, jsem cca po 14 dnech na internetu a to jen proto, že musím "hasit co ho?í"... Zkrátka, mate?ství (alespo? z po?átku, než se v tom ?lov?k zab?hne není až taková legrace... ;o) Která mamina to m?la jinak, p?ed tou hluboce smekám.
Vítek je ale bezvadnej - p?ímo k u?uch?ání :o)) ve ?tvrtek už mu bude 7 týdn?! Už za?íná povídat, zajímají ho zav?šené hra?ky a za?íná se p?kn? usmívat na lidi i na ty hra?ky. Hracímu plyšovýmu medvídkovi, kterýho má nad p?ebalovacím pultem vydrží nadšen? povídat až p?l hodiny - výská na n?j, chechtá se a kope p?i tom noži?kama, jak když startuje ?opra :o)) Ale tahat p?l hodiny v kuse za š??rku je fakt vopruz, to vám povím... :-D
Jen je to stále no?ní pták - b?žn? chodí spát mezi 1 až 3. hodinou ranní (v lepším p?ípad? komunikuje, kouká a vyžaduje chování, v tom horším v?íská a nezabírá ani chování...) takže jsme stále pon?kud nevyspalí a doufáme, že se mu to brzy oto?í a bude chodit spát v n?jakou "lidšt?jší" hodinu. Nicmén?, už 2x šel spát v 1 hodinu a 2x dokonce už p?ed p?lnocí! Celkem dobrý skóre za skoro 7 týdn? ;op
Takže d?v?ata, která se teprve chystáte po?ít svou ratolest, cho?te spát se slepicema a neponocujte, protože mimínka mají sklon k tomu, mít režim obrácený a pokud to v nich ješt? p?iživíte ponocováním (což já jsem d?lala celých 9 m?síc?), tak si zakládáte na po?ádný kruhy pod o?ima...

Karrie je z Vítka po?ád tak n?jak na v?tvi, neví co si o n?m má myslet, tak pro jistotu aspo? chodí naježená, když je Vítek nebo ko?árek v dohledu. Kulíšek by cht?l Vítka strašn? moc prozkoumat ale na to si ješt? chlapec po?ká, zatím dostal k Vítkovi jen párkrát "ochtunávkov?" ?uchnout ;o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2009-01-07, 11:14
Haló maminy, kde jste kdo? Co je u vás nového?

Nám slastné období polehávání a p?etá?ení se na b?íško definitívn? skon?ilo. Eliška se plazí bytem jako zkušená vojanda. Všechno chce vid?t, všechno chce zkusit, nej?ast?ji pusinkou. Miluje drobné v?ci, hlavn? smítka, takže vysávám a vytírám 3x týdn?, ale n?kdo to tu musí p?es noc vždy záke?n? rozhazovat nebo co??? Sápe se po v?cech, které hra?ky nejsou, hlavn? po ba?korách, ráda si hraje s prázdnou pet lahví...tak si ?íkám, jestli ona není p?ece jen fretka! :oD
V?era jsme byly po 3týdenní pauze zase na plavání, krom? té cesty p?es hromady sn?hu jsme si to báje?n? užily. V šatn? Elinka ostatní maminy ohromila tím, že se postavila na ?ty?i a za?ala lozit. Jejich stejn? staré d?ti sice ješt? nelozí, ale už docela obstojn? sedí, protože je mamky obkládaly polštá?i, což my jsme ned?lali, takže Ella radši lozí a posadit se zkouší úpln? sama. Je šikovná, už to zvládne s oporou jedné ruky, myslím, že brzy si sedne úpln?. :o))) P?iznám se, že jsem se obávala, že budu zbyte?n? ambiciózní a že budu hnát Elišku vp?ed, aby toho co nejvíc um?la a dokázala, a že budu porovnávat s ostatními d?tmi. Ale když ji te? vidím, jsem ráda, že jsme dali na radu doktor? a nechali tomu p?irozený vývoj. Doufám, že budu stejn? trp?livá a "osvícená", až dojde na první kr??ky. Chodítko od Ježíška (od babi?ky a d?de?ka) je zatím schované a ješt? dlouho z?stane.

Co se týká jídla, ud?lali jsme pár porušení proti "moudrým knihám", ale v?bec toho nelituji. Nemám pocit, že bych Elle dávala n?co, co by jí škodilo. Papá dokonce už i bílý jogurt. Byla jsem za to zprdnutá od maminek z plavání, že jí dávám Activii, že to obsahuje Bifidus a že mi z toho bude pr?jmovat. Že bych jí m?la dávat n?jaký jogurt, který bifidus neobsahuje. Tak jsem si dnes na netu vyhledala, co ten slavný bifidus vlastn? je :o))). Takže kone?n? v tom mám jasno, hlavn? jsem si ujasnila pojmy "probiotika" a "prebiotika" a mám chu? maminám ud?lat p?íští úterý p?ednášku, aby se mi už nikdy nepokoušely valit klíny do hlavy. :o))))
Avatar

Aktuální stránka:85 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist