Aktuální stránka:85 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lupita (IP)
Datum: 2009-06-21, 11:27
Dob?e, hned si to jde znovu p?e?ist. Moc ti d?kuji..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: konstelacnihvezda (IP)
Datum: 2009-06-21, 11:41
Dobrý den,
cht?la bych si po?ídit druhou fretku, resp. fre?áka. Ale když si vzpomenu jak jsou fre?ule v sedmi týdnech k?ehké a zranitelné, tak mám obavy zda ji moje dvoum?sí?ní sami?ka neublíží, protože je velice energická a n?kdy až zbrklá.
Máte n?kdo podobnou zkušenost již za sebou?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-21, 11:43
dvoum?sí?ní samika 7mi týdennímu samci nic neud?lá, však je to skoro stejný v?k a navíc samci jsou v?tší než samice, takže samec ti bude brzo terorizovat samici.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-21, 11:54
konstelacnihvezda: Vždy? jsem ti to psala:)) Už v tomhle v?ku jde vid?t váhový rozdíl mezi samicí a same?kem, u nás je to víc než p?l kila, takže same?ek má nad sami?kou "navrch". Ale ?ekla bych, že seznámení prob?hne v pohod?, jsou to ješt? mim?a a ty nemívají problém n?koho p?ijmout, horší to bývá, když je v domácnosti fretka dosp?lá a do jejího teritoria p?ivedeš nového "záškodníka". A jejich her - zakusování do zátylku, tahání za tvá?e a uši - se nemusíš d?sit, já to beru takhle, dokud nete?e krev, je to ok a nezasahuju.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: konstelacnihvezda (IP)
Datum: 2009-06-21, 12:31
hanulka: já vim:) jenže já jsem strašnej strašpytel tak si to pot?ebuju ?íst po?ád dokola a ujiš?ovat se:) tohle už se mazat nebude tak už mi to víckrát snad nebudeš muset psát:))) a d?kuju za rady i trp?livost:)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-21, 12:42
jejda nevšimla jsem si že tvoje vlákno je p?ipraveno k záhub?:))) omlouvám se tedy já. Pokud nechceš odchovávat, je pak na míst? zvážit kastraci jednoho nebo obou jedinc?. V každém p?ípad? bude t?eba fretky odd?lit, až budou v ?íji ?i p?i odchovu.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: konstelacnihvezda (IP)
Datum: 2009-06-21, 13:55
Zatim uvažuju o tom, že je nechám kastrovat oba. P?íde mi, že se tím dá p?edejít i zdravotním problém?m, hlavn? asi u sami?ky teda...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-21, 19:13
Pokud je nechceš na chov, tak je to ur?it? lepší, jak pro tebe, tak pro n?:) Sami?ky mívají s ?íjemi potíže, takže tam kastrovat ur?it?. Same?ci, no ti nemají potíže, ale jejich majitelé mají potíže, a to se zna?kováním:)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-26, 12:09
tak tu máme další problém :o/
cca p?ed hodinou mi soused dones fretí sami?ku, že jí našel u lesa když ven?il psa. fretice je apatická, kam jí položim, tam bez hnutí stojí a klepe se, sice pár kr??k? ud?lala, ale p?íjde mi, že se nem?že po?ádn? postavit na zadní nohy a p?epadává. dásn? má úpln? bílé a vulvu mírn? zdu?elou - strašn? fialovou, p?e?íjená nejspíš není - kožich má p?knej, spíš mi p?íjde, že by mohla být nakrytá, bo pipku má ješt? mír? zdu?elou a na krku strupy po kousání. v b?íšku n?co nahmatám, jen nejsem schopná ur?it jestli jde o p?ípadné plody a nebo n?co jinýho - možná p?í?ina té chatrné ch?ze. jíst ani pít nechce, tak jsem jí zatím dala alespon vodu p?es st?íka?ku a calopetku. na p?l jednou jdeme na veterinu, takže by m? zajímalo, jaká vyšet?ení nechat ud?lat.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-26, 12:14
Žofiro, nechala bych ud?lat rozbor krve, jestli to jde biochemii a hematologii....kdyby to nešlo, tak aspo? glykémii (....ta slabost zadních noži?ek). Taky snad sono b?icha, a? se ví, co si to tam nahmatala.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-26, 12:20
no,tak já bych si zasejc tipla na p?e?íjenost, vzhledem k t?m upln? bílým dásním a fialové vulv?. N?které samice umírají,aniž by jim vypadl chlup. Ted hlavn?, žádný styk se svými fretkami,mýt si ruce, nesahat z jednoho na druhého. Uplnou karanténu. šoupni jí po?ádnou dávku Calopetky a dej jí napít n??eho sladkého. To ji trochu zvetí a na veterinu. Bude pot?eba upln? celkový vyšet?ení.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-26, 12:42
Krevní obraz (erytrocyty, trombocyty, hematocrit, bílé krvinky) zákl. biochemii (jaterní + ledviny) + plus glukózu (4hodiny p?ed tím nejíst, jinak to nemá cenu, ale to je u ní dost krutý). Poslech srdce, po?ádný. Pohmat b?íška po?ádný. P?i poslechovém nálezu na srdci by to bylo blbý, veteriná?i b?žn? ECHo neumí. Asi bych nasadila 1/5enap naslepo. P?i pohmatovém nálezu v b?íšku, ud?lat sono b?icha, ale zase n?kdo kdo to umí ode?íst...
Hlavn? a? se soust?edí na slezinu a eventueln? zv?tšená adnexa (vejcocody, vaje?níky).
Pak ur?o RTG hrudníku a b?icha - kouknout na strukturu plic, srdce - velikost (pozor zv?tšené srdce umí pozná málo vet? u fretky ale je to d?ležité), velikost sleziny a jater taky bude vid?t.Zm??it teplotu.

Ur?it? dej v?d?t moc držím hol?i?ce pale?ky



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 26.06. v 12:42.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-06-26, 12:44
Pokud ma mirne zvetsene brisko a bile dasne, tlapky, radeji bych sla na sono k dobremu vetovi.
Muze mit neco v brise (nador, cysty), ktere praskly, pripadne jen vnitrni zraneni (krvaceni) od pokousani psem - proto to odkrveni dasni.
Tohle chce vazne veta a poradne vysetrit..





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 01.07. v 19:54.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-26, 12:58
Jo, jo, ješt? jsem tam zapomn?la napsat aby se podívali na volnou tekutinu v b?iše,pokud budou d?lat sono... ale to oni snad uvidí automaticky, to je stejné jako u ko?ky nebo psa....

Z t?chto vyšet?ení, už by se m?lo být na ?em odrazit...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-26, 16:03
fretice z?stala na veterin?, v b?íšku má nádory - jeden velký a n?kolik menších, n?které z nich tla?í i na páte? a proto ty problémy se zadníma nožkama. odkud nádory rostou se neví, není to vid?t. krevní testy by m?li být snad b?hem víkendu, nepoda?ilo se krev odebrat. o víkendu a nebo po víkendu se podívají dovnit?, ted by nejspíš neustála ani tu narkozu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-06-26, 16:12
Obavam se, ze pokud jich tam ma vic, tak ze to proste vyndat nepujde (jako u Chablinky) :o( My jich par videli na sonu (neslo identifikovat, zda to jsou 100% nadory), bohuzel ale na sonu u Chablis byla videt i tekutina - proto veterinarka ihned otevirala a proto mela i ty bile dasne (krev proudila jinam) - bohuzel po otevreni objevila brisko plne nadoru (prirovnat se to dalo hrsti koralku hozene do dutiny brisni). Necely rok pred tim nebylo v brisku nic.. :o(

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-26, 17:22
Žofiro, te? už asi jen pevn? držet palce...

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-06-26, 17:52
zofi zvladnes to zafinancovat?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-26, 18:12
Žofiro odkud jsi?

Já p?emýšlím, jestli by jsme ji nep?esm?rovali do Brna...
Co myslíte??? Nem?la by tam nejv?tší šanci?
Ud?lali by jsme sbírku, co?

Jo, už to vidím Duchcov.
To je u Ústí... to by se zvládlo...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Pavla Z dne 26.06. v 18:18.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-26, 18:25
Žofiro, jestli by bylo t?eba zasponzorovat, obrátím se na vedení SK klubu.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-06-26, 18:30
No já si nejsem moc jistá, jestli fretka v tomhle stavu je schopná p?evozu..jsou to minimáln? ?ty?i hodiny cesty...nemluv? o tom, že D1 je totáln? zasekaná, protože lidi jedou na prázdniny. Spíš bych se snažila Žofi pomoct n?jakou ka?kou....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-26, 18:38
Peníze ur?it? p?isp?jeme, jen jsem si myslela, že jestli je to bu? a nebo, tak v tom Brn? by m?la nejv?tší šanci...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: gabriela85 (IP)
Datum: 2009-06-26, 20:13
Ahoj, prosím o radu, chci si koupit frete?ku, dnes sem byla ve zveráku a chovali si jednoho malýho drobka-same?ka.Ješte dv? hodiny potom mi i po umytí byly cítit ruce, je ten pach u nich normální a je po katraci a odžlázování nulový nebo jen potla?ený?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-06-26, 20:19
Takže za prvé - ano fretka je šelma, takže má sv?j specifický pach, n?která víc, n?která mí?.
Za druhé - po kastraci (ovšem POUZE!!) po kastraci u v?tšiny fretek p?estane být tak výrazný.
Odstran?ní žlázek je protizákonné a zdravotn? to m?že fretku doživotn? poznamenat.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: gabriela85 (IP)
Datum: 2009-06-26, 20:26
jo? pán ve zveráku ?íkal že se to b?žn? d?lá, tak te? nevím?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-26, 20:30
Gabrielo, kup si rad?ji mor?e. Fretky prost? SMRDÍ protože jsou to tcho?i. Taky koušou a serou všude možn?.Taky škodí v byt?. Fretky jsou pro úchyly, ne pro normální lidi a v?bec není jednoduché je chovat. Kastrovat je m?žeš až dosp?lé, vyžlázkovat je nesmíš v?bec, žerou jen drahé žrádlo, veteriná?i jsou drazí a ješt? fretky všichni neberou. Jen za o?kování zaplatíš majlant a to je prost? nutné. A to je jenom za?átek.

z+vhodná+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 27.06. v 12:21.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-26, 20:31
Díky
jestli to zvládnu zafinancovat uvidím až na m? vybalej cenu, zatím jsem neplatila nic.
operovat jí budou zítra, pá? vet co to má d?lat má pak 14 dn? dovolenou a tak moc to odkládat necht?jí.
tady je pár fote?ek z rána [pajisska.rajce.idnes.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-26, 20:33
Gabrielo, prosím t?, v kterém zveráku ti ten pán tak kecal? To chce to zví?e co nejrychleji prodat
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-26, 20:33
pán ze zverimexu je dokáže i vyžlázkouvat? no super, v jednom zverimexu neví ani co je to za pohlaví a ve druhém dokáží fretku i vyžlázkovat...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: gabriela85 (IP)
Datum: 2009-06-26, 20:34
Díky za milé p?ijetí :)

Aktuální stránka:85 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist