Aktuální stránka:84 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2008-11-24, 13:43
Vendulko, my sme mali obrateny bioritmus, ale u nas za to mohlo kupanie. Dieta sa nam po kupani nie uspalo, ale prebralo. Nakoniec sme kupali rano a bolo po srande a nocnych budeniach.
Baby, moje dieta ma fotku v bulvarnom platku Plus 1 den. Olizuje sa tam s fretkou na fretcej olympiade. Az to zbada moja mati, budu volat sanitku...;-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2008-11-24, 13:44
Vendulko, my sme mali obrateny bioritmus, ale u nas za to mohlo kupanie. Dieta sa nam po kupani nie uspalo, ale prebralo. Nakoniec sme kupali rano a bolo po srande a nocnych budeniach.
Baby, moje dieta ma fotku v bulvarnom platku Plus 1 den. Olizuje sa tam s fretkou na fretcej olympiade. Az to zbada moja mati, budu volat sanitku...;-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-11-24, 14:43
Vendulko - jsem velmi ráda, že T? p?íhody pobavily stejn? jako m?. Však on m? ten humor p?ejde :o)
S prvními dny a týdny po porodu mám bohaté zkušenosti z mého okolí, jelikož se okolo m? za poslední 3 roky nep?etržit? "b?ezne," rodí, kojí a šestined?lí :o)
Ten p?evrácený rytmus jsem prý m?la po narození taky - moje tehdejší paní doktorka (narozena n?kdy na p?elom století) mm? poradila, a? m? udržuje ve?er p?i v?domí (t?eba když žehlí - dávala si m? do koše na prádlo a obkládala vyžehleným prádlem:o)) t?eba od 9 do p?lnoci a pak teprve nakrmí, p?ebalí atd.a uspí. Chvíli to asi trvalo - podle m? si to musíš sama n?jak vychytat, ale nakonec jsem prý spala doslova jak nemluvn? skoro celou noc (ale jsem od té doby sova a v noci ve svém živlu;o))...
Kamarádky chlape?kovi te? bude rok a od chvíle, co p?išel dom?, má p?esný rituál okolo 8 ve?er, pak o p?lnoci a pak až kolem 6. ráno. Navykl si jak hodinky od samho po?átku na p?esný ?asový rozvrh - kdy se spí, kdy se jí atp....
Ale to víš, každý má metodu a mn? se to zatím kecá :o)
P.S. Tcho?e nelze podce?ovat. Pokud není ko?árek obehnán elektrickým ohradníkem proti vydrám, nem?žeš o?ekávat, že ho p?ehlídnou a neprozkoumaj ;oP
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-11-27, 00:34
Ahojky všem :o)

Vítek má zítra t?ítýdenní narozeniny :o))
Strašn? rychle to letí a my jen sledujeme, jak se to naše mali?ký mimíne?ko každý den m?ní a roste a roste...
V?era jsme byli na druhé kontrole u paní doktorky a odcházeli jsme pochváleni, že Vítek p?kn? p?ibírá. Za týden p?ibral 250 g! P?ed vážením jsme byli dokonce podezíráni, zda nebude mít nadváhu ;o) ale t?sn? "líznul" horní hranici "normálu".
O?i?ko už mu pár dní nete?e, tak uvidíme, jestli to vydrží.
Nevím, zda se Vítek náhodou nerozhodl jít cestou alternetivní medicíny. V?era p?i p?ebalování si dobrovoln? vyzkoušel urinoterapii - že to chcete ?esky? No, zkrátka si po??ral hlavu....a pak d?sn? p?ekvapen? koukal co to bylo a odkud a v?bec z toho byl tak p?ekvapenej, že ho ani nenapadlo za?ít bre?et :-D

Mirim, ta rada od "maza?ek" nezní špatn? ;o)
V lékárn? už mám objednaná další homeopatika - tentokrát na zatvrdlá prsa. Je to Phytolacca 5 nebo 9 CH. Už jsem totiž stihla mít i bolestiv? zatvrdlé prso ale Vítek byl moc šikovný (to je fakt zázrak, ty miminka! :o)) a vykojil mi ho. Pravda, d?lalo se mi u vykojování bolestí pon?kud nevolno...ale zvládli jsme to.
Tady jsem našla zlatou studnici v?domostí:
[www.azrodina.cz]
[www.azrodina.cz]

Holky, co se tý?e úpravy denního rytmu, tak doufám, že si to Vítek ?asem n?jak rozumn? srovná ;o)
Zrovna v?era jsem ?etla v knížce od paní Kiedro?ové (odbornice na mimínka), že kojenec prospí 20 hodin denn?. Vsadím boty, že tohle Vítkovi asi nikdo ne?ekl... ;op
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-27, 09:18
Vendulko Stázka taky p?išla na sv?t s neúplnýma informacema o chování kojenc? a posléze batolat. Nic nefungovalo a nefunguje tak jak má podle tabulek :-) Ten režim se upraví chce to jen vydržet! A s prsama je potíž. Já se snažím malé vymluvit to mléko v sympatickém balení, ale prost? nám to nejde je to nahouby. Dnešní vstávání : usla o p?l osmé, první buzení o p?l desáté, p?l jedenácté, kolem dvanácté, o p?l druhé, o p?l t?etí, ve ?ty?i se posrala a bylo po spaní - luxusní, ne?

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-11-27, 09:57
adel to je teda luxusni, to bych asi nezvladla, ja potrebuju spanek
Vendulko toto leti jako voda, uz 3 tydny :-) urcite nam pak zase Vitecka nafotte, at se mame nad cim rozplyvat :-)
s tim 20h spinkanim to je jak s fretkama, v chytrych knizkach se taky pise,ze furt chrapou a jak to pak doma clovek vidi, tak jen krouti hlavou :-)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2008-11-27, 09:59
jj, tak to je p?esný... Kájikovi jsem to taky musela ?íct až já. :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2008-11-27, 10:06
Adel tak podobnou noc jsem m?la asi p?ed dv?ma dny... Pravidelný buzení po hodin? a velký plá?. Snad už to bude dobrý. Dneska už Kájik nem?l teplotu a v?era ve?er taky ne.


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-27, 10:44
No jenže moje noci vypadají všechny takhle s r?znými obm?nami. N?kdy mn? nechá spát i t?i hodiny vkuse - ale to je jen málo :-(( Opice jedna už toho mám plné zuby. Chci se vyspat

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 12:37
Vendula R napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zrovna v?era jsem ?etla v knížce od paní
> Kiedro?ové (odbornice na mimínka), že kojenec
> prospí 20 hodin denn?. Vsadím boty, že tohle
> Vítkovi asi nikdo ne?ekl... ;op


M? by zase zajímalo, KDO ?ekl paní Kiedro?ové ten blud, že miminka spí 20 hodin denn?. :o)))

Eliška te? spí 11-12 hodin v noci a cca 3 hodiny p?es den. Ve?er usne kolem sedmé a budí se kolem p?lnoci, mezi t?etí a ?tvrtou a pak až ráno v sedm. A to jsem si cht?la st?žovat, že se budí 2x za noc. Po tom, co tu napsala adelaida, si už st?žovat nebudu. :o/
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 12:48
Co je p?ítel na pár dn? pry?, hu?ím po?ád do Elly MAMA, MAMA. (To aby mi nikdo za zády ne?íkal, ne MAMA, ale TATA, TATA).
A v?era na m? Ellinka roz?ilen? vyk?ikla: NE!

Tak a mám to! První slovo. :o/ Nebo že by ne??? :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-27, 12:50
Mirim, kamoš?ina dcera jako první slovo vy?kla BOBO ...to je jméno jejich fre?áka :-))))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-27, 13:09
My jsme mn?li první slovo bal? joko balon. Pak tata, ada, ha ha - pes, a pak až mama. To je žeb?í?ek hodnot co? A te? už nejsem mama te? jsem ceci

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 13:14
Cecilka :o)))

Ella už ve 2 m?sících ?íkala gogo, když už m?la dost jídla a cht?la si ?íhnout. Pak bylo zase období mumu, nebo spíš mum???????????, což znamenalo asi n?co jako: Litujte m?!!! :o)))
Te? obvykle ?íká n?co jako he, huaáááá, e-e a pak vyluzuje spoustu r?zných, n?kdy až desivých sk?ek?.
A vypráví pohádky dudlí?kovi. Ráno když se probudí, už neplá?e, ale vezme do ruky dudlí?ek a povídá si s ním. :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-27, 13:20
Jo to je super! Vypráv?ní si s medvídkama a dudlíkem máme až do te?. Jo a ceci je voln? p?eloženo, naval prso, nebo budu je?et a ?ve to v?tšinou dost intenzivn?, že se na mn? manžel kouká, že ji týrám. Jo Mirim mn?la bych tu dv? plene?ky kdybys nepohrdla, n?jak nám z nich vyrostl zadek takže si objednám nové.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 14:30
Jo, plenky samoz?ejm? beru. To jsou 9-15kg? Kolik za n? chceš?
V pátek (zítra) odpoledne budu nakupovat v centru Ostravy, tak bych se pak pro n? mohla zastavit, jestli budete doma.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-27, 14:43
Ahojky tak to je rychlost! Já je hnedka vyperu dáš mi za n? co uznáš za vhodné. Jsou 8-15, ale já bych ?ekla tak do t?ch 12kg! Nová stojí 165 k?.Teda možná n?kde i o n?co levn?ji!!!!!


Už je peru. P?ijedeš i s Elinkou? My nejsme infek?ní od nás nic nechytnete.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: adelaida dne 27.11. v 14:52.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 15:20
Bez Elly. Rodi?e m? vysadí v centru a odvezou si ji dom? na Dubinu.
V centru kousek od Masaryká?e je fajn obchod s oble?ením, budu tam vybírat n?co pro Ellu a hlavn? pro dceru mé kamarádky.
U tebe se nezdržím, jen vezmu plínky.
Sta?í ti 300,- K??
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 15:33
Ady, tak m? napadlo, když jsem už 2 týdny nekojila, mohlo by se mi to poda?it znovu rozkojit?
S mým "št?stím" a mlé?nými žlázami asi ne, co? :o(
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-27, 15:47
Ne myslím, že to už nerozkojíš, leda by bylo na cest? ješt? jedno mimi :-)) Sta?í mi 150k? :-)

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 16:05
Kuš! :o))) No škoda, z obou bradavek mi ješt? te?e. Po?ád mám pocit, že jsem to vzdala p?íliš rychle, že jsem mohla ješt? n?co ud?lat. :o/

150 je málo, dám ti aspo? 200,-.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-27, 16:09
mirim,

já bych to zkusila. "výroba" mléka je vázaná na první porod, takže když už ženská jednou kojila, teoreticky se dá "rozkojit" i po m?sících a letech. a ?etla jsem, že i prakticky - v n?jakém cestopisném dokumentu odkudsi z afriky, že takhle "zastoupí" t?eba zem?elou matku n?která z jiných žen, která už sama má t?eba i velké dít? dávno nekojené.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 16:17
Ale to se asi odehrává spíše na "psychické" bázi, ne? Zjednodušen? - p?ivine dít? k prsu a v jejím mozku se n?co sepne a už to jede... Jako teorie to nezní špatn?. :o)))
Napadlo m?, že bych zkusila tu homeopatii, o které tu psala Vendulka a meltu a znova ?aje na kojení a p?edevším odsáva?ku, nebo? vlastním jednu línou a neochotnou hol?i?ku. :oP Superkojná asi nikdy nebudu, ale pro mou psychiku by to bylo fajn, kdyby Ella ješt? chvíli pocucávala.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-27, 16:24
nevím, na jaké bázi to funguje, ale každopádn? pokud ženská ješt? nebyla t?hotná, resp. nerodila, tak to nejde ur?it?. jinak bych to ale nezatracovala, já osobn? tomu v??ím :o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-27, 16:35
Mirimko jde o to jestli se Ele ješt? v?bec bude chtít sát, abys to mlíko nespoušt?la zbyte?n?. Zkusit to m?žeš jestli myslíš, že to za to stojí :-)

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-11-27, 21:09
Co se spaní miminek tý?e - myslím, že paní Kiedro?ová bu? nemá vlastní d?ti, nebo v té knížce musí být návod na odvar z makovic.
Je to podobná teorie jako teorie mojí maminky, že lidé, kte?í v?dáto?í v pedagogice nebo d?lají školní inspektory, nikdy nevid?li živé dít? :o)))


P.S. Užívejte si miminek, dokud nemluví. Má sestra a má matka z?stávají v posledních dnech ustrnulé nad mou and?lskou blon?atou nete?í (nejkrásn?jší hol?i?ka na sv?t? už od porodnice:o)) , které byly p?ed 3 týdny 2 roky a rozkecává se ?ím dál víc.
Nedávno, když ji ukládaly a št?betaly, jak už šli pejskové spát, ko?i?ky a ptá?kové atd., povzdechlo si batole zoufale:"A do podele!"
Dnes, p?i n?jakém výchovném kázání mé matky (necht?la, aby jí lezla do šuplat) p?ib?hlo nevinné dítko až k ní a houklo: "Bábo, dej si pivo!"
A v?il mudrujte, co je lepší - když je to mali?ké a bezbranné, vyrustající a hubaté nebo nedejbože pubertál... ;oP
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-27, 22:57
já k tomu jen nostalgicky dodávám:
A BUDE H?? !!
;oP

Re:
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-11-28, 00:33
Adelaido, to je h???stýýý! Neber mi iluze, že to bude lepší... ;o) Držím palce, a? se Stázka umoud?í a spinká. A nebo že bys zkusila ten Markétou navrhovaný odvar z makovic? ;op

Co se tý?e mimin?í mluvy, m?ly jsme docela vtipný zážitek v porodnici. Byly jsme na pokoji t?i. Jedna maminka byla velmi úzkostná a p?isp?chala ke svému klou?kovi kdykoliv jen hlasit?ji vzdychnul... Jednou se šla vysprchovat a my, zbylé dv?, jsme jí ho hlídaly. Prcek samoz?ejm? za?al bre?et, tak k n?mu ta druhá mamina p?išla, za?la ho konejšit a ?íká mu: "ty seš rozmazlenej, vi??" A prcek na to: "nééééééééé" :o))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-11-28, 02:26
Vendula - ráda bych up?esnila, že to já nééé, to ta dáma, co napsala tu knihu tam musí mít makovice.
Já bych podala ?erné pivo s medem ;oP
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-28, 09:44
...nespletla si autorka dít? s fretkou? 16 hodin spánku..... :-))))
Avatar

Aktuální stránka:84 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist